Nokia Lumia 820

poruka: 18
|
čitano: 11.122
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia Lumia 820".
14 godina
offline
Nokia Lumia 820

Ko ga ne bi volio imati...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820

jel se zna kad bi se Lumia 820 trebala pojaviti kod nas?

BF3:crna_bandera
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 820

Joj, samo da dođe i uzimam ga!

Jedino mi se ne sviđa unibody zbog teškog pristupa bateriji-jedina stvar koja čini 710 boljom od drugih {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia Lumia 820

Rekli su nesto da bi trebala doci u 3mj ove godine sad da li bude ili ne... posto je u njemacku austriju dosla pa bi kasnije trebal slovenija... pa mi... znas ono balkanci nismo jos kak ti u eu pa jbg

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 820
Frenkyca kaže...

Rekli su nesto da bi trebala doci u 3mj ove godine sad da li bude ili ne... posto je u njemacku austriju dosla pa bi kasnije trebal slovenija... pa mi... znas ono balkanci nismo jos kak ti u eu pa jbg

  Kad dođe, dođe, samo da je bude u T-Mobileu, zbog pretplate ne mogu druge operatere..

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
13 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820
chutac kaže...

Joj, samo da dođe i uzimam ga!

Jedino mi se ne sviđa unibody zbog teškog pristupa bateriji-jedina stvar koja čini 710 boljom od drugih {#}

Mislim da si zamijenio 820 i 920, kod 820 se lako dođe do baterije.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 820

Stigla je Nokia Lumia 820 kod nas, u T-Mobileu

 

Po meni je prekup, za 600kn je skuplji od HTC-a 8x, a HTC mi je po svemu bolji osim što nema podršku za SDcard.

 

Npr. u L tarifi je 820 1800kn, a 8x 1200 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 820

Skuplja je od HTC 8X ali i za toliko bolja.

 
1 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Smooth Operator: Nokia Lumia 820

Nakon tjedan dana korištenja WP8, došao je red i da vam poblize dam u uvid u sve prednosti,a i mane istog.
Prošli tjedan sam dobio 7kom Lumia 820. Svaki je imao bežično punjenje i dodatni okvir koji omogućuje bežično punjenje. Sam okvir daje dodatnih 20-30g, i mobitel se čini dosta lakši s orginalnim okvirom. Dobra stvar promjenjivih okvira je sto i nakon ih ogrebete(tesko),da jednostavno naručite novi s Ebaya i zamjenite ga,premda sama zamjena ide malo teže.

Sami mobitel izuzetno dobro prijanja u ruci,rubovi su obli,i sve skupa to dobro izgleda s WP8. Imam tu i iPhone5,i vjerujte mi,iPhone se doima godinama natrag u odnosu na 820, kamoli tek za 920. To je u smislu izgleda,ali WP8 ima dosta nedostataka,pa krenimo redom.


 
 
Čega se god Nokia dohvatila na mobitelu(i hardverski i softverski),odrađeno je do kraja,no WP8 ima još dosta posla.

Najprije da kažem da sam ja poprilično štur poslovni korisnik,dakle nemam fejsa,ni Instagrama,niti mi trebaju.

Pozivi i poruke: Bez većih primjedbi na kvalitetu razgovora,pozivima je lako pristupiti,nažalost,mislim da ima jedan korak previse kod traženja unutar kontakta,bilo bi dobro kad bi se odmah iz povijesti tražilo unutar kontakta. Sms i mms su bez zamjerki.

E-mailovi,kalendar,kontakti: kako imam hotmail,gmail,lako sam sve syncao,no imao sam problema s Exchangeom,jer nemamo public signed certifikat. Nakon sto sam ga nekako uvezao,probao sam naš CRM isto tako syncati kroz ActiveSync i nisam uspio. Ista stvar radi na iosu/androidu,čak i self-signed certifikati,samo kliknem,vjerujem im. Malo mi je glupo što kod prosljeđivanja mailova kliknem na odgovori,pa onda prosljedi,i kod prosljeđivanja nemogu urediti ili izbrisati prethodnu konverzaciju. I mean, WTF?!

VoIP: Skype kao takav radi,premda je još testna faza,naravno,znate da se zasada gasi u pozadini, ali barem bi trebale MS stvari raditi kako treba,zar ne. Viber ne radi,odnosno radi samo slanje poruka. Najgore od svega je što nema generic SIPa,tako da nemogu nositi svoj lokal iz ureda. Pa zar nijedan jedan hebeni developer nije se udostojio napisati aplikaciju koja se moze spojiti na telefonsku centralu. Desetine free ih ima za Android/iphone.

Kamera/video: bez zamjerki vecih,nema OISa,niti Portorico update,valjda ce biti jos i bolja,tako kazu. Nokiji dodaci su zbilja korisni,i daju dosta opcija fotografiji ili videu.
Baterija: 24h ako držim isključen ili povremeno upaljen 3G,inače 15h. Koga briga,samo ga spustim i počne se puniti,plus,baterija se može mjenjati,tako za godinu ako izgubi kapacitet,kupi novu, i ljuljaj dalje.

Medija: Prelijepo izgleda i tako i radi. U WP8, postoji mogućnosti mass storagea,i za nekoliko sekundi se ima multimedija koja je potrebna na mobitelu. Šteta sto nema file explorer na samome mobitelu za ovo. Imao bi najbolje Androida i iPhonea.

Aplikacije: Ono sto imam na Android tabletu,vise manje imam tu. Dobro,osim SIPa. Grrrr. Stvarno neznam šta bi mi više trebalo. Možda free Angry Birdse,ali uz Nitendo,nece faliti igara.
IE: Koja steta sto su ga toliko minimizirali i okrljaštili,da ruba upotrebljivosti. Moglo se to bolje,nek se ugledaju na Safari,dok Android ima hardverske tipke i već tu prednost.

Navigacija: najbolja navigacija i iskustvo na svemu što sam vidio. Nebi je mjenjao za Navigon i gMapse i IOS navigaciju zajedno. Kad pokažeš City Lense,oduševljenje.


Zaslon: najbolji dio telefona. Premda i nije nesto razlučljiv,WP8 su predobro iskustvo,jos su tako lijepi u žutome,da se moraju izdvojiti od hrpe ostalih telefona. S supersensitive touchom,mozete čak s spajalicom upotrebljavati telefon,no nema Gorilla Glassa.


 
Ostalo: postoje super aplikacije za RDP,ali bez VPNa,ne vidim svrhu. Dosta dobri su Connectivity tiles,koji omogućavaju manipulaciju s svim mrežnim vezama s start screena.

Zaključak: Lumia s WP8 su sigurno telefoni na koje se nestrpljivo čekalo,međutim,čekanje nije gotovo. Dosta stvari treba doradu,ili uopće nemaju nekih featurea. Microsoft je jako spor i to ne ide tako brzo kako bi trebalo. Posebno neznam šta developeri čekaju,ova platforma se mora snažnije gurati,jer po korisničkom iskustvu,i po meni,najbolja phone platforma.

ukupna ocjena
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 10:15 (Smooth Operator).
 
33 0 hvala 43
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820
acer-ib kaže...

Skuplja je od HTC 8X ali i za toliko bolja.

po čemu?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 820

Nabavio sam istu takvu od Eroneta ima par dana mobitel je čudo. Imao sam do sada par lumia 800 a zadnji  mob su mi bili htc sensation pa onda lumia 620 koja ga jede za doručak. wp8 je čudo .

Sad sve funkcionira. i skype i viber i whatsapp notifikacije stizu na vrijeme. Rjesili su se djecijih bolesti, mozes wifi stalno ostaviti upaljen, izbacili su zune. Android mi je se tako zgadio na Sensationu, probao sam i HTC One ima mi ga buraz, tel je odlican ne trza ali nije nista brzi za koristenje od 820.

U svakom slucaju preporucam wp8 i L820, pohvale i za bezžično punjenje ali ja u tome ne vidim neke svrhe i koristi, mozda zgodna marketinška sitnica :D

vlastoručni potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 21:43 (karaandrijan).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Nokia Lumia 820

Jedno pitanje korisnicima wp 8. Naime kolegica na poslu ima lumiu 820 i kada ga spoji kablom na pc vidi samo memoriju telefona (prikazanu kao telefon u exploreru). Zanima me kako pristupiti podatcima s SD kartice na pc-u?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 7:52 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820

BUMP

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 820
Yunfy-man kaže...

Jedno pitanje korisnicima wp 8. Naime kolegica na poslu ima lumiu 820 i kada ga spoji kablom na pc vidi samo memoriju telefona (prikazanu kao telefon u exploreru). Zanima me kako pristupiti podatcima s SD kartice na pc-u?

U čemu je problem? Mislim da nema nešto posebno što treba uključivati, da ovo radi po defaultu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 7:59 (Smooth Operator).
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820

Problem je što na njezinom kompu se ne vidi removable drive. (samo cd čitač) E sada jel što zeznula kada ga je prvi put spojila na pc neznam, ali znam da joj pokazuje samo memoriju telefona. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 820
Yunfy-man kaže...

Problem je što na njezinom kompu se ne vidi removable drive. (samo cd čitač) E sada jel što zeznula kada ga je prvi put spojila na pc neznam, ali znam da joj pokazuje samo memoriju telefona. 

Probaj spojiti na win7 ili kasniji OS.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 820

Možda na početku nisam bio dovoljno jasan. Radi se o Lumiji 820 koja je jučer updateana na najnoviji software i Windows 7 pro 32 bit. Jutros kada sam uštekao ponovno mobitel u Pc pojavila mi se je memorija telefona i dobio sam notifikaciju o neuspješnom instaliranju drivera. Kada sam pogledao o cemu se radi pisalo je da NOKIA BOOTMGR nije uspješno instaliran. Zanima me je li moguće da to ima kakve veze s sd karticom ili je povezano s nečime drugim. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 9:03 (Yunfy-man).
15 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 820

Isprintan 3D shell za Nokia Lumia 820. Odgovara savršeno mobitelu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
4 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice