Izrada Subwoofer kabla?

poruka: 2
|
čitano: 710
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Izrada Subwoofer kabla?

Tražim i gledam po netu ali nitko konkretno nije dao primjer za izradu subwoofer kabla. A i ono što ima ljudi pljuju da to nije dobro!

 

Konkretno kabel sa dvije žice i shieldingom, te RCA konektor.

 

Pitanje je dali obje žice spojiti i umetnuti u PIN od RCA konektora. A ovaj shielding spojiti na vanjski dio od RCA konektora. Dali to treba mislim na ovaj shieldig spojiti na oba RCA konektora ili samo na strani izlaza iz AV receivera. Sub ima svoje pojačalo u sebi.

 

Također neki savjetuju jednu žicu i shielding spojiti, a drugu u RCA konektor. Koja je onda razlika, osim što je presjek vodiča koji ide u sub upola manji?

 

Ako može malo pojašnjenje što je ispravno i kako se to radi, jer ima kontradikcije na netu, jedni tvrde jedno a drugi nešto drugo.

 

I zašto ovaj shielding ne bi bio spojen na obje strane na oba RCA konektora? Žica ko žica, cm više ili manje. Nije mi struka, ali sama izrada nije problem, fali mi teorija.

 

Koliko vidim dosta priloga koji su na netu, ljudi popljuju da ne valja ovo ili ono, ali nitko ne kaže i objasni zašto. A ako ima koji link na teoriju s objašnjenjem što i kako  i zašto bio bih zahvalan na pomoći.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 9:05 (dinkomat).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Izrada Subwoofer kabla?

Pročitaj ovo i sve će ti biti jasno.

http://www.equitech.com/support/wiring.html

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice