Sony Ericsson Xperia mini

poruka: 96
|
čitano: 37.164
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia mini".
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Kada ce biti dostupan kod nas....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

idući tjedan ga kupujem pa ću napraviti kratki review :))

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Vec sam ga koristio, znam mu neke mane i prednosti, ugl predosti su izrazenije.... mozda ga kupim, s obzirom na cijenu nudi previse... mislim da je ovo best buy do te cijene

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
[Recenzija] lovac82: Sony Ericsson Xperia mini

Evo, kupio sam ga prije par dana na pretplatu (Tele 2), nisam strucnjak za recenzije i inace ih nikada nisam niti pisao... al eto, opisat cu ukratko mobitel, nekima bi moglo pomoci pri odabiru

Oprema

"Kutija" je dosta dobro opremljena... tu su slusalice, usb kabel/punjac, 2GB memorijska kartica, dodatna plava maska, stitnik zaslona i naravno, upute

Specifikacije

Zaslon:

LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors, 320 x 480 pixels, 3.0 inches-znaci touch povrsina je iste velicine kao xperia x8 (~192 ppi pixel density), Scratch-resistant surface, Sony Mobile BRAVIA Engine (boje su jos bolje kada je ovo ukljuceno). Ukratko, zaslon je vrlo ostar, pixele ne primjetim, boje su dobre i ja zadovoljan.... touch je dosta bolji od xperie x8

Procesor i graficka obrada:

1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm QSD8255 Snapdragon

Softver:

Predinstalirana Android 2.3.3 verzija, navodno ce biti moguce nadograditi na Ice Cream Sandwich kada bude dostupan

Kamera:

5MP HD 720p sa flashom

Ostale funkcije mobitela:

Mobitel posjeduje dosta toga... tu je a-gps, wifi, podrska za adobe flash, flash svijetlo, hd kamera-720p, multi touch, senzor za svijetlo, digitalni kompas itd... valja napomenuti da nema dvije kamere (video call kameru), bile su glasine da mob posjeduje video call kameru kao nesto naprednija verzija ovog mobitela (Xperia mini pro), nazalost, to nije istina

Dugotrajnost baterije

Dugotrajnost baterije se bas i ne moze pohvaliti, dok puno prckam po njemu... znaci, par poziva, wifi i data, skidanje aplikacija i njihovo podesavanje, svjetlina zaslona na 30-60%, slusanje mjuze, oko 2-3h interneta, to sve ne izdrzi puni 1 dan, nekada mi uspije i po 2 dana dogurati baterija (al ono). Inace, meni to punjenje ne predstavlja problem, nekima bi moglo zasmetati

Funkcionalnost mobiela i bugovi

Iznenadila me brzina/fluidnost mobitela, gledanje hd video-a preko youtube-a ide bez ikakvog trzaja, "hodanje" kroz meni, ostale gluposti i aplikacije je isto za svaku pohvalu, igranje 2D i 3D igara (bar ove koje sam probao) idu sve bez stekanja. Wifi, data i touch nisu pokazali zasada apsolutno nikakve probleme, sve sljaka kako bi i trebalo

Nisam zasada primjetio niti jedan bug, crash sto se tice softvera i sl.... ali, mobitel ima jedan pomalo iritantan problem (hardverski ili sto, ne znam), tice se senzora za svjetlost. Ugl, kada je svjetlina zaslona postavljena na 0-40% (vise-manje, nisam previse testirao) tu i tamo se svjetlina zaslona pocne ubrzano smanjivati/povecavati sve dok ne zarotiram mobitel za par stupnjeva u svim smjerovima (ili da vam bude jasnije, radi se o screen flickering-u), a nekada se ovo uopce ne pojavljuje, isto tako, kada je svjetlina zaslona postavljena na vise od 50-70 onda nema apsolutno nikakvih problema... nazalost, senzor se ne moze iskljuciti, ako je problem uopce senzora

Ukupni dojam, ulozeno-dobiveno...

Ukratko, nisam pozalio.... mobitel ima par nedostataka sto se tice opreme/funkcija, bugova ali ipak je vise pozitivnih stvari (naveo sam negativnosti koje bi mogle drugima zasmetati, meni zapravo smetaju samo dvije stvari: baterija i senzor)

Negativnosti:

1. Problemi sa senzorom ako je svjetlina zaslona postavljena na manje od 50-60%

2. Nema video call kameru kao sto su neki govorili po stranim forumima i sl. (inace meni ovo ne smeta)

3. Baterija bi mogla biti bolja

4. "Samo" 3.0" zaslon, kako kome, meni osobno ovo ne smeta... zasada nisam imao problema s pisanjem, mogu dosta brzo pisati bez greske, druge ce ovo zapravo dosta zasmetati, mozda ce vam se ciniti da Xperia X8 ima nesto veci zaslon, ali zapravo nema. Xperia x8 ima nesto vece kuciste, pa je samim time i nesto teza, mnogima se zbog toga cini kako Xperia X8 ima veci zaslon, zapravo se radi o istoj velicini (3.0"), usporedivao sam ih (hand by hand)

Pozitivnosti:

1. Vrlo brz mobitel za bilo kakav rad

2. Cijena je vrlo povoljna, u slobodnoj prodaji ga mozete naci za 1400-1600 KN.... dakle, ulozeno-dobiveno je win (pogledajte specifikacije), ovo bi mogao biti kandidat za best buy do ove cijene

3. Android 2.3.3, moguce je da ce u buducnosti biti moguce nadograditi na Ice Cream Sandwich

4. Podrzava adobe flash

5. Zaslon (touch, boje jos bolje s ukljucenim BRAVIA Engineom)

Kameru nisam niti testirao, zapravo me bas i ne zanima.... moguce je da sam zaboravio navesti par stvari (pitajte me), i sto jos mogu reci za kraj hmmm, nadam se da ce srediti ovaj problem sa senzorom (mozda ovi s xda foruma ili preko update-a), bateriju ce vjerojatno "srediti" kao sto su to cinili kod drugih uredaja

ukupna ocjena
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 19:55 (lovac82).
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

A vidis... Na Xperiji Mini Pro ima prednja kamera...

Ali pogledaj ovu sliku. Desno je Mini Pro, dok je lijevo Mini, a kolko vidim i Mini ima prednju kameru, ili je to senzor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

Mogao bi netko od vas da postavi par slika koje su pravljenje sa ovim mobitelom. I meni je privukao veliko interesovanje. I pošto vidim da je neko pominjao da ima u sebi Android Gingerbread. E sad da li ta verzija sustava podržava onda i flash? Probao sam da se raspitam oko toga na par mjesta ali nisam dobio odgovor.

I osobno meni ni ne bi trebala ta prednja kamera, jer više kucam poruke nego što zovem :)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
igić222 kaže...

Mogao bi netko od vas da postavi par slika koje su pravljenje sa ovim mobitelom. I meni je privukao veliko interesovanje. I pošto vidim da je neko pominjao da ima u sebi Android Gingerbread. E sad da li ta verzija sustava podržava onda i flash? Probao sam da se raspitam oko toga na par mjesta ali nisam dobio odgovor.

I osobno meni ni ne bi trebala ta prednja kamera, jer više kucam poruke nego što zovem :)

 

Svaki Android mobitel koji ima 1ghz procesor ili vise podrzava flash player :)

Tako da i mala Xperia podrzava...

 

 

 

E sad cu ja navesti jedan bug, koji jako iritira.

Dakle, kada npr. udjes u settings i pokusas jako brzo scroolat on uopce ne reagira na to nego pritisne neku stavku u setting-u. Nesto kao i na Sensationu akoje netko vidio bug kada se nije mogao brzo otvoriti lockscreen.

Budem probao staviti video.

 

Ovo je na Sensationu, slicno kao i na Xperiji

15 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia mini
hmm meni se to ne dogada (taj bug), kada dodem doma poslikat cu mob gdje ce se jasni vidjetu da nema prednje kamere (ona slika je fake 99%).... a mogao bi i snimiti to u settingsima gdje ce se isto jasno vidjeti da nema taj bug koji spominjes
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

@Dodge_167

Hvala ti na informaciji, onda baš super stvar

 

I malo je i meni to ćudno bilo da ti se to dešava, pošto nije to toliko karakteristično..

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
lovac82 kaže...
hmm meni se to ne dogada (taj bug), kada dodem doma poslikat cu mob gdje ce se jasni vidjetu da nema prednje kamere (ona slika je fake 99%).... a mogao bi i snimiti to u settingsima gdje ce se isto jasno vidjeti da nema taj bug koji spominjes

http://mob.hr/recenzija-sony-ericsson-xperia-mini-i-xperia-mini-pro/ Evo ti link sa slikama, ne vjerujem bas da je fake... a mozda je to i samo ustvari neki senzor za svijetlinu ili slicno :)

 

A za osijetljivost ekrana moguce je da je samo da ja imam tu gresku... Budem malo prosurfao po youtubeu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 21:41 (Dodge_167).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
Dodge_167 kaže...
lovac82 kaže...
hmm meni se to ne dogada (taj bug), kada dodem doma poslikat cu mob gdje ce se jasni vidjetu da nema prednje kamere (ona slika je fake 99%).... a mogao bi i snimiti to u settingsima gdje ce se isto jasno vidjeti da nema taj bug koji spominjes

http://mob.hr/recenzija-sony-ericsson-xperia-mini-i-xperia-mini-pro/ Evo ti link sa slikama, ne vjerujem bas da je fake... a mozda je to i samo ustvari neki senzor za svijetlinu ili slicno :)

 

A za osijetljivost ekrana moguce je da je samo da ja imam tu gresku... Budem malo prosurfao po youtubeu

 

 

nažalost nisi jedini http://talk.sonyericsson.com/message/107469

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

Po ovoj recenziji i slikama mislim da se ne radi o toliko lošem modelu SE, naprotiv..

Svidja mi se u njemu to da može praviti klipove u HD formatu i sa stalnim fokusiranjem. Po meni to rijetko koji mobitel može, a da spada u ovu kategoriju pametnih mobitela. Koja je optimalna prodajna cijena ovdje kod nas?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

1400-1600 KN u slobodnoj prodaji (otkljucan na sve mreze) i dobijes svu opremu uz njega, baterija mozda jest problem, ali sreca pa se brzo puni

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

Da li ima ijedan vlasnik xperie mini koji je iskusio probleme sa pregrijavanjem uređaja i blokiranjem toucha u takvim situacijama? Mislija san ga kupit ali kad san pročita na netu šta se piše i koje probleme ima neznan baš....

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Takve probleme nemam

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

Pozz... Zanima me na koji način rootati xperiu mini, a da je bez flešanja znači što jednostavnije ....

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 15:37 (jozam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
Jeronimo kaže...

Da li ima ijedan vlasnik xperie mini koji je iskusio probleme sa pregrijavanjem uređaja i blokiranjem toucha u takvim situacijama? Mislija san ga kupit ali kad san pročita na netu šta se piše i koje probleme ima neznan baš....

Ne znam kod koga si to čitao, ali takve stavri, ako se uopće i dečavaju, nisu tipične po meni, ne samo kod ovog mobitela nego kod SE

I po meni, da bi ti se pregrejao mobitel, potrebno je da ga nenormalno njakaš bez prestanka

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 12:43 (igić222).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
igić222 kaže...
Jeronimo kaže...

Da li ima ijedan vlasnik xperie mini koji je iskusio probleme sa pregrijavanjem uređaja i blokiranjem toucha u takvim situacijama? Mislija san ga kupit ali kad san pročita na netu šta se piše i koje probleme ima neznan baš....

Ne znam kod koga si to éitao, ali takve stavri, ako se uopće i dečavaju, nisu tipične po meni, ne samo kod ovog mobitela nego kod SE

I po meni, da bi ti se pregrejao mobitel, potrebno je da ga nenormalno njakaš bez prestanka

.

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 10:34 (Mikovic_xD).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
igić222 kaže...

Mogao bi netko od vas da postavi par slika koje su pravljenje sa ovim mobitelom. I meni je privukao veliko interesovanje. I pošto vidim da je neko pominjao da ima u sebi Android Gingerbread. E sad da li ta verzija sustava podržava onda i flash? Probao sam da se raspitam oko toga na par mjesta ali nisam dobio odgovor.

I osobno meni ni ne bi trebala ta prednja kamera, jer više kucam poruke nego što zovem :)

 

znam da je prošlo puno ali nekome će koristit :) 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/824/dsc0032gx.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc0058anz.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/803/dsc0022y.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc0036ds.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/713/dsc0028dvc.jpg/

 

s tim da nisam previše vremena potrošio na podešavanje slikanja u raznim uvjetima

 

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

E bravo za slike, super su po meni, i stvarno ne fotka loše, što više..

I mislim da će nekome još svakako koristiti :)

 

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
igić222 kaže...

E bravo za slike, super su po meni, i stvarno ne fotka loše, što više..

I mislim da će nekome još svakako koristiti :)

 

 

ma niš, kamera je stvarno dobra, a bljeskalica iako je led stvarno puuno pomaže :))

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia mini

došao je update 2.3.4!! :))

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia mini
Mikovic_xD kaže...

došao je update 2.3.4!! :))

Meni na Tele 2 nije dostupan update, koja mreza?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
lovac82 kaže...
Mikovic_xD kaže...

došao je update 2.3.4!! :))

Meni na Tele 2 nije dostupan update, koja mreza?

ja sam tele2, probaj preko kompa, sony ericsson pc companiona

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Preko PC Companiona mi je dostupan update, samo, ima li gdje full changelog?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
lovac82 kaže...

Preko PC Companiona mi je dostupan update, samo, ima li gdje full changelog?

http://www.xperiablog.net/2011/09/24/xperia-android-2-3-4-firmware-4-0-1-a-0-283-review/ ;)

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Nije los update...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 17:59 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
lovac82 kaže...

Nije los update...

yup :)) 

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
15 godina
online
Sony Ericsson Xperia mini

Ima jos par novih stvari koje nisu spomenuli u tom review-u

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia mini
lovac82 kaže...

Ima jos par novih stvari koje nisu spomenuli u tom review-u

šta? 

btw rađe citiraj :p

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 18:06 (Mikovic_xD).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice