Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 470.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 

Koristim Raspbian koji je dosao u starter kitu, ali imam jos jednu karticu na koju bih stavio openelec da vidim kako se mali ponasa sa multimedijom. Iznenadilo me "surfanje" koje je vrlo ugodno.

Probaj pokrenuti Libre Office Writer ili Calc. Možeš cijelu knjigu prikazati odjednom, ako je dijagonala TV dovoljno velika. 

 

Za sad mi je spojen na jedan od ulaza na monitoru. Ali uglavnom mu pristupam preko VNC-a. Nadam se da cu ga sutra odnijeti u dnevnu, spojiti na TV i vidjeti sta "kaze"

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Friday kaže...

 

Za sad mi je spojen na jedan od ulaza na monitoru. Ali uglavnom mu pristupam preko VNC-a. Nadam se da cu ga sutra odnijeti u dnevnu, spojiti na TV i vidjeti sta "kaze"

Kad ga spojiš na televizor i upogoniš ga sa svim blagodatima, koje nudi, gubiš kontrolu nad njim (žena i djeca preuzimaju vlast).

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 

Za sad mi je spojen na jedan od ulaza na monitoru. Ali uglavnom mu pristupam preko VNC-a. Nadam se da cu ga sutra odnijeti u dnevnu, spojiti na TV i vidjeti sta "kaze"

Kad ga spojiš na televizor i upogoniš ga sa svim blagodatima, koje nudi, gubiš kontrolu nad njim (žena i djeca preuzimaju vlast).

 

Imam NUC u dnevnoj sobi tako da ovo ne bi bilo nista novo

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Nabavi si air remote daljinski s tipkovnicom, ja koristim minix A2 lite u kombinaciji s x96 andorid boxom, nema bole stvari da se uvalis u fotelju i lagano surfas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Friday kaže...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

 

Za sad mi je spojen na jedan od ulaza na monitoru. Ali uglavnom mu pristupam preko VNC-a. Nadam se da cu ga sutra odnijeti u dnevnu, spojiti na TV i vidjeti sta "kaze"

Kad ga spojiš na televizor i upogoniš ga sa svim blagodatima, koje nudi, gubiš kontrolu nad njim (žena i djeca preuzimaju vlast).

 

Imam NUC u dnevnoj sobi tako da ovo ne bi bilo nista novo

 

 

Pa ti imas sve!!! Osim GRAFE!!!!!!!!!!!

 ;) 

HAKOSUKA
8 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ekipa,imam dva projekta s Raspberry Pi-om.

Prva kombinacija ukljucuje

router,pi i tablet.Dakle router ima internet preko sim kartice i zicno je povezan s pi-om.Trebao bi dovesti signal i na tablet.

Kombinacije koje mi padaju na pamet su  microusb adapter s rj45 ulazom i usb ulazom tako da tablet ima napajanje i internet u jednom,jer tabletu mi treba napajanje.Samo ne znam hoce li ta kombinacija utjecat na kvalitetu veze?

ili usb wifi dongle tako da Pi sluzi kao Ap.Ima li tko iskustva s 

https://www.amazon.com/Official-Raspberry-Pi-WiFi-dongle/dp/B014HTNO52

 

Drugi projekt je 

Tablet s sim cardom koji bi se spojio s Pi putem WiFi ili usb tethering opcijom  a onda bi taj Pi komunicirao s  jednom kontrolnom jedinicom putem cat6 mreznog kabela.Dakle bio bi spojen u rj45 port na Pi.Uglavnom doveo sam mrezu na Pi putem Wifi,koristeci tablet kao hotspot ali ne mogu komunicirati s upravljackom jedinicom ptem ethernet porta.U pocetku mi je reagirala na ping da bi sad kad pingam poruka bila destination host unreachable.

Sve je pocelo kad sam pokrenuo softwer koji bi trebao komunicirati s upravljackom jedinicom,unutar Pi-a.Naravno,neuspjesno.Inace ta kombinacija radi jako dobro kad je Pi spojen zicno putem routera.Ali kad ga spojim putem wifi ne mogu pokrenuti program bez greske.

Mogu li na Pi istovremeno raditi Wifi i ethernet?

 

u biti ovo su povezane stvari i volio bi da imam sistem koji radi ali da umjesto routera ubacim sim card u tablet i saljem signal na pi,koji bi dalje komunicirao s kontrolnom jedinicom.Dalkle potrebno mi je da na Pi rade wifi i ethernet bez problema.

 

Palo mi je na pamet,ako Pi ima problem istovremenog rada ethernet i Wifi,da uzmeme ethernet usb adapter i umjesto u ethernet port ukopcam komunikacijsku jedinicu u USB port.

Hvala unaprid:)

 

 

 

 

 

?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Da li je itko pokušao napraviti PSOne emulator na Pi 3? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
footballer kaže...

Da li je itko pokušao napraviti PSOne emulator na Pi 3? 

 Kaj nije lakse dernit android pa preko emulatora igrat

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozrdav,

 

trba mi hitno sljedeće, 

 

raspberry pi 2 , moram naterati da vrti video obični mp4 u loopu i ništa više ništa manje...

 

možda je bilo al nemam vremena pretreživati forum...

 

sve preporuke dobro došle na linkove itd...

 

-d[°˛˛°]b-
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Screenly OSE, podrzava videozapise, slike i web stranice. Treba biti spojen na mrezu prilikom postavljanja redoslijeda, nakon toga bi trebao raditi i offline. 

Ako iz nekog razloga ne odgovara, trazi "raspberry pi digital signage"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav, imam raspberry pi2, jučer sam pokrenuo jednu m3u listu preko usb-a i slika je nakon pola sata stala i sve je "zamrznulo"

 

Nakon restarta uređaja, pojavila se slika koju sam stavio dolje...

 

Provjerio sam sve portove, ali cini mi se da je sve uredno spojeno. Jel zna netko šta bi mogao biti problem? Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Vjerojatno koruptirana sd kartica. Probaj ponovo zapisati OS na nj.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dado16 kaže...
footballer kaže...

Da li je itko pokušao napraviti PSOne emulator na Pi 3? 

 Kaj nije lakse dernit android pa preko emulatora igrat

 Ako u to spada retropie, ja sam prbobao nekih sat vremena. igrao sam gran turismo! igra ide dosta dobro, ali  sam skinuo krivu verziu (US sa miljama, a to me jako zivciralo!!), tako da sam brzo odustao.

HAKOSUKA
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Digao danas novi OS na njega i prikazuje opet istu sliku, očito je nešto na ploči izgorilo. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
NoOne1 kaže...

Digao danas novi OS na njega i prikazuje opet istu sliku, očito je nešto na ploči izgorilo. 

 Pogledaj si tj. zamjeni napajanje. Tako se baš ponaša kad mu napajanje nije dobro tj. ima pad napona.

15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Imam pi3 viška pa me zanima ima li smisla klincu složiti win10 comp od toga i kako to radi (ako uopće radi)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Za RPi nije dostupna klasična "desktop" verzija Win 10 već Win 10 IoT Core.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Hmm, zanima me koje komponente odabrati u Chipoteke (jedini ducan koji mi je na raspolaganju, nije mi zgodno naručivati sa ebay-a itd...) da bi mogao izgraditi robota sličnog ovomu, upravljač za motore, punjive baterije, kako ih postavit, vec imam RPi 3 model b, od 1GB RAM-a, vi me uputite dalje hehe 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Mr.ddevil kaže...

Hmm, zanima me koje komponente odabrati u Chipoteke (jedini ducan koji mi je na raspolaganju, nije mi zgodno naručivati sa ebay-a itd...) da bi mogao izgraditi robota sličnog ovomu, upravljač za motore, punjive baterije, kako ih postavit, vec imam RPi 3 model b, od 1GB RAM-a, vi me uputite dalje hehe 

Raspberry pi ti je previše za tako nešto. Rađe pogledaj prema Arduino svijetu (ja sam prije godinu dana kupio ovako nešto  koštalo me je cca 50 EUR na promociji). Cijela priča je složena tako da sastavljaš i učiš kako koristiti robota.

Stručnjak za odmaganje...
6 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Eh, da san na vrijeme pitao, vec sam kupija raspberry-a, pa mi je glupo sada jos trosit i na arduina

Trust nobody, become the best !
6 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Složija sam robota od RPi - a, koristija sam l298n pokretac DC-motora, kojega napajam pomoću powerbank-a, kao i RPi (izlaz za motore 2.4 A, izlaz za RPi oko 1.4 A), senzore ću nabaviti kroz par dana, ako netko želi mogu uploadat par slika :)

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Može uz slike i tutorijal kako to napraviti? Imam pi viška pa da se klinac poigra s njim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 9:42 (tintin).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Preporuka gdje trenutno naručiti/kupiti Rpi3 B ? Planiram za seedbox koristiti. Isplati li se uzimati ona kučišta s npr. Chipoteke za RPi? E, da  i od koliko ampera bi bilo dovoljno da napaja seedbox RPi 3 + vanjski HDD na usb-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
W4RRiOR kaže...

Preporuka gdje trenutno naručiti/kupiti Rpi3 B ? Planiram za seedbox koristiti. Isplati li se uzimati ona kučišta s npr. Chipoteke za RPi? E, da  i od koliko ampera bi bilo dovoljno da napaja seedbox RPi 3 + vanjski HDD na usb-u.

 hmm, ako mene pitaš, DIY kutija ili neka sa ebaya je jeftinija od chipoteke, kao i sam raspberry, kojeg je najbolje narucit sa ebaya (mislim da je tamo najjeftiniji) , napajanje za rpi3 je ja msn 2.5 A, a sad ako je tu i vanjski HDD, hmm, mislim da bi trebalo šljakati sa 2.5 A napajanjem

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Što se tiče napajanja ja sam sebi kupio ovo i to je fantastična stvar. Produžni kabel mi ionako treba a riješio sam se ciglica utaknutih u isti. Na USB izlazima (oba) se dobije struja od 2,6 A. Sasvim dosta za RPI 3. Oba mogu raditi istovremeno (provjereno u praksi). Pa ako nekome treba produžni zgodno je nabaviti ovaj.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Zdravo ima netko ekran /display za Pi viška ,Zagreb po mogučnosti

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozz ekipo, hoću si nabavit Raspberry Pi, dovoljno da podržava surfanje, libreoffice i dovoljno dobar wifi adapter da se mogu na njega spojiti VNC-om. Gledao sam tu, http://hr.rsdelivers.com/productlist/search?query=&tag=RPI_UREDAJI&family=9584 uzeo bi ovaj Pi 3 ali mi nije jasno zašto je jeftiniji i što mu znači SBC, googlanje mi nije puno pomoglo. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Svakako uzmi jeftiniji, tj RPi3, on ti već ima Wi-Fi.
SBC je skraćena od Single Board Computer.
Još će ti trebati i napajanje, tipkovnica i mis i neko kućište za RPi te micro SD kartica.
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Hvala Eyekool :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Trebam pomoć sa podešavanjem datuma i sata.

Več neko vrijeme mi ne radi autaomatski (ntp) update datuma i sata i to sam svakih desetak dana radio ručno dok danas nisam zabunom upisao da je 4. mjesec i sad mi nikako ne želi prihvatiti datume ispod toga, a više datume sprema bez problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 21:09 (tintin).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice