Nokia 5800 XpressMusic

poruka: 1.570
|
čitano: 467.572
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 5800 XpressMusic".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia 5800 XpressMusic, Mišljenja o 5800 Xpress Music
16 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Zadnje sam instaliral aplikaciju flashlight prije jedno mjesec dana, nikakve preinake od tada nisam radil.

Dok udjem u meni vidim da ga sporije refreshira...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
Zanima me, da li još uvijek postoji neki Skype video call program?

Znam da je fring koristio taj protokol, ali samo koristio....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
Batista kaže...

Zadnje sam instaliral aplikaciju flashlight prije jedno mjesec dana, nikakve preinake od tada nisam radil.

Dok udjem u meni vidim da ga sporije refreshira...

Jel ti odmah nakon instalacije flashlighta počelo to s ikonama?Meni je ta aplikacija bila prilično bugovita pa sam stavio Brightlight.

Reality is wrong. Dreams are for real.
16 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
ja,vrba kaže...

Jel ti odmah nakon instalacije flashlighta počelo to s ikonama?Meni je ta aplikacija bila prilično bugovita pa sam stavio Brightlight.

Ne, sve je stimalo do par dana, a stvarno nikakvih promjena nisam radil na njemu.

Vidjet cu kako ce ovaj put zapamtit redoslijed i smjestaj ikona.

Truth in engineering.
14 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Konaćno sam našao program za umetanje slike u mp3, to sam dosta dugo tražio, jer mi je fora kada pustim pjesmu i prikaže mi se omot albuma, a 5800 koristim iskljućivo za muziku... 5800+sennheiser = {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Imam Nokiu 5800 Xm, i zanima me ima li kakva dobra aplikacija ili čak program za nju... Unaprijed hvala.

adnan
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
andan kaže...

Imam Nokiu 5800 Xm, i zanima me ima li kakva dobra aplikacija ili čak program za nju... Unaprijed hvala.

Pa nema ko na androidu, ali ima dosta korisnih..

Ako nije instaliraj si ovi store i skidaj aplikacije igre sve..

Opera mini/mobile

Accu weather

Bright light

Mail for exchange 

Sports tracker (odlican program, stvarno super)

YouTube

Facinate (za fejzbuk)

Doodle jump

itd..:)

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
andan kaže...

Imam Nokiu 5800 Xm, i zanima me ima li kakva dobra aplikacija ili čak program za nju... Unaprijed hvala.

Na mobile9 imaš puuuuno korisnih stvari.

Reality is wrong. Dreams are for real.
15 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
DommY kaže...

Sports tracker (odlican program, stvarno super)

Sad sam isao na stranice tog programa, predobra aplikacija, pogotovo broj korisnika impresionira, u krugu pet kilometara oko mene ih je barem deset.

 

Zadivljuju ture prosjecnog biciklista, 50-60 km samo tako.

13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

evo moje pile :D

 

1. slika je stara, a drugu sam sad napravio :)

 

slusalice su canyon HS1, za komp, slucajno su pozirale pored moba :) inace koristim na mobu sennheiser CX 150 i savrsena kombinacija je :)

 

mob je mozda vec danas dosta star, ali meni je savrsen, ima SVE ono sta mi treba...iako priznajem da patim za nekim novijim androidom ili za nekim iphonovim aplikacijama...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic
andan kaže...

Imam Nokiu 5800 Xm, i zanima me ima li kakva dobra aplikacija ili čak program za nju... Unaprijed hvala.

Evo mojih par favorita:

 

Opera Mobile

Skype

4Shared

eBuddy

Shazam

Endomondo (slično SportTrackeru)

i Nokia Maps naravno

13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

dodajem listi aplikaciju Socially, misilm da je verzija 3

 

za fb, twitter i slicno...sve u 1

 

plus sta interface fb-a izgleda 10x bolje od fb aplikacije

 

a i ima notificatione koji se pojavljuju na dnu ekrana u stand by-u, uz zvuk kucanja...super je :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Da ne čitam sve što piše ima li koji .avi player za 5800xm?

ButcherCRO ingame! I onda neš pil, vražju mater neš pil!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic

Ima ali puno šteka.I ne "čita" prijevode.

Reality is wrong. Dreams are for real.
12 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Ljudi, imam problem, otpala mi je jedna led dioda sa nokije 5800( tačnije sa blica) i nikako ne svjetli blic....... Ša mislite koliko košta popravak? Il' se možda može napraviti?

adnan
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Nokia 5800 XpressMusic
andan kaže...

Ljudi, imam problem, otpala mi je jedna led dioda sa nokije 5800( tačnije sa blica) i nikako ne svjetli blic....... Ša mislite koliko košta popravak? Il' se možda može napraviti?

Pretpostavljam oko 150 kuna. Tipa, ako sat rada računaju sto kuna plus PDV, pa onda još nešto i za ledicu... Možda bi si to mogao i sam popraviti, alitu bi ti moglo biti komplikacija. Gledao sam sad na eBayu - može se kupiti ekran, može se kupiti modul s kamerom, može se kupiti zvučnik, ali te same ledice nisam vidio, odnosno kako se čini, inače su zalemljene na samu matičnu ploču (nisam ih vidio na modulu od kamere). Ako je tako, trebao bi negdje nabaviti ekvivalentne ledica i onda ih zalemiti na matičnu ploču. Uglavnom, probaj pitati u nekom (neslužbenom) servisu - ništa te ne košta da pitaš, a oni će ti lako reći koliko će te koštati popravak.

16 godina
moderator
online
Re: Nokia 5800 XpressMusic
Butcher kaže...

Da ne čitam sve što piše ima li koji .avi player za 5800xm?

Videe najčešće moraš rekodirati, jer je procesor Nokije 5800XM dosta slab (OK se nosi s DivX/XviD-om rezolucije ekrana bitratea do nekih 900 kbit/s). Ne možeš postaviti pitanje "avi player", jer nisu sve AVI datoteke jednake.

13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

prvi problem na mojoj njokici :(

 

dakle primam poruke, ali nema obavijesti, ni zvukom ni vibrom, nikako...a poruke uredno stoje u inboxu...

 

citam po netu da je potrebno napraviti soft reset sa *#7370# > OK

 

zanima me sta se sve gubi...

 

- kontakti?

- poruke?

- ista sta je na memoriji telefona? (srecom trpam sve na mem karticu)

- ista jos drugo?

- programi koji su instalirani na mem kartici ostaju ili su corrupted?

 

ima li tko iskustva?

 

mozda je i stvar u broju poruka (3800+), ali iskreno neda mi se brisati, imam fobije od sony ericssona kad sam svako toliko morao brisati -.- mislio sam da na ovaj mob stane unlimited, tj koliko slobodne memorije ima...mozda je istina, ali netko kaze da sa vecim brojem sms-a da se javljaju te greske...

 

pomoc?

 

fala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Evo odgovora što je "soft", a što "hard" reset:

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/Difference-between-SOFT-and-HARD-reset-of-5800/td-p/629470

 

Ja imam C7 i mislim da u samom priručniku kaže da nije pametno imati preko 2000 poruka, a i sam mobitel nakon prelaska 2000 poruka javlja da bi bilo dobro isprazniti spremnik. Vjerojatno je to nešto do same arhitekture Symbiana i kako otvara poruke (možda ih prilikom otvaranja sve diže u RAM?!), nisam nikada istraživao.

 

Znači, soft slobodno napravi, nema brisanja podataka i aplikacija, ali ipak, zlu ne trebalo,napravi backup s Suiteom, postupak od max 5 minuta.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

dakle ne brisu se smsovi, kontakti?

 

ostalo mi ionako na kartici pohranjeno/instalirano

 

 

ali sta ako napravim soft i ostavim sve poruke koje sad imam, opet ce mi se pojaviti ta greska? ili?

 

 

malo sam sumnjicav, nebi htio napraviti to pa da se nista ne dogodi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Probaj izvadit bateriju i ostavi mob bez baterije preko noći, ujutro vrati bateriju i pogledaj dal sve štima, cilj ovoga je da se isprazni elektronika u potpunosti, jer mob dok je zgašen a ima bateriju i dalje je pod naponom, to je meni jedom pomoglo, ne mogu se sad sjetit problema, mislim da mi se restartao dok sam ga koristio, nisam siguran, možda izgleda banalno, ali pomaže...

 

BTW: neki dan sam si stavio na zadnju stranu moba onu foliju imitacije karbona, izgleda fora, ali je ful teško zaljepit foliju po rubovima, jednostavno se gužva, to sam nekako sa skalpelom riješio, samo nikako da uhvatim vremena i poslikam, al probat ću ga poslikat u ovom tjednu...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

imas na ebaju barem sam nedavno vidio maskicu od imitacije karbona ili tako nesto...predobro izgleda

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Nikad nisam shvaćao potrebu držat 4000 poruka u mobitelu?

Možeš ih prebacit i u komp preko Nokia suita.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Pozdrav, imam Nokiu 5800 s razbijenim ekranom.

Sve radi uredno ali moram da je spojim na TV ako je hoću koristiti (iako se ne koristi jer nema LCD-a {#})

Prije nego mi je pukao ekran imao sam problem, kada zaključam mobitel s onom tipkom sa strane i otključam ekran se nije palio kako treba, vidio sam po netu da je dosta ljudi imalo takvih problema. Sada me zanima dali je to bio problem u LCD-u ili u mobitelu, da znam šta me čeka kada kupim novi ekran

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XpressMusic

To ti je do displeja. Zamjena uglavnom rješava problem.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Jaooo, ovo sa displayem i mene mući već jedno četiri mjeseca, ja sam si stavio tanki magnet i funkcionira, al mi se sad slabo čuje zvučnik kada razgovaram sa nekim i gubi mi malo signal, a nikako da se odlućim kupit drugi ekran, neznam dal bi kupio samo ekran preko njuškala za 100-150Kn ili polovni mob za 300-400Kn pa bi si sam zamjenio ekran...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic
Ja sam kupio ekran tj. digitizer preko eBay-a ali nisam zadovoljan jer kad zakljucam mobitel izgleda kao ogledalo i slabo se vidi na suncu.Zato pripazite ako budete sto kupovali.
Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

kako da ispraznim memoriju C: krcata mi je i mob se lose ponasa (poruke ne dolaze na vrijeme, ako dodu onda nema zvuka ni vibre)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

drugim rijecima kako napraviti format C (izbrisati sva sranja, da dobijem sto vise prostora, mozda vracanje na tvornicke postavke)

 

slike, mp3, videi, programi, igre i ostalo su na mem kartici...pomaze soft reset? cime se to radi?

 

(jedino ako koji program nije zabunom instal na C ili neki njegov podfajl...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

mozes utipkavanjem koda *#7370# i kod za otkljucavanje je najvjerovatnije 12345
ili ugasi mobitel i dok se pali istovremeno drzi tipku kamere, zelenu tipku i crvenu tipku

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia 5800 XpressMusic, Mišljenja o 5800 Xpress Music
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice