Samsung Galaxy Ace S5830

poruka: 546
|
čitano: 313.310
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Ace S5830".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Postoje ti skripte za povecanje interne memorije, ako se dovoljno razumijes si mozes to staviti i rijesis problem!!
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
efish27 kaže...
Postoje ti skripte za povecanje interne memorije, ako se dovoljno razumijes si mozes to staviti i rijesis problem!!

Razumijem se u to i više nego dovoljno, jednostavno nisam još imao tolike potrebe da se s tim zafrkavam, a nakon što mob ode majci niti neće biti potrebe.

 

Planirani prelazak je na Huawei Ascend Y300, a u nejmu bih imao dovoljno memorije za aplikacije.

Karticu imam 8GB class10 Adata.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Najlakse ti je onda da ga resetiras, napravis root, particiju i preko link2sd linkiras apk na particiju i namjestis da se sve instalira na vanjsku memoriju u opcijama link2sd-a.. Za to ti treba 15 min, a linkirati mozes i neke sistemske apk, recimo google play, usluge za google play, onaj neki office i jos neke!! Radi provjereno!! A samo te tri su ti 30mb.. Recimo gmail, email mozes isto linkirati, ali ne rade na particiji!! Napravis particiju od 2gb i rijesen problem!! Makar, opet ponavljam, skripte su bolje rjesenje, jedino treba malo vise toga napraviti i podesiti, ali ti je dugorocnije!!
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Google maps, Street view,  i dr. google apk više nisu sistemske tako da kad ih obrišeš više ih nećeš imati nego ih skidaš sa Google playa ako želiš neku od njih i instaliraju se u Data mapu, ne u sistem/app.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Stavio novi Custom rom sa ovoga linka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161111 CM10.1.JB 4.2.2 TW5 RTM.

 

Rom je modificiran i korištene su stvari sa S4 mobitela tako da lijepo izgleda tko voli TW.

 

Postoje dvije verzije roma: 1. Standard RTM S4 koja se samo instala bez nekakvih dodatnih radnji kao i ostali romovi.

                                        2. Extended RTM S4 treba ext particija ext4 na SD kartici i kartica bi trebala obavezno biti Class 10.

 

Instalao sam Extended verziju i moj dojam je da bi trebalo još raditi na njemu ali sve u svemu za mobitel GT-S5830 Ace koji neće dobiti službeni JB 4.2.2 je ovaj rom odlićan.

 

Ima bugova koji su navedeni na linkanoj stranici xda foruma, te drugih sitnih mušica ali ne smeta mi jer samo isprobavam Rom.

 

Baterija traje onoliko koliko koristite mobitel ali nije baš da je očaravajuća. 

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...

Stavio novi Custom rom sa ovoga linka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161111 CM10.1.JB 4.2.2 TW5 RTM.

 

Rom je modificiran i korištene su stvari sa S4 mobitela tako da lijepo izgleda tko voli TW.

 

Postoje dvije verzije roma: 1. Standard RTM S4 koja se samo instala bez nekakvih dodatnih radnji kao i ostali romovi.

                                        2. Extended RTM S4 treba ext particija ext4 na SD kartici i kartica bi trebala obavezno biti Class 10.

 

Instalao sam Extended verziju i moj dojam je da bi trebalo još raditi na njemu ali sve u svemu za mobitel GT-S5830 Ace koji neće dobiti službeni JB 4.2.2 je ovaj rom odlićan.

 

Ima bugova koji su navedeni na linkanoj stranici xda foruma, te drugih sitnih mušica ali ne smeta mi jer samo isprobavam Rom.

 

Baterija traje onoliko koliko koristite mobitel ali nije baš da je očaravajuća. 

fero testiraj malo ovaj rom isto je od S4 touchwiz 5.0,sad je izasla verzija 3.0 ja sam se sinoc stavio,prije sam toga imao verziju 2.0 imala je poneki bug ali nista strasno,baterija je ok izdrzi citav dan uz neko normalno koristrenje malo neta malo igrica.Samo imam problem sa lockscreenom ne mogu otkljucati ali to mi ne prestavlja neki bas problem otkljucavama sa menu tipkom(sa obe verzije sam imao problema).
Uglavnom rom izgleda lijepo i brz je dosta.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

@tpg 

Stavi link od tog Roma v3.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...

@tpg 

Stavi link od tog Roma v3.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202251 evo sorry mislio sam staviti,ne znam sta mi bi pa sam zaboravio,ali tu imas sve detaljno.

rijesio sam problem sa lockscreenom ne znam kako ali se rijesio haha sam poceo raditi smijesno je ali je tako jos sam 10x reboot uradio.

Danas sam ga dosta forsirao i izdrzala je baterija citav dan sad je na neki 30%,imam preko 2h wi-fi itd,malo igrica. Samo da napomenem nije original baterija u njemu vec neka kingston zamjenska vec je u cemu pola godine i odlicna je.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2013 1:24 (tpg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
tpg kaže...
Fero kaže...

@tpg 

Stavi link od tog Roma v3.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202251 evo sorry mislio sam staviti,ne znam sta mi bi pa sam zaboravio,ali tu imas sve detaljno.

rijesio sam problem sa lockscreenom ne znam kako ali se rijesio haha sam poceo raditi smijesno je ali je tako jos sam 10x reboot uradio.

Danas sam ga dosta forsirao i izdrzala je baterija citav dan sad je na neki 30%,imam preko 2h wi-fi itd,malo igrica. Samo da napomenem nije original baterija u njemu vec neka kingston zamjenska vec je u cemu pola godine i odlicna je.

 Koliko sam gledao nije loš, ali ima mušica kao i ovaj gore sa mog linka ali baterija barem koliko mi se čini bolja na ovom Romu koji si linkao.

Kada sam koristio Custom rom baziran na 2.3.6 i 4.1.1 sa battery extender kernelom no OC baterija mi je trajala prosjek 2 dana sa dosta korištenja svih mogućih stavki na romu ali developer nije radio update već godinu dana pa sam odlućio 4.2.2 JB S4 Rom. Možda nešto iskombiniram sa starin Romom i stavim TW5 sa svim addonima ako bude išlo.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Tutorijal za one koji ne mogu ukloniti Gmail account na Google play i napraviti novi bez da moraju raditi Factory reset:

Za ovo treba biti rootani mobitel.

 

1. Morate imati na mobitelu Root Explorer apk ili slično da bi mogli ući u Root mobitela.

2. Dođite do mape data/system/nađite fajl accounts.db

3. Delete(izbrišite) accounts.db i rebotajte mobitel.

4. Sada možete napraviti novi Gmail account.

 

Za moguće probleme ne odgovaram ovo radite na svoju odgovornost ali ne iz zabave nego sam ako je prijeko potrebno.

 

Ovaj tutorijal je preveden sa Xda developer foruma tako da ga nisam isprobao ali nikada se nezna kada će zatrebati jer sam vidio da dosta korisnika ima problema sa tim pa rade factory reset i onda brišu sve data podatke drugih apk kao i one instalirane sa google playa što se u ovom tutorijalu ne mora tako da sačuvate sve, a možete napraviti novi account.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2013 19:46 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

fero dosta mi je 3g mreza trosi bateriju,cesto mi slab signal,prebacio sam na 2g da li ima neke bitnije razlike ili ipak da vratim na 3g NE KORISTIM mobilni internet samo wi-fi.

 

hvala

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 0:00 (tpg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pa ako ne koristiš mobilni internet, kakve veze to ima {#}

Isključi mobilni internet i gotovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
tpg kaže...

fero dosta mi je 3g mreza trosi bateriju,cesto mi slab signal,prebacio sam na 2g da li ima neke bitnije razlike ili ipak da vratim na 3g NE KORISTIM mobilni internet samo wi-fi.

 

hvala

 Ovako za manju potrošnju baterije treba napraviti : Iskljućiti data/3g/H, iskljućiti pod sinhronizacijom/računi odzačiti sve osim ostaviti gmail za sinhronizaciju i po potrebi ukljućiti da vidite dali ima kakvih updatea kompletnu sinhronizaciju, smanjiti svjetlost displaya, wi-fi ne troši toliko bateriju kao 3g/h, data može raditi i na 2g ali je sporije.

Signal i meni radi probleme ali to je do operatera, a ne roma jer i na officielnom firmware-u sam gubio signal ( Tele2 ).

Ako koristišGovernor pod performanse stavi conservative bez dizanja procesora i I/O Scheduler stavi na noop ili sio.

Ja koristim Governor/conservativ bez diranja procesora i I/O Scheduler- Sio .

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Pozdrav ljudi

Imam cudan problem
Mobitel mi odbija slati poruke ...
Svaki put kad idem poslati poruku izbaci "Slanje neuspjesno"
sve drugo na njemu radi normalno , pozivi , dolazne poruke, 3g , wi-fi

Nemam pojma u cemu bi mogao bit problem :/
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Probaj izbrisati stare poruke, a možda u postavkama imaš ograničenje po konverzaciji pa si postigao limit. Provjeri to i povecaj si broj poruka po konverzaciji.

Eto ako ti to pomogne.{#}

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Evo rijesio sam !!
Problem je bio u broju centra za poruke u postavkama ...
Nekako se taj broj izbrisao ... samo ne znam kako :/
Nasao broj na stranici od tele2 i prekopirao u postavke
Sad radi !! :)
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Zna li neko kako rotat ios na ace i moze li se uopce inace novi sam kad je pitanje rotanje i te seme sa mijenjanjem softvera.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Oseka kaže...

Zna li neko kako rotat ios na ace i moze li se uopce inace novi sam kad je pitanje rotanje i te seme sa mijenjanjem softvera.?

 Kako misliš rootat IOs na Ace-u, pa da bi ga stavio morati Ace već biti rootan i imati CWM recovery, a onda na xda developer forumu nači postojeći Rom IOs za Ace koji model već imaš nisi napisao,  obićni Ace, i verzilju L,M verziju eto to ti je odgovor.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789144&page=4 ovo ti je jedan od njih koji je modificiran ali ne znam dali radi još uvijek.

 

Ako to napraviš radiš na svoju odgovornost jer je ovo linkano sa xda foruma i nisam radio rom niti tutorijal tako da ako bude kakvih problema ne odgovaram.

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Može li se na s5830 kupljen u Vipu staviti Gingerbread 2.3.6. koji je predviđen za Tcom ili Tele2?

Da li će biti kakvih problema ako je softver za drugog operatera?

I want to know God's thoughts, the rest are just details... Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Creep kaže...

Može li se na s5830 kupljen u Vipu staviti Gingerbread 2.3.6. koji je predviđen za Tcom ili Tele2?

Da li će biti kakvih problema ako je softver za drugog operatera?

Može. Samo ćeš možda trebati upisivati Apn postavke, ali ne vidim zašto bi stavljao od tcoma ili tele2 kad ima open ne brandiran fw za Eu.

 

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Možeš mi reći gdje mogu skinuti taj fw?

Nije mi bitno da li je fw brandiran ili ne, jedino bi htio ako je moguće da mi ostanu hrv. jezik i tipkovnica.

 

I want to know God's thoughts, the rest are just details... Albert Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Creep kaže...

Možeš mi reći gdje mogu skinuti taj fw?

Nije mi bitno da li je fw brandiran ili ne, jedino bi htio ako je moguće da mi ostanu hrv. jezik i tipkovnica.

 

 Bolje ne radi to jer bi mogao imati problema sa gps-om, možeš izgubiti i IMEI broj u mobitelu, a mislim da ti je i zakljućan na mrežu od Vip-a tako da bi mogao imati problema sa modemom od drugih Fw-a.

Poželjno je stisnuti HVALA
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

imam jedan veliki problem ja sam kupio ace u tele2 a koristim tcom karticu jer nemam signala tu di ja zivim
a problem je taj jer sam vam ja preko kiesa upgredao ali ne na tcom kartici nego na tele2
i sada mi steka sve od wi-hi pa do fejsa jer mi nikaj nece ucitati nezz zakaj sam ja to iso raditi
i molim vas da mi kazete kako da vratim jeli to uopce moguce

btw azuriranje softwera 

znam da sam dosadan ali j....a ko pita ne skita
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2013 23:40 (hrvoje66).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...
Creep kaže...

Možeš mi reći gdje mogu skinuti taj fw?

Nije mi bitno da li je fw brandiran ili ne, jedino bi htio ako je moguće da mi ostanu hrv. jezik i tipkovnica.

 

 Bolje ne radi to jer bi mogao imati problema sa gps-om, možeš izgubiti i IMEI broj u mobitelu, a mislim da ti je i zakljućan na mrežu od Vip-a tako da bi mogao imati problema sa modemom od drugih Fw-a.

Nisam shvatio.. koje da ne radim? Da ne stavljam fw od Tcoma ili Tele2, ili da ne stavljam unbranded fw? {#}

Ako mi unbranded fw ne mijenja ništa osim što neću imati hrv. onda ću njega instalirat, samo bi te zamolio za download link ako ga znaš.

I want to know God's thoughts, the rest are just details... Albert Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Creep kaže...
Fero kaže...
Creep kaže...

Možeš mi reći gdje mogu skinuti taj fw?

Nije mi bitno da li je fw brandiran ili ne, jedino bi htio ako je moguće da mi ostanu hrv. jezik i tipkovnica.

 

 Bolje ne radi to jer bi mogao imati problema sa gps-om, možeš izgubiti i IMEI broj u mobitelu, a mislim da ti je i zakljućan na mrežu od Vip-a tako da bi mogao imati problema sa modemom od drugih Fw-a.

Nisam shvatio.. koje da ne radim? Da ne stavljam fw od Tcoma ili Tele2, ili da ne stavljam unbranded fw? {#}

Ako mi unbranded fw ne mijenja ništa osim što neću imati hrv. onda ću njega instalirat, samo bi te zamolio za download link ako ga znaš.

 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411043 ovo je link sa xda foruma Open Europa ti je 2.3.3 GB ali ne znam da li link radi za skidanje sa xda probaj ali ne odgovaram za tvoj postupak radiš na svoju odgovornost, ali kako ćeš vratiti sadašnji Fw ako budeš trebao. Samobile.com ti je službena stranica samo se trebaš registrirati da bi mogao skinuti sadašnji ako ima, ali moraš znati PDA, Modem, CSC verziju svog FW da bi skinuti svoj. Ako to hoćeš znati spoji mob na kies i provjeri verziju FW i sve zapiši jer će ti trebati.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

 Pokušao sam instalirat ovaj root ali mi piše instalation aborte. Ide i slika uskoro...malo je mutna al valjda će se skužit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 15:08 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Tokom razgovora druga strana čuje sebe, kako da to riješim?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Koji model 5830 ili 5830i imaš @Oseka i koji recovery oficielni ili cwm.

Skini Reboot Menu apk i probaj sa njom ući u recovery.

Mislim da za 5830i moraš svaki puta nakon reboota systema flash-at Cwm recovery zato ti mora CWM Recovery biti na sd kartici ili kako si ga već stavljao prvi puta tako i sada.

 

Edit: Zašto si maknuo link i preuredio poruku?

 

Pa ti nemaš galaxy ace i zašto onda to i ne napišeš.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 15:11 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...

Tokom razgovora druga strana čuje sebe, kako da to riješim?

Možda factory reset pomogne.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...

Koji model 5830 ili 5830i imaš @Oseka i koji recovery oficielni ili cwm.

Skini Reboot Menu apk i probaj sa njom ući u recovery.

Mislim da za 5830i moraš svaki puta nakon reboota systema flash-at Cwm recovery zato ti mora CWM Recovery biti na sd kartici ili kako si ga već stavljao prvi puta tako i sada.

 

Edit: Zašto si maknuo link i preuredio poruku?

 

Pa ti nemaš galaxy ace i zašto onda to i ne napišeš.

 Maknuo sam link jer sam rijesio to, ko kaze da nemam galaxy ace?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 15:14 (Oseka).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice