CMS sustav za windows server

poruka: 5
|
čitano: 2.481
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
CMS sustav za windows server

Dakle, već sam lud.

 

Imam W2K3 server, IIS6. Mogu staviti MySQL server i PHP. No nisam uspio natjerati niti Joomlu, niti Wordpress, niti CMSMS da rade na tom setupu. Postoji li ikakav besplatan CMS koji je predviđen da radi na IIS serveru, ASP ili neka već tehnologija, osim Sharepoint Services koji rade i gutaju resurse samo tako...?

Googlao sam ali nisam našao ništa besplatno. Crackano ne dolazi u obzir.

 

Ivan.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: CMS sustav za windows server
Domagoj
15 godina
offline
CMS sustav za windows server

Ako si stavio PHP + mySQL na windows kako ti ne radi joomla i to? si siguran da ti php radi?

 

Inache, da, DotNetNuke ti je za dotnet nelosh cms

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CMS sustav za windows server

Ne da je DNN nelosh, nego je vjerojatno najbolji opensource CMS (uz joomlu ajde). Pogledaj samo msan.hr, croatia-airlines.hr, hvar.hr, slobodna-dalmacija.hr..., svi su oni na dotnetunuke-u.

Osim DNNa, opcija je jos i Umbraco, koji radi na drugacijem principu (xml/xslt templateovi i sl.) i nesto ga je teze za savladati, dijelom i zbog losije dokumentacije, ili mozda Cuyahoga ako me sjecanje ne vara. Za dnn su izdane knjige i postoji velika zajednica pa je lako pronaci podrsku, platiti izradu custom modula, pronaci besplatne skinove itd.

Jos neke open source projekte mozes naci na http://www.asp.net/community/projects/, ili na www.codeplex.com. Preporucio bi i Graffiti za pogledati, koji se placa osim za nekakvu osnovnu verziju.

 

Inace, ja normalno vrtim joomlu i wordpress na iis6. Problem je jedino sa dodatnim modulima koji znaju poluditit na win/iis6 (toliko o cross-platform php-u)

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 9:05 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CMS sustav za windows server

Hvala svima, pogledat ću i ostale predložene CMSove. dotnetnuke sam već instalirao i radi, hm, 90% u svakom slučaju, no nisam imao vremena troubleshootati, nešto sa bazom i nekim database fajlom (napravio sam defaultnu instalaciju sa MSSQL Express bazom...), a razlog zašto ne želim plaćati jest taj da to radim sebi za gušt i ne zarađujem ništa od toga :)

Što se Joomle i Wordpressa tiče, PHP radi (onaj test php prolazi), MySQL radi, no nikako nisam mogao instalirati joomlu do kraja.

Nisam baš neki advanced korisnik što se phpa i baza tiče, tako da stvarno tražim nešto što radi bez puno drndanja (kao što mi trenutno rade CMSMS+PHP+MySQL na linuxu).

 

Hvala još jednom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice