Kako složiti ovakvu stranicu?

poruka: 15
|
čitano: 5.451
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Pala mi je na pamet ideja za jednu web-stranicu, a pošto ne znam ništa osim HTML-a i CSS-a, trebat će mi pomoć.

Ovako - pogledajte sliku prvo:

 

Znači, imam recimo 50-ak tekstova koji idu u ovaj kvadrat u sredini. Klikom na jednu od dvije tipke (lijevo-desno) taj tekst se mijenja.

 

A pitanje glasi - koje tehnologije (ako se to tako može reći) trebam znati da izvedem ovo? Baze podataka? Javascript za promjenu tekstova?

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Hm, viđao sam to na puno stranica i izgleda super, ali mislim da to nije ono što ja tražim.

 

Pogledaj ovaj web-comic kao primjer. Na tipke prev-next se mijenjaju stripovi. Takvo nešto bi meni trebalo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako složiti ovakvu stranicu?
14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

I meni ovo treba za slicu stranicu samo sta nece bit tekst nego nesto drugo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako složiti ovakvu stranicu?
betmen kaže...

Hm, viđao sam to na puno stranica i izgleda super, ali mislim da to nije ono što ja tražim.

 

Pogledaj ovaj web-comic kao primjer. Na tipke prev-next se mijenjaju stripovi. Takvo nešto bi meni trebalo.

to ti je čovjek i dao link, samo moraš malo pogledat: http://flowplayer.org/tools/scrollable/index.html kad klikneš dolje previous ili next (ili sa stralicama na tastaturi lijevo i desno) tekst se scrolla horizonalno

14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Još ću vas malo gnjaviti, jer, ponavljam, ovo mi se ne čini najboljim izborom za moju stranicu.

 

Pogledajte zašto: kad na tom web-comicu kliknete next, učita se nova slika. Kod jQueryja, sve slike (u mom slučaju tekstovi) se učitaju odjednom.

Hoće li doći do problema kad na stranici bude 10,000 tekstova koji se moraju učitati odjednom??

 

Ispričavam se ako sam vam naporan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako složiti ovakvu stranicu?
betmen kaže...

Još ću vas malo gnjaviti, jer, ponavljam, ovo mi se ne čini najboljim izborom za moju stranicu.

 

Pogledajte zašto: kad na tom web-comicu kliknete next, učita se nova slika. Kod jQueryja, sve slike (u mom slučaju tekstovi) se učitaju odjednom.

Hoće li doći do problema kad na stranici bude 10,000 tekstova koji se moraju učitati odjednom??

 

Ispričavam se ako sam vam naporan.

  Hintovi jer mi se neda guglati.

 

<div> može "učitati" sadržaj iz html datoteke preko javascripta.

 

Spremi svih 10 000 tekstova u html 1-10000.html pa vrti amo tamo po volji. :)

 

Iako mislim da je za toliku količinu podataka možda baza zgodna stvar. <.<

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2011 23:42 (Dr. Zoidberg).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako složiti ovakvu stranicu?
betmen kaže...

Hm, viđao sam to na puno stranica i izgleda super, ali mislim da to nije ono što ja tražim.

 

Pogledaj ovaj web-comic kao primjer. Na tipke prev-next se mijenjaju stripovi. Takvo nešto bi meni trebalo.

Ovo možeš u adobe bridge napravit da ti se izlistava u Flashu ili HTML, inace nisam zagovornik gotovih stvari. Ma, JS je sasvim dovoljan za neku gleriju.

betmen kaže...

Još ću vas malo gnjaviti, jer, ponavljam, ovo mi se ne čini najboljim izborom za moju stranicu.

 

Pogledajte zašto: kad na tom web-comicu kliknete next, učita se nova slika. Kod jQueryja, sve slike (u mom slučaju tekstovi) se učitaju odjednom.

Hoće li doći do problema kad na stranici bude 10,000 tekstova koji se moraju učitati odjednom??

 

Ispričavam se ako sam vam naporan.

10,000!! ti to misliš ubacit u neke kategorije ili sve u jedno pa next i random? Oce li tekstovi biti u tektualnom obliku ili kao slika?

Bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 2 dana kao siromah. | they see me trollin they hatin, moderatin and tryin to catch me postin dirty!
15 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Googlaj ovo "jquery slider plugin".

http://bit.ly/fEJAtE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Ono sto trazis je:

Ajax za pozivanje php-a na pritisak tipke

Php za pozivanje iz baze

MySQL za spremanje podataka

 

Kljuc je ovdje ajax. Ajax je zapravo obican javascript, no moze pozivati php ili nesto drugo bez da reloada stranicu. Znaci da bi pri svakom kliku ajax pozivao php, a php bi iz baze ucitavao tekstove.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Samo se nadam da nemaš 50 teksotva koji bi se mjenjali, nekako nije user friendly...inače evo link http://www.ndoherty.biz/demos/coda-slider/2.0/

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako složiti ovakvu stranicu?
no.quarter1 kaže...

Samo se nadam da nemaš 50 teksotva koji bi se mjenjali, nekako nije user friendly...

Baš zato i govorim da mi ovaj layout ne odgovara.

sk8 4 life kaže...

10,000!! ti to misliš ubacit u neke kategorije ili sve u jedno pa next i random? Oce li tekstovi biti u tektualnom obliku ili kao slika?

Ne, neće ih biti 10,000. To je primjer, da vidite zašto mi ne odgovara ovaj način.

Dr. Zoidberg kaže...

  Hintovi jer mi se neda guglati.

 

<div> može "učitati" sadržaj iz html datoteke preko javascripta.

 

Spremi svih 10 000 tekstova u html 1-10000.html pa vrti amo tamo po volji. :)

 

Iako mislim da je za toliku količinu podataka možda baza zgodna stvar. <.<

Dario111cro mi je ponudio odgovor kakav sam tražio, ali ovaj Zoidbergov bi mogao biti čak i korisniji.

 

Bi li se to moglo ovako izvesti? Imam jedan index.html sa osnovnim layoutom, i 10 manjih .html fajlova (svaki od njih sadrži taj jedan tekst, u jednom divu). Preko javascripta (AJAX?) se u glavnu stranicu učitavaju tekstovi, i na strelice lijevo-desno se stranica refresha (ne cijela, samo se promijeni tekst). Na taj način bi dodavanje novih tekstova bilo jednostavno (samo napravim novi .html).

 

Može li se ovo izvesti? Što više detalja date, to bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2011 18:38 (betmen).
13 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Moze se. Fajle imenuj 1, 2, 3 itd. I zatim u ajax-u imas varijablu u kojoj je koliko je takvih fajlova. Tada vrlo jednostavnim kodom ucitavas stranice. Pri dodavanju novog teksta, napravis novi html fajl i promjenis onu varijablu :) Kod ti nedam :D

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako složiti ovakvu stranicu?

Ok, znači moguće je.

 

Odoh proučavat Javascript.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice