Stakleni stol

poruka: 74
|
čitano: 42.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Stakleni stol

Zdravstvujte

 

Odlučio sam si priuštiti novi stol i zamjeniti uredski stol star cca 40 godina. Prije nekih 3-4 mjeseca sam surfajući naletio na jednu vrlo zanimljivu sliku kompjuterskog stola, te sam si odlučio napraviti nešto slično koliko mi to mogućnosti dopuštaju.

 

Kontaktirao sam bratića, on radi u jednoj jednoj bjelovarskoj firmi koja izrađuje protupožarna vrata, te im je staklo jedno od osnovnih stvari u proizvodnji. Preporučio mi je za radnu plohu lamistal umjesto kaljenog stakla, jer je jeftinije i vjerojatno čvršće. Naručio sam ploču debljine 8mm s tim da je to "sendvič" od dvije staklene plohe od 4mm, a između njih je zaštitna folija. Ona služi u slučaju da staklo negdje pukne, ne dođe do rasipanja nego ga drži na hrpi. Staklo je težine cca 20-25kg.

 

U međuvremenu dok sam čekao staklo sam sa prijateljem radio stol, tj on je radio ja sam asistirao. Materijal za izradu stola su bile željezne cijevi, kao i kod izvorne i insipirativne slike stola na prvoj slici. Razmišljao sam o inoxu, no bio je duplo skuplji, a i htio sam mat crni izgled, radije nego sjajni. Za 3h sata mi je odrezao u milimetar točno po mjerama stolnu konstrukciju, zavario ju i izbrusio. Ofarbali smo ga za 1h, dva premaza mat crnom bojom. Konstrukcija je teška nekih 20kg.

 

Idući dan je došlo na red montiranje u sobi na zid. Montiran je na 3 vijka dužine 20cm i debljine 12mm. Nakon montaže postavili smo spužve po konstrukciji (na slikama se vidi, sive je boje) koje drže staklo na mjestu i koje sprečavaju pomicanje stakla sa konstrukcije, jer staklo samo po sebi nije nikako fiksirano. No neka vas to ne brine, jer se ne može pomaknuti, koliko zbog težine, toliko i radi te spužvice. Imao sam plan i postaviti "silikonske suze" na svakih 20cm po stolu, jer je ljepše, no one su tvrđe pa sam se ipak odlučio za sigurnije (no manje lijepo) rješenje sa spužvama. Staklo je postavljeno na konstrukciju na način da sa bočnih strana "strši" 5cm. E sad, pitaju me prijatelji zašto sam se tako odlučio, jer svima bi bilo ljepše da je kao na inspirativnoj slici staklo do rubova. No meni se ovako više svidjelo ipak.

 

Nakon montaže došao je na red kompjuter. Na slikama se najprije vidi moj stari kompjuter, jer je novi bio rastavljen radi slanja matične i procesora na garanciju. Nisam se u početku uopće trudio oko izgleda kablova i samo sam sve postavio kako god izgleda da izgleda, što se vidi na slikama - kablovski nered. Jedan od glavnih razloga za izradu stola je bila moja želja da koliko god je moguće izbjegnem pogled na kablove i da se oni iz normalnih kuteva stajanja i sjedenja ne vide osim kod produžnog kabla, a i tamo sam gotovo sve doveo u red dok su došle komponente sa servisa. Na kraju jedini kabal koji se uvijek vidi je jedan jedini kabal od lampe koja se nalazi na (ružnoj drvenoj) polici. Ovo što vidite iza stola je tzv. "češljasta vodilica" koja sa obe strane ima "pipce" te se u nju samo potrpaju kablovi, koji ne mogu ni gore ni dolje. Ruter i produžni kabal sam stavio na crnu ploču (iverica) na kojoj sam prethodno izbušio potrebne rupe te pričvrstio oba uređaja na nju, a potom ploču na zid. Lokacija tih kablova je u samom kutu sobe, te se ne mogu vidjeti iz normalnih kuteva stajanja i sjedenja u sobi što mi je bio jedan od ciljeva. Sve kablove oko utičnice samo povezao u nekoliko velikih hrpa i pričvrstio ih uz stol. U vodilici dužinom stola ima 12 (!!!) kablova, no napokon niti jedan nigdje ne strši nego su svi na mjestu. Recite mi svoja mišljenja, što vam se sviđa, što vam se ne sviđa.

 

Nekoliko napomena

1) Spomenuo sam "ružnu drvenu policu". Doista je ružna uz ovakav stakleni stol sada, kao šaka u oko. Na njoj mi je prije stajalo kućište pa iz tog razloga ima ovako velike držače. Na idućoj plaći ću ju zamjeniti staklenom policom, koja će biti točno iznad stola, simetrična sa njim i sa malim držačima izrađenim od inoxa.

UPDATE - 02.02.2013.

 

2) Na slikama se jasno vidi boja zida koja je bijele boje oko stola, a svuda u sobi je žuta. Da dobro se vidi i na slikama izgleda veoma očito, no vjerujte mi kada sjedite za stolom i sa običnom rasvjetom nema šanse da se to može skužiti. Nekoliko slika je bez blica baš radi toga da se vidi kako je razlika neprimjetna bez jakog izvora svjetlosti. Ofarbao sam sada ovaj dio privremeno jer je zid iza bio jako prljav od nogu, te poprilično uništen od svih mogućih bušenja i slično. Kada zatopli ionako budem farbao sobu, pa ću to ujednačiti nekom bojom i spreman sam za preporuke boje zidova.

UPDATE - 10.07.2013.

 

Što je bilo potrebno za izdradu?
Željezne cijevi 40x40mm, 7 metara

Staklo 180x80

Crna mat boja

6 tipli i 6 šarafa

Hrpetina vezica svih veličina i debljina

"Češljasta vodilica" 2m

Držači kablova na posljednjim slikama

Žicanje usluga, dosta truda i vremena

Inspiracija

Večera za bratića i frenda koji su mi pomagali u realiziranju cilja {#}

 

Recite mi svoje mišljenje, svaka kritika i komentar su dobrodošli! Hvala {#}

Inspiracija Inspiracija
Izrada+konstrukcije Izrada+konstrukcije
Korištena+boja Korištena+boja
Prljav+zid Prljav+zid
Stari+kompjuter+i+kablovski+nered Stari+kompjuter+i+kablovski+nered
"češljasta+vodilica" "češljasta+vodilica"
"češljasta+vodilica" "češljasta+vodilica"
Iverica+40x40cm Iverica+40x40cm
Samoljepljivi+držači+sa+E-Baya+(2$+12+komada) Samoljepljivi+držači+sa+E-Baya+(2$+12+komada)
prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 22:35 (kuleee).
14 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

Genijalno izgleda. Možeš li mi reć cifru koju si izdvojio za staklo, čisto za orijentaciju, jer već neko vrijeme planiram nešto slično, samo manjih dimenzija. 170x60cm

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Stakleni stol

Fenomenalno izgleda , meni se jako sviđa !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Stakleni stol

Hvala na komentarima. Sve cu vam napisati ujutro, sada sam na mobu u birtiji i na gemištima :D navesti cu cijene svega ujutro. 

P.S. volio bih da je svaki TD izargumentiran

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 10:33 (kuleee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

Izgleda extra, iako bi se i meni osobno malo više sviđalo da staklo ne ide preko ivice. No u svakom slučaju, clean job!

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
4 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

ok je samo ja da sam se baco na tako nesto razmisljo bi da uopce ne stavljam kuciste od kompa. iako je ovako prakticnije naravno vadi vadenja i ciscenja ali ono.  bte sad po robu rokni led traku pa ce ti cijelo staklo svijetlit

Moj PC  
1 2 hvala 1
13 godina
offline
Stakleni stol

Predobro izgleda, svaka čast!

Bang!
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Stakleni stol

Svaka Čast, predobro izgleda, daj mi reci gdje si nabavio ovu čeljust za koblove? 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stakleni stol
kuleee kaže...

Hvala na komentarima. Sve cu vam napisati ujutro, sada sam na mobu u birtiji i na gemištima :D navesti cu cijene svega ujutro. 

P.S. volio bih da svaki TD navedete zasto ste mi ga dali jer mi je stalo do misljenja sto vam se ne svidja. Feedback je bitan :)

Zanemari TD trolove.

 

A mislim da TU govore sami za sebe. Svaka čast!

12 godina
offline
Stakleni stol

Slažem se sa ostalima, odlično izgleda  {#}

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Stakleni stol

Ma volio bih dobiti par TD-ova koji bi bili kao dobronamjerni savjet. Protiv takvih feedbacka ne bih imao nista protiv. Sve konkretnije i kompleksnije cu vam objasniti ujutro

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stakleni stol

K, slažem se, ali ti koji ti daju TD (kakve ti želiš da ti daju TD), obično odmah i pojasne zašto su ti ga dali, dodaju nešto svoje itd.

13 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

nice (y) samo baci tu tipkovnicu :D
i fali rola wc papira , to obavezno moras stavit dok slikas ..

 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

Ma imaš 1 TD, a to je ispod trenutne norme nakon updatea TU/TD sistema. :).

 

Btw, gledao sam jedno 5min u češljastu vodilicu dok nisam shvatio čemu služi, neispavanost čini svoje, lol. {#}

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Stakleni stol

{#}

Prehbeno. Nisam vidio da si stavio cijenu koliko te je koštalo sve, pa ako možeš otprilike nabacit neku cifru da znamo.

I nabavi veči monitor. Imaš malo previše slobodnog prostora{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 22:31 (bornasepic).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Stakleni stol
ouchh kaže...

nice (y) samo baci tu tipkovnicu :D
i fali rola wc papira , to obavezno moras stavit dok slikas ..

Zuboslave mir :D mi smo u Birtiji na Kyussu, steta sto nisi u BJ

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
13 godina
offline
Stakleni stol

odlicno izgleda, svaka cast na trudu i izvedbi

nabaci kasnije slike kad dodje polica :)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Stakleni stol
Izgleda stvarno zmajski, samo sam i ja jedan od onih kojima bi to sve puno bolje izgledalo da staklo završava na konstrukciji, da nejde još dalje, ali i ovako super izgleda.

Mene jedino muči kako bi jeo burek za takvim stolom između partija fifa-e il nečeg :D
Pričam i serem bezveze
13 godina
offline
Stakleni stol

Cijena cca:

 

CIJEVI - 300kn

STAKLO - 1000kn

MAJSTOR - 400-500kn

Meni nije ništa naplatio, no rekao je da bi inače ovaj rad naplatio po toj cijeni

BRUŠENJE STAKLA - 130kn

Brušenje sam radio u odvojenoj radnji od proizvodnje

TROŠKOVI IZRADE - 300kn

Tu ulaze tiple, farba, kistovi, vezice i ostali troškovi majstora vezani uz aparaturu, plin, žice i ostalo...

VODILICE - 30kn

Ima ih za kupiti u bilo kojem dućanu sa ponudom ove vrste

IVERICA - 50kn

Ja sam ju uzeo sa jednog starog ormara kao policu i samo sam ju kantirao sa kant-trakom (2.5kn metar). Inače sam vidio takvu policu u Pevecu za 50kn

EBay drangulije

 

Mene je stol na kraju koštao jako smiješnu svotu novaca, ali gore sam vam naveo neke realne cijene koje možete očekivati ako se bacite u sličan projekt.

 

Netko je gore spomenuo ledice, već su stigle :D no problem je u daljinskom upravljaču kojeg i dalje čekam, te sam se žalio prodavaču i na putu mi je novi. Što se samih ledica tiče one su mi dosta krkanske, no odlučio sam se za njih nakon što sam vidio ovaj Rain Manov post 1 i post 2, te njegov pripadajući video. Inspiracija #2, hvala Rain Man.

 

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 22:32 (kuleee).
Moj PC  
7 0 hvala 3
11 godina
offline
Stakleni stol

Ma za te pare regal mogu da kupim. . .

Rađe u komp stavim te pare nego na ovaj stol,jer realno gledajuči nije nešto. . .

Moj PC  
4 44 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stakleni stol
Diazz72 kaže...

Ma za te pare regal mogu da kupim. . .

Rađe u komp stavim te pare nego na ovaj stol,jer realno gledajuči nije nešto. . .

Poštovanje

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
11 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

uvali još par LED ventova  {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 7:46 (7kunac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stakleni stol
Odlično je! Sad si me potakao da i ja radim nešto slično. :D
Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Stakleni stol

Kapa dolje majstore! {#}

TrustNo1
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

Odlično!

Potaknupo si me da i ja krenem raditi, ali mi se neda.

Kapa dolje !{#}

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stakleni stol
kuleee kaže...

Kak bi rekli šip-šopovi burek neće biti problem (niti je upravo bio), ako se stol svaki dan jednom prebriše. Što se tiče ostalih cijena, sada ću vam pokušati približiti sve.

 

CIJEVI = 250-300kn

Cijevi sam dobio od buraza, on mi ih je dao kao višak materijala nakon jednog svog projekta

STAKLO = 700-1000kn

Ja sam ga platio po jeftinijoj cijeni, jer sam imao sreće, no realna cijena je ova navedena

MAJSTOR = 400-500kn

Meni nije ništa naplatio, no rekao je da bi inače ovaj rad naplatio po toj cijeni

BRUŠENJE STAKLA = 130kn

Brušenje sam radio u odvojenoj radnji od proizvodnje

TROŠKOVI IZRADE = 300kn

Tu ulaze tiple, farba, kistovi, vezice i ostali troškovi majstora vezani uz aparaturu, plin, žice i ostalo...

VODILICE = 30kn

Ima ih za kupiti u bilo kojem dućanu sa ponudom ove vrste

IVERICA = 50kn

Ja sam ju uzeo sa jednog starog ormara kao policu i samo sam ju kantirao sa kant-trakom (2.5kn metar). Inače sam vidio takvu policu u Pevecu za 50kn

EBay drangulije

 

Mene je stol na kraju koštao jako smiješnu svotu novaca, ali gore sam vam naveo neke realne cijene koje možete očekivati ako se bacite u sličan projekt.

 

Netko je gore spomenuo ledice, već su stigle :D no problem je u daljinskom upravljaču kojeg i dalje čekam, te sam se žalio prodavaču i na putu mi je novi. Što se samih ledica tiče one su mi dosta krkanske, no odlučio sam se za njih nakon što sam vidio ovaj Rain Manov post 1 i post 2, te njegov pripadajući video. Inspiracija #2, hvala Rain Man.

 

Ono što još želim mijenjati je fotelja, no nemam para za kiflu više tak da ju mogu samo sanjati. Isto tako netko je spomenuo monitor - ja bi rado 27" i jednu plazmu Panasonicovu, no 1600kn mjesečno mi ne dopušta nikakve troškove preko 500kn {#}

 

Imamo slične pogodnosti, jedino što bi ja u svemu tome vjerojatno pjeskario staklo, al to trebam vidit. Staklenu plohu već imam, ali baš radi ogrebotina po njoj bi to napravio. (Već sam je koristio kao stol dugo vremena). Jedino da mi upadne nešto bolje po ok cifri. Cijevi isto imam, a i drvene površine za ladice koje bi montirao (u njih naravno, idu lijepo posložene kutije PC i biciklističkih dijelova {#}). Imam i stakla od kojeg bi mogao napravit staklene ladice, al o tome ću razmišljat ako ne bude pjeskareno staklo u igri.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Stakleni stol

Staklene ladice? Like {#}

A jel bi isto radio željeznu konstrukciju ili bi išao na inox? Što ti je ljepše?

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stakleni stol

Prozirni stol je malo problem, ako te ukućani uhvate u nezgodnoj situaciji

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
38 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stakleni stol

Od inoxa imam samo ø20mm što mi je pretanašno za svu težinu na stolu, a nisam gledao cijene za nešto jače. Ne isključujem ni drvo kao nosivi materijal u sklopu sa željezom, al to ću sve razmišljat kad uhvatim vremena. Uglavnom, željezo koje imam je korišteno za dizalicu koja se okreće oko osi, a na kraku koji mi treba za stol je uspješno podignuto i okretano 4 tone, tako da ako to ne drži {#}

 

Trebam raidat konobu, unutra ima svega, tu sam i našao staklo koje bi mogao za ladice koristit, pa ću znat s čime raspolažem. 

 

@Diablo86, eh, kad živiš s ukućanima {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 11:37 (Mitsuoka).
11 godina
neaktivan
offline
Stakleni stol

Super stol, svaka čast za trud :) Imam stari drveni pisaći stol i uvijek mi je nered, a o kablovima da ne govorim.{#}  Mislim da ću si naručit ove samoljepljive držaće s ebaya, izgleda vrlo korisno, a nije skupo :) 

2$ dođe 6 komada, a ne 12 komada, jedino ako si ti dobio paket od 6 komada za 1 $ :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice