Preporuka lemilice i multimetra

poruka: 10
|
čitano: 5.008
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice i multimetra

Pozdrav jel mi moze neko preporucit lemilicu i multimetar, kupovo bi u cipoteci, cijena lemilica do 100-150kn i multimetra takoder.

Sto jeftinije to bolje, pocetnik sam pa mi netreba nista specijalno

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

Daj linkove na lemilice i multimetre koji ti ulaze u obzir i reci što misliš lemiti i mjeriti.

 

Da ne inzistiraš na Chipoteci, odnosno da si otvoren za naručivanje izvana, preporuka ide UNI-T UT136B, koji košta oko 100 kuna, a autoranging je i ima 4 rupe (odvojenu rupu za mA i V).

 

 

O lemilicama se inače pisalo u ovoj temi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 23:56 (mbaksa).
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

 Ne možeš odlemiti   zato kaj moraš prvo rastopiti friški tinol preko  postojećeg.

Ovak samo uništavaš ploču.

I kupi si pumpicu za odlemljivanje.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

Rastopio sam friski tinol preko i jednostavno nece samo zagrije taj friski tinol a ovaj ispod nista, imam pumpicu

7 godina
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra
ebljate kaže...

Rastopio sam friski tinol preko i jednostavno nece samo zagrije taj friski tinol a ovaj ispod nista, imam pumpicu

 Čudno.

Probaj onda prvo malo zagrijati stari tinol, pa  tek onda rastopiti  friški prek njega.

Očito lemilica ima malu termalnu masu i premalu temperaturu, pa zbog toga imaš problema.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

oke hvala probat cu kasnije, a procito sam tu na forumu negdje vec da neko isto ima tu lemilicu i da isto ima problema sa odlemljivanje valjda je preslaba

7 godina
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

Možda, sjećam se da sam jednom imao sličnu, i bilo je problema.

Ali  sam uvijek uspio odlemiti.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka lemilice i multimetra

uspio sam odlemit al je sad problem drugog zalemit tinol neude onako u rupu jel nemoze zagrijat tolko lemilica 

7 godina
neaktivan
offline
Preporuka lemilice i multimetra

Nemožeš zalemiti zato jer te lemilice od 100tinjak kuna nemaju nikakav termalni kapacitet.  Zato jer matične ploče koriste bezolovni tinol i zato jer su višeslojne pa dobro apsorbiraju toplinu.

Moja preporuka su najmanje Solomon/Pensol lemne stanice ako želiš nešto raditi na matičnoj ploči. Ovaj  ZD brand možda odradi posao al ja ih mrzim.

Eventualno, možda Ersa štapne kao alternativa, navodno su dobre, al ja ih nisam koristio.

ex. Programko
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice