Pojacivac wireless signala izdvojena tema

poruka: 144
|
čitano: 224.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Doslo vrijeme da i ja napisem po neki mali tutorial. Mali zato jer se tu nema sto previse filozofirat. Stvar je vrlo jednostavna i funkcionalna. Radi se o nacinu kako za par lipa pojacati radio signal wireless antene (omnice-vrsta antene koja siri signal u svim smjerovima jednako). Naravno stvar je isprobana u praksi stoga se mozete upustiti u posao, a da se ne morate bojati kako cete izgubiti bezveze vrijeme.
Ova stvar je korisna samo ako imate antenu koja siri signal u svim smjerovima, a vama treba usmjeren signal. To su one male antenice koje dobijete sa routerima i AP-ima koje imaju po defaltu  izlaznu snagu 2-3 dbi, ovisno o proizvodjacu. Posto omnica siri signal u svim smjerovima, reflektor reflektira signal koji se siri u suprotnom smjeru od nas – prijamnika i time dobijemo osjetno jaci signal.

Ja sam pojacivac  (reflektor signala) isprobao na ovakvoj kucnoj anteni od 10 dbi. Nemam nazalost svoj vlastiti ADSL nego se konektiram preko susjeda . Ne pitajte zasto – duga prica. Imam srece posto imam opticku vidljivost i udaljen sam od susjedovog routera 30-ak metara. S navedenom antenom dobio sam mogucnost da se povezem na internet, ali signal je bio slab. Ovisno o vremenu znao sam imat 18 - 5,5 dbi. Naravno veza je cesto znala pucat.

Prvo si skinite nacrt u PDF formatu.

 

1.dio

Nacrt koji sam vam dao u PDF-u sam jednostavno isprintao na  tzv. hummer papir (zbog same cvrstoce konstrukcije) i na njega obicnim ljepilom za papir naljepio alu-foliju. Kada naljepite alu foliju, naici cete na mali problem. To su naborani dijelovi (u kojima je zrak) ispod povrsine folije. Njih mozete djelomicno izravnat noktom, ali najbolje bi bilo kada bi zaljepljenu stranu reflektora izvaljali staklenom bocom  ili slicnim predmetom. Time cete i djelomicno dobit na polukruznom obliku. Na PDF nacrtu vide se crte kojih ima ukupno 6. Kroz njih morate proci skalpelom kako bi kasnije mogli pricvrstiti drugi dio.

2. dio

Radi se o samome dijelu reflektora kroz kojeg prolazi antena – drzacu  (tocke kroz koje prolazi antena su oznaceni simbolom – X). Navedene tocke samo zarezete skalpelom – u obliku oznacenog slova X – dubinu zareza procjenite po promjeru svoje antene na koju namjeravate staviti reflektor. Zatim drzac presavinite za 180 stupnjeva, ali tako da vam razmak izmedju presavinutih strana bude oko 3-4 cm. Bitno je da ga ne presavinete pod ostrim kutom, nego da dobijete zaobljeni oblik. Po nacrtu drzaca vidite da on ima ukupno 6 dijelova (na svakoj strani 3) koji prolaze kroz izrezane otvore strane na koju ste ljepili alu foliju. Njih jednostavno provucite kroz 6 izrezanih dijelova reflektora i presavinite nakon sto ste ih provukli i jednostavno zeljepite primjerice selotepom.

Kada ste sa svim gotovi, jednostavno provucite antenu kroz drzac kao sto je prikazano na SLICI.

Samo da napomenem nesto. Znam da mi fali vise slika, ali danas sam da tako kazem sklepal to na brzinu i brzo isao provjerit dal stvar radi, usput nisam nista slikao zbog brzine, a za koji dan mogu stavit svoju sliku. Ako kome nesto nije jasno, slobodno pita, ali ovo je vrlo jednostavno pa mislim da nikome od vas ovo nece predstavljati problem. Moj rezultat je i vise nego zadovoljavajuc – sa 12 Mbit sam dospio na 54 Mbit, zna past na 48 Mbit samo zato jer mi se susjed seta po sobi ;). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2011 21:55 (Batista).
 
50 1 hvala 46
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
svaka cast na trudu ,ali nemam bas riječi hvale za one foliske antenice :D
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
svaka cast na trudu ,ali nemam bas riječi hvale za one foliske antenice :D
 he,nije to moja slika - ako mislis na onu koja prikazuje 2 gotova reflektora , jednostavno nisam stigao slikat pa sam brzo to napisal, ali rade da ne povjerujes
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2009 23:00 (Batista).
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala

hvala,

 

samo ja imam mali problem niko u blizini od mojih susjeda nema internet pa mi ovo tvoje ne može baš pomoći

16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
car kaže...

hvala,

 

samo ja imam mali problem niko u blizini od mojih susjeda nema internet pa mi ovo tvoje ne može baš pomoći

 Mene je sama moja situacija natjerala Cool
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

puno hvala m8, s ovime cu se zezat preko lita, dobro ce mi doc SmijehSmijehSmijeh

 

Ovo, bas ovo, sam gleda prije nekih 9 mjeseci na YouTube, bas video di su o ovome govorili, skinia sam video i sve to, ali sam bia previse lijen da bi trazia ove sheme na net, hvlaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaaaaa

AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 16:43 (Cokaric).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Hvala... jel ovo vrijedi i za slanje i primanje? Naime... ti mozes preko laptopa primat signal udaljenog AP-a koji ima vecu izlaznu snago od WiFia od laptopa. Ali problem je u tome sta AP ne prima signal od laptopa radi manje izlazne snage. Dakle, da preforumuliram pitanje. Fokusira li ova folija i dolazni signal ili samo usmjerava izlazni.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 16:53 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
tnakir kaže...

Hvala... jel ovo vrijedi i za slanje i primanje?

 
naravno, ako ne zelis da ti drugi kradu tvoju mrezu usmjeri je samo prema svojoj kartici, ...
AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
15 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Nebudu krali... imam enkripciju, filtriranje po mac adresi jada jada jada... Ne treba mi radi sprecavanja kradje ali radi usmjeravanja signala da...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Snaga se dobiva i na primanju i na slanju podataka

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pojacivac wireless signala

ja vec mislija bice govora o visokofrekventnin pojacalima kojima san se jedno vrime bavija i JAKO su zajebana stvar jer i kod najmanje greske dobijes oscilator misto pojacala, pa da van malo solin pamet

 

al ok nima veze, inace ne bi ovo nazva pojacivac vec usmjernik, jer ocito signal se ne pojacaba vec samo usmjeruje, mada nije losa ideja, pogotovo ako radi

nu, glamac, djava ga odnija
15 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Ja sam bratu, nesto slicno kao to, pojacao signal za 10-15%, i vise, samo malo je drugacije, nema ono između,

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
ribar kaže...

ja vec mislija bice govora o visokofrekventnin pojacalima kojima san se jedno vrime bavija i JAKO su zajebana stvar jer i kod najmanje greske dobijes oscilator misto pojacala, pa da van malo solin pamet

 

al ok nima veze, inace ne bi ovo nazva pojacivac vec usmjernik, jer ocito signal se ne pojacaba vec samo usmjeruje, mada nije losa ideja, pogotovo ako radi

 Da, to je prakticki reflektor signala, samo sto sluzi da reflektiranjem pojaca signal, radi nevjerovatno. Ja jos sad sebi ne vjerujemOsmijeh
15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Evo nekoliko slika iz par kuteva.

sl1 sl1
sl2 sl2
sl3 sl3
sl4 sl4
sl5 sl5
sl6 sl6
 
12 0 hvala 7
15 godina
protjeran
offline
RE: Pojacivac wireless signala
miljac007 kaže...

Evo nekoliko slika iz par kuteva.

irudati spoji to ka prijemnik i vataces signale sa jupitera
nu, glamac, djava ga odnija
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
ribar kaže...
miljac007 kaže...

Evo nekoliko slika iz par kuteva.

irudati spoji to ka prijemnik i vataces signale sa jupitera
 Svaka ti čast sad sam se nasmijao do suza. Ja to baš izrezujem i ljepim,kad odjednom moja žena iza leđa onako zbunjeno(a kaj ti to radiš)? Reko-ma ništa pravim nekakvu "antenu"! A ona će na to-pa kaj misliš jupiter hvatat! I nedugo nakon toga stiže tvoja poruka VATAĆEŠ SIGNALE SA JUPITERA. E ja sam puko od smijeha.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

Doslo vrijeme da i ja napisem po neki mali tutorial. Mali zato jer se tu nema sto previse filozofirat. Stvar je vrlo jednostavna i funkcionalna. Radi se o nacinu kako za par lipa pojacati radio signal wireless antene (omnice-vrsta antene koja siri signal u svim smjerovima jednako). Naravno stvar je isprobana u praksi stoga se mozete upustiti u posao, a da se ne morate bojati kako cete izgubiti bezveze vrijeme.
Ova stvar je korisna samo ako imate antenu koja siri signal u svim smjerovima, a vama treba usmjeren signal. To su one male antenice koje dobijete sa routerima i AP-ima koje imaju po defaltu  izlaznu snagu 2-3 dbi, ovisno o proizvodjacu. Posto omnica siri signal u svim smjerovima, reflektor reflektira signal koji se siri u suprotnom smjeru od nas – prijamnika i time dobijemo osjetno jaci signal.

Ja sam pojacivac  (reflektor signala) isprobao na ovakvoj kucnoj anteni od 10 dbi. Nemam nazalost svoj vlastiti ADSL nego se konektiram preko susjeda . Ne pitajte zasto – duga prica. Imam srece posto imam opticku vidljivost i udaljen sam od susjedovog routera 30-ak metara. S navedenom antenom dobio sam mogucnost da se povezem na internet, ali signal je bio slab. Ovisno o vremenu znao sam imat 18 - 5,5 dbi. Naravno veza je cesto znala pucat.

Prvo si skinite nacrt u PDF formatu.

 

1.dio

Nacrt koji sam vam dao u PDF-u sam jednostavno isprintao na  tzv. hummer papir (zbog same cvrstoce konstrukcije) i na njega obicnim ljepilom za papir naljepio alu-foliju. Kada naljepite alu foliju, naici cete na mali problem. To su naborani dijelovi (u kojima je zrak) ispod povrsine folije. Njih mozete djelomicno izravnat noktom, ali najbolje bi bilo kada bi zaljepljenu stranu reflektora izvaljali staklenom bocom  ili slicnim predmetom. Time cete i djelomicno dobit na polukruznom obliku. Na PDF nacrtu vide se crte kojih ima ukupno 6. Kroz njih morate proci skalpelom kako bi kasnije mogli pricvrstiti drugi dio.

2. dio

Radi se o samome dijelu reflektora kroz kojeg prolazi antena – drzacu  (tocke kroz koje prolazi antena su oznaceni simbolom – X). Navedene tocke samo zarezete skalpelom – u obliku oznacenog slova X – dubinu zareza procjenite po promjeru svoje antene na koju namjeravate staviti reflektor. Zatim drzac presavinite za 180 stupnjeva, ali tako da vam razmak izmedju presavinutih strana bude oko 3-4 cm. Bitno je da ga ne presavinete pod ostrim kutom, nego da dobijete zaobljeni oblik. Po nacrtu drzaca vidite da on ima ukupno 6 dijelova (na svakoj strani 3) koji prolaze kroz izrezane otvore strane na koju ste ljepili alu foliju. Njih jednostavno provucite kroz 6 izrezanih dijelova reflektora i presavinite nakon sto ste ih provukli i jednostavno zeljepite primjerice selotepom.

Kada ste sa svim gotovi, jednostavno provucite antenu kroz drzac kao sto je prikazano na SLICI.

Samo da napomenem nesto. Znam da mi fali vise slika, ali danas sam da tako kazem sklepal to na brzinu i brzo isao provjerit dal stvar radi, usput nisam nista slikao zbog brzine, a za koji dan mogu stavit svoju sliku. Ako kome nesto nije jasno, slobodno pita, ali ovo je vrlo jednostavno pa mislim da nikome od vas ovo nece predstavljati problem. Moj rezultat je i vise nego zadovoljavajuc – sa 12 Mbit sam dospio na 54 Mbit, zna past na 48 Mbit samo zato jer mi se susjed seta po sobi ;). 

 svaka cast za tutorial i za ovo spojo sam se na susjedov

15 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Evo ja se danas bacio na poso.

EDIT:evo novih slika.Napravio sam stalak

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2009 16:24 (PC Street Hacker).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Pojacivac wireless signala

Rezultate ovakvih improvizacija treba uvijek uzeti s dozom rezerve. Meni se znalo dogoditi da signal bude jači, ali isto tako i šum bude jači pa radi još gore.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
MrBlc kaže...

Rezultate ovakvih improvizacija treba uvijek uzeti s dozom rezerve. Meni se znalo dogoditi da signal bude jači, ali isto tako i šum bude jači pa radi još gore.

To se isto dogadja i bez toga reflektora, on nista ne pojacava niti smanjuje - samo reflektira i prividno povecava signal. Opet kada bi stavio jacu antenu opet bi morali gledat na ovo sto si ti rekao. Hocu rec da cime god pojacavo signal uvijek se povecaju i smetnje. @alex55 vrijedi i za njega

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 23:14 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
PC Street Hacker kaže...

Evo ja se danas bacio na poso.

EDIT:evo novih slika.Napravio sam stalak

jel se pojaco signal?

Izrada CLan WEB-ova (www.ubizec-hosting.tk),Ubizec Clan(www.ubizec-clan.tk),Ubizec Forum(www.ubizec-forum.tk),Ubizec Radio(www.ubizec-radio.tk)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

To se isto dogadja i bez toga reflektora, on nista ne pojacava niti smanjuje - samo reflektira i prividno povecava signal. Opet kada bi stavio jacu antenu opet bi morali gledat na ovo sto si ti rekao. Hocu rec da cime god pojacavo signal uvijek se povecaju i smetnje.

A zašto stavljaš reflektor ako se ništa ne pojačava? I kako to misliš prividno?? Zeznuo si wifi karticu, njoj se to samo priviđa da ima jači signal?

 

Ovo što si napravio po nekom nacrtu s neta, je da si donekle usmjerio štap antenu, a samim time i pojačao postojeću štap antenu, na način da si stavio reflektor, kojem je antena u fokusu. Što je antena usmjerenija, njeno pojačanje je veće. Štap (omni) antena nije usmjerena, s takvim reflektorom postaje usmjerena, što znači jača, tj. jači signal. I upravo suprotno, što je jača antena, jači je signal, a manje smetnje, šum.

16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
bed kaže...
Batista kaže...

To se isto dogadja i bez toga reflektora, on nista ne pojacava niti smanjuje - samo reflektira i prividno povecava signal. Opet kada bi stavio jacu antenu opet bi morali gledat na ovo sto si ti rekao. Hocu rec da cime god pojacavo signal uvijek se povecaju i smetnje.

A zašto stavljaš reflektor ako se ništa ne pojačava? I kako to misliš prividno?? Zeznuo si wifi karticu, njoj se to samo priviđa da ima jači signal?

 

Ovo što si napravio po nekom nacrtu s neta, je da si donekle usmjerio štap antenu, a samim time i pojačao postojeću štap antenu, na način da si stavio reflektor, kojem je antena u fokusu. Što je antena usmjerenija, njeno pojačanje je veće. Štap (omni) antena nije usmjerena, s takvim reflektorom postaje usmjerena, što znači jača, tj. jači signal. I upravo suprotno, što je jača antena, jači je signal, a manje smetnje, šum.

Rekao sam da se reflektira ona strana signala na kojoj je reflektor (kada je u pitanju omnica) - to si lako mogao pretpostavit iz konteksta. Neznam zasto ali ovdje kao da trazis sitnice koje nisam spomenuo, zasto tako jednostavnu stvar treba cjepidlacit - kao da je to nesto tako kompleksno, bitno je da stvar funkcionira. Uglavnom necu trpjet takve sitne provokacijice i trazit cu da se takve poruke ubuduce obrisu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 15:10 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

Neznam zasto ali ovdje kao da trazis sitnice koje nisam spomenuo, zasto tako jednostavnu stvar treba cjepidlacit - kao da je to nesto tako kompleksno, bitno je da stvar funkcionira. Uglavnom necu trpjet takve sitne provokacijice i trazit cu da se takve poruke ubuduce obrisu.

O čemu ti pričaš? Upravo sam komentirao to što si rekao, i što sam to izmislio, a da ti nisi rekao? I čime provociram, time što ispravljam tvoje netočne navode? Znači kad netko napiše nešto što ne stoji, a drugi ga ispravi, tome treba brisati poruke, da se prvome ne povrijedi ego?

 

Evo još jednom; reflektorom, koji simulira parabolu na način da je antena u fokusu takve parabole se pojačava signal, ne prividno, nego za stvarno. Takva antena je usmjerenija nego štap antena, samim time ima veći dobitak u db i jačina signala je potpuno stvarna, a ne imaginarna ili prividna. I kad staviš jaču antenu, signal je jači..

 

Evo, ti sad traži da se poruka obriše, jer te provociram i iznosim činjenice koje stoje..

 

16 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Ego ? Na forumu ? Bez brige, to ti meni uopce ne igra ulogu, da sam takav vec ti bi poklikao thumb.downove... Uglavnom, znam sto govorim i nemam vise sto detaljnije objasnjavat jer u prvom postu sve pise. To sto ti mene ne razumijes to je druga stvar. Uglavnom ne bi ovaj prvi post pisao da ne znam kako stvar funkcionira. Imam podosta iskustva s mrezama i dosta toga sam sprobao. Na forumu "virtualnoj raspravi" nemam uopce koristi da steknem neku reputaciju jer meni ni iz dzepa niti u dzep, samo sam zelio pomoc ljudima ovim tutorialom (ako bi se uoppce mogao tako nazvat).

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 17:35 (Batista).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
PC Street Hacker kaže...

Evo ja se danas bacio na poso.

EDIT:evo novih slika.Napravio sam stalak

jel se pojaco signal?

Ne,a možda i je malo

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
offline
RE: Pojacivac wireless signala
PC Street Hacker kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
PC Street Hacker kaže...

Evo ja se danas bacio na poso.

EDIT:evo novih slika.Napravio sam stalak

jel se pojaco signal?

Ne,a možda i je malo

Ja sam svojeg valjkom razvaljao kako bi dobio ravnu povrsinu na alu foliji. I bila je u obliku parabole, ne ovako kao kvadar...

15 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ovaj tut je odlican. Sticky!

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Pojacivac wireless signala

Problem je što je valna duljina oko 12 cm što trazi veliku preciznost u izradi. Svaki dio reflektora koji nije na pravoj udaljenosti od dipola reflektira signal koji je smetnja jer je pomaknut u fazi.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Odličan tutorial, hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice