Čipovi s ebaya i sl.

poruka: 4
|
čitano: 1.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Čipovi s ebaya i sl.

Jeste li ikad dobili čipove s ebay-a koji su lažirani ili neispravni?

 

Popravljam jednu matičnu ploču laptopa i prilično sam siguran da sam pronašao neispravan QFN čip koji sam htjeo zamjeniti.

Naručio sam dva nova s ebaya. I sad sam prilično siguran da su mi poslali ili neispravne ili lažirane(oznake izgledaju isto, font je malo drugačiji), jer jednostavno imaju neispravna očitanja na pinovima kad sam ih zalemio.

I nakon 10tak sekundi skroz prestali raditi(iako nisu ni radili ispravno). Ispitao sam sve okolne spojeve da negdje nemam kratki spoj i slično što bi ubilo taj čip.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Čipovi s ebaya i sl.
andrijam kaže...

Jeste li ikad dobili čipove s ebay-a koji su lažirani ili neispravni?

 

Popravljam jednu matičnu ploču laptopa i prilično sam siguran da sam pronašao neispravan QFN čip koji sam htjeo zamjeniti.

Naručio sam dva nova s ebaya. I sad sam prilično siguran da su mi poslali ili neispravne ili lažirane(oznake izgledaju isto, font je malo drugačiji), jer jednostavno imaju neispravna očitanja na pinovima kad sam ih zalemio.

I nakon 10tak sekundi skroz prestali raditi(iako nisu ni radili ispravno). Ispitao sam sve okolne spojeve da negdje nemam kratki spoj i slično što bi ubilo taj čip.

Ja jos nisam dobio neispravne, ali kad tako nesto narucujem, gledam da je top rated seller i procackam prije po feedbackovima.

16 godina
moderator
offline
Re: Čipovi s ebaya i sl.

Naravno da je moguće da su to krivotvoreni čipovi (font može, ali ne mora biti pokazatelj - različite serije ili čipovi različitih starosti mogu imati drugačiji font), ali pitanje je koliko je vjerojatno da su defektni, jer legitimnim prodavačima nije u interesu prodavati čipove koji će odmah kihnuti, jer će kupci tražiti povrat novca i/ili davati im negativne feedbackove.

 

Kad se pogleda tvoja situacija - pretpostavljam da si išao mijenjati čip jer je bio pokvaren. To vodi do mogućnosti da ga je uništila ta matična ploča. Ako je to doista bio slučaj i taj problem nije saniran, onda bi bilo za očekivati da uništi i drugi čip kojeg si stavio umjesto pokvarenog. Tako da... Sam moraš utvrditi jesi li primio defektne čipove ili ih je matična ploča uništila - u suprotnom je to samo nagađanje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Čipovi s ebaya i sl.

Znam, zato sam i napiso da sam sve provjerio okolo. Sumnjam da su lažni zato jer imaju dva pina koji mi nisu radili. Jedan bi trebao imati 5 a drugi 3v. Ovaj moj novi. Imao jedan 5 a drugi 1v stabilnih. Nakon 20tak sekundi bio je mrtav.

 

Inaće radi se o RT8243A (PU301)

https://www.richtek.com/assets/product_file/RT8243A=RT8243B=RT8243C/DS8243ABC-07.pdf

 

na HP ploči LA-A9945.

 

Ako ima netko za prodati, bio bih zahvalan, da ne moram čekati 3 tjedna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 21:30 (andrijam).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice