Pet diskova preko jednog USB kabela

poruka: 51
|
čitano: 6.657
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Patrick_cro kaže...
A hebo ga patak Ihush pa znamo i mi da ima mrezu, da si malo procitao skuzio bi i sam u cemu je problem, trazio je rjesenje preko usb, u suprotnom Nas i furaj ili u komp ubaciti drugu maticnu i nastavi kako je bilo i do sada, starudija od maticne bilo koja p35 chipset ima barem 6 sata, a i sta Baksa kaza imas jeftino adapter ako ti treba.

 

a koju maticnu mi jeftiniju predlazes sa opcijom sa 6 diskova

16 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

Daj navedi koje ostale komponente imas?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela

http://www.ebay.com/itm/Allcam-IT190-USB-3-0-Quad-Hard-Drive-Docking-Station-for-4x-2-5-3-5-SATA-HDD-/281946806284?hash=item41a556d80c:g:9EMAAOSw~OVW0EAu

 

 

mislim da je ovo rijesenje 4 komada za svega 400tinjak kn

 

ako mi date zeleno svjetlo kupujem ovo

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 2:01 (Soniccro).
16 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Nema nigdje postenog reviewa tog docka, koliko gledam zadnjih dana Startech je tu vrh. Ja sam sa icy box zadovoljan i mogu potvrditi da odlicno radi, sad za druge nemam pojma, u svakom slucaju sta god odlucis javi dojmove jer nema puno testova hdd docking stationa.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Patrick_cro kaže...
Nema nigdje postenog reviewa tog docka, koliko gledam zadnjih dana Startech je tu vrh. Ja sam sa icy box zadovoljan i mogu potvrditi da odlicno radi, sad za druge nemam pojma, u svakom slucaju sta god odlucis javi dojmove jer nema puno testova hdd docking stationa.

 

pitao sam sellera uvijek mogu vratiti ako ne valja , svi su duplo troduplo skuplji od ovoga , engleski seller bi trebao biti bolji od nekog kineza, uglavnom ako kupim javim za 400kn se isplati

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela

Ja ne bih išao na ovo za neku trajniju upotrebu. Diskovi su izloženi, pada prašina na njih, uvijek postoji rizik da se nešto dogodi, pogotovo ako imaš djecu...

 

Dodatno, u FAQ-u piše da pri promjeni bilo kojeg diska, OS reskenira sve diskove, pa je upitno kako će se ponašati i koliko će biti pouzdano s Mede8erom.

 

S druge strane, naišao sam na ovaj forum: http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=1377.0 gdje iskustva iz prakse govore da možeš ići na USB hub. S obzirom da bi za 3.5" diskove trabala kućišta s napajanjem, hub ne mora imati napajanje (jer se disk napaja iz adaptora). Mislim da će te 4 kućišta doći više od 400 kn, ali je to sigurnija varijanta.

 

Ja bih na tvom mjestu ipak išao na mrežno rješenje, ili čak all-in-one player/media/disk server, pa Mede8era ili prodao ili stavio na drugi TV ako postoji u kući. S takvim rješenjem možeš imati daleko sigurnije rješenje (redudancija, backup, sync s nekim cloudom, torrent mašina...) ako imaš volje podešavati.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

Po kompliciranosti dosadašnjih zaključaka, najjednostavnije je prodati sve diskove i za tu lovu kupiti čim veći USB disk.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Old Iggy kaže...

Po kompliciranosti dosadašnjih zaključaka, najjednostavnije je prodati sve diskove i za tu lovu kupiti čim veći USB disk.

 

da i ja dolazim sve blize tome .... koliko je sad 8TB disk cijena cca?

 

jos ovi moji diskovi nisu nista radili samo filmovi kopirani na njih i stajali tako u kucistu godinu dvije

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 14:10 (Soniccro).
10 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Soniccro kaže...

 

da i ja dolazim sve blize tome .... koliko je sad 8TB disk cijena cca?

 

jos ovi moji diskovi nisu nista radili samo filmovi kopirani na njih i stajali tako u kucistu godinu dvije

 Link evo imas ovako nesto samo mislim da je neki jeftini APU i matična puno bolje i jeftinije rješenje ka all in one šta je kolega predložija. Imam nešto slično na AM1 platformi 2X3TB NAS/HTPC Kodi umisto explorera ka shell,rom collection(nekad davno advance launcher) za emulatore i steam stream. Postoji kodi launcher u kojem se to lako sredi ako ti se ne zajebaje s regeditom. S linuxom bi tribalo bit još lakše....

Moj prijedlog je prodaj 500x, a ne diskove....

14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
om-prat kaže...
Soniccro kaže...

 

da i ja dolazim sve blize tome .... koliko je sad 8TB disk cijena cca?

 

jos ovi moji diskovi nisu nista radili samo filmovi kopirani na njih i stajali tako u kucistu godinu dvije

 Link evo imas ovako nesto samo mislim da je neki jeftini APU i matična puno bolje i jeftinije rješenje ka all in one šta je kolega predložija. Imam nešto slično na AM1 platformi 2X3TB NAS/HTPC Kodi umisto explorera ka shell,rom collection(nekad davno advance launcher) za emulatore i steam stream. Postoji kodi launcher u kojem se to lako sredi ako ti se ne zajebaje s regeditom. S linuxom bi tribalo bit još lakše....

Moj prijedlog je prodaj 500x, a ne diskove....

 

sve je to previse, vise se isplati kupit 8tb disk prebaciti sve na njega externi je vec od 2400kuna i onda samo kupujem 8tb disk kad mi zatreba sa 2 diska externa mogu u 500x i to mi je dosta nece mi ni trebat vise

14 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

 

 https://edigital.hr/unutarnji-tvrdi-disk/seagate-archive-35-8tb-hdd-st8000as0002-p424645

 

evo vec za 2150kn plus kupim mu kuciste i to je to

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 0:56 (Soniccro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Taj ja imam, samo sam ga onda platio ispod 2000kn, mislim nekih 1950kn i kasnije ga bacio u docking station icy box i vec nekih 10mj radi bez problema u docku
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Soniccro kaže...

Prouči malo temu o edigitalu. Ja se od njih ne bi usudio kupiti ništa:

- sklono oštećenjima u transportu (šalju pakirano u kese, ne u pakete, još nisam od njih primio pošiljku bez ijednog oštećenja)

- rizično po pitanju kvarova (problemi sa slanjem na garanciju)

- vrijednije od par stotina kuna

 

Druga stvar, ako ćeš raditi mašinu, možeš složiti RAID 5 ili RAID 6, dok kad 8TB jednom crkne, onda bude čupanja kose. Naravno, ako ćeš držati na njemu isključivo multimediu za koju te nije toliko briga, onda to nije problem.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Soniccro kaže...
om-prat kaže...
Soniccro kaže...

 sve je to previse, vise se isplati kupit 8tb disk prebaciti sve na njega externi je vec od 2400kuna i onda samo kupujem 8tb disk kad mi zatreba sa 2 diska externa mogu u 500x i to mi je dosta nece mi ni trebat vise

 AM1 procesor i ploča ako ces recimo 5350 uzimat dodu oko 600 kn novi, samo bi ja rade isa na nesto novije sad sa hevc hardverskom podrskom. Mislim tvoj izbor mi samo sugeriramo....

14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
MrBlc kaže...
Soniccro kaže...

Prouči malo temu o edigitalu. Ja se od njih ne bi usudio kupiti ništa:

- sklono oštećenjima u transportu (šalju pakirano u kese, ne u pakete, još nisam od njih primio pošiljku bez ijednog oštećenja)

- rizično po pitanju kvarova (problemi sa slanjem na garanciju)

- vrijednije od par stotina kuna

 

Druga stvar, ako ćeš raditi mašinu, možeš složiti RAID 5 ili RAID 6, dok kad 8TB jednom crkne, onda bude čupanja kose. Naravno, ako ćeš držati na njemu isključivo multimediu za koju te nije toliko briga, onda to nije problem.

 

pa biti ce u kutiji kao eksterni koristit ce se samo kad ga ja upalim da gledam film, takav disk nebi trebao crknuti lako , a dosta stvari kopiram kod prijatelja na njegove diskove pa onda ako i crkne mogu vratit od njega

14 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

sad gledam nema niko 8tb externo kuciste u hr zvao linksa , hg spot ited... niko ... jos da ima ventilator bilo bi super .... a necu da kupim disk u kucistu jer ako se pokvari ne mozes nista dirat i vadit podatke jer ti ne uvazavaju garanciju ako diras kutiju, znaci gjde uzeti nego dobro kuciste tipa icy box da prima 8tb disk i da ima ventilator

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Soniccro kaže...

sad gledam nema niko 8tb externo kuciste u hr zvao linksa , hg spot ited... niko ... jos da ima ventilator bilo bi super .... a necu da kupim disk u kucistu jer ako se pokvari ne mozes nista dirat i vadit podatke jer ti ne uvazavaju garanciju ako diras kutiju, znaci gjde uzeti nego dobro kuciste tipa icy box da prima 8tb disk i da ima ventilator

 Većina čipova podržava, ali je pitanje da li ćeš morati ubaciti disk u komp za inicijalizirati ga. Samo, rijetko tko izričito piše na kutiji da podržava, a u dućanu ti nitko neće reći i riskirati da je u krivu.

 

Što se gotovih diskova tiče, kad sam uzimao Seagate central, malo sam istraživao, ljudi su uredno znali kontaktirati seagate koji bi im dao odobrenje da pokušaju spasiti podatke prije vraćanja na garanciju. Jedini je problem što je to NAS, pa koristi neki svoj OS sa specifičnom veličinom bloka, pa je spašavanje podataka dosta složenije (moraš malo bolje poznavati linux).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
MrBlc kaže...
Soniccro kaže...

sad gledam nema niko 8tb externo kuciste u hr zvao linksa , hg spot ited... niko ... jos da ima ventilator bilo bi super .... a necu da kupim disk u kucistu jer ako se pokvari ne mozes nista dirat i vadit podatke jer ti ne uvazavaju garanciju ako diras kutiju, znaci gjde uzeti nego dobro kuciste tipa icy box da prima 8tb disk i da ima ventilator

 Većina čipova podržava, ali je pitanje da li ćeš morati ubaciti disk u komp za inicijalizirati ga. Samo, rijetko tko izričito piše na kutiji da podržava, a u dućanu ti nitko neće reći i riskirati da je u krivu.

 

Što se gotovih diskova tiče, kad sam uzimao Seagate central, malo sam istraživao, ljudi su uredno znali kontaktirati seagate koji bi im dao odobrenje da pokušaju spasiti podatke prije vraćanja na garanciju. Jedini je problem što je to NAS, pa koristi neki svoj OS sa specifičnom veličinom bloka, pa je spašavanje podataka dosta složenije (moraš malo bolje poznavati linux).

 

to za NAS znam naučio sam na svojim leđima na WD externom, nikad vise necu kupiti disk u kutiji nikad to je najgora stvar, izgubis podatke bez veze, bolje kupit disk i kutiju i radis sta oces, mislis li da ce icy box koji po specifikacijama podrzava 4tb i kosta 350 kn ocitat 8tb disk ili da uzmeme u ovih mađara imaju kutiju sharkoon za 200 kon koja podrzava 8tb

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Soniccro kaže...

to za NAS znam naučio sam na svojim leđima na WD externom, nikad vise necu kupiti disk u kutiji nikad to je najgora stvar, izgubis podatke bez veze, bolje kupit disk i kutiju i radis sta oces, mislis li da ce icy box koji po specifikacijama podrzava 4tb i kosta 350 kn ocitat 8tb disk ili da uzmeme u ovih mađara imaju kutiju sharkoon za 200 kon koja podrzava 8tb

Ne mogu ti garantirati za konkretnu implementaciju, ali vrlo je vjerojatno da je naveden podatak s kojim diskom je ladica testirana, pa modeli koji su dulje na tržištu nisu ni mogli biti testirani s 8 TB. 2,2 TB je bila prijelomna točka i ako nema nešto implementacijski specifično, ako podržava 3 TB, trebala bi i 8.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

Meni docking station od icy box cita bez problema 8tb makar u spec pise max 3tb tako da nebi trebao imati nikakvog problema

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

na kraju sam u linksa kupio disk 8tb a u mađara kuciste jer su jedini imali sharkoon koji podrzava do 8TBdiskove i to jos za 230 kuna sa dostavom , ide on u kutiji tako da u transportu se nema sta ostetit a disk je ovdje i imam garanciju na njega kod nas, uglavnom izbjegao sam wd od 8tb u linksa koji je u kutiji vec radi NAS-a i problema kad se takav disk pokvari

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice