Optimizacija web stranice

poruka: 29
|
čitano: 11.234
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Optimizacija web stranice

Imam jednu stranicu i i htio bi je što prije optimizirati da bude na dobrim pozicijama u tražilicama.

Jel znate nekakve dobre metode kako da to napravim?

 

Stranica je na hrvatskom jeziku.

GARANTIRANA ZARADA http://bit.ly/upis-u-team
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
Te metode će te dovest do banane.

najbolje ti je pročitat o SEO-u
http://www.speedtest.net/result/917164172.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice

stime da ti pomaže ak koristiš google map i nije ti ju loše registrirati od googla webmaster tools i google analytics jako bu ti pomoglo imaš tam dosta korisnih stvari, al obavezno pročitaj gore navedeni SEO

16 godina
neaktivan
offline
Optimizacija web stranice

SEO je dugotrajan proces koji se sastoji od puno detalja i stvari koje se moraju odraditi! i nikako ti neče stranica biti prva za 3 dana! to je proces, mislim na SEO, koji traje, i traje, i traje,... nema predaha, stalno čitanje, učenje, istraživanje,...

otvori google i upiši SEO i kreni...

ima i par knjiga na tu temu...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice

Nemoraš čovjeka plašit nije to tolko teško, sam se treba pazit na dosta stvari, nek krene i pohvato bu to.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
NoorMomento kaže...

Nemoraš čovjeka plašit nije to tolko teško, sam se treba pazit na dosta stvari, nek krene i pohvato bu to.

nije teško kao kopanje kanala, ali ako to smatraš poslom onda imaš šta za raditi. trenutno je najveći problem u online zajednici što svi misle da sve znaju i mogu i zato su svi i dizajneri i programeri i SEO i SEM stručnjaci....

neka kupi na amazonu 3 ili 4 knjige na temu SEO-a i neka čita nekoliko desetaka blogova i neka malo isprobava i to je to...

relativizacija SEO posla samo škodi onima koji nešto znaju... mislim, staviti dvije "kvačice" u Joomli nije SEO...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice

ma znam, sve to stoji , al nemoraš plašit čovjeka nije to opet tolko teško nek si proćita seo od googla nek prati kaj mu tam piše. Nek napravi tak kaj je tam, a ostalo bu naknadno pohvato kad bu neš napredno trebalo.

14 godina
protjeran
offline
Optimizacija web stranice

Postoje stotine alata za SEO, ali iz iskustva znam da je SEO (Search Engine Optimization) zapravo nedosanjani san svakog iskusnog webmastera, tako da su za što bolju poziciju na tražilicama zaslužni neki drugi segmenti, koji ih ima toliko mnogo (posebice otkada Google koristi nove algoritme) da je gotovo nemoguće sve ih pobrojati u jednom postu.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optimizacija web stranice

Lijep pozdrav

 

Ispricavam se sto upadam kao padobranac ali bi mi trebala mala pomoc.

Interesira me da li postoji neki program (po mogucnosti FREE) koji skenira web/blog stranicu u potrazi za ne-logicnostima, ne-ispravnostima i ostalim "krivim" stvarima (moze neki link ili link na ovom forumu)?

 

Sad sam napravio scan sa programom Netsparker Community Edition ali je on samo za sigurnost stranice (cini mi se), a mene iteresira i ostatak (npr. krivo napisana neka scripta ili HTML KOD).

 

Nadam se ste skuzili sta me interesira (neznam kako da se pravilno izrazim).

 

 

THX {#}

http://av-gurus.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Optimizacija web stranice
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
XP Master kaže...

 

Skenirao sam stranicu i izbaci mi:

Result: 242 Errors, 230 warning(s)

 

E sad, to bi se trebalo manualno ispravljat ili i za to postoji neki program/stranica da mi pomogne?

 

THX {#}

http://av-gurus.blogspot.com/
14 godina
protjeran
offline
Optimizacija web stranice

Najpouzdanije rješenje je da to ručno ispraviš.

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Optimizacija web stranice

SEO nije za početnike/laike, ako hoćeš naučiti izdvoji godinu do dvije dana učenja i testiranja na sporednoj web stranici, također na google.hr pronađi firme koje s ebave sa so u hr, pročitaj što im piše na web stranicama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
maximum kaže...

SEO nije za početnike/laike, ako hoćeš naučiti izdvoji godinu do dvije dana učenja i testiranja na sporednoj web stranici, također na google.hr pronađi firme koje s ebave sa so u hr, pročitaj što im piše na web stranicama.

 

Seo.hr ima na blogu zanimljive i korisne tekstove.
http://www.Hedonist385.in
15 godina
odjavljen
offline
Re: Optimizacija web stranice
djigibao kaže...

Lijep pozdrav

 

Ispricavam se sto upadam kao padobranac ali bi mi trebala mala pomoc.

Interesira me da li postoji neki program (po mogucnosti FREE) koji skenira web/blog stranicu u potrazi za ne-logicnostima, ne-ispravnostima i ostalim "krivim" stvarima (moze neki link ili link na ovom forumu)?

 

Sad sam napravio scan sa programom Netsparker Community Edition ali je on samo za sigurnost stranice (cini mi se), a mene iteresira i ostatak (npr. krivo napisana neka scripta ili HTML KOD).

 

Nadam se ste skuzili sta me interesira (neznam kako da se pravilno izrazim).

 

 

THX {#}

Imaš addon seoquest na većini browsera, ali opet trebaš znati čitati rezultate jer on gleda samo formu, a ne i sadržaj. Znaći, dobra pomoć onom tko zna barem osnove, ali totalnog neznalicu (pa čak i nekoga s loše utvrđenim osnovama) može odvesti na krivi trag.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
maximum kaže...

SEO nije za početnike/laike, ako hoćeš naučiti izdvoji godinu do dvije dana učenja i testiranja na sporednoj web stranici, također na google.hr pronađi firme koje s ebave sa so u hr, pročitaj što im piše na web stranicama.

 

A čemu "bumpanje" teme koja je stara više od godinu i pol? Ne vjerujem ja da njemu treba daljnja pomoć oko ovoga.

'Lost in the darkness pit of my life, I still am trying to crumble out of it.'
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
Aliser kaže...
maximum kaže...

SEO nije za početnike/laike, ako hoćeš naučiti izdvoji godinu do dvije dana učenja i testiranja na sporednoj web stranici, također na google.hr pronađi firme koje s ebave sa so u hr, pročitaj što im piše na web stranicama.

 

A čemu "bumpanje" teme koja je stara više od godinu i pol? Ne vjerujem ja da njemu treba daljnja pomoć oko ovoga.

Tema SEO (Optimizacija za tražilice) je uvijek aktivna, dokle ce god biti Google-a ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 9:07 (Albatross10).
8 godina
neaktivan
offline
Optimizacija web stranice

kaze mi google da bi mogao ubrazati stranicu, neznam kako i sta znaci ovo (slika)

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 18:56 (zauzetoime1986).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
zauzetoime1986 kaže...

kaze mi google da bi mogao ubrazati stranicu, neznam kako i sta znaci ovo (slika)

 valjda misli na cache

15 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
m17526 kaže...

Imam jednu stranicu i i htio bi je što prije optimizirati da bude na dobrim pozicijama u tražilicama.

Jel znate nekakve dobre metode kako da to napravim?

 

Stranica je na hrvatskom jeziku.

 Hrvatsku web stranicu lako optimiziras. Nije tesko kad je jednojezicna. Problem se javlja, prema mom iskustvu kad je vise jezika u pitanju.
Optimizacija web stranice, ili SEO.. nije velika nauka, ali lako sa sitnim promjenama se dođe do vidljivih rezultata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:28 (Ervin16).
15 godina
online
Optimizacija web stranice

Pa ako već nudite usluge optimizacije web stranice, onda ste mogli optimizirati vlastitu web stranicu.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
Ervin16 kaže...
m17526 kaže...

Imam jednu stranicu i i htio bi je što prije optimizirati da bude na dobrim pozicijama u tražilicama.

Jel znate nekakve dobre metode kako da to napravim?

 

Stranica je na hrvatskom jeziku.

 Hrvatsku web stranicu lako optimiziras. Nije tesko kad je jednojezicna. Problem se javlja, prema mom iskustvu kad je vise jezika u pitanju.
Optimizacija web stranice, ili SEO.. nije velika nauka, ali lako sa sitnim promjenama se dođe do vidljivih rezultata.

 Kao što kolega sa komentarom iznad kaže: "kad već nudite optimizaciju zašto niste svoju riješili?!" - a niste riješili ni jednoj stranci kad se radovi provuku kroz analizu.

 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fprolink.hr%2F

Istraživanje koje sam proveo prije godinu dana o tome kako hrvatske firme varaju stranke - naplati se optimizacija 1500 kuna i proda se čovjeku magla, svi se u hrvatskoj hvale zelenim dizajnom, kad im provučete radove kroz validatore, oops. Optimizacija nije odrađena, ali je uredno naplaćena. Do dana današnjeg nisam našao firmu u Hrvatskoj koja to ne radi. Kvaliteta na Hrvatski način. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 19:35 (zekko).
8 godina
neaktivan
offline
Optimizacija web stranice

Što se tiče optimizacije web stranice ili tzv. On-page to nije teško ali se mora poštovati redoslijed i sve upute od strane google-a, mOz-a i nekih relevantnih servisa koji se bave tim i daju uputstva web masterima. Što se tiče off-page optimizacije to je još uvijek velika nepoznanica u našem društvu, google je u novim uputstvima naveo čak da neke stare metode kojima se i danas bave naši "experti" više štete nego što mogu koristiti i to je mač sa dvije oštrice.

 

Trenutno na našem tržištu je jako opasno dodjeliti nekome posao koji je naizgled jednostavan, ali s druge strane taj neko vas vrlo lako može ukloniti sa pretraživača putem spam linkova i raznih boost-anja kojima se bave. 

 

Zato pročitajte smjernice ako vas već to interesuje i pokušajte sami riješiti svaki problem koji je stavljen pred web mastere ako opet ne bude išlo onda platite nekom web masteru da Vam uradi sve po planu i programu koji možete pročitati na gore navedenim linkovima. Moj blog vezan za SEO usluge i razvoja web-a je dobar dokaz kako unikatan sadržaj ubrzo povećava prisutnost na pretraživačima, što znači da niti puno linkova niti neki blackhat metod ne može zamjeniti kvalitetan sadržaj, a pogotovo sadržaj koji je podijeljen na kvalitetnim socijalnim profilima i koji su korisnici prepoznali kao kvalitetan.

 

Ja mnogo vremena provodim analizirajući SEO metode i posjedujem preko 70 web stranica na kojima radim različite stvari i vremenom nešto brišem, nešto dodajem, nešto namjerno izostavim i sl. i ništa nije toliko bitno kada pričamo o off-page optimizaciji kao kvalitet sadržaja koji su korisnici prepoznali i podijelili ga na mrežama kao što su fb, linkedin, i sl. ali opet sam pokušao preko svojih 5 profila i to nije bilo tako efikasno kao 5 korisnika koji su došli putem google i bing pretraživača, ostali na stranici preko 5-6 minuta i podijelili sadržaj na svojim profilima. Recimo sada pokušavam da rangiram riječ " rent a car Tuzla " na Google.ba da dođe na prvu stranicu i to pokušavam samo sa jednim metodom, a to je ubacivanje ovog keyword-a na svako mjesto gdje mogu iako znam da je google napomenuo da backlinkovi nemaju toliki uticaj kao prije, osim kada se radi o relevantnom sadržaju, ja još nisam siguran da li je taj update došao do Bosne i Hercegovine i moj keyword lagano dolazi do 3. stranice.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Optimizacija web stranice

Ako ne znaš ništa o seu najbolje ti je prepustit se nekome tko se time bavi. Ima tu dosta zezancije i oduzima puno vremena. Od firmi kod nas koje se bave baš time među boljima je 

http://prvomjesto.com/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optimizacija web stranice
maximum kaže...

SEO nije za početnike/laike, ako hoćeš naučiti izdvoji godinu do dvije dana učenja i testiranja na sporednoj web stranici, također na google.hr pronađi firme koje s ebave sa so u hr, pročitaj što im piše na web stranicama.

 Kratko i točno

13 godina
offline
Re: Optimizacija web stranice
4Sunday kaže...

Ako ne znaš ništa o seu najbolje ti je prepustit se nekome tko se time bavi. Ima tu dosta zezancije i oduzima puno vremena. Od firmi kod nas koje se bave baš time među boljima je 

http://prvomjesto.com/

stranica im nije promjenjena od 2013 godine. 

Kolko to govori o firmi koja se isključivo bavi webstranicama... neznam.

11 godina
offline
Optimizacija web stranice

Rang vaše web stranice na Google-u odgovara tome koliko je vaša web stranica optimizirana za pretraživanje, odražava kvalitet sadržaja na vašoj web stranici i posljednje, ali ne i najmanje važno, koliko je popularna vaša web stranica.
Ovdje su neki od SEO koraka koje trebate poduzeti kako bi se našli na vrhu Google tražilice.
SEO savjeti za bolju rangiranost web stranice

Možda je najvažniji aspekt optimizacije tražilice način na koji možete iskoristiti SEO kako biste privukli relevantniji promet na vašoj stranici, privukli potencijalne kupce i unaprijedili prodaju za svoju kompaniju.

Cilj primjene SEO metoda nije varati ili "izigrati" internet tražilice. Google-ov algoritam je iznimno složen. Postoje stotine faktora rangiranja koje Googleov algoritam razmatra kao odgovor na pretraživanja, a Google stalno ažurira i precizira svoj proces kako bi osigurao da pruža najbolje moguće korisničko iskustvo. Svi želimo biti na prvoj strani Google pretrage, a kako to postići pročitajte u tekstu "Kako biti prvi na Google-u"

 
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Optimizacija web stranice

Hello....Search engine optimization is the best way to optimize your website so that search engines will understand it better and give you many visitors and higher rankings. It is very important since the best SEO approach will drive more traffic to your website, blog or online store and increase more customers, create sales and fulfill your business purpose.

ISO 14001 Consultant in Kuwait | OHSAS 18001 in Kuwait

https://www.certvalue.com/iso-22000-certification-in-iraq/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice