Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

poruka: 16
|
čitano: 5.166
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Radim web pa me zanima kako da editiram .fla file u flashu ubiti točnije me zanima ono ispod di piše YourCompany.com c 2006 itd.

sad bi ja tu trebal promijeniti na nest drugo a neznam kak da to editiram i promijenim.

Ako zna tko da pomogne samo napiši..

koristim Marcomedia flash mx 2004. 

evo vam link pa pogledajte:
http://rapidshare.com/files/144115766/10813-Man.fla.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Pa to ti je najnormalniji flash file... source (znaci ne kompajlirani). Treba bi ga normalno otvorit. Eventualno ako je pisan u AS3 mozda bi ti treba radit problem. Skini novi flash.

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH
Domek kaže...

evo vam link pa pogledajte:
http://rapidshare.com/files/144115766/10813-Man.fla.html

 
nisam ni gledao link ali prepostavljam da se radi o templatu.
Ako je template napravljen kvalitetno onda taj objekt pokusaj pronaci u 'library-u', tamo ga otvori i editiraj ili moze jednostavno na layoutu pronaci taj objek pa ga editirati.
A za ovo ce ti trebati Adobe Flash.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

A nadam se da se radio o staroj verziji flasha. skidam cijeli cs3 paket pa javim onda.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

bez obzira, CS3 ce ti otovoriti sve prijasnje verzije!

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Ma poanta je u tome sta je on sa starim pokusavao (mozda) otvoriti novu datoteku :)

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH
tnakir kaže...

Ma poanta je u tome sta je on sa starim pokusavao (mozda) otvoriti novu datoteku :)

  da tako je, evo odma našel layere i sve promijenio.
  Hvala Tnakir i Pixelatem...

 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

e a sad, stavio bi gore animaciju i imam u premieru napravljeno 3 sekunde traje i kak da dobim to u swf file?

da mi flash može to pročitat..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH
Domek kaže...

e a sad, stavio bi gore animaciju i imam u premieru napravljeno 3 sekunde traje i kak da dobim to u swf file?

da mi flash može to pročitat..

 
iako to nije bas 'tako jednostavno' ja cu ti objasnit pa koliko uberes...
Iz premiera prvo to izbaci kao *.swf, mozes i kao neki avi ali ukoliko imas vectore na animaciji avi ti ih nece podrzat dok swf hoce.
Sve to bi trebao pronaci pod 'Rendering' opcijama u premieru. Iako premiere nije +5 za animacije nego AfterEffects ako ti ne podze za rukom probaj s ovim drugim (no vjerojatno utroseno vrijeme u ucenje Aftera ti se nece isplatit)... Najsigurnija opcija ti je to izbaciti kao *.avi pa da vidis sta se dogadza.

Onda otvori taj svoj projekt i animaciju samo polozi na stage. Sad prepostavljam imas problem s loopom?!
Tj animacija koja ti traje 3 sekunde krene samo jednom i zaustavi se...
E sad bi trebao napraviti novi objekt (movie) te u njega staviti animaciju. Taj objekt neka ti bude od samo jednog keyframe, ne vise!
Kad ti animacija bude unutar nekog objekta ona ce se ponavljati beskonacno, samo pazi da ti je sve na timelineu uredno slozeno, tj da nemam keyframeova ili frameova viska.

Smijeh Problema ce sigurno biti, ali praksom do savrsenstva.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

fala sve ubro xD....

ma ide polako.. nije bas tako teško.

inače radil sam ja webove u vise programa.. la sad idem na flesh da to probam..

jer mi netreba onda cms neki webspell, joomla...

  dada u avi sam bacil prvo i onda sam tak dobil u swf...

15 godina
offline
Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Pokusaj taj video exportat frame po frame u slike, i onda samo slazi slike u timelineu...

 

Meni kolega sa tim cuda radi...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH
tnakir kaže...

Pokusaj taj video exportat frame po frame u slike, i onda samo slazi slike u timelineu...

 

Meni kolega sa tim cuda radi...

 
Nemoj poslusat ovaj savjet jer se neces usrecit.
Ako prepostavimo da u flashu namjestimo 20fps-a to nam dodze na 20 slicica x 3 sekunde = 60 slicica, koje ces recimo spremiti u jpg formatu i na kraju imati 2-3 mb za import.

Kod swf-a (ili FLV, flash video) jer poanta u tome da vector ostane vector (slova, crtice itd itd) i pri exportiranju se rendaju samo rasterski elementi.
I onda na kraju dobijemo jako (pametan) ekonomican video koji se ne razbacuje velicinom.

Predlazem da svi prvo proucite razlike i benificije izmedzu takozvanih rastera (avi) i vector (swf, flv) formata, pa tek onda krenete 'raditi cuda s tim'.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Inace sad imam u .gif animaciju.

dobro je-sve štima. a ima oko 700kb

A ovo slikica po slikicu, ako sam dobro vidio to se sama gif animacija podijelila na slikice kad sam ju impontiral u flash projekt.

kako god bilo glavno mi je da radi.. a sad dal je flv swf ili gif nema veze a i nije neka razlika u veličinama datoteka...

 

15 godina
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Je nespretno al za male animacije je najlakse... a nekad nemas druge. Btw kakav vektor, on zeli film prebacit u swf... di ti tu imas vektor lol :)

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako editirati .fla datoteku??-FLASH
tnakir kaže...

Je nespretno al za male animacije je najlakse... a nekad nemas druge. Btw kakav vektor, on zeli film prebacit u swf... di ti tu imas vektor lol :)

 
film? ako misli na Umir Muški serijal onda ga nema,
ali ako radi s After Effectsima i koristi fontove, geometrijske oblike i druge slicne dinđe-minđe u 'animaciji' tada ce mu oni biti exportirani kao vektori.

pls, pisi LOL samo kada znas o cemu pises, ovako 'joke is on you'. Cool
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
offline
Kako editirati .fla datoteku??-FLASH

Ti stvarno mislis da on stavlja te djindje mindje u to...

 

Ok...

 

Covjek nezna otvorit fla file a jos bi... ma nebitno, u pravu si...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice