Kako napraviti USB headset

poruka: 11
|
čitano: 8.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset
pitanje

Kupio sam Phillipsov headset sa dva 3.5mm konektora i sad me zanima kako ga prepraviti u USB. Sve mi je jasno,jedino ne znam koje žice idu na koje pinove u USB kabelu. Ako bi mi netko mogao reći barem čemu služi koja žica u USB-u, bio bih vam jako zahvalan :) Tražio sam po internetu detaljniju šemu, ali bez većeg uspjeha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2008 21:46 (Sharky).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako napraviti USB headset
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2008 21:10 (p0temk1n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset
autorov komentar

Hvala, ali to mi ne pomaže. Situacija je ovakva: Iz headseta mi izlaze dva kabla, jedan ima crvenu, zelenu i brončanu žicu, znam da je to za slušalice. Lijevi,desni i masa. Iz drugog kabla mi izlaze dvije žice: bijela i brončana, to je za mikrofon. E sad, ja bih to spojio na USB kabel koji ima crnu, bijelu, crevnu i zelenu žicu i omotač. Šta da spojim gdje? Hvala na pomoći, ako iko zna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako napraviti USB headset

bože mili, mani se toga! nemoj ni u snu probati samo tako direktno spajati headset na USB, skurit ćeš i USB port i headset. ja sam mislio da si ti već napravil pretvorni sklop, ovako samo zaboravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset

Eh da je bar tako lako spojiti analogno na digitalno :D i to direktno :) Treba ti sklop kao sto je rekao forumas iznad mene... imas dosta shema o tome.. google is your friend :) trazi nesto tipa stereo usb schematics ili tako nesto... headset...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset
autorov komentar

Google is not my friend,LOL,tražio sam cijeli dan i ne znam više šta da upišem.

 

Kako onda funkcionira direktni adapter sa dva 3.5mm na USB bez ikakvog sklopa? Samo je obični muški USB koji ima na drugoj strani dva 3.5mm ulaza...Pošto takav ne mogu naći, treba mi neko rješenje. Imam kabel USB na mini USB sa sklopom na sebi, ikakva korist od toga u mom slučaju? Što je u sklopu koji imam i koji trebam imati ako neko zna? Postoje adapteri pa mislim da nije problem spojiti to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako napraviti USB headset
danas postoje i SMD komponente koje su jako, jako malene (pogledaj matičnu ploču) pa u taj pretvornik najvjerojatnije stane neki sklop.
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset
autorov komentar

Hvala, al to mi je za PS3 pa...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti USB headset

I onda zašto ne kupiš adapter? Unutra će biti isti sklop koji ti tražiš. Samo već lijepo zapakiran. I NE postoji nešto poput "direktno spajanja" To već vidiš po tome što na USB-u nema dovoljno žica. :D

15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti USB headset
autorov komentar

Da ga mogu naći, drage volje bih kupio adapter, ne bih prčkao po kablovima :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti USB headset

OVAK ti izgleda taj sklop tj. USB zvucna kartica. Neko vrijeme sam to mislil slagat, ali na kraju sam uzel shrotske USB zvucnike i izvadil cijeli sklop iz njih i eto ti USB na normalni analogni audio izlaz, a.k.a. DAC. Ak znas dvije zice zalemit zajedno kupis is nekaj OVAKVO i izvadis sklop iz njih, jedino kaj ces tak dobit samo izlaz, znaci samo za slusalice, nist od mikrofona :(

Ili jednostavno uzmes slusalice koje dolaze s takvim adapterom :)

Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 660/2000MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice