Nokia X2

poruka: 5
|
čitano: 15.412
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia X2".
13 godina
neaktivan
offline
Nokia X2

odlican mob samo mu je losa optika i jedini nedostatak je wifi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
[Recenzija] Slash_92: Nokia X2
Nokia X2 je prije svega jedan kvalitetan multimedijalni mobilni uređaj. Izrađen je od sasvim zadovoljavajućegi kvalitetnog materijala. Ekran mobitela bi mogao biti malo većih dimenzija , ali kvaliteta prikaza je sasvim solidna. Idemo na kameru . Kamera je rezolucije 5 MP sa bljeskalicom. Po danu daje izvrsne slike dok pri nočnom okruženju slike i nisu pretjerano dobre , unatoč bljeskalici . Nokia X2 je opremljena sa parom vrlo jakih i kvalitetnih zvučnika kojima bi se jedino moglo prigovoriti na nedostatak bass-a. Sa Nokiom se u paketu dobije par prilično dobrih slušalica , punjač , upute i to je to ( USB kabel se mora posebno kupiti ) . Priključak USB-a za povezivanje je nestandardan , te se mora posebno kupiti USB kabel.Trajanje baterije je u mom slučaju uz slušanje muzike , povremeno surfanje i koja igrica neka 3 dana . Nedostaci mobitela bi bili manjak GPS-a i WLAN-a . Sve u svemu , mobitel mi je odličan i preporučujem ga svakome kojem neče smetati nedostatak GPS-a i WLAN-a a traže dobar glazbeni telefon .
ukupna ocjena
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: [Recenzija] Slash_92: Nokia X2
Slash_92 kaže...
Nokia X2 je prije svega jedan kvalitetan multimedijalni mobilni uređaj. Izrađen je od sasvim zadovoljavajućegi kvalitetnog materijala. Ekran mobitela bi mogao biti malo većih dimenzija , ali kvaliteta prikaza je sasvim solidna. Idemo na kameru . Kamera je rezolucije 5 MP sa bljeskalicom. Po danu daje izvrsne slike dok pri nočnom okruženju slike i nisu pretjerano dobre , unatoč bljeskalici . Nokia X2 je opremljena sa parom vrlo jakih i kvalitetnih zvučnika kojima bi se jedino moglo prigovoriti na nedostatak bass-a. Sa Nokiom se u paketu dobije par prilično dobrih slušalica , punjač , upute i to je to ( USB kabel se mora posebno kupiti ) . Priključak USB-a za povezivanje je nestandardan , te se mora posebno kupiti USB kabel.Trajanje baterije je u mom slučaju uz slušanje muzike , povremeno surfanje i koja igrica neka 3 dana . Nedostaci mobitela bi bili manjak GPS-a i WLAN-a . Sve u svemu , mobitel mi je odličan i preporučujem ga svakome kojem neče smetati nedostatak GPS-a i WLAN-a a traže dobar glazbeni telefon .

apsolutno se ne slazem s tobom ni s icim navedenim osim kvalitete zvucnika i postojanja bljeskalice koja se moze samostalno upalit i da konstantno svijetli...

 

 

ja sam zgrozen ovim mobitelom i nije mi jasno kako si je nokia mogla dopustiti ovolike propuste.naime na PRVI pogled mobitel zbilja izgleda atraktivno te se na papiru samo cini da je on kvalitetan,no s druge strane on to nije.

 

nedostataka ima puno vise,koji istina,nisu nepopravljivi samo to jos nije moguce kod nas.vecinski dio problema lezi u samomom softveru mobitela koji na neki nacin nije kompatibilan s memorijskim karticama.stalno se freeza i resetira pri gledanju slika ili videa,ponekad i u samom izborniku.neznam kako je doslo do tog problema,samo znam da moja kartica koja je radila na starijem samsung e 250 i lg cookiju bez problema,ali cim se umetne u nokiu x2 nastaju sami problemi,nedao bog ako slucajno stavim sliku s memorijske na zaslon kao pozadinu,jer je mobitel onda doslovce neupotrebljiv.

problem se ne dogadja samo kod mene,citao sam po internetu i sluzbenom forumu nokie da ljudi iz raznih regija europe i azije imaju istih problema,taj isti problem navodno se rijesava updejtom softvera,ali taj softver trenutno nije dostupan u nasoj regiji :/

 

dalje,neznam da li ste primjetili,ali kad se kamerom snima u mracnijem dijelu prostorije ili bilo gdje gdje nema pretjerano svijetla,na ekranu se dobiva neki okvir unutar kojeg je slika tamnija,a van kojeg je slika svjetlija..nije problem po danu,ali po noci je jako iritantno.freezanje se dogadja i prilikom upotrebe kamere makar ona stoji samo upaljena i nista se ne snima(dogadja na ekranu) ona ce se u 90% slucajeva za freezati i uslijedit ce reset mobitela.

 

slusalice koje se dobiju,takodjer ne vriste kvalitetom,ista stvar kao i s mobitelom,one samo izgledaju kvalitetno...koristio sam ih svaki dan,ponekad i noc,za slusanje radia i pjesama dok sam isao putem na faks ili doma ili u grad i nakon 3 mjeseca koristenja istih,prvo je jedna slusalica pocela gubiti kontakt,a kasnije i druga te vise nisu bile upotrebljive,napominjem,koristio sam ih dnevno po 4-5 sati i trajale su oko 3 mjeseca..tu nije bilo nikakvih ostecenja,ni slucajnih povlacenja ni neznam ja sta sve ne,nego su jednostavno prestale raditi...isti slucaj je imao i moj prijatelj koji koristi nokiu x3.

 

problem sa freezanjem sam uocio u prvom tjednu koristenja mobitela,i slao sam ga na servis 2 puta i oba puta su ga vratili nazad s objasnjenjem "kvar nije uocen",a bitno da su ga zadrzali preko 2 mjeseca svukupno kod sebe.naravno odmah nakon sto su ga oni vratili sa servisa,ja sam ga primio u ruke i u roku 2 sekunde opet "uspjesno" proizveo gresku tj freezanje.

 

naravno zamjenski mobitel tokom servisa nisam dobio,a na kraju krajeva uopce nisam u mogucnosti traziti zamjenski mobitel,jer po njihovom servisu sve je uredu s mobitelom.a da stvar bude bolja,nemozes im otic pokucat na vrata i pokazat problem,jer imaju neku mutavu policu osiguranja da im neko nebi dosao zapalit samar od ljutnje....i razumijem ih.

 

nakon dugih razgovora s agentima u mobilnoj kompaniji dosao sam do zakljucka da bi najbolje bilo raskrstit ugovor s tim ljudima a mobitel bacit u smece i zapalit ga da ode na zasluzeno mjesto.ali nijedno od tog nisam napravio jer trenutno nemam novaca za novi,jer sam potrosio na ovaj...a nemam duse prodavat nekome ovu stvar jer stvarno je mobitel odvratan.

 

sad jedino mogu cekat da se taj famozni updejt softvera omoguci za nasu regiju i updejtat i nadat se da ce to rijesit,barem pola mojih navedenih problema.

 

 

ukratko: NE PREPORUCAM MOBITEL NIKOME,ni najljucem neprijatelju nebih dopustio da si kupi ovako nesto. FUJ!

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] medo32: Nokia X2
Nokia X2 je mobilni telefon standardnog dizajna i zanimljivog kučišta koji se može smatrati nasljednikom popularnog modela 5310 Xpressmusic. U odnosu na taj model, mobilni telefon X2 donosi neka poboljšanja, a to su: dijagonala zaslona je povećana na 2.2 inča, kamera je 5 megapiksela sa bljeskalicom, a memoriju telefona je moguće proširiti memorijskim karticama do čak 16 GB.
ZASLON
Zaslon ovog mobilnog telefona je 2.2 inča i prikazuje 262,000 boja. Slika na zaslonu je oštra i kvalitetna sa lijepim bojama i omogućava vrlo ugodan rad.
KAMERA
Ugrađena kamera od 5 megapiksela sa bljeskalicom omogućava snimanje fotografija u najvećoj rezoluciji 2592 x 1944 piksela. Kvaliteta fotografija je solidna, a bljeskalica svoj zadatak obavlja dobro.Video zapisi se snimaju u rezoluciji od 320 x 240 piksela. Kvaliteta video zapisa je zadovoljavajuća.
ZVUK
Uređaj ima ugrađen fm radio i odličan mp3 player. U mp3 playeru je moguće pjesme razvrstavati po izvođaču, albumu i slično. Zvuk je dosta glasan i na zvučniku i na slušalicama, a također ima i odličnu opciju za poboljšanje basa.
MEMORIJA
Memoriju telefona od 49 MB je moguće proširiti microSD karticama do čak 16 GB što je dovoljno i za zahtjevne korisnike.
POVEZIVANJE
Uređaj ima bluetooh, USB i standardni ulaz za slušalice
SOFTVER
Softver je dosta brz i vrlo brzo učitava fotografije, video zapise i pjesme.
Baterija je uz normalno korištenje telefona izdržala 2 dana.
ZAKLJUČAK:
Radi se o vrlo zanimljivom mobilnom telefonu pristupačne cijene sa naprednim funkcijama.




PREDNOSTI:
-brzina softvera
-kvaliteta fotografija i video zapisa
-kvalitetan zvuk
-puno naprednih funkcija kao što je svjetiljka
-zanimljiv standardni dizajn

NEDOSTACI:
-nema WI-FI
-slaba baterija
-nemoguće je ručno smanjiti osvjetljenje na zaslonu jer nema te opcije u postavkama
-jeftina kvaliteta izrade
ukupna ocjena
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nokia X2

ko ce ti dat wifi za 600 kn

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice