ZABA USB internet bankarstvo problem

poruka: 13
|
čitano: 12.443
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
ZABA USB internet bankarstvo problem

Pozdrav svima,

već neko vrijeme imam problema sa certifikatima kad koristim ZABA internet bankarstvo putem USB-a. Dok pokrenem token i dok se ulogiram otvara se njihov Firefox sa USB-a koji mi potom javlja slijedeće: your connection is not secured. e-zaba.zaba.hr uses an invalid security certificate. Error code: SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER.

Nisam siguran ali postoji šansa da fali root certifikat od zaba banke ili zaba ca certifikat. Da li je netko imao sličnu grešku već? Zaista bih molio za pomoć ako je netko već imao problem i ako ga je uspio riješiti.

 

Slika u privitku.

 

Unaprijed hvala svima,

Lijepo pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 15:08 (aquyla).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

Koju veziju Firefoxa i OS-a imaš?

Mislim da je prestala je podrške za starije verzije:

 

https://www.zaba.hr/home/mali-poduzetnici/konfiguracija

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

Bok jzrile. Firefox koji dolazi na njihovom sticku je 47.0.1. Za OS koristim Win10 x64. Nazalost isto je i na Win 8.1. Sjećam se da je slična situacija bila prije godinu dana pa je stari nosio stick u banku i oni su nešto napravili. Nažalost nisam bio prisutan pa ne znam što su točno radili. Btw dobio sam upute da upgrade-am asseco softver na sticku. Sada je na current verziji (9.0) ali situacija je nažalost ista. Sutra ću zvati službu za korisnike budući da je ovaj tjedan produženi vikend pa ćemo onda vidjeti što i kako dalje. Ako budem imao dodatnih informacija podijelim kao rješenje ako bude još nekom trebalo. U međuvremenu ako netko ima još prijedloga bio bih zahvalan :)

 

15 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

- zato se ne kroste drugi browseri.. nego ie. Mada ne mora biti FF uzrok, kao s chromeom kad su odbacili javu, ne mora raditi, dodaj na to verzije koje izlaze skoro dnevno i imaš problem.

- banke još lutaju, realno ne rade one soft .. i zato su i prešli na javu-platformu.. uskoro (najave ali mutne, tapka se u mjestu) će banke imati svoj soft client-server (kao nekad davno) zbog tog razloga tj sigurnosti.. a bankama je core biz novac, ne soft i čak im je rizik (krađa) prihvatljiv mada znaju za rupe u platfrmi.

 

-vjerojatni epilog, odeš u banku i zamjene stikić-key.. dok ti osoba na šalteru ili helpu neće dati konkrtan odgovor zašto/kako nešto radi (jer oni to ne rade, ne radi to ni zaba.. nego globalno).

-trenutno su službeno supportani browseri, ie i ff. FF nije nešto na što se može dugoročno osloniti, zato ie. (ali dugoročnost je nešto nedefinirano za PC-soft..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 13:01 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

Pozdrav ihush. Slažem se s tobom. Međutim browser koji spominjem dolazi predinstaliran na sticku na kojem se nalazi i sve ostalo. Mogućnost korištenja vlastitog browsera sa vlastitog računala je blokirana, te kao takvi moji browseri nemaju certifikate koji su potrebni za komunikaciju sa zabom nažalost, čime se skup rješenja samo ograničava. Usput podsjetio si me, hvala ti. Mislim da je stari dobio novi stick onda kada se problem javio prošli puta. Nažalost čini se da ove godine u Đakovu imamo nove školovane ljude koji ne znaju što je to usb stick, rade u banci i jednostavno sa svojom trenutnom razinom znanja nisu u stanju pružiti podršku krajnjem korisniku - niti tako promjeniti usb stick. Ovime odmah stavljam disclaimer da NE MISLIM da su ljudi koji rade u banci neobrazovani i ne znaju raditi svoj posao ali očito tu i tamo ima kukolja koji zna samo napisati na papir broj od službe za korisnike i izjasniti se da oni ne mogu pomoći. Usput unaprijed se ispričavam ako je zadnja pomalo sarkastična rečenica malo neprikladna za forum.

@ihush - potpisujem za internet explorer (čitaj ne edge nego IE). Taj starac guta i otvara sve što mu se nađe na putu još uvijek (u poslovnom svijetu jel'te) :D

15 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

-koliko se sjećam.. (varljivo..) .. može se birati browser kod instalacije-aktivacije. Greška je tad odabrati npr FF, tj vidimo što radi support + tijek vremena.

-to nije stvar kvalitete, jel neki browsr bolji/lošiji, nego konkretnih requirementsa + sve radi na win, tad je jedino 'sigurno' (ništa nikad 100% + budućnost) računati na ie/MS.

-nije čak ni stvar nekog ''izbora'' korisnika, jer ispadne da izbora nema. Ponekad i kad sve to znaš izabereš pogrešno (tek kasnije se to 'zna'..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
ZABA USB internet bankarstvo problem

Novi stick nema specijalne instalacije i dolazi za custom browserom koji se koristi a baziran je na FF.

 

Ako nisi trebaš napraviti upgrade na zadnju verziju. Trebao si prije 2-3 tjedna. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

Pozdrav,

 

evo prošlo je malo vremena pa da dosada napišem sto sam saznao. Nažalost pogodio me update 1803 na win10 i smrljao mi driver za zvuk pa nakon mukotrpne večeri odlučio sam staviti win8 na laptop.

Testirao sam potom na win8 sa instaliranim alatima SafeNet Authentication client + latest verzija Jave + custom Firefox sa sticka: ne radi. Probao sam isto ali na internet exploreru pa mi je radilo.

 

Sada sam se vratio na win10 (intel procesor sedme generacije nije kompatibilan sa win8) pa mi i dalje ne radi. Firefox opet javlja grešku sa certifikatom a internet explorer javlja grešku sa Java appletom (nije učitan). Napomena: ovo je rađeno na računalu gdje trenutno NEMAM antivirusni softver (osim ako ne računate windefender).

 

Desnim klikom na Asseco Secure Browser Launcher i odabirom opcije Nadogradnja javlja mi poruku: Imate ažurnu softversku potporu. Firefox je verzija 47.0.1.6018.

 

Mislim da ću ovo jednostavno provjeravati na win8 računalu. Dosada još nisam uspio dobiti ovo da radi na win10 nažalost.

 

5 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem

Pogledaj si da li ti je java 32 ili 64 bitna. Za internet explorer mora biti 32.

13 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem
aquyla kaže...

Pozdrav,

 

evo prošlo je malo vremena pa da dosada napišem sto sam saznao. Nažalost pogodio me update 1803 na win10 i smrljao mi driver za zvuk pa nakon mukotrpne večeri odlučio sam staviti win8 na laptop.

Testirao sam potom na win8 sa instaliranim alatima SafeNet Authentication client + latest verzija Jave + custom Firefox sa sticka: ne radi. Probao sam isto ali na internet exploreru pa mi je radilo.

 

Sada sam se vratio na win10 (intel procesor sedme generacije nije kompatibilan sa win8) pa mi i dalje ne radi. Firefox opet javlja grešku sa certifikatom a internet explorer javlja grešku sa Java appletom (nije učitan). Napomena: ovo je rađeno na računalu gdje trenutno NEMAM antivirusni softver (osim ako ne računate windefender).

 

Desnim klikom na Asseco Secure Browser Launcher i odabirom opcije Nadogradnja javlja mi poruku: Imate ažurnu softversku potporu. Firefox je verzija 47.0.1.6018.

 

Mislim da ću ovo jednostavno provjeravati na win8 računalu. Dosada još nisam uspio dobiti ovo da radi na win10 nažalost.

 

Probaj u Chromu, radit će ;)

ja sam se isto jeb*** s tim 2 sata, pa sam ih zvao, jer su očito imali neki update u ovih godinu dana, pa sad radi jedino u Chromu...

13 godina
offline
Re: ZABA USB internet bankarstvo problem
StonedAssassin kaže...

Pogledaj si da li ti je java 32 ili 64 bitna. Za internet explorer mora biti 32.

 Ja sam opet morao instalirati Javu 64bit, jer s 32bit pak nije radilo

13 godina
offline
ZABA USB internet bankarstvo problem

Imao prošli tjedan isti problem. Nešto su nadobrađivali i stick ti više ne podržava protokol. Moraš nadograditi verziju iso imagea na sticku. 

Znači skineš s njihove stranice za podršku SafeNet Authentication Client (64-bit) - 9.0 i AssecoUpdateISO i nadogradiš ga.

AL najbolje da ideš preko službe za korisnike da te navode. Jer nema nikakvih uputa a ima dosta caka pa nabadaš ko čorava kokoš dok ne potrefiš.

A ovako te navode i riješiš najkraćim mogućim putem (osim ako ne čekaš 2 sata slobodnog agenta)

Java mora biti 32-bitna

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 6:02 (vlovrec).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice