Samsung Galaxy SIII mini

poruka: 18
|
čitano: 29.889
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy SIII mini".
14 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Mitsuoka: Samsung Galaxy SIII mini

U moru velikih Samsung uređaja dijagonale preko 4,3'', do mene je danas dospio ovaj 4'' mališan. Nakon S III, ovo je 'osvježenje za džep' kako je rekao kolega.

Na prvu se vidi uređaj poprilično sličan Samsung Galaxy S III, samo vidno manjih dimenzija. 122 x 63 x 10 mm vs. 137 x 71 x 9 mm. Ostalo je dosta slično, ali me zapanjilo to što, bar meni, srebrni obrub izgleda kvalitetnije obrađen. Plastika je kvalitetna, a tu je i Hyperglaze.

Od karakteristika koje vidite, bitno je pripomenuti da je ekran, uz manju dijagonalu, siromašniji pikselima. Rezolucija je tako 480x800 umjesto 720x1280, što na ovako malom ekranu (~233 PPI) ne izgleda loše... bar dok ne približite glavu na 15-ak cm od uređaja ili otvorite web stranicu sa malim fontom. Iako je to više PPI od S II, S II ipak ima SAMOLED+ ekran, dok je ovdje SAMOLED, pa se to može primjetiti ako ste cjepidlaka ili ste razmaženi HD ekranima kao ja. Ono što je lako primjetiti su opet žive boje, što podiže ovaj tip ekrana.
Poviše ekrana se pozicionirala, uz nekolicinu senzora, VGA sekundarna kamera, koja će zadovoljit potrebe video poziva, a žene (kojima je ovaj mobitel vjerojatno i dizajnerski napet) će tu vidjeti odličnu improvizaciju za ogledalo.
S druge strane se, između LED-ice i zvučnika smjestio senzor od 5MP koji radi poprilično dobre slike, živih boja. (po objavi priložim usporedne slike par uređaja - HTC 8S, HTC OneS, Samsung Galaxy S III mini)
Ipak, izostao je FullHD video, ali većina korisnika će bit sasvim zadovoljna sa HD videozapisima.

'Under the hood'

Prepoznatljivi SoC iz S III, Notea II, Galaxy Camere i inih Samsungovih modela se nije pojavio ovdje. Procesor je dobri poznati dual core Cortex A9, na taktu od 1GHz. GPU je pak još bolji Mali400, koji se smjestio i u velikoj braći. Uređaj pogoni više no odlični Jelly Bean, trenutno na verziji 4.1.1, a mnoštvo software featurea je poznato iz velike braće. Ova kombinacija doslovno ždere sve pred sobom, a Project Butter radi poprilično 'buttery smooth'. Ostao sam zapanjen. Ponovno.
Trenutno se skidaju malo zahtjevnije igre pa ćemo i to testirat.
Kako bi se pohranile sve te igre, brine se 8/16GB interne memorije, te dodatni microSD slot, koji je poprilično čudan. Zapanjen^3. Još jedno iznenađenje je - 'normalni' SIM. Zapanjen^4.

Kako bi se to sve napajalo, tu je naizgled slaba, 1500 mAh baterija. Ok, ne zvuči baš najbajnije, ali uz dual core procesor, te 4'' ekran, više nije ni potrebno. Za detaljnije o bateriji ćete trebat malo pričekat.

ZAKLJUČAK

Izvrstan mali smartphone, koji se smjestio negdje po sredini segmenta, sa nekoliko nedostataka koje sam primjetio. Meni su glavni minusi rezolucija na Pentile matrici, te nedostatak FullHD video zapisa. Ostalo je sve na razini velike braće, koji su popapali nešto više pure kako bi bili jači i veći, a imaju i poneki feature više (ala SPen i Wacom panel,...), pa ovom uređaju dajem respektabilnih 7/10. Izvrstan rezultat koji u stopu prati veliku braću, koji po meni imaju ocjenu 9/10, čisto kako bi ostalo mjesta za nadolazeće uređaje.

ukupna ocjena
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 13:10 (Mitsuoka).
 
12 0 hvala 8
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Evo i slike za usporedbu. Na vama je da prosudite, jedino ću reć da na 1. 8S ima realniju boju, iako se nije baš iskazao po mraku.

 

5MP vs. 5MP

 

Uskoro i 720p video. 

8S ovdje ima realniju boju 8S ovdje ima realniju boju
Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 23:09 (Mitsuoka).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini
Dobar review, samo jos cijenu navedi.. I omjer ulozeno/dobiveno.


Koji ga operateri uopce nude?
LoL NordicEU : Heineken01
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini

Ne znam ti točno za sve pošto ne kupujem ove stvarčice, al se sjećam da je bio nešto jeftiniji od HTC 8S u VIP ponudi na tarifu 222, a to je onda nešto manje od 600kn. (sad je nešto skuplji jer ima 50% popusta na 8S) 

Pogledam ujutro detaljnije.

 

 

Uglavnom, pošto su oba uređaja tu negdje cjenovno i hardverski, očigledno se može reć da je omjer uloženo dobiveno dosta dobar (S III mini je nešto bolji, 1GB vs. 512MB RAM, 8GB vs. 4GB interne, oba su 1GHz dual-core, jedino je S III mini na Cortex A9, a 8S na hvaljenome Kraitu, koji su li-la, a GPU testove iskreno nisam proučavao, niti sam testirao igre međusobno, a i druge su platforme).

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Lijep pozdrav evo da se i ja pridružim ovoj temi,naime i ja sam vlasnik ovog modela mobitela.Kupio ga u Vipu uz zadržavanje postojeće tarife i u satrtu je bio skuplji od HTC 8s za 400 kn,mene je galaxy došao u mojoj postojećoj tarifi 999 kn a Htc je bio 599 kn,odlučio sam se za galaxy čisto da vidim rad androida jer sam dosada bio na symbianu i koristio sam samo Nokije a pošto nije bilo ni jednog modela Nokije koji sam želio a novih modela nije bilo na Windows phone 8 odlučio sam se za Galaxy s3 mini i zasad sam zadovoljan sa dotičnim modelom,baterija mi drži skoro dva dana uz umjereno korištenje mobitela.Molio bi nekoga da mi proba odgovoriti gdje se nalazi NFC na galaxy s3 mini ili kako da ga koristim jer nikako ga ne mogu pronaći ili doći do njega,bio bi vam zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Galaxy S III mini ti nema NFC. Bar model za naše tržište. Inače ti je NFC smješten na bateriji i recimo na bateriji od S III piše da ima NFC.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Evo, nakon mjesec dana korištenja:

 

http://wp.me/p2b1gC-hb

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Da li kad punite svoje S III mini telefone ikona baterije pokazuje da ju puni (ono kretanje zelenog polja prema gore na ikoni baterije)

ili je zeleno polje u ikoni baterije bez animacije (nema micanja zelenog polja na ikoni)

 

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Jel zna netko jel s3 mini u tele2 dolazi otključan ili zaključan?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini
filip1 kaže...

Da li kad punite svoje S III mini telefone ikona baterije pokazuje da ju puni (ono kretanje zelenog polja prema gore na ikoni baterije)

ili je zeleno polje u ikoni baterije bez animacije (nema micanja zelenog polja na ikoni)

 

 

 

Hvala

Koliko vidim, bez animacije, sa munjom u bateriji.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Bas kupujem Samsung Galaxy S3 Mini, i jako me zanima kakva je navigacija/gps ? Da li je fluidna i točna ili ima probleme kao oni appleovi da šalju ljude na ceste koje ne postoje :)

Isto tako zanima me, da li se gps spaja preko satelita, pa nije potrebna internet konekcija, ili mora biti uvijek pristup internet konekciji kako bi navigacija radila?

Zanima me , jer bi planiram ići na put uskoro , malo veća relacija, i volio bi da ga mogu koristiti gps sa sigurnošču.{#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini

Možeš samo preko GPS-a, samo trebaš prije offline mapu imati. 

Ja nisam imao problema sa GPS-om, uvijek točno i poprilično precizno dosada. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Ekipa, evo taman uzeo mini s romom brandiranim od strane T-mobilea. Jel mogu preko ODINA flashati neki drugi, nebrandirani rom?

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini

Bez ikakvog problema. Samo pazi koji model točno imaš (I8190, I8190N,..) 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini
Mitsuoka kaže...

Bez ikakvog problema. Samo pazi koji model točno imaš (I8190, I8190N,..)

Obični model, bez NFC-a, dakle i8190.

 

Znači nema veze iako je zaključan na T-mobile? Može link od nekog nebrandiranog rom, ako nije problem?

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini

sammobile.com/firmware

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Samsung Galaxy SIII mini

Jel može netko staviti link, ako postoji način, kako ga besplatno odključati na sve mreže? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy SIII mini

Jel ima neko problema s battery drainom, zadnjih par tjedana jedva mi izdrži 12 sati uz normalno korištenje, dok je prije moga i dan i po ?

I see offline people !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice