Fiberglass how to

poruka: 52
|
čitano: 74.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

jel mogu neku drugu zaštitu stavit na sebi a ne ovo kao da idem na mars xddd....di bum ja sad to našao i kupio, jel

 

i kako lice pokrit lako za tijelo,ruke oći, ali kako cijelo lice,jedino kacigu...xddd....

 

al svejedno bilo kaj da stavim na sebe ako to tako leti i to, zabi se u odječu i kad skidam opet se mogu u dlanove zabit dok skidam ne samo ja nego kad se stavlja u prljav veš može da strada, kaj se treba ućinit da se to nedogodi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

jednodjelno ili dvodjelno obično radno odjelo, rukavice, kapa neka na glavi, maska na licu...možeš eventualno naočale stavit...i to ti je dovoljno i siguran si, bez posljedica...

 

 

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
offline
Re: Fiberglass how to
oly570 kaže...

jednodjelno ili dvodjelno obično radno odjelo, rukavice, kapa neka na glavi, maska na licu...možeš eventualno naočale stavit...i to ti je dovoljno i siguran si, bez posljedica...

 

 

Ako je to dovoljno onda mislim da poslodavci nebi kupovali onakvu svemirsku opremu koja je sigruno skuplja od ovoga sto si ti naveo.

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

kupuju takvu opremu naravno, ali to je zbog udisanja i izlaganja tim parama....ja govorim o zaštiti kada brusiš i da neudišeš te iglice...

 

koliko ja shvaćam ovu temu (samogradnja) govorimo o pojedinim projektima a ne o masovnoj proizvodnji i svakodnevnom izlaganju...4 čamca sam pravio od plastike, par kutija za zvučnike, od tapaciranja (rad sa ljepilom) i slične stvari pa znam o čemu govorim...

 

uostalom best način zaštite pluća sam rješio kupnjom autolakerske maske sa 2 filtera...koštalo me oko 150kn u centru alata...i filtrira sve živo normalno dišeš...

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

ok, jel može onda da netko potvirdi ovo kaj je ovaj naveo s jednodjelnim ili dvodjelnom mandurom, rukavice, maska, naočale i to

 

a šta kad skidam to sve sa sebe to se sve zabi u manduru i u sve ostalo kako to izbjeći to sam napiso još prije gore ali nitko nije reagirao na to pitanje kaj kad skidam to sve sa sebe opet ču to trest opet če letit opet ču dirat i opet če otič na kožu...

 

ili jel mi ože netko reč otpilike cijenu ove svemirske odječe.....ako je više od 500 kn ništa od toga....

 

i daj se više dogovorite šta se treba sve navuč na sebe, vidim kad netko nešto kaže onda se protivi onda nekaže svoje mišljenje.....recite više napokon jednu 100 % što je pametno da se stavi na sebe a da ne dođe do raka i iritacije kože i svega toga kaj ste rekli.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2011 17:38 (deus-ex resolution).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Fiberglass how to

Na ebay-u su po 50$ svemirci.

:D
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

ok našao sam na e-bay i da do 50 $ su i to mi je dosta prihvatljivo budem još pogledao po zagrebu jel ima, po tim velikim centrima......i znaći kad sam u hazmat odjelu samo me netko pošprica vodom i to je to nema opasnosti ili se moram ja sam sebe pošpricati.....

 

 

i da to se naravno samo nosi kada se brusi ili se nosi i kad se nanosi tj. ljepi, stavlja, i jel se to mora vani u dvorištu radit ili može u radioni....

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2011 21:49 (deus-ex resolution).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fiberglass how to
deus-ex resolution kaže...

ok našao sam na e-bay i da do 50 $ su i to mi je dosta prihvatljivo budem još pogledao po zagrebu jel ima, po tim velikim centrima......i znaći kad sam u hazmat odjelu samo me netko pošprica vodom i to je to nema opasnosti ili se moram ja sam sebe pošpricati.....

 

 

i da to se naravno samo nosi kada se brusi ili se nosi i kad se nanosi tj. ljepi, stavlja, i jel se to mora vani u dvorištu radit ili može u radioni....

Mislim da bi bilo bolje da se sam pospricas zato da ne bi doslo do problema s osobom koja te sprica...

I bilo bi bolje vani jer inace bi ti se u radioni sve to zadrzalo...

A opet vani je opasnost za susjede...

Bilo bi najbolje da imas neki prostor samo za to namjenjen i na ulazu se presvuces u svemirca...(unutar tog prostora peres hazmata

 

To je samo moje misljenje.....

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

ajmo onda dat zaključak, ako je svemirsko odjelo skupo, ako u odjelu ostaju te iglice onda je najbolje kupiti jednokratno radno odjelo..

 

http://www.foerch.hr/documents/thumbs/1585649701_20111807091020_800x800_Fit_0_0.png

 

košta do 100kn, ispod obučeš neku stariju odječu, na to ovo odjelo fino se zaštitiš odradiš što trebaš, zgužvaš ga staviš u vrećicu i onda u kantu baciš

 

evo i u lidlu ima:

 

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-37032136-BE9D936C/lidl_hr/hs.xsl/index_18110.htm

 

ima i kapuljaću da ti zaštiti glavu, rukavice, maska za disanje i mislim da je to to

samo krupno, ništa sitniš
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fiberglass how to
oly570 kaže...

ajmo onda dat zaključak, ako je svemirsko odjelo skupo, ako u odjelu ostaju te iglice onda je najbolje kupiti jednokratno radno odjelo..

 

Ne ostaju iglice u svemircu, samo se gore zadrzavaju (kao prasina), isperes ih vodom i sve popadaju dole, a ovo jednokratno, preko toga ti iglica ude u odjecu koju imas ispod i opes si u k*rcu...

 

Zaključak: Svemirsko odjelo je najisplativije.

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

neznam iz kojeg razloga se toga tolko bojite...ja ću ti reći da je puno štetnije za zdravlje da sat vremena udišeš smolu, boje, prajmere i svu tu kemiju nego da sat vremena brusiš, ako treba odjeću ću bacit kakav problem

 

i stvarno dost puta mi se pozabijale iglice po rukama u kožu...i nakon 2 dana sam ko novi...ista stvar kao i kad radim sa metalom pa brusim pa mi leti "metalna piljevina" pa se pozabija po rukama...mislim neću ništ tvrdit ako netko nije probao neka se pripremi i pazi..s druge strane ja za jednu kutiju nemam vremena oblačit se ko svemirac i ulagat 500kn u odjelo...pogotovo ako neću više radit s time

 

evo i slika tekućeg projekta, gdje sam završio kalupe za riječni pecaroški čamac (5.60m dužine) gdje će ići 100kg smole minimalno, 4 sloja tkanine...brušenja kitanja i ostalih zezancija da ti pamet stane...i već su 4 ovakva izašla iz radione..da nebi bilo da lupetam ili da nisam nikad radio s time

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to
oly570 kaže...

neznam iz kojeg razloga se toga tolko bojite...ja ću ti reći da je puno štetnije za zdravlje da sat vremena udišeš smolu, boje, prajmere i svu tu kemiju nego da sat vremena brusiš, ako treba odjeću ću bacit kakav problem

 

i stvarno dost puta mi se pozabijale iglice po rukama u kožu...i nakon 2 dana sam ko novi...ista stvar kao i kad radim sa metalom pa brusim pa mi leti "metalna piljevina" pa se pozabija po rukama...mislim neću ništ tvrdit ako netko nije probao neka se pripremi i pazi..s druge strane ja za jednu kutiju nemam vremena oblačit se ko svemirac i ulagat 500kn u odjelo...pogotovo ako neću više radit s time

 

evo i slika tekućeg projekta, gdje sam završio kalupe za riječni pecaroški čamac (5.60m dužine) gdje će ići 100kg smole minimalno, 4 sloja tkanine...brušenja kitanja i ostalih zezancija da ti pamet stane...i već su 4 ovakva izašla iz radione..da nebi bilo da lupetam ili da nisam nikad radio s time

ajd onda ti reci jel to onda štetne te iglice ako se udiše ili kad ti se pozabijaju u kožu i jel postoji opasnos od raka....ako si stavarno ti radio s time šta ti oblačio i koje si opreme imao na sebi....(s čime si se zaštitio)

 

ja to mislim raditi s time jako puno, nebi napravio 1 kutiu nečega nego puno više........{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

eo ovako...

 

bile su se i meni pozabijale..po rukama ti nebude ništa...samo te iritira..već nakon tuširanja toga ostane jedva malo..i bio sam se naudisao svega i svačega...(a gdje danas nema opasnosti) nisam imao masku pa sam radio al na kratke trenutke...možda 5 min pa odem van dok se prozrači...ako se naudišeš iglica poslje možeš osjetiti kad dišeš da te malo škaklja nešto...ko kada si prehlađen nešto slično...al prođe jako jako jako brzo..i evo dan danas pišem vama tu...

 

zaštita:

kupio sam u centru alata malo bolju masku što koriste lakireri (ima dva filtera izmjenjiva) to koristim non stop,ovakva jako slična :

http://uputstva.org/barke/wp-content/uploads/2010/06/gas-maska-za-lakirere.jpg

 

nosim jednodjelno radno odjelo i rukavice kada brusim...kada mi se da, skočim pa kupim par jednokratnih odjela sa kapuljačom i pičim...ni više ni manje nego tako...to sam već i naveo...radna odjela ionako neperem..nego ih otkuham imam u garaži jedan stari veliki lonac...tako da nemješam nikako sa ostalom robom...tako sam dosad radio i tako ću i nadalje raditi...

 

mjesto gdje radim : podrum

prostorija ima dva prozora i vrata..vrata su zatvorena da se neširi po ostatku podrumskih prostorija

prozori otvoreni radi prozračivanja

kada je gotov posao, prostorija se opere...zalijem vodom pod cijeli i očisti se sve

očisti se alat, radna odijela otkuhaju

tako to kod mene ide...

i nemam firmu niti ništa..privatno ovako sebi radim ili prijateljima

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2011 19:04 (oly570).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to
oly570 kaže...

eo ovako...

 

bile su se i meni pozabijale..po rukama ti nebude ništa...samo te iritira..već nakon tuširanja toga ostane jedva malo..i bio sam se naudisao svega i svačega...(a gdje danas nema opasnosti) nisam imao masku pa sam radio al na kratke trenutke...možda 5 min pa odem van dok se prozrači...ako se naudišeš iglica poslje možeš osjetiti kad dišeš da te malo škaklja nešto...ko kada si prehlađen nešto slično...al prođe jako jako jako brzo..i evo dan danas pišem vama tu...

 

zaštita:

kupio sam u centru alata malo bolju masku što koriste lakireri (ima dva filtera izmjenjiva) to koristim non stop,ovakva jako slična :

http://uputstva.org/barke/wp-content/uploads/2010/06/gas-maska-za-lakirere.jpg

 

nosim jednodjelno radno odjelo i rukavice kada brusim...kada mi se da, skočim pa kupim par jednokratnih odjela sa kapuljačom i pičim...ni više ni manje nego tako...to sam već i naveo...radna odjela ionako neperem..nego ih otkuham imam u garaži jedan stari veliki lonac...tako da nemješam nikako sa ostalom robom...tako sam dosad radio i tako ću i nadalje raditi...

 

mjesto gdje radim : podrum

prostorija ima dva prozora i vrata..vrata su zatvorena da se neširi po ostatku podrumskih prostorija

prozori otvoreni radi prozračivanja

kada je gotov posao, prostorija se opere...zalijem vodom pod cijeli i očisti se sve

očisti se alat, radna odijela otkuhaju

tako to kod mene ide...

i nemam firmu niti ništa..privatno ovako sebi radim ili prijateljima

ok.....tako ču i ja još ču se raspitat po tim dučanima di to drže da vidim kaj oni vele....tako i ja mislim radit privatno za sebe i ostale u susjedstvu ako treba, tako da malo ubijem dosadu

 

dobro bi došla i od drugih neka mišljenja....i slobodno stavite da se vidi kaj ste napravili, da nestoji ova tema bezveze.....dosta je korisna....

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2011 19:26 (deus-ex resolution).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to
RDX kaže...

Od moga prijatelja otac je radio u njemackoj u nekakvoj tvornici(neznam sta je pravila).Svi su morali nositi raspiratore za disanje on je nosio neko vrjeme pa mu dosadilo.I reko je sta meni moze biti, ne trebm ja to.I prestao je nositi raspirator.Nije proslo godina dana dobio rak grla,nakon toga metastaza i covjek umro.Ostavio zenu i dvoje male djece iza sebe.Zbog cega,zato jer je bio tvrdoglav i samouvjeren da je u pravu i da mu nista ne moze biti.

dobro to smo potvrdili da se mora nositi otaj filter za disanje, a ovo s kožom kad dođejel se može dobit rak kože ili nečega ili se to makne nakon par dana....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

za kožu sam evo i pročitao malo po netu da vidim činjenice...dva izvora:

 

http://www.idph.state.il.us/envhealth/factsheets/fiberglass.htm

http://www.ehow.com/how_4793524_rid-fiberglass-itch.html

 

svakako pročitati, imaju i postupci kako zaštiti kožu prije ili kako se oprati od te prašine i tretirati kožu s nekim losionima kremama..

 

spominje se osip, iritacija, svrbež po rukama, rak ne

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2011 23:27 (oly570).
12 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

jel postiji neka druga masa slično fiberu, al da nije tako rizična, i li da mi date neki link firme di se bave s fiberom da im odnesem da mi naprave to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

Pozdrav poštovani.

Razonodno se bavim pravljenjem Samostrijela i Lukova, radim ih od platinaste oruge ( obicno sa automobila), nije losa stvar. Interesuje me dali bi mi tko mogao reci dali bi mogao

Preko metalnog luka premazati poliester smolom ili kojom materijom da to uradim a da nece pucati i da ce biti jaka?

Lukove koje radim nisu losi jako su, samo sam mislio da ih obradim fiberglasom ili mozeli samo smola poliestera. Nemam iskustva sa tim komponentama, pa ako imate kakav savjet bio bi vam zahvalan . Unaprijed Hvala Pozdrav iz BiH.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

Ne, fiberglass / stakleni mat nije elastičan, najbolje bi moža bilo što mi pada napamet sa nekom plastikom ili sa lateksom..

Let it be
6 godina
neaktivan
offline
Fiberglass how to

Vidim da je tema stara, ali vrijedi probati.

 

Ako su ta staklena vlakna (mat,vuna) opasna, može li se onda koristiti drugi materijal uz poliestersku smolu.

Recimo obična tkanina ili slično, pošto, ako sam dobro shvatio, staklena tkanina služi samo za lakše postizanje određenih oblika, a stvrdnuta polietsterska smola je ta koja daje čvrstoću.

 

i jedno pitanje, možda ima netko iz Slavonije, zna li netko gdje se može kupiti poliesterska smola i učvršćivač u osijeku i okolici 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

Moze se koristit tkanina ali onda ta tkanina nije bas nesto čvrsta i jako je krhka...

 

Jednostavan primjer ti je armirani i nearmirani beton ...(u danasnje vijadukte ide skor ovise zeljeza nego betona heheh)
Vuna je opasna al uz odgovarajucu zastitu koja kosta 35 kn nije uopce problem raditi s njom , masku,rukavice i  jednokratno odijelo(kao ono st osetaju u njemu kad je pticja gripa) .

Inace sa tkaninom se postižu neki željeni oblici pa se tkanina obicno kasnje jos dodatno natapa sa smolom i vlaknima zbog čvrstoče.

iz slavonije nisam pa neznam odgovor na drugo pitanje , al ugl osijek je velik grad ..vjv ima chromos ili neki bolnje opremljeni ducan sa bojama i piturom

Može
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 10:34 (ante5656).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Fiberglass how to

Ima u Pevecu poliesterska smola po 51 kn po kilogramu i ako sam skonto po forumima dosad, to je puno previše.

Što se tiče tkanine, više me zanima elastičnost od čvrstoće i volio bih probat s tkaninom pa šta bude. Želim vidjet koliku elastičnost mogu postić uz tkaninu, ne nadam se čudu, ali mislim da će ipak bit bolje nego sa staklenom vunom.
Nekako se nadam da, ako mi baš bude trebalo nešto čvršće, to mogu postić sa kojim dodatnim slojem smole. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 17:52 (Donza).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice