Adobe studio 8 vs. CS3

poruka: 19
|
čitano: 4.247
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

dakle... korisnik sam one popularne 8ice (dreamweaver, flash, fireworks)

i interesira me kakva su Vaša iskustva.. dali se isplati prelaziti na CS3 dizajn paket

ili možda ipak ostati na osmici još koju godinu???

 

prije svega me zanima  dali je došlo do nekih revolucionarnih promjena ili je čisto

riječ o estetici pa bi mi ulaganje u novu software bilo bezveze kad već imam prilično

novu verziju na koju sam sada navikao??

 

što je s action scriptom 3 u flashu?? ima tu puno poboljšanja??

 

kako riješiti problem Layout izrade tablica u dreamweaveru??  ja inače jako puno koristim layout mod

a koliko vidim izbacili su ga iz upotrebe.. dali ga se još može aktivirati negdje u wiev izborniku ili su mu

rekli zauvjek zbogom??

 

 

dali će mi puno trebati za prelazak na cs3 ili su samo neke sitne cake u pitanju??

 

pomozite...


najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

daj ljudi.. pomozite mi.. nije vrag da nitko ne koristi CS3???


najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3
Pa skupo je!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

pa i nije ukoliko radiš nešto ozbiljno. skupo je ako kupuješ za "doma", samo da se pohvališ da ga imaš ili da napraviš neku sitnu korekciju na slici s ljetovanja.

16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Ja sam prije koristio CS2 paket i prešao sam na CS3, ali nema neke specijalne razlike, čak su neke opcije i izbačene (tipa iz dreamweavera generiranje pop-up menija). Jedina bitnija promjena je da je sve skupa dobro optimizirano (DW mi se znao prije rušit); jedino ako puno koristiš Flash iz cijelog paketa, bilo bi ti dobro da pređeš na CS3 zbog podrške za ActionScript 3 iako se ja još uvijek držim ActionScript 2 jer mi neke skripte ne prolaze u "trojci".

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

definitivno prijedzi na CS3.

 

Flash je dobio uzasno puno poboljsanja, stabilniji je, bolje radi s drugim formatima.

Dobio je novi Action Script 3 (kojeg iskreno jos ne kuzim), ali tu je ostao i AS2 ako zelis programirat na taj nacin.

Kratice i GUI su skoro identicni cijelom CS3 paketu.

 

Dreamweaver, bolja podrska za css, i logicnije slaganje dizajna... inace mislim da DW ne moze ici puno naprijed ali je svakako odlican.

 

Photoshop, uf, odakle da krenem. Bolja podrska za RAW, smart layeri (odlicna stvar), alati za selekciju...

 

CS3 je ujedno i poprilicno stabilan. Samo ti prijedzi na njega.


Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3
hondo kaže...

dakle... korisnik sam one popularne 8ice (dreamweaver, flash, fireworks)

i interesira me kakva su Vaša iskustva.. dali se isplati prelaziti na CS3 dizajn paket

ili možda ipak ostati na osmici još koju godinu???

 

prije svega me zanima  dali je došlo do nekih revolucionarnih promjena ili je čisto

riječ o estetici pa bi mi ulaganje u novu software bilo bezveze kad već imam prilično

novu verziju na koju sam sada navikao??

 

što je s action scriptom 3 u flashu?? ima tu puno poboljšanja??

 

kako riješiti problem Layout izrade tablica u dreamweaveru??  ja inače jako puno koristim layout mod

a koliko vidim izbacili su ga iz upotrebe.. dali ga se još može aktivirati negdje u wiev izborniku ili su mu

rekli zauvjek zbogom??

 

 

dali će mi puno trebati za prelazak na cs3 ili su samo neke sitne cake u pitanju??

 

pomozite...


 Kaj ga misliš kupiti?Ako ne,probaj si skinuti trial pa da vidiš kakva je situacija!

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Sve ponajviše ovisi na koji način ga koristiš i kakav web razvijaš. Ja osobno nebi prelazio na njega da ga moram platiti iz svog đepa, ali kad mi firma plaća, zašto ne? ;-)

Ja najviše koristim Dw (iako sve manje) i Fw, te ponešto Flash. Prva dva alata u novoj verziji dosta stagniraju i mislim da ima dosta prostora (i potrebe) za napretkom. Dw koristim od verzije 1.2 i od alata br. 1 postao mi je pomoćni alat za izradu weba. Kod Dw-a CS3 definitivno možeš zaboraviti layout način rada od 8-ice jer je radio s tabelama, dok CS3 radi sve s CSS-om što i jest po standardu. CS3 definitivno bolje radi s CSS-om, ali ja osobno nisam previše zadovoljan time kolko je napravljeno na području AJAX-a ili bolje rečeno JavaScripta. Po mom mišljenju je Dw zapostavljen otkako je prešao u vlasništvo Adobea i mislim da se ne razvija dovoljno. Promjene koje su napravljene su uglavnom kozmetičke (ok, ima i nekih dubinskih promjena, ali mislim da su malo zakašnjele) i jedino što ćeš možda primjetiti je podrška za Spry AJAX framework što je po meni definitivno premalo. Ako radiš s AJAX-om definitivno bolji izbor ti je Aptana studio (ima besplatna verzija) i naravno Firefox + Firebug.

Fw je oduvijek bio moj favorit što se tiče web grafike i bio sam sretan da je preživio Adobeovo preuzimanje, ali mislim da isto stagnira. Umjesto da se dodatno integrira s Dw-om ostalo je skoro sve isto. Koliko god mi je to dobar alat, toliko mislim da je najmanje promjena doživio i po meni stvarno nema potrebe prelaziti na novu verziju.

Flash je doživio najviše promjena, ali ja osobno ga koristim sve manje. S obzirom na to da sam (uglavnom) programer kod Flasha su mi bile najzanimljivije Data i UI komponente v2. S vremenom sam odustao od Flash Data komponenti i odlučio koristiti AJAX. Flash komponente v2 su definitivno siročad prema ovome što sad koristim, a nisam siguran da v3 donosi previše poboljšanja. Neka to presudi netko tko više koristi, ali čini mi se da s v3 samo dolazi više kodiranja.

 

Sve u svemu, mislim da su poboljšanja vrlo mala u odnosu na prethodnu verziju i ne vidim razlog za utući toliku lovu u CS3 dok postoje besplatna rješenja koja su uvelike i kvalitetnija, jedino što nisu toliko vizualna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

Definitivno CS3.  Ipak je to Adobe pa se može očekivati da posao odarade do kraja. Zapravo, i ja sam u početku bio sumnjiv što se tiče nove CS3, ali sad kad ga imam sam ppromijenio mišljenje. Vjeruj mi, uzmi Adobe CS3.

 

 

PS_ Jesam ja dobro razumio da vi KUPUJETE licence za te programe.

 

                         To je bolest. (Iman tonu programa [pola ih ne koristim] i sve su pro ali za niti jedan nisam kupio licencu. Torrent, i jos neki programi za skidanje cracka i key generatora i sl.)

 

 

 

 


http://www.puma1400.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Zar je bolest to što čovjek želi imati legalnu kopiju softvera?


www.cartmanlee.net
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3
CartmanLee kaže...

Zar je bolest to što čovjek želi imati legalnu kopiju softvera?


 Naravno da nije.
Svi vi koji imate ilegalni software na računalima za zapitajte se samo da li biste vi mirno spavali kada biste znali da netko "besplatno i ilegalno" koristi vaš software u koji ste uložili mjesece, pa možda čak i godine truda.

E sad odgovor na temu...
Koristio sam Dreamweaver CS3, tj. pokušao sam koristiti. No imao sam problema već pri instalaciji. Nikako nisam uspio instalirati na windows xp pro sp2 pa sam odustao od toga.
Inače nisam ljubitelj programa koji generiraju kod stranice. Volim sve sam napisati.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

ja profesionalno proizvodim web stranice ali se baziram isključivo na css, html i nešto php-a...   sad se malo okušavam u ajaxu no to je još u našoj zemlji u povojima tako da još imam donekle vremena se ufurati i prilagoditi ali dugoročno svakako planiram isprobati i ajax....

dakle to su moji zahtjevi.

 

flash sam prilično puno koristio prije nekih 2 godine i moram priznati da sam ga malo zanemario no čuo sam priče kako je action script 3 nova revolucija i stvarno me zaintrigirao...

 

naime.. sklon sam i ja torentiranju.. ajde pa nisam baš takav čistun ali software koji profesionalno koristim ne smijem si dopustiti da mi bude

bez licence.. jer obično konkurencija kad ti želi nauditi pošalje ti preko svijih veza inspekciju.. i već sam ih imao 2.. pa hvala bogu što sam legalan

bar nekih 70% (ono što baš moram)

 

pitam to jer mi nije problem kupiti update CS3 na osmicu (dovoljno zarađujem da bi otplatio tu investiciju kroz 2 posla) ali želim savjet nekoga

tko ima iskustva u tome.. to je bio moj razlog ovog pitanja.... sad sam i dobio dosta odgovora na moja pitanja

 

ne da mi se probavati i onda nakon 3 tjedna rada (koliko obično treba da bi ozbiljno isprobao novi software) skužim da to nije to i da ostajem na

osmici... stoga evo.. sad malo čitam što gurui pišu.. ovakve stvari puno pomognu korisniku koji želi siguran prelazak a ne kako je netko ovdje rekao samo da se možeš hvaliti kako imaš CS3.... to nikako....

 

prije svega me privukao glas o do sada neviđenoj integraciji svih adobe aplikacija s nekadašnjim macromedijinim (što je i logično s obzirom da su sada pod istim okriljem) pa sam išao vidjeti dali je to istina.. a moram priznati najviše sam se uplašio toga što se gubi layout metoda rada pa me čisto

zanima dali je teško prešablonirati se sa layouta na standard tablice (nije da ne radim u njima.. radim ali uvjek kad nešto zašteka skoknem u layout i to onako na brzaka ispravim jer mi je to okruženje puno poznatije.

 

i sam sam pretpostavljao da će biti uvelike zanemaren fireworks i dreamweaver.. jer adobe po defaultu ima konkurentske nakane prema ta dva

programa prije svega zbog svojih verzija (photoshopa i ne znam kako se zove onj njihov paked za html). no svakako mi je drago što ih nisu ugasili čega sam se uistinu bojao.. to bi mi bio najveći udarac....

 

ne bi vjerovali koliko ljudima bude teško kada shvate da im ja aplikacija na koju su potrošili pola života učenja odjenom više nema podrške.

i ovako me dovoljno frustrira stalno pratiti nove trendove. no to se mora.

ukoliko se želi dobiti rat s ovim cms ubojicama dizajnera.... mora se uzimati nove tehnologije a ajax je to definitivno (iako postoji već dugo dugo

vremena tek ga se počelo medijski gurati sa 2.0 servisima)

 

 

stoga i ovo moje prelaženje na cs3.. razmišljam, razmišljam i stvaron ste me zaintrigirali.. pogotovo ovim opcijama o odličnoj potpori css-u

i photoshop raw formatima te komunikaciji photoshop-dreamweaver koja nije baš bila najsjajnija u verzijama koje ja koristim.

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2008 20:13 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3
coder_ kaže...
Koristio sam Dreamweaver CS3, tj. pokušao sam koristiti. No imao sam problema već pri instalaciji. Nikako nisam uspio instalirati na windows xp pro sp2 pa sam odustao od toga.
Inače nisam ljubitelj programa koji generiraju kod stranice. Volim sve sam napisati.

 hm.. vjerojatno je bio problem s torentom... ima ih svakakvih.. pogotovo kada je adobe cs3 master collection u pitanju... to od 30 komada koji
variraju od 1-15GB.... obično bude samo 1 do 2 koji stvarno valjaju...


podržavam ovo ručno tipkanje.. ali ipak. čemu muka kada veći dio posla može odraditi kvalitetan software... no.. da je notepad web (za one koji
SAVRŠENO poznaju kod) najbolje rješenje.. to sigurno je.. gotovo sam siguran da je sigurno  Belji se

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Nema straha za Dreamweaver, baš danas ti je Adobe objavio da odustaje od GoLivea a i Dreamweaver i Flash su im bili glavni razlozi kupovine Macromedije.

http://www.macworld.com/article/133181/2008/04/golivedead.html

 

Također su prekinuli razvoj i na Macromedijinom Freehandu na račun Illustratora no nema najave da će ukinuti Fireworks jer im je potreban za Web Standard Creative Suite gdje nema Photoshopa ni Illustratora (za razliku od Web Premiuma) a Fireworks mijenja oba dva.

 

 


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Adobe je kupio Macromediu gotovo isključivo zbog Flasha (naravno, i zbog dobrih poslovnih rezultata Namigiva), no budućnost Dw nikad nije bila upitna budući da je najpopularniji WYSIWG web alat. Problem je ipak taj da se Dw pod okriljem Adobea nije nastavio razvijati u željenom smjeru. Kad se sjetim koliko novosti su donosile prethodne verzije, CS3 je za mene bio poprilično razoračaranje. Prijašnje verzije uvijek su donosile nešto novo, a ova je za mene donijela manje nego sam očekivao. CSS i Spry framework su jedine ozbiljnije promjene i to je jednostavno premalo da se opravda uopće etiketiranje pod novu verziju.

 

Što se tiče generiranja koda, Dw je definitivno vrlo kvalitetan alat, pogotovo za PHP (to je ono što mogu prosuditi). Ja volim imati kontrolu nad kodom, ali većina koda za PHP što mi izgenerira nije ništa drukčija nego bi ja napisao, štoviše iz toga koda često možeš i dosta naučiti. Ja ne mislim da je Notepad najbolje rješenje, tim više što je Notepad od Windowsa zaista smješna alatka koju koristim samo za čitanje readme.txt datoteka. Zašto ne koristiti neki kvalitetniji alat pa da boji sintaksu i nudi intellisense? Zar je sramota koristiti pomoć alata ako postoji?? No, tu nema neke bitne promjene prelaskom na CS3. Jedna prednost može biti i ta ako želiš koristiti Dw Developer Tolbox set alata koji rade isključivo s CS3 (iako mi se kod koji ADDT napravi ne sviđa previše).

 

Meni osobno kod Dw-a CS3 najviše fale napredne mogućnosti kod JavaScripta, budući da bilo kakva ozbiljnija web stranica bez AJAX-a sve više postaje rijetkost. Kad će Dw imati mogućnost razvoja AJAX-a kao recimo jedan Firebug u Firefoxu i sve će to biti lijepo integrirano i zapakirano pod zelenom mašnicom onda će se moći reći da je to opet najbolji web alat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe studio 8 vs. CS3

eto... skinuo ja trial.. da se sam osvjedočim....

 

pa ću ukratko za one koji su u sličnoj dilemi kao ja....

 

dreamweaver... funkcionalno i vizualno apsolutno sličan 8ici... ima nekoliko dodataka, promjena ali... kad sve zbrojiš dreamweaver je dosta zapostavljen zadnjih 2 godine...

layout mod također postoji (unatoč mnogim kukavcima koji su mi pričali da ga više nema) samo treba otići na izbornik wiev i pronaći

link za aktivaciju layouta...

 

bilo je i logično da će ostati.. iako su zadnje vrijeme u trendu divovi izbor njih isključivo pada na same navike programera....

netko voli standard mod i u njemu je naučio raditi netko voli layout... ovdje je očito da dreamweaver pretpostavlja da se ide na standard ali još uvjek daje maksimalnu podršku i za layout a budući da ne volim raditi s divovima jer

divovi mogu biti pain in the ass pa zašto ih ne izbjeći ako to možeš?zato što tamo neki dripac nameće standarde a njemu se table ne sviđaju?

 

veliki web s puno grafičkih elemenata da bi složio.. trebaš na tablicama bar 40% manje vremena.. no kažem.. sve je to subjektivno....
iako je div sada standard ne mogu reći da je isto tako alfa i omega svega....
čini mi se da je optimizacija browsera.. pogotovo IEa više na strani tablea...
ali kako god standarti bili usmjereni ni table nije smrtni grijeh ako ga koristiš ili ne koristiš. čak naprotiv.. moje iskustvo je da je pristupačniji

za rad i donekle brži....

 

 

flash.. priča za sebe.. novi action script 3 ne kontam ni malo ovako na prvu loptu... iako je i 2ka podržana maksimalno.

 

photoshop standardno dobar i dorađen ima tu hrpu caka.. može se raditi forenzička istraživanja bez beda....

 

fireworks.. ništa novo osim hrpetine vizualnih gotovih šablona za tipke i slične drangulije...

 

indesign... ok, ok.. vrlo dobro.. sve bolji ako se može više biti bolji...

 

ukratko... nije ništa revolucionarno ali uljeva sigurnost da uz malo volje i mašte možeš napraviti velike stvari....

 

najviše je razočarao dreamweaver koji se zapravo nema što puno nadograditi.. dečki iz macromedije su napravili vraški posao da adobe ne

mora razvijati alat slijedećih 5 godina i još uvjek će biti u vrhu...

 

pohvaljujem integraciju i međusobnu komunikaciju alata... ovako nešto do sad nisam vidio... nevjerojatno. skraćuje posao za duplo...

 

ipak ga bum kupil.... ali ne još.... tek za 3-4 mjeseca... ipak nije takva frka.

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2008 20:27 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Inače, bio sam u prilici vidjeti neki prerelase Dw-a CS4 i moram reći da mi se sviđa smjer u kojem se kreće. Izgleda da će u verziji CS4 Dw konačno postatati ono što je trebao biti u CS3. Od novosti koje sam vidio, a oduševile su me moram spomenuti:

- novo sučelje (isto kao i Photoshop)

- vertikalni split ekrana (konačno!!!)

- LiveView i LiveCode (živi prikaz stranice sa svim efektima i mogućnošću pozicioniranja na taj kod - slično Inspect kod Firebuga)

- na vrhu stranice se pojave vezane datoteke (CSS, JS,...) - ne treba ih više tražiti po files viewu

- CodeNavigator (olakšava navigaciju po CSS-U)

- verzioniranje sa Subversionom (ovo je stvarno sjajan potez!!!)

- ... još pokoja sitnica koja mi ne pada na pamet trenutno

 

Nadalje je najavljena daljnja integracija Spry frameworka (buduća verzija 2008), Ruby on Rails, izbacivanje .NET-a,... Jedva čekam da izađe konačna verzija. To su već promjene koje su dobar motiv za prelazak na novu verziju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

vertikalina podjela zvuči super, posebno sad kad su svi na wide monitorima


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adobe studio 8 vs. CS3

Svakako cs3, samo mi je malo fireworks...imam 2 giga ram-ova i sve ih zna pojest nakon otvaranja samo par projektica. Mislim da nije bug, samo bezobzirnost :-)

sitni umovi pricaju o ljudima, srednji umovi pricaju o dogadjajima, veliki umovi pricaju o idejama.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice