Najbolji program za izradu web stranice

poruka: 107
|
čitano: 67.780
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Recite mi, što mislite, koji je najbolji program za izradu i dizajn web stranice?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada web stranice2

Ja bi rekao Dreamweaver, al nisam pro web desinger pa mozda ima koji bolji.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada web stranice2

 

Ako misliš samo za izradu ovog HTML dijela s dizajnersko/webmasterske strane, onda svakako Dreamweaver.

Plus još dobro dođe neki program za CSS, tipa Top Style, iako je OK i DW za to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2008 18:57 (AnteM).
16 godina
offline
Izrada web stranice2

Ja bih ti isto također rekao Dreamweaver, možeš s njime i početi. Istina nisam profesionalac, a i iskreno govoreći bilo je to dosta

davno kad sam ga proučavao i nešto izvodio. Sad je mrtvo stanje s mojim web buildingom.


hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada web stranice2

Dreamweaver svakako... Radio sam i u GoLive-u, koju od ove godine ne ide više u proizvodnju, odkad je Adobe kupio Macromediu.

 

Ima za skinuti također za Dreamweaver hrpu  tutorijala, koji svakako posluže...


Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Sve ovisi o tome kolko kompleksni dizajn i stranice općenito trebaš. Ja koristim kombinaciju Dreamweaver + Fireworks (prodaju se u paketu). Najprije iscrtam izgled stranice (otprilike) u Fireworksu, a onda jednostavno prepišem cijeli dizajn u CSS sa Dreamweaverom iskorištavajući sliceove iz slike u Fireworksu. Može se i eksportirati u HTML iz Fw-a, ali ja sam jednostavno navikao na ovaj način rada. Dw je definitivno najbolji vizualni alat za izradu web stranica...

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2
southy kaže...

 Dw je definitivno najbolji vizualni alat za izradu web stranica...

 apsolutno se slažem...

mislim da bi ti bilo ok skinuti dw i fw... a eventualno pokrpati neke grafičke stvari s photoshopom... no nije uvjet.

Dw ti sve ima... piše jako uredan kod... ako ti paše ne moraš se zezat s glupim divovima već sve pukneš vizualno tablicama iz layout moda.... stvarno je
uživancija....  možeš si probavati s kojekakvim alatima ali ako kreneš ozbiljnije kad tad ćeš stići na dreamweavar..  ili zaglaviti u notepadu kao neki biseri s ovog foruma... heheehhe pa onda bolje odmah kreni u dreamweaver i uživaj u dizajnu... . svakako iskušaj novi flash....

Action Script 3... što reći...  brzo ćeš zaboraviti i css i ajax i javu i ostale bedastoće.... i ne brini. ja sam radio godinama u ac 2 i ništa ne kontam trojku... tako da je baš pravo vrijeme krenuti s flashom.... svima je novina....

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
16 godina
offline
Izrada web stranice2

HONDO...ne baljezgaj.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada web stranice2

Evo ljubitelj divova... :)

 

16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

PozZz svima...evo ja koristim osobno Adobe Dreamweaver i katkad photoshop. Dreamweaver mi se svida zbog kombinacije coda i designa,a povezan je jako s flash animacijama sto daje puno boljeg iskoristavanja nnasih ideja!!!Vrlo je lagan i dobar za uciti HTML code!!!Kako se bavim oko godinu dana Web designom,za mene osobno je on preporuka svim pocetnicima i ne samo za pocetnike!!!

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Dreamweaver, Notepad2, Photoshop = najbolji web.


Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2
File kaže...

Dreamweaver, Notepad2, Photoshop = najbolji web.


 Krivo!!
Nije samo alat dovoljan za dobar site. Potrebna je naravno dobra i razrađena ideja, puno planiranja i prikupljanja materijala i na kraju umijeće korištenja navedenih alata. I  vizija u glavi dizajnera.

E sad, ako odete na www.mi3dot.org, vidjet ćete da većina dizajnera web stranica preferira izradu pomoću layera (div-ova) i izbjegavaju tablice koje se polako izbacuju iz prakse slaganja elemenata web stranice.

Osobno preferiram neki editor koji ima code completing za HTML tagove jer nema potrebe pisati tagove u notepadu i sličnim editorima. Zar je toliko teško naučiti <a></a> tag pa se mora pisati u notepadu. To je samo gubljenje vremena i bespotrebna gnjavaža...

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2

masko ako imaš što reći reci.... znaš ono... sila argumenata a ne argument sile.....

 

 

coder ova ti je dobra... staviš link weba rađenog u tabelama i onda govoriš da svi koriste divove.. hehehehehe a jesi strašan....

 

usput... ovaj mi3dot je super izrađena stranica.

 

 

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2008 23:22 (hondo).
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Notepad kao Windows Notepad je stvarno smijurija i stvarno ne mogu vjerovati da to netko koristi. Tekstualni editor je neophodna stvar, ali editor tipa Textpad ili ConText, a ne Notepad. S Notepadom mi nije volja ni readme file otvoriti, a kamoli neki source file...

 

Činjenica je da alat ne čini majstora pa kako god dobar alat imao neće te spasiti. Ali dobar alat može uštedjeti vremena i vremena...

 

Dizajn sa layerima (ako govorimo o layerima u Dw terminologiji) nije neka novotarija - osobno sam ga pokušavao koristiti pred 10 godina dok nisam odustao zbog ondašnje loše podrške browsera stadnardima. No, to nije baš previše fleksibilan način. Ono što je preporuka i što ja svesrdno zagovaram je dizajn sa "float" divovima. Vrlo je fleksibilan, kod je mnogo čišći, a i vrlo se lako naviknuti na njega...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Izrada web stranice2

Pridodaj samo jos flash na ovo gore spomenuto, za malo multimedije


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Ljudi, zahvaljujem...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2

Dreamweaver je odličan program za to.


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
Dreamweaver 8 Dreamweaver 8
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2
hondo kaže...

 

coder ova ti je dobra... staviš link weba rađenog u tabelama i onda govoriš da svi koriste divove.. hehehehehe a jesi strašan....

 

usput... ovaj mi3dot je super izrađena stranica.

 

 

 Aha, vidim da nisi surfao po njihovom forumu pa ne vidiš što ljudi pišu. Ma nema veze, skužit ćeš već. 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

šta se mene tiče: Geany i Gimp sasvim su dovoljni.... obadvoje besplatno :P

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Definitivno Dreamweaver a radio sam malo i u Joomli ali mi se ne sviđa baš neš.

Kevin Mitnick RULZZZZ
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

e, neznam zašto ta navala na Dreamweaver i ostale Visual Editore:
kao prvo:
1) Generatori HTML koda stvaraju jako neuredan kod koji je gotovo nemoguće mjenjat ako nemate isti
2) Ako mjenjate HTML u nekom drugom Visual editoru, riskurate cijelu stranicu....
3) Najobičniji text-editor koji farba i ima AutoComplete je sasvim dovoljan za izradu čak i najkompliciranijih aplikacija
4) DREAMWEAVER JE SKUP..... to je bacanje novca... (osim ako koristite na crno, za sta vecinom nema potrebe)....
5) Vlastiti kod možete uvijek na bilokojem mjestu mjenjati i to najbrže

Prednosti Dreamweavera: sve radi za vas.... ali radi loše...

P. S. I ja sam kao početnik koristio Dreamweaver.... vjerujte,  nema potrebe za tim... treba samo malo prakse

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2008 19:11 (Jazzfan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2

S jednim alatom DOBRU stranicu nećeš napraviti.

 

Ja dizajn radim s Photoshopom i Fireworksom. Kod pišem s Dreamweaverom ( HTML i CSS, rijetko PHP ), a ako se bacim u PHP onda mi nekad i Notepad++ super dođe ( ali PHP pišem uglavnom PHP Designerom) . Uglavnom treba kombinirati više programa, ovisi o kompleksnosti stranice koje radiš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2008 19:16 (cozmika).
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Ah, Text Editor koji farba i ima AutoComplete + GIMP ili Photoshop.... 2 alata :)
I btw Geany mi je jednostavno jednako odlican i za HTML i za CSS i za JS i za PHP :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Dreamweavera je jednostavno najbolji program za početnike, a i one malo iskusnije. Ako nemate cjelu verziju Macromedia Dreamweaver 8, onda instalirajte demo i ja ću vam reći gdje možete nabaviti ključ kako bi programo mogli koristiti stalno a ne samo 30 dana.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor. http://bux.to/?r=pc-haker
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada web stranice2

Evo mojih par izbora:

 

1. Dreamweaver u kombinaciji s Photoshopom

 

2. WebPageMaker (odličan program za one koji nisu na ti s HTML kodom) u kombinaciji s Corel Paint Shop Pro Photo

 

3. Front Page ili neki drugi besplatni program (Front Page je besplatan naravno uz org. win Osmijeh) u kombinaciji s Paint.NET

 

Koristio sam sve navedeno pod točkama, a nastavio sam raditi s ovime pod drugom točkom... Nisam obožavatelj kodova...

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Izrada web stranice2

FrontPage više ne postoji.

Visual Studio Express 2008 je besplatan, i po mogucnostima uređivanja HTML koda je uz bok Dreamweaveru, iako DW ima puno bolji graficki (Design) editor, ako neko želi kliktat po stranici bez pačanja u HTML kod. Sto se naprednije rade stranice, to se vise koristi rucno pisanje HTMLa. Ako pogledate profesionalce koji od toga zive, svi redom tipkaju rucno kod, s time da koriste program koji ima code completition fore (Intellisense u visual studiu).

Također ima jako dobar code completition za java script.

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Izrada web stranice2

Dreamweaver ti je dosta jednostavan za koristit... Iako kao sta je neko gori vec napisa, nije vazan alat vec masta i znanje, ali za nauciti i poceti... DW rulez!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

@jazzfan:

 

Jesi li koristio DW? Koji dio koda kod njega je neuredan? Baš me zanima kakav kod ti pišeš da misliš da je DW-ov loš. DW je definitivno editor koji se iz verzije u verziju drži standarda. Zar je to mana alata ako ti olakšava rad?

 

@hudo:

 

MS Visual Web Developer je vrlo zgodan alat za izradu ASP.NET-a, ali raditi JavaScript i CSS mi se ne dopada previše u njemu. Inače, stvarno sjajan alat.

 

Koristim DW od verzije 1.2 i mislim da je još uvijek najbolji alat za profesionalni rad, a i za početnike. Dosta je jak što se tiče razvoja u PHP-u, ColdFusionu i ASP (3.0), nije baš za razvoj .NET-a i JSP-a. Ne kažem da je savršen, ali je definitivno najbolji all-round web editor.

 

Ja uz DW koristim Aptana Studio (besplatna vezija), TextPad te ponekad Zend studio za PHP.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada web stranice2

Koristio sam DW.... HTML kod je neuredan, barem prema onome kako bi ga sam napravio, ali je istina da se drži standarda....
I šta češ ako nemaš DW instaliran na nekom kompu a moraš nešto promjenit? Koliko bi ti trebalo da promjeniš DW izgeneriran kod naprama vlastitom kodu???

16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Sve intervencije koje zahtjevaju brzinu radim obično u TextPadu ili u online editoru na siteu i nikad nisam imao problema. A što se tiče DW-a, nikad ne koristim izgenerirani kod a da ga prije ne pregledam. Što se tiče koda koji generira tebe vjerojatno muče Layout tabele, koncept koji se u zadnje dvije verzije stavlja u 2. plan i umjesto njega se preferira korištenje "float divova". A tu kod ne može biti čišći. Isto tako, što se tiče raznih serverskih tehnologija, kod koji DW generira za PHP i ASP ne može biti čišći.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice