Samsung I9001 Galaxy S Plus

poruka: 41
|
čitano: 37.163
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung I9001 Galaxy S Plus".
13 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Oće li ovaj mobitel dobiti nadogradnju na ICS?Vidim da neće SGS ali ovaj mobitel je sličniji SGS2 nego S.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

To je slika Galaxy S II, a ne Galaxy S+. Kako stvari stoje, izgleda da će dobiti ICS update.

 

EDIT: Evo slike Galaxy S+

 

~
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 16:51 (Proz0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
Proz0r kaže...

 Kako stvari stoje, izgleda da će dobiti ICS update.

E onda super,kupujem ga :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
Proz0r kaže...

To je slika Galaxy S II, a ne Galaxy S+. Kako stvari stoje, izgleda da će dobiti ICS update.

 

EDIT: Evo slike Galaxy S+

 

Odakle ti informacija da će dobiti ICS?

 

Nikdje to do sada nisam pročitao. Navedi izvor, molim.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
gamenoob kaže...

Oće li ovaj mobitel dobiti nadogradnju na ICS?Vidim da neće SGS ali ovaj mobitel je sličniji SGS2 nego S.

Galaxy S neće dobiti ICS a ova glupost je navedena kao razlog: The company's argument is that they lack sufficient RAM and ROM to run the new OS alongside TouchWiz and other "experience-enhancing" software.

Uzevši u obzir da Galaxy S Plus ima jednako RAM i ROM memorije kao Galaksy S (512 MB RAM, 2GB ROM) odgovor bi vam trebao biti jasan.

Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
Porga kaže...

Odakle ti informacija da će dobiti ICS?

 

Nikdje to do sada nisam pročitao. Navedi izvor, molim.

Ovdje kaže kako je Samsung rekao da će držati uređaje updateane 18 mjeseci nakon što ih izbaci. S+ je izašao u 7. mjesecu 2011., znači da bi trebao debelo biti u tom vremenskom rasponu.

 

DragonShit kaže...

 

Galaxy S neće dobiti ICS a ova glupost je navedena kao razlog: The company's argument is that they lack sufficient RAM and ROM to run the new OS alongside TouchWiz and other "experience-enhancing" software.

Uzevši u obzir da Galaxy S Plus ima jednako RAM i ROM memorije kao Galaksy S (512 MB RAM, 2GB ROM) odgovor bi vam trebao biti jasan.

 

To je daleko od istine. Postoje beta buildovi ICS-a koji se s lakoćom vrte na Desireu, kamoli na Galaxy S-u. Ono s čim se to podudara je ona politika od 18 mjeseci podrške za nove uređaje. Galaxy S je izašao u 6. mjesecu 2010., znači da bi prema tom ispalo da je taman zakasnio. Hardver uopće nije problem s ovim uređajima, to su tek izmotavanja. Ovo je moje skromno nagađanje zašto SGS nije dobio update, a zašto bi SGS+ lako mogao.

 

Službena objava ne postoji, zato ni nisam rekao da će sigurno SGS+ dobiti update, no prema ovom, izgleda da bi mogao.

~
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 19:12 (Proz0r).
15 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Postao sam vlasnikom ovog moba i to mi je prvi Android pa bi volio savjete od onih koji ga imaju.

Zašto ovaj mobitel ima verziju 2.x Gingerbread, odnosno zašto je preskočen 3.x Honeycomb koji je izišao još prije 4.0 Ice Cream Sandwicha? Isplati li se stavljati noviju verziju?

Zna li netko može li se S+ otključati za druge mreže i gubi li se time garancija?

Može li se maknuti ona t-mobile animacija što se pokaže kod paljenja telefona, to se rješava tako da se stavi stock ROM?

Ima li za skinuti nebrendirana stock verzija sa hrvatskim slovima, jezikom?

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 17:32 (DragonShit).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Ej bok, 

 

Ja također imam Samsung Galaxy S+ već duže vrijeme. Što se tiče updateanja mobitela najbolje ti je istalirat Samsung Kies program te spojit mobitel na računalo. Prije nego što spojiš mobitel na PC samo odi u Settings - Wireless and settings - USB settings pa označi Samsung Kies ili Kies (neda mi se gledat što točno piše). Ovaj će ti program sam dat update koji je izašao za tvoj mobitel, meni je dao neki update ima par dana ali nije na Android 3 nego 2.3.5 tj. neki patch androida. 

 

Ne preporučam ti da rootaš mobitel jer time gubiš garanciju isto tako i ako makneš onaj iritantni t-mobile logo! Ako želiš ipak rootat mobitel evo ti najlakši način http://goo.gl/7YiuT 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 21:39 (Ivan32x).
13 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus
..Android 3.0 je napravljen za tablete i kao takvog ga nema smisla stavljati na smartphonr
sto se tice ics-a, broj korisnika ovog mobitela veoma brzo raste pa se moze ocekivati i poprilican broj custom romova... na kraju krajeva se ne bih cudio niti da samsung sam izda update za ics..
LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Pa negdje sam pročitao da je samsung rekao da će u prvom kvartalu ove godine izdat update za samsung galaxy s plus i s 2

16 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Obzirom da sam se predbilježio za galaxy S+ i sada čekam da dođe a nedavno sam od frenda čuo da sony ima problem sa updateom softvera pri čemu se gube podaci (kontakti) te je potrebno prije updatea raditi backup pa poslije vraćati zanima me kakvo je stanje sa samsungom i galaxy S+? Vi koji ga imate? Da li se softver normalno updejta bez komplikacija oko backupa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
dastefan kaže...

Obzirom da sam se predbilježio za galaxy S+ i sada čekam da dođe a nedavno sam od frenda čuo da sony ima problem sa updateom softvera pri čemu se gube podaci (kontakti) te je potrebno prije updatea raditi backup pa poslije vraćati zanima me kakvo je stanje sa samsungom i galaxy S+? Vi koji ga imate? Da li se softver normalno updejta bez komplikacija oko backupa?

Nemoj raditi update! Može biti puno gore od gubitka podataka. Meni je prije par dana Samsung Kies našao update, pustio sam da ga instalira. Instalacija je išla jako sporo i zapelo je na 60%. Pisalo je da ništa ne diram pa sam čekao sat vremena ali ništa se nije događalo. Onda sam iskopčao mobitel i ponovo ukupčao pa mi je Kies ponudio nekakav recovery ali i on je zapeo. Morao sam prekinuti. Mobitel više nije radio (bricked), na ekranu se prikazalo ovo sa slike. Žalosno je da je Samsungov službeni softver tako nepouzdan da sjebe mobitel. Imam garanciju ali nije mi se dalo zajebavati sa tehničkom službom i ko zna koliko bi dugo bio bez mobitela. Preko Odina sam stavio najnoviji čisti europski ROM i bolji mi je nego ovaj brendirani od T-Mobilea (cijeli proces je trajao manje od 10 minuta). Sada sve super radi ali možda sam izgubio garanciju, nisam našao orginalni naš T-mobile ROM da ga vratim ako mi zatreba zbog garancije.

Black Screen of Death Black Screen of Death
Is it weird that this gave me an orgasm?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
DragonShit kaže...
dastefan kaže...

Obzirom da sam se predbilježio za galaxy S+ i sada čekam da dođe a nedavno sam od frenda čuo da sony ima problem sa updateom softvera pri čemu se gube podaci (kontakti) te je potrebno prije updatea raditi backup pa poslije vraćati zanima me kakvo je stanje sa samsungom i galaxy S+? Vi koji ga imate? Da li se softver normalno updejta bez komplikacija oko backupa?

Nemoj raditi update! Može biti puno gore od gubitka podataka. Meni je prije par dana Samsung Kies našao update, pustio sam da ga instalira. Instalacija je išla jako sporo i zapelo je na 60%. Pisalo je da ništa ne diram pa sam čekao sat vremena ali ništa se nije događalo. Onda sam iskopčao mobitel i ponovo ukupčao pa mi je Kies ponudio nekakav recovery ali i on je zapeo. Morao sam prekinuti. Mobitel više nije radio (bricked), na ekranu se prikazalo ovo sa slike. Žalosno je da je Samsungov službeni softver tako nepouzdan da sjebe mobitel. Imam garanciju ali nije mi se dalo zajebavati sa tehničkom službom i ko zna koliko bi dugo bio bez mobitela. Preko Odina sam stavio najnoviji čisti europski ROM i bolji mi je nego ovaj brendirani od T-Mobilea (cijeli proces je trajao manje od 10 minuta). Sada sve super radi ali možda sam izgubio garanciju, nisam našao orginalni naš T-mobile ROM da ga vratim ako mi zatreba zbog garancije.

Koji si ROM stavio?

15 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Jučer sam putem ODINa stavio novo izašli rom I9001XXKQ1 i mogu reći da je ovo možda i najbolja verzija OSa za ovaj telefon.

 

Veliki minus ovoj verziji je nedostatak hrvatske tipkovnice, pošto je ova verzija za njemačko tržište.

 

Zato veliki plus je jako ubrzan browser. Brzina skrolanja i zoomiranja stranica je stvarno manje više na razini iphone i wp7.

Od drugih prednosti, dodane su neke nove ikone i neke sitne izmjene grafičkog stila po uzoru na ICS.

 

 

Sve u svemu, ako lovite neku dobru verziju firmwarea.... moja iskrena preporuka ide ovoj verziji.

I rather like the restless nights
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
Bladepu kaže...

Veliki minus ovoj verziji je nedostatak hrvatske tipkovnice, pošto je ova verzija za njemačko tržište.

Ima li uopšte hrvatska tipkovnica u onoj verziji kupljenog kod nas, može li netko provjeriti tko nije flashao ROM? Znam da za vremensku zonu nema Zagreb a ima Beograd i Sarajevo (GMT+1).

Nisam ni znao da je izašao I9001XXKQ1, sad si me zainteresirao.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 22:29 (DragonShit).
16 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

jel moze malo objasnjenje dali ODIN sam nalazi novi rom i ako moze mali tutorial kako staviti novi rom na SGS+?hvala unapred!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
LEGIJA kaže...

jel moze malo objasnjenje dali ODIN sam nalazi novi rom i ako moze mali tutorial kako staviti novi rom na SGS+?hvala unapred!

Ne. Ja sam radio prema ovim uputama (to je trenutno najnoviji ROM):

http://devsrom4android.blogspot.com/2012/02/odin-how-to-installflash-i9001xxkq1.html

Is it weird that this gave me an orgasm?
16 godina
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
DragonShit kaže...
LEGIJA kaže...

jel moze malo objasnjenje dali ODIN sam nalazi novi rom i ako moze mali tutorial kako staviti novi rom na SGS+?hvala unapred!

Ne. Ja sam radio prema ovim uputama (to je trenutno najnoviji ROM):

http://devsrom4android.blogspot.com/2012/02/odin-how-to-installflash-i9001xxkq1.html

a dali ce sim kartica zaklucati pose ovog roma posto kad sam ga kupio bio je otkljucan samo za t-mobile pa sam ga nosio da mi ga otkljuce za vip mrezu????

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
LEGIJA kaže...
DragonShit kaže...
LEGIJA kaže...

jel moze malo objasnjenje dali ODIN sam nalazi novi rom i ako moze mali tutorial kako staviti novi rom na SGS+?hvala unapred!

Ne. Ja sam radio prema ovim uputama (to je trenutno najnoviji ROM):

http://devsrom4android.blogspot.com/2012/02/odin-how-to-installflash-i9001xxkq1.html

a dali ce sim kartica zaklucati pose ovog roma posto kad sam ga kupio bio je otkljucan samo za t-mobile pa sam ga nosio da mi ga otkljuce za vip mrezu????

Neće se zaključati, još bolje ako ti je otljučan. Negdje sam pročitao da se nesmije falshati ako je zaključan a netko je napisao da ga je oključao tako da ga je flashao. Možeš izgubiti garanciju. Izgubit ćeš i sve podatke, barem ako napraviš factory reset (*2767*3855#) što se preporučuje nakon flashanja, biti će kao da si ga tek kupio.

Is it weird that this gave me an orgasm?
16 godina
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
DragonShit kaže...
LEGIJA kaže...
DragonShit kaže...
LEGIJA kaže...

jel moze malo objasnjenje dali ODIN sam nalazi novi rom i ako moze mali tutorial kako staviti novi rom na SGS+?hvala unapred!

Ne. Ja sam radio prema ovim uputama (to je trenutno najnoviji ROM):

http://devsrom4android.blogspot.com/2012/02/odin-how-to-installflash-i9001xxkq1.html

a dali ce sim kartica zaklucati pose ovog roma posto kad sam ga kupio bio je otkljucan samo za t-mobile pa sam ga nosio da mi ga otkljuce za vip mrezu????

Neće se zaključati, još bolje ako ti je otljučan. Negdje sam pročitao da se nesmije falshati ako je zaključan a netko je napisao da ga je oključao tako da ga je flashao. Možeš izgubiti garanciju. Izgubit ćeš i sve podatke, barem ako napraviš factory reset (*2767*3855#) što se preporučuje nakon flashanja, biti će kao da si ga tek kupio.

Dobar je danas sam ga stavio sve ok i skrolanje je sad bolje i nekako se primeti da je jos optimiziranii od stock firmera koji sam imao!hvala puno na pomoci pa javi kad izagje nesto novo!

14 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

dobri ovi bugovci, stavili sliku od sgs2 umjesto sgs+ :D

 

inače mob je do jaja, ak tko planira kupit :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Pozdrav,

 

Danas uzeo S plus u Tele2. Sve super radi samo što mi smeta zvuk na stražnjem zvučniku koji je nekako čudan, kao kada pojačate prejako i onda zvučnici počnu vibrirat i dolazi do distorzije zvuka. Nekako nije čist. Da ga odnesem na servis?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Koliko vam traje baterija i koji rom imate instaliran.

Ja sam trenutno na Simplistic Plus v3.0  i koristim no frills cpu control, ondemand governer i sio I/O scheduler, oko 2 dana traje baterija sa umjerenim korištenjem (surfanje, nešto poziva/poruka i nešto igranja igrica)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 1:27 (zimmba).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Pozdrav !

Namjeravam zamjenit iPhone 4, jer mi nece na Tele2, ovim SGS+ ..

Stoga me zanima samo dali je moguce pomocu one app SGS unlock ( il kak se vec zove ) otkljucat SGS+ na sve mreze jer znam da sam na obicnom SGS mogao ?

I da, dali je vec dosao il kad ce doci ICS update na ovaj uredaj ?

WHY SO SERIOUS ??
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 14:24 (fakEEE).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] r3n0: Samsung I9001 Galaxy S Plus
Imam ga već 3 mjeseca - kupio ga kod jednog operatera i nažalost samo kvarovi, prvi mjesec mi je došao službeni update na kiesu koji mi je "zbrikao uređaj" odnio ga na popravak, oni popravili i sve super. Sad nakon 3 mjeseca evo opet je na servisu razlozi: pregrijavanje(preko 45 stupnjeva), kamera se stalno ruši(uopće ne želi ju otvoriti) i zvuk također iako su uključeni tonovi mobitel ne zvoni :(
ukupna ocjena
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus
fakEEE kaže...

Pozdrav !

Namjeravam zamjenit iPhone 4, jer mi nece na Tele2, ovim SGS+ ..

Stoga me zanima samo dali je moguce pomocu one app SGS unlock ( il kak se vec zove ) otkljucat SGS+ na sve mreze jer znam da sam na obicnom SGS mogao ?

I da, dali je vec dosao il kad ce doci ICS update na ovaj uredaj ?

 

Službeni ICS update gotovo sigurno NEĆE doći na ovaj uređaj. Izašao je nekakav "Value Pack" koji nudi novo TouchWiz sučelje (isto kao na SGS2), face unlock i još neke novosti. Ali to je to što se tiče updatea, Os je i dalje Gingerbread.

 

No, što se tiče developer zajednice. To je druga priča. Upravo ovih dana se razvija jedan ICS stock ROM za ovaj uređaj i na dobrom je putu.

Za sada radi sve (uključujući i hw akceleraciju) osim KAMERE i WLAN. Ali i to će valjda uskoro. Postam novosti oko ovog porta, ako me netko ne preduhitri.

 

 

I rather like the restless nights
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Evo jedan fini video.

 

12 godina
neaktivan
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

Nakon godinu dana ugodnog korištenja pukao mi ekran pri nošenju u đepu. Ekran ima pukotinu na unutarnjem staklu (pretpostavljam SAMOLED). Kada se upali blješti bijelom bojom i točno se vidi gdje je pukotina koja ide od home tipke pa prema gore oko 1,5 do 2 cm.

 

Jeli itko mjenjao ekran i koliko to naplaćuju u servisima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung I9001 Galaxy S Plus

moze mala pomoc danas uzeo telefon i zanima me koje bi programe preporucili za njega i odakle skidate theme ... ajd ak nekom nije problem pa da napise

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice