Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

poruka: 22
|
čitano: 2.707
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Evo u zadnje vrijeme imam čest problem da mi se sustav skroz random smrzne na 20-30 sekundi i onda nakon toga proradi. Nekad zna pisat i ono "firefox not responding itd." Čak mi se zna dogodit u igrama. Recimo danas mi se smrznuo dok sam bio u utorrentu, mogao sam pomicati miš, pomicao se down speed ali nisam mogao ništa sa tim prozorom napraviti. Stvar je da sam nanovo instalirao Windowse prije tjedan dana sa novim SSD-om. Dakle clean install da ne bi bilo ikakvih problema, ali svejedno opet imam navedeni problem. Virus neki sumnjam da imam jer je OS dosta novi. Ima netko ideju u čemu bi mogao bit problem ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Stvarno si sve objasnio i sad čekaj čarobnjaka da riješi problem.

15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

A što sam više trebao objasnit, molim te ? Naveo sam sve relevantne informacije, ako šta nedostaje - pitaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Koji windows, jesi li instalirao chipset i sata drivere?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Windows 10 Pro.

 

Nisam instalirao navedene drivere, niti sam prije ikad a sve je radilo dobro. Imam ovu ploču već 3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Daj nam sliku iz Device Managera. Instaliraj sve drivere počevši od chipseta. Ako nakon instalacije svih drivera bude zezalo, testiraj memoriju i opali sfc da se uvjerimo da je sve okej sa sustavom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Stavi novu "majonezu" na proc, ili je možda memorija. Memorija (bar kod mene) je znala puno puta raditi slične probleme. Komp nije htio bootati ili je izbacivalo iz igre, pa sam zamjenio memorije u slotovima od matične.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Evo slika. Memoriji sam nedavno premještao mjesta kad sam imao onaj problem da mi je 6/8 GB RAM-a bilo usable. S čime da najlakše testiram memoriju ? Kad googlam taj "sfc" ništa mi ne pronalazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)
luckyluke kaže...

Evo slika. Memoriji sam nedavno premještao mjesta kad sam imao onaj problem da mi je 6/8 GB RAM-a bilo usable. S čime da najlakše testiram memoriju ? Kad googlam taj "sfc" ništa mi ne pronalazi.

 Pokreni CMD kao administrator i upiši sfc /scannow

 

Link

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Ništa nije našao.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

A BIOS postavke?

SkorvY
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

BIOS postavke su na defaultu, jedino što sam podesio vrtnju ventilatora procesora da ne dere na maksimum. Inače da napomenem, temperature komponenata su skroz u granicama normale tako da s te strane sigurno nema problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Pogledaj da ti se nije promjenilo s AHCI u IDE za SSD konekciju. 

SkorvY
15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Po defaultu mi je u IDE modu ali kad ga prebacim u AHCI onda mi prije welcome screena izbaci ono "Your PC ran into a problem, we'll restart for you", tako da sam morao vratit na IDE.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)
luckyluke kaže...

Po defaultu mi je u IDE modu ali kad ga prebacim u AHCI onda mi prije welcome screena izbaci ono "Your PC ran into a problem, we'll restart for you", tako da sam morao vratit na IDE.

 Postoji način da vratiš na AHCI iz IDE, ali možda bolje da reinstaliraš win, jer 99% ti je zbog toga. I ja sam slučajno bio instalirao win dok mi je IDE mod bio na SSD, isto problemi i štekanje.(970 socket)

SkorvY
16 godina
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)
luckyluke kaže...

Po defaultu mi je u IDE modu ali kad ga prebacim u AHCI onda mi prije welcome screena izbaci ono "Your PC ran into a problem, we'll restart for you", tako da sam morao vratit na IDE.

SSD disk MORA biti na AHCI (mislim, ne mora, ali radi puno bolje ako jest, plus nisam siguran radi li TRIM na IDE modu).

Ne moraš reinstalirati, nađi tutorial kako da omogućiš AHCI driver za svoje windowse.

Kažeš, seljakao si RAM po portovima? Ako imaš dvije ili više pločice RAMa, testiraj jednu po jednu pločicu, i probaj raditi samo sa jednom pločicom memorije, vidi mijenja li to štogod.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 19:25 (Father_Dougal).
13 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Napravi screenshot Event Viewera i Reliability Monitora. Jesi li reinstalirao/ažurirao drivere od grafičke? Meni se nekoliko puta znalo dogoditi da se računalo smrzne zbog drivera od grafičke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)
luckyluke kaže...

Evo slika. Memoriji sam nedavno premještao mjesta kad sam imao onaj problem da mi je 6/8 GB RAM-a bilo usable. S čime da najlakše testiram memoriju ? Kad googlam taj "sfc" ništa mi ne pronalazi.

Ovime, pločicu po pločicu 8 passova.

 

15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Drivere za grafu sam danas instalirao najnovije pa ćemo vidjeti. Za EventViewer, na koju granu idem ? Custom views, Windows log, Applications logs ?

MemTest ću sutra odvrtit jer danas ne stignem pa javim rezultate. Inače, ovo bi trebao bit tutorijal za prebacivanje sa IDE na AHCI, ali kaže da treba AHCI driver kojeg nigdje ne vidim na službenoj stranici matične.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 23:59 (luckyluke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)
luckyluke kaže...

Drivere za grafu sam danas instalirao najnovije pa ćemo vidjeti. Za EventViewer, na koju granu idem ? Custom views, Windows log, Applications logs ?

MemTest ću sutra odvrtit jer danas ne stignem pa javim rezultate. Inače, ovo bi trebao bit tutorijal za prebacivanje sa IDE na AHCI, ali kaže da treba AHCI driver kojeg nigdje ne vidim na službenoj stranici matične.

 

To podesi u BIOS-u.

13 godina
offline
Re: Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Custom view -> Administrative Events

15 godina
offline
Windowsi not responding (novi Winsi, novi SSD)

Čini se da sam rješio problem. Vjerojatno je problem bio u IDE-u kojeg sam sa ovim linkanim tutorialom prebacio u AHCI. Čitav dan je prošao a niti jednom mi se nije tako smrznuo. Nadam se da će tako i ostati. Ako se nastavi, javim se opet :)

Hvala svima koji su pokušali pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice