Ruby On Rails na .NETu

poruka: 3
|
čitano: 1.783
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ruby On Rails na .NETu

Port Haml templating engina na .net, naziva nHalm:
http://andrewpeters.net/category/nhaml/
spreman za upotrebu u MVC-u ili kao zasebni framework.

u asp.net mvc-u je dovoljno napraviti .haml template fajlove, i pozvati nHaml view engine iz MVC akcije (u kontroleru):
this.ViewEngine = new NHamlViewFactory();
return View();

Ako netko pak zeli zamjeniti c#/VB sa Rubyem, tu je cijeli set tutoriala za IronRuby:
http://www.codethinked.com/
Sluzbeni web: http://www.ironruby.net/
ja osobno nisam za te dinamicke jezike, kada neznas kojega ti je tipa varijabla i intellisense vise neradi nego radi (javascript efekt?), pa cu za sada ostati na c# i koristiti LINQ i lambda izraze kao nadomjestak.

Sto se tice "On Rails" dijela, odnosno O/R mapera i scafolding frameworka; moze se upotrijebiti ActiveRecords, koji je napravljen po uzoru na istoimeni framework sa RoRa a oslanja se na nHibernate (sigurno najjaci O/RM), i DataServices (scafolding framework, obavezno pogledati), u WebForms ili MVC varijanti.

Jos malo i imati cemo cijeli RoR na .netu. Kompajlirani :) Oh joy!

 

(prepisujem sa webmajstori.net)

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ruby On Rails na .NETu

Nakon više mjeseci istraživanja i testiranja došao sam do zaključka da je sasvim svejedno koji ORM koristiš jer svaki ima uvijek isti problem u disconnected/detached modu rada. Na kraju LINQ 2 Entity je zapravo najbolji izbor u krugu .NET-a.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
offline
RE: Ruby On Rails na .NETu
naxeem kaže...

Nakon više mjeseci istraživanja i testiranja došao sam do zaključka da je sasvim svejedno koji ORM koristiš jer svaki ima uvijek isti problem u disconnected/detached modu rada. Na kraju LINQ 2 Entity je zapravo najbolji izbor u krugu .NET-a.

Svi O/RM alati rade istu stvar; vežu objekte za tablice baze, generiraju sql upite. Ovako laicki i ugrubo napisano. S te strane je svejedno koji koristi, dokle radi svoj posao.E sada, kako radi taj posao, razlike su znacajne...
Predlazem da proguglas malo o entityu i procitas zasto se pola .net zajednice diglo protiv EF-a. Asp.net tim je dobro krenuo sa asp.net mvc-om, uvodzenjem test driven i domain driver developmenta, a ovi sa entityem su otisli na totalnu drugu stranu - skoro niti jedan dio EFa i generiranih klasa nije testabilan i usko je povezan sa ostalim dijelovima sustava (nema decouplinga). To moze rezultirati samo problema (sjetiti se samo DataSet-ova).
Pogledaj samo implementaciju lazy loadinga u EFu! To je meni dovoljno za zaobici EF barem u ovoj verziji.
LINQ2SQL s druge strane je sasvim solidan proizvod i svaki dan otkivan neke nove fore, iako nije za enerprise primjenu.

Ali necemo sada ulaziti u o/rm raspravu, to nije tema ovog threada. Mozemo eventualno to prebaciti u zasebni thread.
"A developer is a machine that converts coffee into code"
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice