Brzine učitavanja vaših web-stranica

poruka: 45
|
čitano: 8.088
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Brzine učitavanja vaših web-stranica

Provjeri je li na serveru uključen potreban modul. Ako nije, onda ti ne igra ulogu što je to uključeno u skripti... A i teško ćeš s gotovim skriptama imati 90-100

Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica

da, ali ipak je to ipb trebalo bi sve letit :)

www.mmo-balkan.com/forum
13 godina
offline
Brzine učitavanja vaših web-stranica

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

WordPress ❤
13 godina
protjeran
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
OriginalEXE kaže...
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

Nisi samo ograničen svojim znanjem nego i cms-om. Osim ako ga ne misliš modificirati. Wordpress sam po sebi nije spor da se razumijemo, odlično radi za tako kompleksan cms, ali ono što ga uvijek pouzdano zna ubiti jest razni pluginovi i widgeti. To naravno nije problem wordpress-a, ali ljudi to tako doživljavaju. Hrpa plugin-a je napisano zbrda zdola, nisu testirani, optimizirani i rade nered. A u 90% slučajeva ne možeš ništa napraviti sa stanicom bez njih. Naravno može netko to sve raditi sam, od teme do plugina i widgeta, ali za tu količinu truda ili novaca se više isplati napraviti custom cms koji će u svakom slučaju bolje raditi (ako ga nije napravio susjedov mali).

Ad astra peronospora
12 godina
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
Bypass kaže...
OriginalEXE kaže...
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

Nisi samo ograničen svojim znanjem nego i cms-om. Osim ako ga ne misliš modificirati. Wordpress sam po sebi nije spor da se razumijemo, odlično radi za tako kompleksan cms, ali ono što ga uvijek pouzdano zna ubiti jest razni pluginovi i widgeti. To naravno nije problem wordpress-a, ali ljudi to tako doživljavaju. Hrpa plugin-a je napisano zbrda zdola, nisu testirani, optimizirani i rade nered. A u 90% slučajeva ne možeš ništa napraviti sa stanicom bez njih. Naravno može netko to sve raditi sam, od teme do plugina i widgeta, ali za tu količinu truda ili novaca se više isplati napraviti custom cms koji će u svakom slučaju bolje raditi (ako ga nije napravio susjedov mali).

Ne razumijem kako je isplativije raditi CMS od nule, od prilagodbe postoječem riješenju?

 

Kvalitetnih plugina/tema ima dovoljno da ne moraš uzimati one loše napisane.

WordPress ❤
13 godina
protjeran
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
OriginalEXE kaže...

Ne razumijem kako je isplativije raditi CMS od nule, od prilagodbe postoječem riješenju?

 

Kvalitetnih plugina/tema ima dovoljno da ne moraš uzimati one loše napisane.

Tako sam i ja mislio dok sam se bavio intenzivno wordpress-om i nekim još cms-ovima (osim joomle - bljuv).

 

Sad si ne bi stavio neki gotov cms (ili klijentu), ni za što, osim ako bi stvarno morao. Jednostavni razlozi: code control, neovisnost itd. Da, možeš to raditi i sa WP-om, ali tko ima volje čeprkati po tome, pa onda tako iz verziju u verziju. Naravno, ima ljudi koji to rade i svaka čast, ali ja jednostavno nemam vremena i volje kopati po tuđem kodu.

Ad astra peronospora
11 godina
protjeran
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica

Sredio sam broken image, izbrisao sve artikle i stavio samo 1 sa srednjom slikom, malim textom i youtube linkom i brzina je 81/100  Sada me strah što će biti kada stavim 5 artikala sa slikama. Vjerujem da će brzina drastično pasti.

www.mmo-balkan.com/forum
13 godina
offline
Brzine učitavanja vaših web-stranica

Ekipa zna li tko zašto mi je dosta visok ping na BFBC2 Vietnam i BF3? Oko 90-120 mi se kreče a idem na servere s pingom 20 do 45.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
kruskar kaže...

Ekipa zna li tko zašto mi je dosta visok ping na BFBC2 Vietnam i BF3? Oko 90-120 mi se kreče a idem na servere s pingom 20 do 45.

napravi svoj CMS i neces imat nit 30 ping

http://revohd.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
Arnold Layne kaže...
kruskar kaže...

Ekipa zna li tko zašto mi je dosta visok ping na BFBC2 Vietnam i BF3? Oko 90-120 mi se kreče a idem na servere s pingom 20 do 45.

napravi svoj CMS i neces imat nit 30 ping

To su mi mnogi rekli no meni ništa nije jasno oko tog CMSa nisam to nikad radio niti znam šta je to hh(nisam u igrama puno,volim sjest nedjeljom pa se odmorit malo uz igre).

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
offline
Brzine učitavanja vaših web-stranica

Mislim da pitanje trebaš postaviti na podforumu koji se bavi umrežavanjem, serverima i sl.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Brzine učitavanja vaših web-stranica

The page  Sajt  got an overall PageSpeed Score of  67  (out of 100).

 

Suggestion Sumary:

  • Minimize payload
  • Minimize delay in page load 
  • Other 

Nije loše  {#}

web-dizajn.comeze.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 13:08 (web_dizajn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
web_dizajn kaže...

The page Sajt  got an overall PageSpeed Score of 67  (out of 100).

 

Suggestion Sumary:

  • Minimize payload
  • Minimize delay in page load 
  • Other 

Nije loše {#}

S obzirom na količinu sadržaja na sajtu, jako loše.

WordPress ❤
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzine učitavanja vaših web-stranica
OriginalEXE kaže...

S obzirom na količinu sadržaja na sajtu, jako loše.

Hvala ti za komentar :)

 

Sajt je trenutno u fazi izrade, videću da poboljšam skor ovih dana :)

web-dizajn.comeze.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice