Copyright slika s googla

poruka: 5
|
čitano: 2.511
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Copyright slika s googla

Poz

 

Znaci zanima me smijem li na web stranici koristiti slike s koje mogu pronaci na google images. Znam da u search tools ima filter usage rights i odabrano mi je not filtered by license, a kod slike pise images could be subject to copyright pa mi sad nije jasno u cemu je stvar. Inace jako se smanji broj slika ako odaberem nesto drugo u filteru usage rights.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Copyright slika s googla

-ništa bez 'papira' tj dozvole vlasnika ne smiješ. Rečenica se odnosi na sve, ne samo na konkretno pitanje.

-dozvola vlasnika je neki papirnati (ili drugačije dokaziv)...

-google nema ništa s tim, osim upozorenja kojeg je uredno stavio (osim ako naprave ili već imaju neku firmu koja to renta..).

-kako ćeš ti biti vlansik slike? uzmeš fotić i slikaš, kupiš prava itd. Sve ostalo nije tvoje i teoretski bi kod prve prijave platio kaznu... ali to se (kod nas) dešava jendom u 150.000.000 godina (češće izumru dinosauri), tj inspektore boli kifla.. dok ne vide neki razlog za naplatu kazne, tad tebe boli kifla.. i glava i lisnica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 16:11 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Copyright slika s googla
šobi121 kaže...

Znaci zanima me smijem li na web stranici koristiti slike s koje mogu pronaci na google images.

Nema veze pomoću čega si pronašao sliku. Ako slika spada pod fair use, ako je public domain ili pod nekom Creative Commons licencom koju nećeš kršiti, onda smiješ. Ako ne, onda ne. Jasno ko dan i noć.

 

To što ti Google napiše da bi slika mogla biti pod copyrightom nije nikakva informacija nego puki disclaimer, kojeg Google ističe da sa sebe makne odgovornost za slike. Dakle, trebao bi otići na stranicu na kojoj se nalazi konkretna slika i vidjeti piše li gdje licenca.

 

Nisi napisao za što konkretno ti trebaju slike. Inače postoje biblioteke slika u kojima se mogu isfiltrirati samo public domain ili Creative Commons slike, odnosno za mnogo primjena mogu se pronaći posve besplatne slike (vidi npr. http://pixabay.com/en/service/faq/). Ako pak misliš raditi nešto komercijalno, a ne odgovara ti ponuda besplatnih slika koje se smiju koristiti i za komercijalnu uporabu, uvijek možeš kupiti sliku.


Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 16:43 (mbaksa).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Copyright slika s googla

Stranica https://unsplash.com/ sadrži jako puno HD slika, a sve je royalty free stoga i bez ikakvog pitanja možeš uzimati slike i koristiti ih za bilo što.

www.lakotuts.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Copyright slika s googla
LakoTuts kaže...

Stranica https://unsplash.com/ sadrži jako puno HD slika, a sve je royalty free stoga i bez ikakvog pitanja možeš uzimati slike i koristiti ih za bilo što.

Pexels isto.

www.smashthemall.com | iOS - www.goo.gl/7oDsoF | Android - www.goo.gl/PGznaz | FB: www.goo.gl/mC6Ls6
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice