Vlastiti forum, pomoć?

poruka: 15
|
čitano: 2.068
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

Ekipa iz razreda i ja kreirali smo vlastiti forum http://cropape.19.forumer.com/ , to nam je prvi put da radimo tako nešto te polako učimo u hodu i dosta stvari smo skužili ali za neke stvari nam ipak treba pomoč.
Naprimjer treba da napravimo zaljepljenu (tzv. stickytopic) temu koja stalno stoji na vrhu foruma ali nikako da kužnemo kako se to radi.
Ima li ko ko bi mogao pomoči.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

a koji forum, smf, phpbb, vbulletin?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

Evo ovo piše na početnoj stranici   "Forumer.com phpBB2"

Možeš li pojasniti šta to znači PHPBB2 i ostalo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???

uhvatili se takvog posla, a nikad culi za google ?

16 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

Zasto ljudi uopce imaju potrebu otvarati takve forume kojih ima "miljon", nevidljivi su na internetu i ugase se nakon nekoliko tjedana nakon pocetnog entuzijazma.

 

Mislim da forum bez postene stranice i ne vrijedi nesto.

Treba postaviti dobru i zanimljivu stranicu sa dobrim temama koje ce ljudi raspraviti na forumu uz ostale popratne teme.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

Ali ljudi moji, to če biti naš mali lokalni forum od ekipe iz razreda za međusobnu pomoć i učenje u radu sa comp-om, pa ako se tokom vremena neko sa strane registrira nemamo ništa protiv.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???

Ja nisam vidio nijedan podforum  sa hardwarerom.Tok bude taj podforum evo i mene ( točnije o sastavljanju konfi,a mogli bi stavit i PC igre)

http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png http://img440.imageshack.us/img440/1372/341214821329xd0.png http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2008 19:32 (Ad4pt3r).
16 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???

U svim dosadasnjim verzijama phpbb-a tema se stavlja na sticky pri otvaranju novoga topica, imas radio button pokraj kojega pise sticky obiljezi ga i tema ce automatski biti sticky...

Takodjer sticky mozes na temu staviti i naknadno tako sto ces editirati prvi post i obiljeziti radio button sticky...

 

($mode == 'edit' && $post_id == $post_data['topic_first_post_id'])

 

Kao sto vidis iz prilozenoga koda za naknadno stavljanje teme na sticky morat ces editirati prvi post te teme, ukoliko uzmes drugi ili bilo koji post osim prvoga "sticky" opcije neces imati. ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2008 12:07 (warezb).
16 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???
warezb kaže...

U svim dosadasnjim verzijama phpbb-a tema se stavlja na sticky pri otvaranju novoga topica, imas radio button pokraj kojega pise sticky obiljezi ga i tema ce automatski biti sticky...

Takodjer sticky mozes na temu staviti i naknadno tako sto ces editirati prvi post i obiljeziti radio button sticky...

 

($mode == 'edit' && $post_id == $post_data['topic_first_post_id'])

 

Kao sto vidis iz prilozenoga koda za naknadno stavljanje teme na sticky morat ces editirati prvi post te teme, ukoliko uzmes drugi ili bilo koji post osim prvoga "sticky" opcije neces imati. ;)

 Sve to + moderatori mogu preko svoje moderatorske sekcije staviti sticky (ili mogu također editirati post)
Prodajem osiguranja od metka i uboda noževima u folk diskotekama. Downtown, Stari mlin i Hollywood rulz
16 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???

Zapravo ne, moderatori putem moderatorske ploce nisu u stanju stickati teme ukoliko im prije toga tu opciju ne ukljucis u modulima putem acp-a.

Tj po defaultu te opcije nema ali se moze putem module managmenta ukljuciti. ;)

15 godina
neaktivan
offline
VLASTITI FORUM, pomoć???

kad odem na taj vas forum meni otvori i izaci vam gore reklamu kao 99999 advisor you von!izgleda da vam se zarazio!ako ko hoce doc na forum o racunalima nek mi posalje pm.mozda bolje decki da ste skinuli forum s nekog boljeg posluzitelja ;) pozz samo naprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???
UBIZEC cORPORATION kaže...

kad odem na taj vas forum meni otvori i izaci vam gore reklamu kao 99999 advisor you von!izgleda da vam se zarazio!ako ko hoce doc na forum o racunalima nek mi posalje pm.mozda bolje decki da ste skinuli forum s nekog boljeg posluzitelja ;) pozz samo naprijed!

  ma to je zato kad su uzeli forumski servis, oni svoje adse stavljaju... IMHO to je najgora opcija za forum...   Najbolje uzeti neki (za početak) besplatan hosting sa phpom i mysqlom i onda napraviti sve sam kak ti paše.... ova prva opcija bi se i dala progutati da nude backup baze podataka za skinut....
Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
15 godina
neaktivan
offline
RE: VLASTITI FORUM, pomoć???

ja sam fino downloadao forum phpBB i uploadao ga ba free hosting gdje moze se stavit php i mysql i radi bez problema bez ikakvih reklama neznam dal smijem tu napisat link da vidite kak izgleda jel sam dobio zuti karton jel sam stavio link tj otvorio temu za svoj forum?ak se smije metnut cu tu pa da vidite kak izgleda pozz!

16 godina
neaktivan
offline
Vlastiti forum, pomoć?

ne bude valjda niko ništ rekel... evo mog: http://site.f-sw.com/forum/index.php . Uzeli smo i domenu (ja i frend) al bili neki problemi...

Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti forum, pomoć?

valjda nebude, dobio crveeni ;/ evo linka pa vidite i recite jel dobar disain xD link:http://ubizec.net46.net/forum/

e dali se tvoj forum moze pronac preko trazilice? bio sam na tom forumu nije los samo zasto neregani korisnici enmogu uc u forum?trebo bi stavit da mogu uc i gledat ali da nemru postat Izlanuo se

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2008 23:00 (UBIZEC cORPORATION).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice