Nokia N97

poruka: 54
|
čitano: 36.078
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia N97".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia N97
15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

OK, to nisam znao. Bolje za njih jer te njihove oznake su bespotrebno komplicirane.

Uglavnom, jednom hackan, uvijek hackan...samo je pitanje vremena.

 

EDIT: N97 20.0.019 become UnHackable

The long waiting N97 firmware 20.0.019 finally released, please note that it is UnHackable with current version HelloOX2. If your N97 have been Hacked, all Hack will still be there after update on PC with "Nokia Software Updater" or on phone with "FOTA", but your N97 will become UnHackable after a hard reset, so update at your own risk!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 18:18 (vjeko).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Čitajući malo po netu i tražeći razne informacije o N97ici došao sam do zaključka da je nokia N97 teški shit u usporedbi s drugim mobitelima u sličnom cjenovnom rangu (iPhone, X2, HTC HD2, TouchPro 2, Droid, Omnia HD, Satio i mnogi drugi). Al kad je već mogu dobiti za onoliko male novce ipak ću je uzeti. Što je najgore, ova nokia nema ni grafički čip tako da ništa od grafički impresivnih igara kakvih ima cijela hrpa na npr. iPhoneu (slinio sam kad sam igrao Real Racing kod frenda). Neznam šta je bilo Nokiji kad su ovo izbacili.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Preprodaj pa kupi neki drugi :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
vjeko kaže...

Preprodaj pa kupi neki drugi :)

Razmišljao sam i o tome, ali je teško izvedivo jer se malo tko odluči kupiti tako skup mobitel a bez garancije. Vidjet ću kako će mi se svidjeti kada ga se dočepam pa ako me baš razočara.....

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
scorpion667 kaže...
vjeko kaže...

Preprodaj pa kupi neki drugi :)

Razmišljao sam i o tome, ali je teško izvedivo jer se malo tko odluči kupiti tako skup mobitel a bez garancije. Vidjet ću kako će mi se svidjeti kada ga se dočepam pa ako me baš razočara.....

 Takav mob bez garancije,moje misljenje ne i nemoj ic dalje od toga jel ako ti nesto crkne j. si ježa,a ovi noviji mobiteli češće crkaju.

duje kapitanović
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
cappy kaže...
scorpion667 kaže...
vjeko kaže...

Preprodaj pa kupi neki drugi :)

Razmišljao sam i o tome, ali je teško izvedivo jer se malo tko odluči kupiti tako skup mobitel a bez garancije. Vidjet ću kako će mi se svidjeti kada ga se dočepam pa ako me baš razočara.....

 Takav mob bez garancije,moje misljenje ne i nemoj ic dalje od toga jel ako ti nesto crkne j. si ježa,a ovi noviji mobiteli češće crkaju.

Meni to osobno nije baš neki problem jer mi rođak drži servis za mobitele tako da uvijek popravi po nabavnoj cijeni.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] zivac: Nokia N97
Mobitel je odličan. Praktično PC. Čim ga više imam više nalazim njgovih vrlina. Uz office paket pravi uređaj za uređivanje, dotjerivanje i stvaranje dokumenata, prezentacija...PDF odličan. Jedini mobitel do sada, a imao sam podosta i "pametnih" u ruci koji nisu uspjeli poput N97 prikazati cijele knjige bez problema i uz odličnu prilagodbu teksta ekranu-potpuna dostupnost i čitljivost! Praktično bez vidljive konverzije prebaciš bilo koji dokument i dostupan je bez ograničenja u tvom mobitelu. Fantastično. Njegovo ponašanje kao drugi PC u okruženju, bez ograničenja, je za svaku pohvalu. Pisanje bilješki je nevjerojatno dobro. Ubacuješ snimke s kamere, nastavljaš pisati, ubacuješ zvučne zapise, nastaviš pisati i sve stane u jednu bilješku. Odlično. Uz opera mini pretraživač interneta (bpolji nego njegov originalni) dobiva se odličan alat, brz i pregledan poput pravog PC-a. Tipkovnica uz malu prilagodbu vrlo korisna i upotrebljiva. Video snimke, konverzija videa s računala i ubacivanje u N97 prolazi bez zastajkivanja uz odličan prikaz na cijelom ekranu. Lako dostupan foto samim otvaranjem objektiva je odlično rješenje...Radio, player i FM transmitor odlični uz dobre dodatne slušalice (i originalne nisu za baciti), a osobito za svaku preporuku bežične "plavi zbić". Igrice su meni sekundarna stvar, zato i ovakova ocjena.
Mane: 1. Data kabel se ne može koristiti preko punjača u svrhu punjenja (ne znam što im je to trebalo?! valjda da bi sličili iphonu-on ima pregrešt ograničenja). Inače se može preko interneta pronaći i za to rješenje-drugi kabel s ekstenzijom i dva kraka (odlično rješenje-sve u jednom).2. Lošiji hands free nego sam ranije imao kod drugih mobitela. Naime, uključenjem zvučnika sugovornik se žali da prekida signal?! N97 - toplo preporučam!
ukupna ocjena
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Imao sam prilike vidjeti ovaj mob i stvarno mi se ne čini da vrijedi kolika mu je cijena (iako moram priznati da malokoji takav uređaj u cjenicima operatera ima realnu cijenu). Najveće razočaranje je da mi se čak ne čini puno boljom od 5800, koji je puno jeftiniji. Osobno ne vidim za koju namjenu bih uzeo takav telefon, pokriva praktički svaku primjenu, ali nijednu ne previše kvalitetno. Istina da se o ukusima ne raspravlja, ali ovaj telefon mi je definitivno bezveze i veliko razočaranje s obzirom na cijenu i hype oko njega.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97

Taj uredjaj je daleko mocniji od iphone a o hypeu oko jednog i drugog je bezpredmetno pricati. A napomena kolegi gore da se N97 moze puniti preko USB-a i to sam radio nekoliko puta na nekoliko N97. Ne znam mu otkud to da ne moze. 5800 ne moze i nije mi jasno zasto kad N97 moze a prakticno isti uredjaji. I ja se slazem da ne vrijedi tih para ali samo zato sto postoji 5800 koji se razlikuje u par manje bitnih sitnica od N97 a kosta neuporedivo manje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97

Jasno je da se puni preko USB-a, jer se tako jedino i može puniti, ali ja svoj ne mogu puniti (bez adaptera) samo preko univerzalong punjača (ne originalnog punjača) na kpoji se "ušteka" USB kabel. Preko kompjutora se uredno puni. Je li stvar u softveru ili hardveru ne zna. Imam jedan Lg-ev mp3 player koji također nije punio preko data kabla ali sam to rješio (tj. oni su to rješili) softverskom nadogradnjom. Da li će to rješiti Nokia, ne znam. Zato sam to i napisao, jer mi se to čini podosta važnim. No, ja sam inače nabavio USB kabl koji ima dva izlaza: jedan data, a drugi za punjenje. Iz posljednjeg rečenog bi se moglo zaključiti da se vjerojatno radi o hardveru (konektori, kablovi...).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97

Pa ajd jos jednom procitaj svoj post pa ces vidjeti da si sam sebi odgovorio gdje je problem. AKo se puni sa USB od kompa a ne puni se preko univerzalnog punjaca zar nije logicno da ti univerzalni punjac ne valja? Nema tu sta nokiaj rijesiti jer ti uredno rade oba nacina punjenja koje je nokia predvidjela i to preku originalnog punjaca i preko USB kabela za komp. Nije nokia odgovorna ako i koristis neka kineska sr..a od univerzalnih punjaca. Gdje pise na nokijinim stranicama ili bilo gdje drugo da ce ti se N97 puniti preko univerzalnog punjaca koji nije napravila Nokia?

15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

iPhone i N97 se jednostavno nemogu uspoređivati... smao me zanima dali 5800 podrzava Divx???? ovo mi je vazno i dali se mogu stavljat titlovi

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 17:24 (Saphire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97

Ne pdrzava ALI preko format factorija prekodiras film u mp4 i ubacis titl za 10 minuta. Tako da to i nije neka velika falinka. Tacnij ene pdrzava bez dodatnog programa.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Jel ima igrica i programa za 5800 ?? mislim nemogu ocekivat da ih ima kao za iphone ali barem nesto... jel vecina besplatna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97

Pa umjetnost je NE NACI igrice za symbian mobitele ;)

15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Jesu vecina besplatni i jel ima zanimljivih app-ova

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 11:59 (Saphire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Usporediti 5800 i N97 nije baš prezahvalno...

 

5800 i N97 dijele SLIČNU platformu - nazivno je sve to Symbian S60v5 ali se ta dva moba znatno razlikuju po svojim operativnim karakteristikama, što od homescreena, što od mogućnosti i opremljenosti aplikacijama

Hardver je različit. Ništa pretjerano bitno (N97 ima qwerty tipkovnicu, fm transmiter, znatno više storage memorije, veći ekran...) ali dosta upadljivo. Osim toga, čini mi se da N97 bolje iskorištava RAM, makar ostavljam mogućnost da je to subjektivno.

 

5800 je u korištenju osjetno slabiji mob. Imao sam 5800, imao sam N97, sad imam N97 mini. Od svih mi je osobno najdraži N97 mini jer spaja 5800 i N97 na najboljim mjestima (po meni) - ima dovoljno memorije (8GB ugrađenih, još proširivo sa karticama), odličan touchscreen (nije najbolji ikad proizveden ali je odličan - isti kao na 5800, mrvicu bolji nego na N97), qwerty tipkovnicu sa rješenima manama N97ice i D-Pada (nije rješen smještaj spacea). FM transmiter osobno ne koristim pa mi nije ni bitno što ga nema, 32 GB je dobro ali se i s 16 može dobro snaći (8 ugrađeno + kartica), wlan imaju svi, gps imaju svi, a homescreen je neusporedivo bolji nego na 5800.... N97 mini je znatno brži po operacijama od oba druga moba a i onaj najlošiji dio Nokije, GPS se znatno bolje (čitaj: brže) "kači" na satelite...

 

N97 i iPhone u usporedbi... Hm, osbno ne volim iPhone previše, ali se mora priznati da se znatno bolje ponaša u većini operacija (skrolanje, otvaranje, sve UI operacije, vjerujem da se to može zahvaliti dobrom grafičkom čipu) ali manjak multitaskinga je meni nedopustiv pa zato i ne trzam na taj mob. Ostatk hardvera je sličan... bluetooth, wifi, gps. E, ok, iPhone ima uvjerljivo najbolji touchscreen na tržištu. I subjektivno i prema nekim testiranjima... Ali mi to nije dovoljno da bih ga osobno izabrao kao svoj telefon.

 

Ono što je kod iPhonea odlično, bez ikakve mogućnosti da to ikada itko zamijeni, jest marketing. Upravo radi takvog odličnog marketinga iPhone ima uvjerljivo najveći broj dodataka na tržištu i najveći broj aplikacija - od stupidnih do stvarno korisnih a neke se čak niti ne mmogu nabaviti u AppStoreu jer su namijenjene bolnicama i slično...

 

 

Osobno glasam za Nokiju, ali za N97 MINI.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Pod povoljnim uvjetima nabavio iphone 16gb 3gs i razočarao se ubrzo:sve lijepo, ali baterija kratko traje i kada ništa ne radi i ja na njemu ne radim. Da, iphone ljepše izgleda, djeluje mi brži, interesantan po svemu, ali što mi vrijedi gps i sva ljepota ako ga hoću koristiti nešto duže u prirodi ili mi nije punjač-izvor energije pristupačan? Kupiti solarni punjač ili neku sličnu drugu opciju? Druga baterija za n97 dođe 50-tak kuna....da je moguće mijenjati bateriju na iphonu vjerojatno bih ga zadržao. Ovako, nek je sa srećom novom vlasniku.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
jel mi mozete reci kolika je brzina nokije n97?

“Ustanite kao lavovi iz drijemeža, U nesavladivom broju Stresite lance ko rosu sa vas Koje su, dok ste spavali, stavili na vas Vas je mnogo, a njih je – malo.”
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
*brzina procesora
“Ustanite kao lavovi iz drijemeža, U nesavladivom broju Stresite lance ko rosu sa vas Koje su, dok ste spavali, stavili na vas Vas je mnogo, a njih je – malo.”
15 godina
offline
RE: Nokia N97
ARM 11 434 MHz processor
http://movies-monkey.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia N97
uuu sporo
“Ustanite kao lavovi iz drijemeža, U nesavladivom broju Stresite lance ko rosu sa vas Koje su, dok ste spavali, stavili na vas Vas je mnogo, a njih je – malo.”
14 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

zadnja verzija softa 22.0.110

 

ne vidim neke velike razlike od prethodnog

Worry gives a small thing a big shadow.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia N97

Zasto svaka igra sa ovija trazi konekciju zbog reklama. Moze li se to nekako ugasiti? Hajd da su neke reklame nego se samo ovi reklamira

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia N97
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice