24V AC transformator

poruka: 10
|
čitano: 4.153
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
24V AC transformator

Pozdrav, 

 

kao što piše u naslovu zanima me da li znate gdje naći 220 na 24V trafo? Koja starija elektronika je koristila 24V ?

 

Struja ne bi prelazila 3A.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
24V AC transformator

To su istosmjerni izvori. Ovaj drugi link bi eventualno prosao da ga rastavim pa izvadim trafo iz njega.

 

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: 24V AC transformator
marko1z kaže...

To su istosmjerni izvori. Ovaj drugi link bi eventualno prosao da ga rastavim pa izvadim trafo iz njega.

 

 

Mislim da ne bi.

10 godina
offline
Re: 24V AC transformator

vidi npr. ovdje

http://www.ad-electronic.hr/transformatori%20-%20170

 

kad već nemaš nekog električara u firmi jer se na većini strojeva koriste 24V sklopke, el. ventili itd. pa ih vjerovatno imaju.

14 godina
offline
24V AC transformator

Pogledaj na electronic centar osijek. Kakav napon ti treba? 24V DC ili AC? Ako ti treba DC vjerojatno najbolje rješenje je neko napajanje kao s linkano gore s time da uzmeš minimalno duplo jačer jer je ipak to kinez. Ako trebaš AC onda trafo i izmjeri koliko ti zapravo trafo daje van.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 24V AC transformator
mac92 kaže...

Pogledaj na electronic centar osijek. Kakav napon ti treba? 24V DC ili AC? Ako ti treba DC vjerojatno najbolje rješenje je neko napajanje kao s linkano gore s time da uzmeš minimalno duplo jačer jer je ipak to kinez. Ako trebaš AC onda trafo i izmjeri koliko ti zapravo trafo daje van.

 

AC mi treba. To i pitam gdje bih nasao trafo, a da ne kupujem novi ako ne moram.

10 godina
offline
Re: 24V AC transformator

" To i pitam gdje bih nasao trafo, a da ne kupujem novi ako ne moram."

 

za pronaći na primjer na otpadu stari strojevi kao stolne bušilice , tokarski strojevi , glodalice , hidraulične prese ... koji imaju lampe na stroju (od 24V 60W)  imaju u el. ormariću za to odgovarajući transformator baš kakav trebaš.

 

12 godina
offline
24V AC transformator

Samo me to zanimalo, dakle stari strojevi ih koriste. hvala na pomoci :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: 24V AC transformator

A obično imaš i u napajanju takozvanih glazbenih "linija" (onih starih, glomaznih i teških) imaju trafiće s više izlaza, 24V je uvijek jedan od njih (za napajanje pojačala).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 17:50 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice