Sony Ericsson Xperia neo V

poruka: 152
|
čitano: 62.660
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia neo V".
12 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Dupinjo: Sony Ericsson Xperia neo V
Izvrsna mašina, čak mi je bolja i od Arc-a koju je kupio moj sin. Jedina je zamjerka dolazak do biranja poziva u više koraka, malo prekomplicirano u emergency uvjetima ali je to neminovnost smarta, valjda s mudrošću dolazi i nježnost, trebalo bi ubaciti neku emergency tipku na svim smartovima, ja sam na moru, nisam uvijek u domu :).
ukupna ocjena
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Recenzija] Dupinjo: Sony Ericsson Xperia neo

pa smo uključi kod sigurnosti pattern i ispod toga se

nalazi emergency call, bar je to jedan od načina...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

Xperia neo V ima 5MP kameru, ne 8. Onaj stariji neo ima 8MP

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

kakva je razlika izmedu xperie neo i xperie neo v?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2011 21:29 (CROBOY).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

Da ne otvram novu temu, kakva su iskustva s ovim telefonom?

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V

Razlika je u fotoaparatu koji je na Neu 8MP a na Neu V 5MP

12 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

U tele2 za neo V traže 1800 kn. {#}

 

Zna netko, pouzdano, jel' mobitel zaključan na tele2 mrežu.

 

PS

Na t-comu sam i ne prelazi mi se na drugu mrežu.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Euronics: Sony Ericsson Xperia neo V
Ipak opis ne pripada SE Xperia Neo V već mnogo moćnijem modelu sa idenditičnim izgledom ali sa mnogo boljim mogućnostima..

Opis pripada modelu Xperia Neo..

Klasnični Neo u odnosu na Neo V ima slabije mogućnosti namjenjene fotografiji i podržava neke malo slabije stvari jer i ako se navodi da unutar smartphonea je isti hardver to bas i nije tako, postoje dorade tj ogranicenja na samom procesoru koji pogoni smartphone ali postoji i razlizit izbor materijala koji se koriste da bi se cijena redukovala sto bas nije ni najpametnije.. u globalu gledano Xperia modeli su jako atraktivni ali za pojedine tj za one kojima se svidi jer takav dizajn ide iz krajnosti u krajnost, ili privlači ili odbija..

Da bi se dobila kvalitetna fotografija u malo tezim uslovima ipak treba raditi na opcijama ali nije nesto izdasna funkcionalnost..

Detekcija osmijeha radi savršeno i to je prva stvar koja me nasmijesila..

Za hrvatsku ne znam ali na nekim trzistima (trenutno sam u slovackoj) model SE Xperia neo dolazi sa HDMI i USB kabelom ali i osrednjim sluškama koje nisu ipak namijenjene audiofilima..

jedina zamjerka je dugotrajnost jednog praznjenja baterije nakon jednog punjenja koje nije bas naj naj ali treba imati u vidu da ja non stop slusam glazbu..

prilikom koriscenja HDMI izlaza baterija se rapidno prazni i prilikom koriscenja na LCD ili LED tv-u dobro je imati i prikopcan usb kabel tj drzati na punjacu..

U kombinaciji sa mojim LCD HD Smsung TV-om mobitel se koristi lezerno i samo koristenjem daljinskog upravljaca.. Sve u svemu proizvod koji će uvijek pronaći svoje obožavatelje i korisnike..

ukupna ocjena
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

Kupujem Neo V za 1800 kn.

Pitanje: Jeli netko nekada vidio onaj srebrni model? Kako taj igleda?

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 18:58 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Recenzija] Dupinjo: Sony Ericsson Xperia neo
Dupinjo kaže...
Jedina je zamjerka dolazak do biranja poziva u više koraka, malo prekomplicirano u emergency uvjetima ali je to neminovnost smarta ...:).

 

 

Preporučam intalaciju YOULU MESSANGERA koji objedinjuje poruke, pozive i fast SMART dial, kao da ste u T-9 dok tražite ime. Samo ukuckate prva slova po tipkama youlu aplikacije i izbacit će imena.

 

Toplo preporučam

 

Može se skinuti ovdje

 

http://www.appbrain.com/app/youlu-address-book/com.youlu

 

pozdravs

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Yuda kaže...

U tele2 za neo V traže 1800 kn. {#}

 

Zna netko, pouzdano, jel' mobitel zaključan na tele2 mrežu.

 

PS

Na t-comu sam i ne prelazi mi se na drugu mrežu.

Da odgovorim sam sebi.

Zvao sam ih danas i rekli mi da su svi mobiteli iz njihove ponude zaključani na tele2 mrežu. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V

i fino se prebaciš na Tele 2

 

imaju tarifa da se smrzneš dobrih

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
12 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

Ja uzimam neo V za 1800 kn (slobodna prodaja, najbolja cijena) sa smart tarifom: 30kn mjesečno = 1gb prometa i 300 besplatnih minuta

 

EDUT: Da li se zna datum nadogradnje na ICS?

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 19:04 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
speedy56 kaže...

Ja uzimam neo V za 1800 kn

Ajd budi kolega pa probaj i javi jel zaključan na tele2.

Nekao ne vjerujem operaterima SZK. {#}

15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

Mob je odličan. Kupio sam ga neki dan. Odličan ekran, solidan fotić, brz i stabilan. Jedino je baterija drek kao i kod svih androida.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Yuda kaže...
speedy56 kaže...

Ja uzimam neo V za 1800 kn

Ajd budi kolega pa probaj i javi jel zaključan na tele2.

Nekao ne vjerujem operaterima SZK. {#}

Slušaj, otvorio sam temu "Tele2 - Tko je u njih lud?" - pročitaj

Telefon ja kupujem, ali sam ti u Tele2 i nemam niti jednu karticu od t-mobile-a ili vip-a.

 

A sad, mislim da ipak imam jednu, probam čim ga nabavim.

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
12 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

S ponosom objavljujem da je Neo V kupljen {#}

Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

kupila ga jucer i moze na vip karticu..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

kupio ga jučer u Tele2, radi na sve mreže.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 22:17 (marquez2404).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V

ja sam kupia XPeria ARC i mobitel je do jaja, što bi se reklo.

Prebacio sam se sa Symbiana na Android.

 

Ima nekih primjetnih razlika, dosta aplikacija su MUST HAVE da bi ti telefon uspješno funkcionirao, i to mi se baš ne sviđa, ali što je tu je.

Nisam zadovoljan sa činjenicom da Sony E ne može izbaciti tri teme, nego daje jednu defaultnu u kojoj je 5 aktivnih prozora kroz koje scrolaš lijevo i desno, a prikazuju thumbnailsove od slika, i otvorene poruke.

Mislim, htio bih malo privatnosti za boga miloga. Morao sam si downloadati GO LAUNCHER koji zamjenjuje taj defaultni screen sh-..t, kojeg sam onda morao i personalizirati.

Probao sam i LAUNCHER PRO, koji je malo jednostavniji, ali isto jako dobar i možda pinku brži.

 

Zar to nije moglo biti u meniju telefona? Barem još jedna prazna tema .  Ne znam jel ti ljudi misle da smo svi hakeri, ili informatički potkovani?

 

dalje,

 

ZVUK ZVONA se TRAJNO mijenja pritiscima na tipke za pojačavanje i stišavanje glasnoće u slušalici tokom razgovora, a vi se tim tipkama služite za pojačavanje glazbe, ili pak za zumiranje, ili whatever.

 

Svaki puta kada dirate te tipke,

ZVUK ZVONA se poremeti tj. poremeti se njegova glasnoća. MiSLIM WTF??

Čemu to?

 

Kada vas netko zove, stisnete kratko i on se MUTE-a, ali ako ga dirate dok se igrate telefonom ili pregledavate neki video u nedefaultnom playeru pa pojačavate zvuk,

by by opcije glasnoće zvona.

 

Da bih riješio taj problem, morao sam si downloadati VOLUME LOCKER, koji vas pita za provjeru "da li ste možda prčkali po ringtonu i želite promijeniti zvuk"
To se pojavljuje u notifikaciji koju morate povući dolje sa vrha ekrana.
Imate mali brojač sekundi, i ako u u prigodnom roku od nekih 10 sec. ne odgovorite na tu notifikaciju on vrati zvuk zvona na zadane postavke iz menija.

?? JEL TO MOGLO JEDNOSTAVNIJE??

Idemo dalje.

Sve notifikacije morate ručno scrolati dolje pa ih obrisati, 

 

jer se čak niti propušteni pozivi ne brišu primjerice ako ste koristili neki drugi DIALER ( ja koristim YOULU )

 

YOULU DIALER sam si instalirao jer mi povezuje T9 predikciju u predbiranju, i vrlo jednostavno preko prvih slova dolazim do imena, a sistem uključuje i pretragu brojeva koje ste otkucali.

 

GO LAUNCHER ima ADD on koji se zove GO CONTACTS ali mi se kod njega ne sviđa što vadi van previše opcija, iako je isti kao i YOULU i ne može mi izbaciti gmail kontakte van sa liste,

 

nego ih lista sve zajedno. Svi mailovi su mu kontakti. WONDERFULL. Kad sam to probao maknut nisam uspio, pa sam to skinuo i vratio se na YOULU koji ima tu opciju. 

 

 

NOTES.

 

Jel netko u tom SONY-u stvarno toliko glup da mi je nametao u meni toliko jeb...ih icona koje neću nikada upaliti, ali mi je u SUPER DUPER pametnom telefonu izostavio najobičniji notes ?!!

JEST.
Notes si skinite sami. BOŽE ISUSE. Onda sam i po to otišao.

Skinuo sam NOTES EVERYTHING koji je besplatan kao i sve dosad navedeno. Ima čak i zapisivanje zvuka, tj. snimač. kojeg SONY opet izostavlja iz prijašnjih menija.

 

Bitno da mi je stavio thumbmnailove na temu, tako da svi koji mi pogledaju telefon vide neke gole slike ili neke proste poruke. ( da, ima i toga {#} )

 

Za tu prigodu sam si downloadao

 

SMART LOCK LITE u kojem jednostavno dodajete media file, ili čak aplikaciju koju želite zaključati. Možete birati zaključavanje preko šifre ili patterna po krugovima isto kao i u osnovnom meniju otključavanja ekrana.

 

Zatim,

zaključavanje samog ekrana. O Bože, to sam odmah primjetio, jer sam s tim imao problem i na SATIU, pa sam išao potražiti aplikacije za to.

 

Nisam našao ništa pametnije od SCREEN OF AND LOCK.

 

Kao i ostali ne nudi rješenje "dvaput neka tipka za otključavanje i zaključavanje",

 

nego nudi instant zaključavanje preko ekrana dodirom na njegovu ikonu, kada npr. pospremate mob u džep, a za otključvanje klasika. Pritisnite središnju Home tipku i povucite slider u desno. 

Ludo.

 

Na isti način se javljate na poziv.

I ovo sam probao preskočit pa nisam našao ništa pametno, tako da još uvijek vučem slider pri javljanju.

 

šTO SAM JOŠ DOWNLOADAO.

 

Tu je i file explorer, KOJEG TAKOĐER NEMA. ( šta ovi u Soniju misle da smo svi debili koji samo poruke i sličice pregledavaju )

 

Nema šanse da recimo odete u meni i npr. pregledate zvukove zvonca, čak i one koje ste sami downloadali, osim ako niste u meniju gdje ih trebate promijeniti i tu će vam se naravno prikazati samo oni defaultni.

 

Jer nemate ugrađen najobičniji file explorer što je nekada kod sonija bilo u opcijama ORGANISER-a. 

 

Od tih explorera svi hvale ASTRO ali Astro ima reklame u dnu, koje su meni iritantne i ne može pregledavati root ( sistemske fileove )

 

Onda sam downloadao ES FILE EXPLORER, a zadnji izbor je pao na FILE EXPERT koji je provjereno najbolji, i sa njim možete pregledavati i sistemske fileove, i sve recimo sharati preko FTP protokola ili drugačije.

 

Ima najbolji i lijep meni, nekoliko pozadina za download, i naravno FREE je.

 

Pregledavanje Videa ili Medije također nije najbolje podržano od strane SONYevog defaltnog playera, jer naobičniji VMW nije htio da učita. ? Čuđenje.

 

OK idemo po još aplikacija, downoladao sam si B player, za kojeg kažu da je kopija nekog Ultimate Rock playera, i neki ARC media koji također slovi za najboljeg kao.. Za sada istražujem oba, i čini mi se da oba nemaju opciju "screen rotate" nego sve defaultno bacaju u LANDSCAPE mode, što mi smeta

 

Inače oba su otvorila traženi vmw.

 

 

 

Ovo je ukratko, nadam se da sam nekome pomogao, sistem je isti i kod NEA, i KOD ARCA. i kod vjerovatno većine androida sa novijom platformom.

Možda jedino ljuska HOMEPAGE-a tj. glavnih menija nije jednaka, ali to je to.

 

baterijom sa zapravo ugodno iznenađen, dosta dugo drži,

 

čak i kada je upaljeno LED svjetlo, aplikacije FLASHLIGHT. Na 5 % baterije ( prikazuje se postotak kada upalite )  i stalno upaljenom svjetlu  drži se dobrih pola sata.

 

Konstatno prčkanje, i opet drži dan i pol.

 

 

Inače telefon je super {#}

 

Ali mislim, da li se to uopće može reći nakon svega opisanog? Potrebno je biti poluhaker da sve to pohvataš.

 

 

Osnovni meni dakle, suc..s.

 

 

 

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 13:20 (panonski).
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
TEST
Testiraj Neo v,hvala na razumijevanju
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Pardon. Krivo sam napisao, testirAM
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
speedy56 kaže...
Pardon. Krivo sam napisao, testirAM

Vjerojatno ne znas, pa evo za ubuduce kad krivo napises koristi "Uredi"

 

12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Pardon. Krivo sam napisao, testirAM
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Na mbugu toga nema
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
I da, znam za to, imam i svjedoke ;)
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
Offtopic sam pa neću više pisat.
Vegeterijanac - Riječ koju su stari Indijci koristili za lošeg lovca na divljač.
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia neo V

dajte netko ako ima podijelite malo detaljnije iskustva sa mobitelom. Rade li HD igre brzo i kako ih je igrati na tom ekranu? Jeli mobitel brz u svakodnevnom radu i osjeti li se ikad trzanje? Opasno sam zagrizao za Neo V i ne puštam udicu {#}

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
antimadridista kaže...

dajte netko ako ima podijelite malo detaljnije iskustva sa mobitelom. Rade li HD igre brzo i kako ih je igrati na tom ekranu? Jeli mobitel brz u svakodnevnom radu i osjeti li se ikad trzanje? Opasno sam zagrizao za Neo V i ne puštam udicu {#}

A što će ti HD igre kad ekran nemože prikazati HD sliku? Koliko se ja u to razumijem za HD treba barem 720p, dok ovaj ekran ima 480.

 

Ovo za trzanje, svaki Android, ako ne računamo ICS i Dual-Core uređaje trza. Ako se mene pita, najveća mu je mana što nema puno prostora na memoriji telefona, pa su mi 95% aplikacija na MicroSD kartici, pa mu zbog toga ttreba malo vremena da ih kod paljenja učiti, što rezultira trzanjem prvih pola minute rada.

Često sam s njim na BUG-u, ne na mobilnoj nego na  klasičnoj stranici i rijetko kad mi trza u pregledniku, kao i u Angry Birds...

Znači odgovor je rijetko.

 

Telefon je super, ja bih volio da nema ovaj SE-ov TimeScape doradu Androida, jer mu to uzima malo RAM-a, ali nisu svi uređaji Nexusi.

ICS će doći u 3. mjesecu, mislim da će onda raditi uređaj dosta brže.

 

...a sve ovo ne košta ni 2000kn...

Sad je vrijeme velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi! - Bob Rock
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia neo V
speedy56 kaže...
antimadridista kaže...

dajte netko ako ima podijelite malo detaljnije iskustva sa mobitelom. Rade li HD igre brzo i kako ih je igrati na tom ekranu? Jeli mobitel brz u svakodnevnom radu i osjeti li se ikad trzanje? Opasno sam zagrizao za Neo V i ne puštam udicu {#}

A što će ti HD igre kad ekran nemože prikazati HD sliku? Koliko se ja u to razumijem za HD treba barem 720p, dok ovaj ekran ima 480.

 

Ovo za trzanje, svaki Android, ako ne računamo ICS i Dual-Core uređaje trza. Ako se mene pita, najveća mu je mana što nema puno prostora na memoriji telefona, pa su mi 95% aplikacija na MicroSD kartici, pa mu zbog toga ttreba malo vremena da ih kod paljenja učiti, što rezultira trzanjem prvih pola minute rada.

Često sam s njim na BUG-u, ne na mobilnoj nego na  klasičnoj stranici i rijetko kad mi trza u pregledniku, kao i u Angry Birds...

Znači odgovor je rijetko.

 

Telefon je super, ja bih volio da nema ovaj SE-ov TimeScape doradu Androida, jer mu to uzima malo RAM-a, ali nisu svi uređaji Nexusi.

ICS će doći u 3. mjesecu, mislim da će onda raditi uređaj dosta brže.

 

...a sve ovo ne košta ni 2000kn...

a mislio sam na ove novije igre,vidio sam da GTA 3 radi odlično i ništa ne šteka,kao ni ostale novije igre.

Još kad dođe update za ICS i hardverskom akceleracijom,biti će još bolje,mislim da ću uzeti ovaj mobitel

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice