Community review vaših web stranica izdvojena tema

poruka: 3.895
|
čitano: 632.070
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Community review vaših web stranica

Logično, ako želim random broj između 1 i 2, ne znači da želim 1 svaki put...

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Community review vaših web stranica

evo jedan moj site, pa nabacite kritike www.pazii.com

www.pazii.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica

Ne razumijem. Uzeo si malo javascripta, možda i copy/paste neki kod s neta koji objašnjava kako napravit random broj s javascriptom i onda napravio cijelu stranicu oko jedne linije javascript koda. Mislim da javascript uzima seed za random broj od sata (nisam siguran, vjerojatno nije jer javascript ne može pristupit podacima mašine na kojoj se vrti ali browser može, nebitno) što znači da nije random. Zašto bi išao na tvoju super cool stranicu ako mogu samo otić do random.org koji je točniji jer citiram: The randomnes comes from atmospheric noise, which for many purpouses is better than pseudo random algorithms used in computer programs

 

Stvarno ne razumijem svrhu ovoga. Ako je za vježbu, mogao si izabrat nešto kompliciranije. Ako nije, onda stvarno ne razumijem čemu. Koja je svrha ovoga?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
david7 kaže...

Logično, ako želim random broj između 1 i 2, ne znači da želim 1 svaki put...

Čuj tebe.

 

Pa svaki put slučajno bude 1, šta sad. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
midzan21 kaže...

Eh da ljudi, nakon nekoliko pitanja u temi Razvoj web-stranica - Rasprava i nakon dobranog rada na svemu vrijeme je da i vama prezentiram svoj "osvježeni" web.

 

Rađen je uz pomoć HTML5, CSS3 (validno oboje, ima nekih grešaka kod post dijela ali to je zbog loadanja AddThis sharing widgeta i Disqus komentara). Web je responsive te je baziran na minimalizmu. Ima još nekih grešaka sam responsive dio (posebno paginacija, moram skužit zašto se neće na mobu dobro skalirati), ali i to postupno ispravljam - prvo na localhostu pa onda još neke stvari korigiram i na serveru jer se lagano unište (da znate kako me naživciralo dodavanje razmaka nakon uploada na host i nemogućnost logina u admin panel ufff... Ali i to je riješeno i nema više grešaka, barem ne za sada).

 

SEO dio optimizacije weba će doći kad stignem, te je u planu dodavanje i nekakvog lihgtboxa za slike. Ali o tome kad riješim sitnice koje su ostale za ispraviti i kad ulovim više vremena za to.

 

Blog pogoni custom made blog sistem pisan uz pomoć php i MySQL sa PDO konekcijama. U pozadini za pisanje sadržaja je TinyMCE, dok je admin panel izrađen u Bootstrapu (jednostavan je admin panel, planiram se malo više potruditi oko njega tokom kolovoza i krajem rujna kad prođe stiska sa faksom i poslom koji me čeka).

 

LINK:

 

http://www.markoidzan.from.hr

 

Vaši komentari su uvijek dobrodošli.

 

P.S.: Pratim vas uz pomoć Google Analyticsa pa da ste upozoreni na vrijeme. 

 

P.P.S.: Ocjenite web kako hoćete, sve kritike su dobrodošle.

Custom cms koji je u pozadini jako me podsjeća na hmmmm http://daveismyname.com/creating-a-blog-from-scratch-with-php-bp

 

btw, na ono što je na ovom linku koji sam proslijedio, ja sam još se igrao pa dodao i post status, multiple templates, faq, autor, integrirao sa metro themom itd.. čak sam razvio primitivni webshop.. Imao sam 2 različite verzije, kako sam napredovao sa kodiranjem

 

s vremenom sam otkrio http://www.nibbleblog.com/ koij ima sve što sam i sam razvio al, dobro :D

 

Nije da te blatim, samo me zabolo u oči kad si napisao da ćeš dijeliti kod na upit.. 

 

u prilogu šaljem skrinšotove administracije kako sam ja prilagodio onaj kod za sebe. Prestao sam sa razvojem prije pola godine, ali vidim da ću imati novu zanimaciju ovo ljeto :)

 

 

~23 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
neo.gz kaže...

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

a čuj i mene to iritira ali moraš nekako dobiti lajkere :)

www.pazii.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...
neo.gz kaže...

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

a čuj i mene to iritira ali moraš nekako dobiti lajkere :)

ima puno boljih i pametnijih nacina 

You dont make 500 million friends without a few enemies.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...
luka28 kaže...
neo.gz kaže...

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

a čuj i mene to iritira ali moraš nekako dobiti lajkere :)

ima puno boljih i pametnijih nacina 

ok, navedi jedan dva, uvijek je dobro čuti mišljenje iskusnijeg

www.pazii.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...
tLeon kaže...
luka28 kaže...
neo.gz kaže...

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

a čuj i mene to iritira ali moraš nekako dobiti lajkere :)

ima puno boljih i pametnijih nacina 

ok, navedi jedan dva, uvijek je dobro čuti mišljenje iskusnijeg

Ne stavljaj pop up prozore koji bjesovito iskacu da ti neko lajka stranicu vec stavi onaj gumb od Facebook na svoju stranicu i naravno imaj dobru Facebook stranicu pa ce je i ljudi samo preko Facebooka lajkat. I uvijek postoji reklamiranje na Facebook-u.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...
luka28 kaže...
tLeon kaže...
luka28 kaže...
neo.gz kaže...

Kada mi iskoči ovo za FB, ja odmah zatvaram stranicu, ne znam kako drugi reaguju...

a čuj i mene to iritira ali moraš nekako dobiti lajkere :)

ima puno boljih i pametnijih nacina 

ok, navedi jedan dva, uvijek je dobro čuti mišljenje iskusnijeg

Ne stavljaj pop up prozore koji bjesovito iskacu da ti neko lajka stranicu vec stavi onaj gumb od Facebook na svoju stranicu i naravno imaj dobru Facebook stranicu pa ce je i ljudi samo preko Facebooka lajkat. I uvijek postoji reklamiranje na Facebook-u.

pa i nisu ti prijedlozi nešto bolji, ako gledaš konverzije onda je ovo sa popupovima bolji način nego samo gumb, a što se tiče plaćanja - najlakše je platiti, znam jer i plaćam reklame na facebooku ali to nije cilj

www.pazii.com
13 godina
offline
Community review vaših web stranica

Ako mi se sviđa sadržaj stranice, možda i lajkam na Facebooku, a ako mi iskače lajkaj bla bla, nema šanse....

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
david7 kaže...

Ako mi se sviđa sadržaj stranice, možda i lajkam na Facebooku, a ako mi iskače lajkaj bla bla, nema šanse....

da ali to smo mi, ajmo tako reći "napredniji korisnici" pretopostavljam, ali velika većina "prosječnih" ljudi mislim da ipak ne razmišlja tako

 

i ja kad to vidim uglavnom gasim stranicu, ne uvijek, ako vidim da je lako isključiti i da ne spama poslije opet onda ok, moje je napravljeno na način da zapamti da je jednom taj popup prikazan i dalje te ostavi na miru, znači vidjet ćeš ga samo prvi put kad posjetiš stranicu

www.pazii.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica

Sta god ćete reci, čovjek je u pravu. Ako hoces napraviti click-bait site kojemu je jedina namjena da mami maloumne krebile s facebooka s naslovima tipa "Pogledajte što je sin rekao ocu nakon što je umalo izgubio život" onda je ovo savršeni način.

 

Samo mislim da ti je onda pametnije da staviš ono da nemožeš pogledat stranicu tak dugo dok to ne likeas i shareas na facebooku, tako ce ti puno brže ići plan za brzu zaradu.

16 godina
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...

da ali to smo mi, ajmo tako reći "napredniji korisnici" pretopostavljam, ali velika većina "prosječnih" ljudi mislim da ipak ne razmišlja tako

 

i ja kad to vidim uglavnom gasim stranicu, ne uvijek, ako vidim da je lako isključiti i da ne spama poslije opet onda ok, moje je napravljeno na način da zapamti da je jednom taj popup prikazan i dalje te ostavi na miru, znači vidjet ćeš ga samo prvi put kad posjetiš stranicu

Ili dok ne očistiš cache...

Mrzim takve stranice gdje mi je odmah pop-up za fejsbuk, samo ih fino isključim kao i večina korisnika, nadam se.

Osim toga, ako je stranica dobra i zanimljiva ljudi će ju sami lajkati gdje god treba, ovo ti je samo kontra efekt od onoga što ti želiš napraviti. Neće ti preko noći svi lajkati, ali s vremenom hoće ako im se svidi stranica.

Ovako ti korisnik dođe na str i odmah ju zatvori, ali dobro... Ti radi tako ako misliš da je bolje i da ćeš tako imati više lajkova na fejsbučetu.

O stranici ne mogu ništa reći jer sam ju odmah isključio kada mi se pojavio pop-up.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...

da ali to smo mi, ajmo tako reći "napredniji korisnici" pretopostavljam, ali velika većina "prosječnih" ljudi mislim da ipak ne razmišlja tako

 

i ja kad to vidim uglavnom gasim stranicu, ne uvijek, ako vidim da je lako isključiti i da ne spama poslije opet onda ok, moje je napravljeno na način da zapamti da je jednom taj popup prikazan i dalje te ostavi na miru, znači vidjet ćeš ga samo prvi put kad posjetiš stranicu

Po meni treba biti opcija što je OK, ali ni ja ne volim kad mi iskaću te reklame, lajkovi itd.

10 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 23:26 (tLeon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

većina ljudi danas ima rezoluciju ekrana od 1366px a ti si stavio fiksnu širinu stranice na oko 1500px, tako da će većina ljudi imati horizontalni skroll... site je poprilično jednostavan pa se to vrlo lako dalo napraviti da je responzivno

www.pazii.com
12 godina
offline
Community review vaših web stranica

http://autotoni.hr/

Što kažete? Nisam ja pravio, ali me zanima mišljenje. 

Why so serious?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
Cordas kaže...

http://autotoni.hr/

Što kažete? Nisam ja pravio, ali me zanima mišljenje. 

Uzeta gotova tema, isprazna stranica, loš izbor fonta za logo i na stranici je korišten font koji nativno ne podržava hrvatske dijakritičke znakove.

 

tipičan primjer onoga što se dobije za 1000 kn

 

http://carpress.demo.proteusthemes.com/

11 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

Napravio sam slijedeću stranicu u čistom kodu koristeći Brackets.

Zanima me kako napraviti istu stranicu mobile-friendly

 

http://the-compound.net/

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...
tLeon kaže...

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

većina ljudi danas ima rezoluciju ekrana od 1366px a ti si stavio fiksnu širinu stranice na oko 1500px, tako da će većina ljudi imati horizontalni skroll... site je poprilično jednostavan pa se to vrlo lako dalo napraviti da je responzivno

 

Stranica nije responsive nit ce biti, a "horizontalni skroll" pocinje tak od 1230px.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
15 godina
online
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...
luka28 kaže...
tLeon kaže...

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

većina ljudi danas ima rezoluciju ekrana od 1366px a ti si stavio fiksnu širinu stranice na oko 1500px, tako da će većina ljudi imati horizontalni skroll... site je poprilično jednostavan pa se to vrlo lako dalo napraviti da je responzivno

 

Stranica nije responsive nit ce biti, a "horizontalni skroll" pocinje tak od 1230px.

Na 1532px...

DIV weather ti je width: 1500px;

 

Po meni jako loše napravljeno, moglo je to puno bolje.

Lijenčina je sam sebi na putu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 18:31 (Ivan M.).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...
luka28 kaže...
tLeon kaže...

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

većina ljudi danas ima rezoluciju ekrana od 1366px a ti si stavio fiksnu širinu stranice na oko 1500px, tako da će većina ljudi imati horizontalni skroll... site je poprilično jednostavan pa se to vrlo lako dalo napraviti da je responzivno

 

Stranica nije responsive nit ce biti, a "horizontalni skroll" pocinje tak od 1230px.

horizontalni skrol ti počinje na 1547px a to je puno!

 

što se tiče dali će site biti responzivni ili ne to nije moja stvar, ja sam ti samo rekao da bi se vrlo lako mogao napraviti responzivni pošto je jednostavan dizajn, imaš sve skupa 10ak elemenata koji su skoro svi isti

 

edit: zaboravih dodati, ova zaštita od desnog klika ti je smješna, sorry ali nitko ozbiljan to ne koristi... ajde još da imaš neki tekst za koji bi htio napraviti da ti baš svaki lajbek ne može kopirati ali imaš vrijeme i stavljaš ovo.. bez veze

 

i još nešto, zašto imaš hrpu css-a unutar html-a?

www.pazii.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 10:48 (luka28).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
luka28 kaže...
tLeon kaže...
luka28 kaže...
tLeon kaže...

www.nasumicno.url.ph/meteo

 

Nastalo iz ciste dosade, boja pozadine se mijenja po satima. {#}

većina ljudi danas ima rezoluciju ekrana od 1366px a ti si stavio fiksnu širinu stranice na oko 1500px, tako da će većina ljudi imati horizontalni skroll... site je poprilično jednostavan pa se to vrlo lako dalo napraviti da je responzivno

 

Stranica nije responsive nit ce biti, a "horizontalni skroll" pocinje tak od 1230px.

horizontalni skrol ti počinje na 1547px a to je puno!

 

što se tiče dali će site biti responzivni ili ne to nije moja stvar, ja sam ti samo rekao da bi se vrlo lako mogao napraviti responzivni pošto je jednostavan dizajn, imaš sve skupa 10ak elemenata koji su skoro svi isti

 

edit: zaboravih dodati, ova zaštita od desnog klika ti je smješna, sorry ali nitko ozbiljan to ne koristi... ajde još da imaš neki tekst za koji bi htio napraviti da ti baš svaki lajbek ne može kopirati ali imaš vrijeme i stavljaš ovo.. bez veze

 

i još nešto, zašto imaš hrpu css-a unutar html-a?

Nije to nikakva "zastita" (nije problem kliknuti f12) vec sam napravio da nema nepotrebnih klikova i kao sto sam reko da je radjena iz dosade za vjezbu pa tako vjezbam JS. CSS je u html-u cisto zbog manje file-ova, a nema ga nes previse pa mi ne smeta.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 17:51 (tLeon).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Community review vaših web stranica
tLeon kaže...

Nije to nikakva "zastita" (nije problem kliknuti f12) vec sam napravio da nema nepotrebnih klikova i kao sto sam reko da je radjena iz dosade za vjezbu pa tako vjezbam JS. CSS je u html-u cisto zbog manje file-ova, a nema ga nes previse pa mi ne smeta.

ok ali općenito ti je loša praska disejblati takve stvari, nikad neznaš za šta korisnik može koristiti taj desni klik, možda je navikao kliknuti desni klik da bi iz izbornika izabrao "Back" ili "Reload" a ti ga sad tu piliš bez veze

www.pazii.com
10 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

Napravljena je nova tema za moju stranicu.

 

Iako je u ranoj beta fazi, aktivirana upravo iz razloga da se iz beta faze pretvori u pravu temu pomoću feedbacka od raznih korisnika.

Zahvalan na svim konstruktivnim kritikama:)

 

URL: http://www.lakotuts.com

www.lakotuts.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

Budget web za stranog klijenta, slobodno se poigrate i s formama, šalju se meni na mail tak da nema straha.

 

http://igor-rinkovec.from.hr/clients/financepit

 

Slikice ghetto CMSa u pozadini:

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Community review vaših web stranica

Sportski magazin

 

http://www.balkan-portal.com.hr/

 

Prokomentirajte izgled sportskog portala.  Hvala svima

http://www.balkan-portal.com.hr/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Community review vaših web stranica
filomen kaže...

Sportski magazin

 

http://www.balkan-portal.com.hr/

 

Prokomentirajte izgled sportskog portala.  Hvala svima

Uzasno nepregledno, inace obicna WP tema.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice