PVC stolarija - potražnja

poruka: 20
|
čitano: 16.448
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PVC stolarija - potražnja

Ne mogu naći nigdje nekog majstora koji bi mi postavio 1 pvc prozor dimenzije 70x70 ili 80x80.

 

Da li možda netko ima nekog za preporučit ili da je iz Zagreba, da si malo zaradi..

 

Uglavnom trebalo bi izbušit zid postavit prozor.

 

Na jako dostupnom mjestu je tj. nije rad na visini i ne trebaju ljestve.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PVC stolarija - potražnja

To si sam postaviš nije nikakav problem.

Trebaš dobru libelu, bušilicu, vijke za štokove (samonarezne), purpen pjenu i to je to.

Vjeruj nije nikakva nauka samo ga treba staviti dobro u vaservagu i zakajlati kajlama dok ne izbušiš i pritegneš.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Tiby kaže...

To si sam postaviš nije nikakav problem.

Trebaš dobru libelu, bušilicu, vijke za štokove (samonarezne), purpen pjenu i to je to.

Vjeruj nije nikakva nauka samo ga treba staviti dobro u vaservagu i zakajlati kajlama dok ne izbušiš i pritegneš.

Nisam nikad, nebih se baš htio ucit, ako imas volje platim ti koliko treba i to je to..

 

Mislim da covjeku koji zna posao netreba duze od 2 sata da to napravi.. Najveci problem je izbusit zid ja mislim :( Iako nije niti tolko debel.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
offline
PVC stolarija - potražnja

Kako misliš izbušiti zid?

Buši se s sds borerom za beton o5mm jer su ti vijci o6mm.

Ako imalo znaš s libelom i imaš alat nije problem, a sad da ti netko dolazi za jedan prozor ne znam.

Pitaj nekoga poznatog tko se malo kuži i ima spretne ruke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PVC stolarija - potražnja

Problem je u tome što nemam alat :( . Dok bi ja kupio sav alat itd.. Bolje da platim majstora kužiš

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
toxic kaže...

Ne mogu naći nigdje nekog majstora koji bi mi postavio 1 pvc prozor dimenzije 70x70 ili 80x80.

 

Da li možda netko ima nekog za preporučit ili da je iz Zagreba, da si malo zaradi..

 

Uglavnom trebalo bi izbušit zid postavit prozor.

 

Na jako dostupnom mjestu je tj. nije rad na visini i ne trebaju ljestve.

 http://www.pvc-stolarija.hr/proizvodi/demontaza/montaza-pvc-stolarije/

 

http://www.prozori-vrata.com/katalog-proizvoda/proizvod/alu-stolarija-montaza-i-ugradnja-prozora-prema-ral-u-247.html

14 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
ATIRade kaže...
toxic kaže...

Ne mogu naći nigdje nekog majstora koji bi mi postavio 1 pvc prozor dimenzije 70x70 ili 80x80.

 

Da li možda netko ima nekog za preporučit ili da je iz Zagreba, da si malo zaradi..

 

Uglavnom trebalo bi izbušit zid postavit prozor.

 

Na jako dostupnom mjestu je tj. nije rad na visini i ne trebaju ljestve.

 http://www.pvc-stolarija.hr/proizvodi/demontaza/montaza-pvc-stolarije/

 

http://www.prozori-vrata.com/katalog-proizvoda/proizvod/alu-stolarija-montaza-i-ugradnja-prozora-prema-ral-u-247.html

Mislim da takve firme montiraju samo ako kupis njihov prozor...

:D
15 godina
neaktivan
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
toxic kaže...

Ne mogu naći nigdje nekog majstora koji bi mi postavio 1 pvc prozor dimenzije 70x70 ili 80x80.

 

Uglavnom trebalo bi izbušit zid postavit prozor.

Mislim da covjeku koji zna posao netreba duze od 2 sata da to napravi..

Hoćeš reći - nema rupe za prozor i treba u zidu otvoriti rupu za isti, te ugraditi prozor. Prilično optimistična ideja za 2 sata..

 

Kao prvo imaš dvije vrste radova; probijanje rupe, obrada probijenog mijesta te ugradnja prozora. Tvrtke koje izrađuju stolariju obično i ugrađuju istu (uključeno u cijenu stolarije), međutim raspitaj se kako je kad se radi o jednom komadu. Ali to je najmanji problem, možeš platiti ugradnju za koju ne vjerujem da je nešto skupa. Problem je, mada niti to nije problem ali nema teorije da se radi o 2 sata, što se ne radi o samom probijanju zida. Niti se proizvođači stolarije obično bave tim poslovima. Kao prvo cigle ne stoje u zraku pa moraš raditi 'banger', nadvoj, ili kako ga već želiš zvati. Radi se o betonskom nadvoju iznad svakog otvora u ciglenom zidu. Postoje i gotovi nadvoji, pa može biti nešto brže, ako 'šalaš' i izlijevaš iz betona nadvoj - prije 7 dana ne smiješ niti skidati šalung. Probijeno mjesto neće biti niti najmanje lijepo niti ravno - potrebno je obraditi krajeve, a i to se suši neko vrijeme.. Uglavnom 2 sata je utopija. Ako je rupa dobrih dimenzija, sama montaža prozora je cca 1/2 sata. Nemoj zaboraviti okapnicu. Tako otprilike stvari stoje..

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: PVC stolarija - potražnja

Neznam dali ste pronašli majstora za montažu vaše stolarije, ako niste ja ču vam je vrko povoljno postavit vi če te biti zadovoljni s montažom a ja sa honorarnim poslom. u građevini sam več od 1996 god. imam potrebana alat tako da mi to neče postavljat neki problem. Ako želite nazovite me da se dogovorimo kako bi pogledao ono što želite i da donesem potreban alat.

S štovanjem!

 

Željko Cvetković   Mob: 099/831-3881

15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Pozdrav, ugradujem pvc prozor a nemam iskustva pa me zanima moze li biti problema s pjenom ako je udaljenost okvira od zida samo 1 cm, u smislu da pjena razvali okvir i sl. Mogu li slobodno naspricati koliko ide ili ? Koju pjenu uzeti, hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja

Neće biti problema, 1cm je ustvari idealno ali moja preporuka je uzeti niskoekspandirajuću pjenu. Ne znam gdje ih ima kupiti na komad, ovdje je nažalost samo paket. Treba uzeti u obzir da je ovo pjena za pištolj (nije na slamku).

14 godina
moderator
offline
PVC stolarija - potražnja

Valjd aimaš neki Pevex u blizini

https://pevex.hr/brtvila-pjena-tkk-tekapur-low-expansion-hand-held-750ml-293283.html

 

Svakako obavezno uzmi lox expansion pjenu!

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Slaboexpandirajucih pjena ima posvuda, to stvarno nije problem naci.....

Pevex, bauhaus, uradi sam, plodine.... ;) Samo gledaj da je obicna a ne za pistolj, vecina ih je za pistolj, nije ni to neka investicija, 30-40kn a daleko je lakse raditi s njim.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Hvala svima

Dali se kutija rolete na okvir spoji samo sastrane sa ona dva limica ili se i uzduzno nekako spaja, konretno u mom slucaju je prozor i roleta komplet salamander i koliko vidim zljeb neodgovara da se moze direkt utaknuti roleta na okvir, jel tu ide neka medu lajsna koju mi nisu dali pri kupnji ili sta ? vidim da to mjesto zjapi tj moralo bi se nekako spojiti.

Takoder s obzirom da je prozor dvokrilni ono krilo sto se prvo zatvori i ima rigl gore i dole, taj donji rigl neide unutra uopce tj neda se spustiti, vidim da mu smeta vanjska strana na onoj plocici usarafljenoj dole na okvir - znaci strana koja je najblize meni kad stojim s unutrasnje strane prozora. Prozor je zasad samo zakajlan ali mi se cini da se to nece popraviti ni kad dode pjena hmm To krilo sa riglovima se nekako objesilo dole komplet prakticki struze po donjoj strani okvira, kako to nastelati da ga digne ? hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
skip kaže...
Hvala svima

1. Dali se kutija rolete na okvir spoji samo sastrane sa ona dva limica ili se i uzduzno nekako spaja, konretno u mom slucaju je prozor i roleta komplet salamander i koliko vidim zljeb neodgovara da se moze direkt utaknuti roleta na okvir, jel tu ide neka medu lajsna koju mi nisu dali pri kupnji ili sta ? vidim da to mjesto zjapi tj moralo bi se nekako spojiti.

2. Takoder s obzirom da je prozor dvokrilni ono krilo sto se prvo zatvori i ima rigl gore i dole, taj donji rigl neide unutra uopce tj neda se spustiti, vidim da mu smeta vanjska strana na onoj plocici usarafljenoj dole na okvir - znaci strana koja je najblize meni kad stojim s unutrasnje strane prozora. Prozor je zasad samo zakajlan ali mi se cini da se to nece popraviti ni kad dode pjena hmm To krilo sa riglovima se nekako objesilo dole komplet prakticki struze po donjoj strani okvira, kako to nastelati da ga digne ? hvala

1. Pa to ovisi o načinu na koji je izvedena sama kutija/prozor. Ako je i jedno i drugo Salamander onda tu ne bi trebalo biti problema. Najbolje da postaviš sliku jer ovako je teško bilo što reći ali trebaš se samo voditi za onim da "ne puše" između kutije i okvira prozora.

 

2. Najvažnije ti je da je prozor (okvir) ugrađen "u vaservagu" i da nije prekajlan da se okvir ne uvije ili na neki način izobliči (to se eventualno može dogoditi na vratima i to samo po visini, kod prozora ne bi trebalo biti problema ako je odgovarajuće metalno ojačanje u profilu) a sve ostalo se da kasnije srediti. Također, dobro bi bilo pričvrstiti okvir sa po dva vijka sa svake strane prije nego staviš pjenu. Ovakvi se inače koriste. 

12 godina
offline
PVC stolarija - potražnja

Uzmi covjeka kojem je to profesija neka ti ugradi prozor. Nazovi par firmi koje prodaju Pvc stolariju, koje cesto imaju vanjske suradnike za ugradnju, neka ti preporuce njih par.  To su ljudi uglavnom sa iskustvom koje tebi treba i svim potrebnim alatom.  Ono sto ce oni napraviti u 4h rada tebi ce trebati bar 3 dana i nekih 2-3 odlaska u Bauhaus ili slicne centre po materijal koji ce ti faliti. Kod ugradnje prozora imas vise stvari za dogovoriti/napraviti, prvenstveno otklanjnje starog prozora i odvoz otpada, ili uopce ne postoji okno pa ga treba napraviti, zatim ispravnu ugradnju ( preciznu ugradnju koja je u "vagi" ), dali ces mjenjati ili dali uopce imas klupcice ( vanjska i unutarnja ), grubo uzidavanje prozora ( ovisi o sirini okna ) i na kraju fina zavrsna obrada do samog farbanja zida. Osim pur pjene i par borera treba ti ipak malo iskustva i znanja da bi sve islo glatko. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 9:47 (zara76).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
upravo to i je problem sto puse izmedu, izgleda kao da ima neki kanal na kutiji rolete ali taj neodgovara kanalu okvira prozora, znaci ta dva se mogu spojit samo nekom dodatnom lajsnom ako taka postoji, kako se inace to spaja, jel samo sastrane kutije ili? evo video kako sam sastavio
14 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja

Čini se ok, cak i povoljno. Za jedan prozor ne igra ulogu par stotina kn gore dolje, imalo bi vise utjecaja kad bi mijenjao kompletno sve.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Ako stavljaš na kuću u kojoj živiš (a ne na vikendicu), stavi troslojne i komarnike. Također razmisli o tamnoj boji jer bi ti bijeli, s vremenom, mogli požutjeti ako je majstor u stvari "majstor" pa koristi jeftine materijale.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PVC stolarija - potražnja
Ok, boja i nije toliko bitna, ali s troslojnima bi mogao vratiti uloženo na uštedi energije za grijanje. I, pazi kod komarnika - ako ćeš ih stavljati na balkonske prozore, nek se otvaraju lijevo-desno (a ne standardno gore-dolje) jer će ti izlazak na balkon tako biti puno jednostavniji.
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice