Ugovor o autorskom djelu izdvojena tema

poruka: 35
|
čitano: 61.177
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ugovor o autorskom djelu
NoorMomento kaže...

Udruge spadaju u neprofitabilne djelatnosti, dakle sve što dobiješ moraš i potrošit. Ne naplaće već na poslovanje udruge.

Znam, ali upravo sam rekao da Udruge na spadaju u opticaj.

Pars pro toto.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ugovor o autorskom djelu
suludi8 kaže...

Pozdrav, treba mi mala pomoć.Radim web za jednu udrugu i naravno ljudi žele sve crno na bijelo.Kako nemam obrt, jedino što mi ostaje je naplatiti se preko ugovora o autorskom djelu.

Molim ako netko ima primjer kako to treba izgledati.Samo me nemojte slati na Google, previše informacija a nigdje konkretnog primjera.

Bilo bi idealno ako se netko tako već naplačivao, pa da mi objasni iz prve ruke.

Dobri primjeri ali mislim da je sad uvedena naplata...  https://www.egzemplar.com/pojedini-ugovor/autorski-ugovor-1902-283

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ugovor o autorskom djelu
TheGh0st kaže...

Evo kolege da vas ovdje pitam, pošto se tu jedino raspravlja u zakonski srodnim temama i web-dizajnu :

 

Mene zanima na koji način (najbolji) ja mogu primati donacije preko interneta (a da je sve po zakonu)?

 

Većinom bi donirali ljudi iz Hrvatske, ali i ljudi koji znaju Hrvatski kao jezik.

 

Mnogi su mi rekli : "Samo stavi žiro račun i boli te briga.", ali možeš "popiti" kaznu zbog toga. Mislio sam i osnovati Udrugu, no pošto nisam upućen u Udruge, ni to mi nije opcija (jer ne bih znao ništa o poslovanju i "cvrc").

 

Dakle, koja je najbolja opcija primanja donacija (izuzev osnivanja Udruge pa primanje donacija preko nje)?

 

Hvala!

 

P.S. Možete me kontaktirati i PM, ako iz nekih razloga ne želite svoju rezoluciju objaviti javno.

 Možeš li označiti tu gdje bi dobio donacije da se ne radi o donacijama već o bakšišu? Netko ti je dao napojnicu. Razlika je. Također napravi neki disclamer i opiši "Ovdje možete dati napojnicu itd...."

Na svoj žiro račun.

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
15 godina
neaktivan
offline
Ugovor o autorskom djelu

Dali se SEO može privući kroz autorski ugovor?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ugovor o autorskom djelu

Pozdrav, bavim se  fotografijom ali vani, radio bih u hrvatskoj, nemam skolu, necu firmu u hr, nemogu obrt, zanima me da li se moze autorski ugovor napraviti izmedu 2 fizicke osobe, ja slikam tebe, mi napravim ugovor, ti mi platis?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice