Windows 7 system crash

poruka: 25
|
čitano: 4.098
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Pozdrav, imam problem sa Win 7 sistemom, pri nekom opterećenju sistem krešuje, tačnije izbacuje mi onaj plavi ekran crash dump. Da li neko zna u čemu bi mogao biti problem, pokušao sam sa instalacijom novog sistema ali ne pomaže? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 system crash

Tri moguća razloga;

  • problem s programom
  • problem s hardverom
  • neispravna instalacija Windowsa

 

Pogledaj što kaže Event Viewer u vrijeme kada si dobio BSoD. Skini BlueScreenView i pogledaj što je točno srušilo Windows.

6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Evo sad mi je zakočio sistem 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Evo sta šta mi izbacuje BlueSreenView

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Evo sta šta mi izbacuje BlueSreenView

A Event Viewer? Što on kaže u vrijeme kada se dogodio BSoD?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 system crash

To je ono što piše na plavom ekranu ili? Ne razumijem se baš najbolje u to jer mi se nikad do sad nije dešavalo

13 godina
offline
Re: Windows 7 system crash

Upišeš u start Event Viewer i otvoriš ga. Zatim u lijevom izborniku klikni na Custom ViewsAdministrative Events. Pričekaj da se sve učita i pronađi Error u ono vrijeme kada si dobio BSoD. Kada klikneš na njega, u drugom dijelu prozora vidiš detalje.

15 godina
offline
Windows 7 system crash

takvi bsodovi. pod opterećenjem. temperatura ili napajanje. memorija male šanse.

 

za početak HWinfo i pregledat temp pod opterećenjem.

 

Kad je rađeno čišćenje kompa od prašine, pasta jel mijenjana ispod glavnog hladnjaka?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 14:32 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 system crash

Ima više tih errora ali ovo je zadnji koji je bio, sad sam računar opteretio na isti način i radi ok ne znam šta mu bude 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 system crash
ranko091 kaže...

takvi bsodovi. pod opterećenjem. temperatura ili napajanje. memorija male šanse.

 

za početak HWinfo i pregledat temp pod opterećenjem.

 

Kad je rađeno čišćenje kompa od prašine, pasta jel mijenjana ispod glavnog hladnjaka?

 Pri opterećenju temp procesora je 49 a grafike 43

Čistim ga redovno i mijenjam pastu 

13 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Ima više tih errora ali ovo je zadnji koji je bio, sad sam računar opteretio na isti način i radi ok ne znam šta mu bude 

Moraš vidjeti točno u vrijeme kada se BSoD dogodio jer se u Event Vieweru nalaze svi događaji na računalu. Također pogledaj i one Critical.

15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Pozdrav, imam problem sa Win 7 sistemom, pri nekom opterećenju sistem krešuje, tačnije izbacuje mi onaj plavi ekran crash dump. Da li neko zna u čemu bi mogao biti problem, pokušao sam sa instalacijom novog sistema ali ne pomaže? 

 tu ti sve piše. doduše, to si mogao i sam izgugletati ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Windows 7 system crash

Skini WhoCrashed i vidi sto kaze. Freeware je. 

EDIT: Inace, random rusenje PC-a moze bit i do neispravnog napajanja (kondenzatori)..

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 13:01 (JTAG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

 Pri opterećenju temp procesora je 49 a grafike 43

Čistim ga redovno i mijenjam pastu 

 ako je sve uredno od temp, onda vidi napajanje. i sjeti se ako se što promijenilo kad su krenuli BSOD-ovi. ako nije, onda je neka komponenta pri izdisaju.

 

OC-an komp nije? sve stock?

 

6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Ovako, ubacio sam napajanje u drugi računar, znači skroz druga matična, procesor, ram itd... i sve radi oke. Znači do hdda nije, do sistema nije, do napajanja nije, ram sam stavljao jedan po jedan i opet krešuje, znači moglo bi biti ili do rama ili do procesora a možda i do same matične, mada čisto sumnjam da je ram jer sam par modula kupio prije par dana i ne vjerujem da su baš oni neispravni. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Ovako, ubacio sam napajanje u drugi računar, znači skroz druga matična, procesor, ram itd... i sve radi oke. Znači do hdda nije, do sistema nije, do napajanja nije, ram sam stavljao jedan po jedan i opet krešuje, znači moglo bi biti ili do rama ili do procesora a možda i do same matične, mada čisto sumnjam da je ram jer sam par modula kupio prije par dana i ne vjerujem da su baš oni neispravni. 

 Ram sam testirao jedan po jedan prije nego što sam napajanje ubacio u drugi računar. 

15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

... mada čisto sumnjam da je ram jer sam par modula kupio prije par dana i ne vjerujem da su baš oni neispravni. 

 jesu li se prije kupovine novih rama pojavljivali bsodovi? ako nisu eto ti problema. mogućnost da su novi rami defektni ili jedan od njih.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 system crash
ranko091 kaže...
Mega17 kaže...

... mada čisto sumnjam da je ram jer sam par modula kupio prije par dana i ne vjerujem da su baš oni neispravni. 

 jesu li se prije kupovine novih rama pojavljivali bsodovi? ako nisu eto ti problema. mogućnost da su novi rami defektni ili jedan od njih.

 

 

 Nisu se pojavljivali, ali vadio sam sve te nove ramove a ostavio stari i opet krešuje, ubacivao jedan po jedan i opet krešuje... 

15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

 Nisu se pojavljivali, ali vadio sam sve te nove ramove a ostavio stari i opet krešuje, ubacivao jedan po jedan i opet krešuje... 

 onda ostaje mogućnost da je do matične. a to je jako teško testirat, skoro pa nemoguće. jedino prebacit sve svoje dijelove na drugu matičnu i vidjet jel dolazi do bsodova. pa ako imaš nekoga da ti posudi matičnu. ako ne... ostaje na blef uzimat novu i rabljenu.

10 godina
offline
Re: Windows 7 system crash

Imao mi sin Asrock A770+ i isti problem nekad još u bios-u a nekad kad je dignut win7 , nakraju uzeo noviju konfiguraciju , a sve sam bio izmjenjao ali nije pomagalo.

Prije misec dana negdje po forumima pročitah da zna zezat napon memorije kad je više komada pa  rekoh nije teško probat, složim na stol u bios-u dignem sa 1.8 na 1.9V napon ddr2 800  i čekam hoće li smrznut...ništa Još se sjetim sa svim keksima mi mem test crvenio ekran a kad bi probao pojedinačno sve bi pokazalo ok. Neko vrime kasnije sam tu memoriju i cpu vrtio na N68C-GS4 FX dok nisam nabavio SSD a nije imala AHCI pa sam sad na Intel prešao (vidi moj comp.).

Ubacim i stari HDD sve na stolu instaliram win7  za probu i sve OK  ...ne ruši se.....a malo falilo da završi u otpadu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 21:24 (AF139).
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Resetovao sam postavke BIOSA i zasad radi sve normalno i pod opterećenjem. Vjerovatno je to i bio problem jer sam ja nešto čačkao u BIOSU pa sam malo pobrkao. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Sad me zeza ram, ovako imam 2x4 i 3x2gb, kad ubacim 2x4 i 2x2 kompjuter neće da se upali, dođe do podizanja sistema i restartuje se, kad izvadim jednu pločicu od 2gb radi oke, kad ubacim 3x2 i 1x4gb radi oke, tj sa 10gb rama radi oke a sa 12 neće da pokrene sistem, a matična podržava 16gb. Šta bi tu moglo biti? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Resetovao sam postavke BIOSA i zasad radi sve normalno i pod opterećenjem. Vjerovatno je to i bio problem jer sam ja nešto čačkao u BIOSU pa sam malo pobrkao. 

 -no shit sherlock..

Mega17 kaže...

Sad me zeza ram, ovako imam 2x4 i 3x2gb, kad ubacim 2x4 i 2x2 kompjuter neće da se upali, dođe do podizanja sistema i restartuje se, kad izvadim jednu pločicu od 2gb radi oke, kad ubacim 3x2 i 1x4gb radi oke, tj sa 10gb rama radi oke a sa 12 neće da pokrene sistem, a matična podržava 16gb. Šta bi tu moglo biti? 

 -sumnjiv ram-modul ili kontakti (počistiti) + postavke biosa kao OC i dualchanel.. ovisno o chipsetu, starosti i sl. moguće nestabilnosti pogotovo kad se dodaju različiti moduli na starije mbo..

-memtest86+ (s nekog boot medija kao hirens..), svih ili po jedan modul, dovoljno je par minuta i ako se pojavi greška, tad znaš.. ako ne tražiš nešto drugo + podsjetnik na citat izand.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Windows 7 system crash

Sad imam problem da mi od 5 modula rama matična radi samo sa jednim. Ubacim jedan modul izmjenjam sva 4 slota i radi, ubacim dva modula i neće, vrte se svi kuleri ali nema slike,tako isto i kad ubacim 3 i 4 modula, znači radi mi samo sa jednim . Šta bi to moglo biti, očigledno su slotovi ispravni jer u koji god ubacim jedan modul radi, moduli su takođe  ispravni jer pojedinačno kad ih ubacujem rade. Imam 2x4 GSkill i 3x2 Samsung 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 system crash
Mega17 kaže...

Sad imam problem da mi od 5 modula rama matična radi samo sa jednim. Ubacim jedan modul izmjenjam sva 4 slota i radi, ubacim dva modula i neće, vrte se svi kuleri ali nema slike,tako isto i kad ubacim 3 i 4 modula, znači radi mi samo sa jednim . Šta bi to moglo biti, očigledno su slotovi ispravni jer u koji god ubacim jedan modul radi, moduli su takođe  ispravni jer pojedinačno kad ih ubacujem rade. Imam 2x4 GSkill i 3x2 Samsung 

 ovo već pomalo liči na matičnu da je pri kraju. čim počne otkazivat suradnju na nasumične greške.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice