Predstavljanje informatičkog projekta zaključana tema

poruka: 58
|
čitano: 10.021
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Kao što vidite i u samom naslovu, u ovoj temi predstaviti ću svoj projekt.

 

Dakle, otvorio sam web-stranicu na kojoj možete naći seriju tutorijala o XHTML-u i CSS-u. Idem od čistih osnova, pa ako ste početnik, nema veze, lagano ćete se uključiti.

 

Radi se o video tutorijalima koji se nalaze na web-stranici, ali i na Youtube-u. Ako budućnost ovog projekta bude išla u dobrom smjeru, nastaviti ću praviti tutorijale (druge serije).

 

Sustav je vrlo jednostavan. Ja pravim videe, vi ih gledate i naučite nove stvari iz područja programiranja i drugih, srodnih tema.

 

U ovoj temi recite što mislite o stranici, videima, ako imate neke savjete, preporuke, slobodno ih ubacite.

 

I da, tutorijali su naravno na hrvatskom jeziku.

 

Nadam se da ćete uživati! 

 

Link : http://www.renaissanceincroatia.com/

 
17 0 hvala 6
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta

Malo sam gledao source stranice, mogao bi malo manje koristiti <center>, a to riješiti CSS-om.

11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ok. Primljeno na znanje.

 

Kako ti se čini cjelokupni koncept ovoga projekta?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

prvo kad se dođe na stranicu, udare te boje i pomisliš odmah na gašenje sa x ali nakon par sec uvidiš da su boje ugodne. Neznam kako bi išlo za dugotrajno čitanje ali za pregledavanje, kombinacija boja je i sasvim ok..

Boldane crne stvari , naslov i lista tutorijala ipak tuku u oči. Milsio sam da si neki ''stari prdonja'' ,dok nisam čuo glas, ali takvi su ipak ''realniji'' i nisu baš voljni za besplatno sheranje. Tekst zapiši da ne zastajkuješ ili se ispravljaš. U svakom slučaj {#} projekt. sretno

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 10:03 (Harold).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta

Nisam ti ja neki designer, mislim učim, više sam za server-side, ali ovo što sam letimično pogledao mi se sviđa. Iako sam ja pobornik starog načina - knjigu u ruke i videi nekad zanju biti od koristi.
Samo nastavi, možda Javascriptu i jQuery?

Mogao bi se udružiti sa programiranje.co i oni rade slične projekte.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 10:05 (royalhero).
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Evo, dečki, podigli ste mi moral i dali poticaja da krenem dalje praviti tutorijale.

 

Sada kada sam se malo "uskillao" u pravljenju tutorijala, neću zastajkivati i govoriti "znači" toliko često.

 

U svakome slučaju, svojim pozitivnim komentarima dali ste mi poticaj za daljnji rad i puno vam zahvaljujem.

 

Naravno, ako netko od vaših prijatelja ili obitelji želi naučiti praviti web-stranice, preporučite me. To bi mi puno pomoglo. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Koristiš li ti ikakav CMS za vođenje stranice?

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ne koristim. No nije mi potreban, jer ne objavljujem tutorijale svaki dan, nego u razmaku od nekoliko mjeseci. Sto se novosti tice, njih uređujem samo ako mi treba malo više vremena za jednu seriju, pa preko novosti dam znanja da će tutorijali kasniti.

 

Sve u svemu, ne smatram da mi je CMS prijeko potreban.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta
captain_soap_McTawish kaže...

Koristiš li ti ikakav CMS za vođenje stranice?

Ma kakav CMS, ja mislim da ne koristi server-side jezik?, istina PHP ili ASP bi mu olakšali posao objavljivanja, sa jednom malom bazom u pozadini.
Ali pošto nema tutoriala svaki dan, može i uređivanjem koda.

Inače čim uđeš na stranicu možeš raspoznati da li je korišten CMS ili je pisana od početka, malo pogledaj source ili ispitaj Firebugom.

11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

royalhero, točno ono što sam želio reći.

 

Jedino kada ću koristiti PHP je kada budem osposobio donacije, pa da mi skripta provjeri je li varijabla numericna i šalje na podatke na mail (donirana svota).

 

Svatko tko donira trebao bi popuniti formu u kojoj samo upiše doniranu svotu u kunama.

 

Naravno, ako se donira preko PayPala, skripta nije potrebna, ali ako tamo budem stavljao druge informacije (broj računa u banci), volio bih da mi sve donirane svote budu poslane na e-mail.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 10:28 (RenaissanceinCroatia).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ja mislim da ti treba bas neka baza. Dakle ti sad na stranici http://www.renaissanceincroatia.com/xhtmlicss.html imas 55 html fajlova? I to jos nisi raspodjelio po folderima nego ti se nalaze u glavnom. 

 

Sto se tice stranice, meni bi bolje izgledala da je pozadina bijela ili svijetlo siva kao sto je #CCC

 

Kad odes na "tutoriali" ne vidis nikakav izbornik, XHTML/CSS se nalazi u novom redu, ali kada tek pogledas kao da se sadrzi u toj velikoj recenici. Dakle ili odmakni jos za jedno mjesto ili oboji slova drugom bojom :)

 

Ako zelis da ti neko stranicu nadje preko google pretrazivaca onda ti je bolje da za svaki video tutorial napises i nekoliko recenica, sto vise to bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 10:52 (dexter2).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ako mi i kasnije bude trebala baza i nekakav CMS, implementirati ću ga, no za sad po meni još nije potrebno.

 

Sam radim na ovom projektu i mogu se snaći u svojim fajlovima, te ne vidim kritičnu potrebu baze podataka.

 

Vidjeti ću u kojem smjeru projekt bude išao. Ako budem imao puno tutorijala, naravno da ću impelementirati nekakav CMS, pa makar morao ponovno praviti stranicu od nule.

 

P.S. Primljeno na znanje. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 10:54 (RenaissanceinCroatia).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta

Mogao bi staviti jQuery padajući meni na stavku Tutoriali, pa raspodjeliti na HTML, CSS i ako još nešto planiraš.

11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Hvala. Možda i ubacim ;)

 

Sve u svemu, hvala vam na preporukama i savjetima, te ponajvise na riječima hvale i optimističnim stavovima, koji su mi ulili euforiju da i dalje nastavim praviti tutorijale.

 

Hvala vam!

 

P.S. Ne zaboravite me preporučiti ljudima koje poznajete (I subscribeati se na moj Youtube kanal). :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta
RenaissanceinCroatia kaže...

Hvala. Možda i ubacim ;)

 

Sve u svemu, hvala vam na preporukama i savjetima, te ponajvise na riječima hvale i optimističnim stavovima, koji su mi ulili euforiju da i dalje nastavim praviti tutorijale.

 

Hvala vam!

 

P.S. Ne zaboravite me preporučiti ljudima koje poznajete (I subscribeati se na moj Youtube kanal). :)

 Ovo što si napravio je stvarno super, u najmanju ruku. Da prvo pohvalim izgled tvoje stranice! Sviđa mi se što su boje jednostavne, dobar dio web stranica danas je jednostavno prešaren i to mi se ne sviđa. Ovo je stvarno

kvalitetno napravljeno. Mali prijedlog: - možeš malo detaljnije opisati naziv turtorijala (na primjer umjesto "Ponavljanje 2" stavi malo detaljniji opis)

                                                       - turtorijal broj 2 ti ne radi, zamrzne se nakon 1 minute

                                                       - stavite Download opciju, a tu neka se nalaze primjeri kodova za gotove jednostavnije web stranice pa bi ih korisnici skidali i malo mjenjali po njima da se uvježbaju, idealno za početnike

Dalje nisam gledao, ali ću svakako pogledati. Koliko sam vidio u prva 2 urtorijala radite u Notepad++. Koja je razlika i dal je jednostavnije u MS Office napisati text i staviti Save As web page? Nemam gotovo ništa iskustva u izradi

web stranica pa me zanimaju ovako jednostavna pitanja.

I što prije uredite link za donacije jer mislim da je sama ideja, upute i dobra volja više nego korisna mnogima koji bi htjeli naučiti izraditi web stranice i da bi se mnogi našli i donirali. Bilo bi šteta ne nagraditi Vaš trud. Postoji li

kakva zakonska prepreka kada se ubacuje donacija, otvaranje žiro računa pa je to potrebno prijaviti?

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta
Brian kaže...

Dalje nisam gledao, ali ću svakako pogledati. Koliko sam vidio u prva 2 urtorijala radite u Notepad++. Koja je razlika i dal je jednostavnije u MS Office napisati text i staviti Save As web page? Nemam gotovo ništa iskustva u izradi

Vidim da nemaš dok spominješ Word...

Od toga bježi glavom bez obzira... Bolje sa ovih tutoriala nauči mrvice HTML-a i CSS-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 14:28 (royalhero).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta
royalhero kaže...
Bolje sa ovih tutoriala nauči mrvice HTML-a i CSS-a.

 Obavezno isprobam.

11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Brian, hvala na pohvalama i prijedlozima!

 

Svaki prijedlog je uvažavan, tako da ne misliš da pričaš u prazno.

 

Što se 2. tutorijala tiče, meni radi sasvim u redu i ne zamrzava.

 

Notepad ++ ti highlitea kod, što znači da mijenja boju koda (recimo CSS svojstva oboja plavom, a HTML crvenom (ovo govorim primjera radi)). To ti je samo jedna od njegovih prednosti, a sam program je brz, besplatan, i ne zauzima puno prostora na hard disku.

 

Što se donacija tiče, drago mi je da ima ljudi koji bi doprinjeli ovome projektu, ali prije samog stavljanja svega toga moram provjeriti zakonsku podlogu, te ću nakon toga odmah staviti potrebne informacije za doniranje.

 

Nadam se da ti se tutorijali sviđaju, a ja ću nakon ovih pozitivnih komentara sigurno nastaviti praviti tutorijale.

 

Hvala na podršci!

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 20:19 (RenaissanceinCroatia).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

@RenaissanceinCroatia  Jesi živio u Americi možda?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Nisam.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta

Ma malo sam poslušao tutove, pa mi je zazvučalo kod engleskog kao što pričaju naši ljudi koji su živjeli u Americi.

11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Aha, ok. {#}

 

Ako netko od vas ima još prijedloga i sugestija, može mi ih poslati i preko Youtube poruke.

 

P.S. Već sam rekao, ali ako vam se tutorijali sviđaju, subscribeate se i recite ostalima. Hvala. (I riješen je problem s drugim tutorijalom). :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 10:59 (RenaissanceinCroatia).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Sviđa mi se stranica, samo pozadinu promjeni.

Malo sam se igrao s css-om, meni je ovo bolje. Ako ti se sviđa poslat ću ti.

http://imageshack.us/f/829/suggestionh.jpg/

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ne trebaš.

 

To sa mijenanjem boje ću još vidjeti, ali znaj da je svaki prijedlog uvažavan. Meni se osobno pozadinska boja sviđa, no naravno da ću razmisliti o njenom mijenjanju.

 

Hvala na prijedlogu! ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Otvoren je službeni Facebook fan page, Twitter i Google+!

 

Nisam želio to odmah otvarati, pošto nitko nije čuo za stranicu, a sada je prošlo već tjedan dana, sve kritike su pozitivne, pa sam zato odlučio napraviti službene stranice.

 

Ovdje ću stavljati novosti i informirati Vas o stanju tutorijala (ako će neki tutorijali možda kasniti), te ćete stalno biti u toku i znati što se događa sa projektom.

 

Priključite se ovdje :

 

https://www.facebook.com/RenaissanceinCroatia

https://twitter.com/#!/RenaissanceinCr

https://plus.google.com/u/0/b/118232650740319226095/118232650740319226095/posts

 

Hvala na podršci!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 10:44 (RenaissanceinCroatia).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljanje informatičkog projekta
RenaissanceinCroatia kaže...

Kao što vidite i u samom naslovu, u ovoj temi predstaviti ću svoj projekt.

 

Dakle, otvorio sam web-stranicu na kojoj možete naći seriju tutorijala o XHTML-u i CSS-u. Idem od čistih osnova, pa ako ste početnik, nema veze, lagano ćete se uključiti.

 

Radi se o video tutorijalima koji se nalaze na web-stranici, ali i na Youtube-u. Ako budućnost ovog projekta bude išla u dobrom smjeru, nastaviti ću praviti tutorijale (druge serije).

 

Sustav je vrlo jednostavan. Ja pravim videe, vi ih gledate i naučite nove stvari iz područja programiranja i drugih, srodnih tema.

 

U ovoj temi recite što mislite o stranici, videima, ako imate neke savjete, preporuke, slobodno ih ubacite.

 

I da, tutorijali su naravno na hrvatskom jeziku.

 

Nadam se da ćete uživati! 

 

Link : http://www.renaissanceincroatia.com/

BRAVO!

 

5+ za trud

 

e, sad... 

 

evo ti par tipova kako da malo uljepšaš stranicu:

 

promijeni body background na #f9f9f9:  (style.css - 3.red)

background-color: #F9F9F9;

 

za div #wrap na 4. redku stavi 

 

background: white;

border: 1px solid #EEE;

 

 

za div #header i div#nav, te za unutrašnjost svakog linka stavi 

background-color: white

 

- kada ovo primjeniš, stranica će biti daaaaaaaaleko ugodnija oku za surfanje :) - http://i.imgur.com/KaMPt.jpg

- Ako ikada poželiš da ti treba neki CMS, slobodno se javi, rado će ti ekipa prekodirati (mogu i ja), bio bi super neki 'lakši' bez nekih prevelikih điđa

- Ispod svakog videa bi bilo super da imaš ukratko opisano što se radi u tom videu (za SEO), te bi bilo super da imaš ikonice za social sharing

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
15 godina
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Nevjerovatno koliko je ova kombinacija sive i svjetlo plave opuštajuča{#}

Svaka čast na dizajnu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ako i budem mijenjao pozadinu, to će biti malo kasnije, jer sada sam u sitsci s vremenom (osobni razlozi).

 

No, neki kažu da su im boje dobre, neki kažu da se boje promijene, pa ću to onda još odlučiti, jer je podjenako onih koji misle da su boje ugodne, a podjenako onih koji misle da bi se boje trebale mijenjati.

 

Sada nemam vremena za "mozganje" i odlučivanje o tome, ali znajte, posvetiti ću se toj temi kada budem imao vremena.

 

P.S. Priključite se u neku od navedenih stranica, ili se subscribeate na moj Youtube kanal. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Zanima me kako to objaviti na webu, kad se napravi frontpageu ili dreamwavearu, jel de to plaća ili kako?

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 19:03 (VALVE).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje informatičkog projekta

Ne kuzim kakav je to izgled stranice? Ako se vec kuzis u web design,kodiranje,itd.  onda bi valjda znao slozit stranicu tipa http://www.w3schools.com/  ili   http://css-tricks.com/

 

 

Ne kritiziram, samo me zanima zasto stranica izgleda tako?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 20:12 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice