Osnove dobrog dizajna

poruka: 8
|
čitano: 3.001
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Osnove dobrog dizajna

Pozdrav, zanima me dali mi može netko preporučiti neke tutoriale ili objasniti osnove dobrog (profesionalnog) dizajna stranica, na što treba pripaziti itd. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osnove dobrog dizajna

Dobar dizajn je funkcionalan dizajn.

Subjektivno će ti svi reći mišljenje o dizajnu. Ali objektivno, taj dizajn mora biti funkcionalan i izvršavati svoje ciljeve da bi bio dobar.

Dizajn ti nije crtanje lijepih stranica, dizajn je rješavanje problema i ako si s njom probleme riješio ona je dobra.



 

15 godina
online
Osnove dobrog dizajna

Imaš dobre knjige na tu temu. Recimo A. Walters: 'Designing for Emotion' ili S. Weinschenk: 'What makes them click'. Kao što je kolega prije rekao, dizajn se svodi na rješavanje problema i zadržavanje korisnika.

Što se tiče tehničke strane imaš dobar course ovdje

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osnove dobrog dizajna

Zahvaljujem, a recimo ako želim se zelim reklamirati, dali je ok postaviti recimo prijedloge dizajna (samo u photoshopu) na stranicu (znaci slike samo) ili se obicno stavlja i gotova stranica? 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Osnove dobrog dizajna
NiGHT_RiDER92 kaže...

Zahvaljujem, a recimo ako želim se zelim reklamirati, dali je ok postaviti recimo prijedloge dizajna (samo u photoshopu) na stranicu (znaci slike samo) ili se obicno stavlja i gotova stranica? 

Ukoliko se tvoj prijedlog dizajna koristi na live siteu, onda da. Preporuka, izbjegavaj Photoshop.

15 godina
online
Re: Osnove dobrog dizajna
alankish kaže...

Ukoliko se tvoj prijedlog dizajna koristi na live siteu, onda da. Preporuka, izbjegavaj Photoshop.

Ne vidim razlog zašto izbjegavati Photoshop? Trend dizajniranja direktno unutar browsera se razvija, ali i dalje smatram da su PS i određeni pluginovi korisni u dizajnu stranica.

15 godina
neaktivan
offline
Osnove dobrog dizajna

Najbolji nacin za nauciti web dizajn ti je da se prijavljujes na natjecaje na 99designsu. Svaki natjecaj donosi nove izazove i zahtjeve. Trazi feedback i rating te gledaj gdje radis greske i kako ih popraviti, a uz to mozes i stogod zaraditi. 

 

Prijavi se! Nemas sto izgubiti, mozes samo napredovati.

Follow me @k1c0
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osnove dobrog dizajna
Ma kakav 99designs.

To ti je gubljenje vremena na krive stvari.

Trebao bi naučiti kako rješavati klijentove probleme sa dizajnom. A u contestima poput 99 designs ćeš se samo natjecati da vizualno impresioniraš i ti dizajnovi ne rješavaju ništa i većinom nisu funkcionalni.
99% briefova nema ni osnovne informacije potrebne da bi se napravio kvalitetan dizajn. To je samo pogađanje njihovih želja po briefu. Iako ti je dobra vježba za crtanje stranica, ali ne i za dizajniranje istih.

Također se to u web dizajn industriji naziva spec work, a evo i video u kojem ti objašnjava zašto je to loše i za dizajnera i za klijenta.

http://antispec.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice