Zamrzava računalo svakih 24h

poruka: 9
|
čitano: 2.291
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zamrzava računalo svakih 24h

Vec nekih godinu dana mi zamrzava računalo, promijenio sam windows, hard disk, ram i grafičku i dalje isto.Ono sto sam primijetio u zadnje vrijeme jest da se zamrzava otprilike tocno za nekih 24 sata od zadnjeg zamrzavanja ako je računalo stalno upaljeno. Temperature procesora su sasvim normalne.Radi se o i5 2500k, asrock extreme 4 matičnoj, windows 10 home, računalo nije klokano. Da li postoji neki program koji bi zabiljezio u trenutku zamrzavanja uzrok zamrzavanja? skinuo sam whocrashed ali nista ne zabiljezi, niti u onaj view na windowsu ne zabiljezi nista. Ono sto je najcudnije jest da zamrzava skoro tocno svakih 24 sata, sat vise manje.Drzao sam ga upaljenog sad mjesec dana i svakih 24 sata jednom zamrzne, virus sumnjam da je jer sam stavio novi windows.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zamrzava računalo svakih 24h

Imas kakvu poveznicu na nesto kaj sd periodicki ponavlja svaka 24 h na tom racunalu ?

Zaviri u sucelje rutera pa trazi periodicnost, a na racunalu vidi procese koji se periodicno odvijaju ( sinhronizacija vremena, ip reset operatera....)

Onak odokativno bih bubnuo da je softverski problem vezan uz neki periodicki proces mozda u nekoj korelaciji sa nekim mreznim postavkama ili upravljackim programom...


Nebih kategoricki ni iskljucio da je neki hardver losije kvalitete pa pod tim periodickim okolnostima otkaze poslusnost....


Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 11:05 (bunker).
10 godina
offline
Zamrzava računalo svakih 24h

Imam u uredu 10 racunala i nijedno se ne smrzava tako da bih iskljucio ruter,a i prije godinu dana sma imao drugi ruter i drugog operatera za internet.Na racunalu sam imao drugi windows i opet je zamrzavao tako da bih iskljucio softwer.Jedino sto mi preostaje cpu i maticna ali opet se vracam zasto bas za 24 sata.Na racunalu imam instalirano par igri, steam, gog i to je to.. nemam ni antivirus, ne znam sta da mislim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zamrzava računalo svakih 24h

Odi u computer managment, evnet viewer i pogledaj si logove, trebalo bi ti pisati tamo sta ti se desi sa racunalom, kada se smrzne

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamrzava računalo svakih 24h
Timo kaže...

Odi u computer managment, evnet viewer i pogledaj si logove, trebalo bi ti pisati tamo sta ti se desi sa racunalom, kada se smrzne

 

 

 Napisao sam to u prvoj poruci da nema nista

11 godina
offline
Re: Zamrzava računalo svakih 24h
njuskac kaže...
Timo kaže...

Odi u computer managment, evnet viewer i pogledaj si logove, trebalo bi ti pisati tamo sta ti se desi sa racunalom, kada se smrzne

 

 

 Napisao sam to u prvoj poruci da nema nista

 oprosti nisam skuzio.

 

nemam onda ideje 

 

 

10 godina
offline
Zamrzava računalo svakih 24h

Maknuo sam watt metar preko kojeg sam imao spojeno računalo da vidim koliko troši i kada sam ga maknuo u tjedan dana je samo jednom zamrznulo ali je ipak zamrznuo.. da li je moguce da sa naponom nešto nije u redu ali opet nijedno drugo računalo mi ne zamrzava osim ovog

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Zamrzava računalo svakih 24h

otvori task scheduler i provjeri sve sto je podeseno da se izvrsi svaka 24h...moze bit neka glupost, tipa neka tvoja aplikacija se pokusala apdejtati, a ti si joj necim to zabranio...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamrzava računalo svakih 24h
Probaj clearati bios.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice