Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a

poruka: 6
|
čitano: 735
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a

Odnedavno imam ovaj problem otkako sam kupio novi wireless adapter DLink DWA-140. Dakle skroz random mi se disconnecta i nakon kakvih 20-30 sekundi se skroz smrzne sistem, ne rade niti ove tri LEDice na tipkovnici a nedugo zatim pređe u sleep mode i jedino što mi preostaje je restartat. Dok sam imao prijašnji stick (Dlink DWL G122) nikad u 7 godina nisam imao ovakav problem. Ne događa se toliko često da bi mi komp bio neupotrebljiv ali opet jako iritira kad se dogodi. Ima netko ideju u čemu je caka ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a
Što kaže Event Viewer?
Pokušao u trenutku smrzavanja isključiti novi wifi adapter?
Uzrok niti ne mora biti novi adapter, jesu li temperature u "granicama normale"?
15 godina
offline
Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a

EventViewer: "A timeout occurred while waiting for the EHCI host controller Interrupt on Async Advance Doorbell response." || Source: usbehci

 

Probat ću ovo sa ištekavanjem adaptera sljedeći put kad zapne. Šta se tiče temperatura mislim da nema problema jer često održavam komp.

Procesor na 24 C, grafa na 28 C, diskovi oko 32 C. Dakle, sve u granicama normale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a
luckyluke kaže...

EventViewer: "A timeout occurred while waiting for the EHCI host controller Interrupt on Async Advance Doorbell response." || Source: usbehci

 

Probat ću ovo sa ištekavanjem adaptera sljedeći put kad zapne. Šta se tiče temperatura mislim da nema problema jer često održavam komp.

Procesor na 24 C, grafa na 28 C, diskovi oko 32 C. Dakle, sve u granicama normale.

Imao sam na jednom kompu slične probleme, matična je crkavala. Kod tebe postoji mogućnost da zbog neke čudne nekompatibilnosti ili problema s driverom samo zablesa, ali moguće i da je HW problem nevezan sa stickom.

 

Što se zapravo događa - dogodi se greška na southbridge-u, pa on izgubi komunikaciju s ostatkom kompa ili se krene gasit. Prvo krene gašenje periferne komunikacije, pa ti izbaci WIFI, miš i tipkovnica prestanu raditi, komp spremi tu grešku na disk, međutim, nakon toga prestane raditi i kontroler od diska, pa Windows više ne može ni zapisati grešku ni učitati ništa s diska, već samo smrzne. Meni se to događalo zbog pregrijavanja southbridgea, a najčešće ili kod intezivnijeg prijenosa podataka preko mreže ili prilikom kopiranja s diska na disk.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
protjeran
offline
Re: Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a
luckyluke kaže...

Odnedavno imam ovaj problem otkako sam kupio novi wireless adapter DLink DWA-140. Dakle skroz random mi se disconnecta i nakon kakvih 20-30 sekundi se skroz smrzne sistem, ne rade niti ove tri LEDice na tipkovnici a nedugo zatim pređe u sleep mode i jedino što mi preostaje je restartat. Dok sam imao prijašnji stick (Dlink DWL G122) nikad u 7 godina nisam imao ovakav problem. Ne događa se toliko često da bi mi komp bio neupotrebljiv ali opet jako iritira kad se dogodi. Ima netko ideju u čemu je caka ?

 Imam taj wireless adapter i ne radi baš najbolje s Windowsima 10, ne conecta se automatski na wireless nekada ali nemam ni približne probleme kao ti. Imaš li zadnje drivere sa službene stranice?

My pleasure darlin
15 godina
offline
Wireless se disconnecta, zatim freeze PC-a

Upravo sam updateao drivere. Osim toga čitao sam da bi mogao bit problem do USB porta pa sam ga prebacio na USB3.0 port. Za sad nema problema ali vidjet ćemo još pa javim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice