Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 222.151
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže...
ocean77 kaže...

 

Kamera i ako je imala losiji IQ od Snapdragon verzije onda trebate kupiti Huawei pa cete malo vise cijeniti Samsung.

 

 lol

ocean77 kaže...

Baterija mi je imala podjednak SOT kao i P30 PRO 

 haha, cijeli svijet protiv tebe, samo tebi podjednaka baterija. jos ce ti netko povjerovati. 

p30p nema konkurenciju. tocka. nema. isprdao je konkurenciju po pitanju baterije. i to ne kazem samo ja btw, nego svi na planetu zemlja... cak mi je isprdao nokiu7plus srednje klase poznatu po neogranicenoj bateriji

Joj daj vise dosadan si kao proljev. Idi spammaj tamo svoju temu. Zar stvarno nemas pametnijeg posla? Budi s obitelji ili nesto, nemoj se blamirati nedjeljom ujutro.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Nije baš tako velika razlika kao što misliš...

 Da, razlika je jako mala, a ako uzmemo u obzir da emui rigorozno kontrolira aplikacije u pozadini i da ima 7nm chipset, trebao bi mu BL biti dosta bolji nego što je.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ma pusti ga...imao oboje i dobro znam da je razlika vrlo mala.
Huawei se brze puni i tu je puno bolji, ali SOT moga koristenja je podjednak...cca 6 sati sa oba.
Ne kazem da netko moze dobiti i vise, ali to je sa manjom svjetlinom, ukljucenim stednjama baterije...meni je sve na maksimum, upaljen BT, NFC...
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Kirin je inferioran svemu na tržištu (flagship razina) i za to je dovoljno pogledati usporedbu npr:

 

P30 vs Xiaomi Mi9

3650 mah vs 3300 mah

6,1 incv vs 6,4 inch

83h  vs 95h bat

 

Dakle mobitel sa vecim ekranom, slabijom batkom ga šije 15%. 

A o 4k60fps da ne govorim. Bokte na poco od 2500kn mogu to snimat ima godinu dana. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 11:58 (thebatman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...
Ma pusti ga...imao oboje i dobro znam da je razlika vrlo mala.
Huawei se brze puni i tu je puno bolji, ali SOT moga koristenja je podjednak...cca 6 sati sa oba.
Ne kazem da netko moze dobiti i vise, ali to je sa manjom svjetlinom, ukljucenim stednjama baterije...meni je sve na maksimum, upaljen BT, NFC...

 normalno da jos nisi vidio pravu bateriju jer ne gasis kameru koja trosi 50% više naravno.. kad se malo izgustas onda ces vidjet, tj kad ga budeš jednako koristio.

i nigdje nisam napisao da je baterija losa na note9, jedna je od boljih u flagship svijetu, ali napisat da je jednaka kao na p30p je fan club post. 

netko ce mozda povjerovati 

 

edit: isprika sto sam tek sad shvatio da se na ovom forumu u temi pojedinog mobitela smiju pisati samo isključivo hvalospjevi o njemu, ne daj boze koju cinjenicu ubacit koja mu ne ide u korist, odma kaos

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 12:17 (digitall).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Dobar savjet kako izbjeći Chrome i koristiti Samsung Internet...

I have been trying to figure this out on my note 9 for days. It worked like it's supposed to when I bought the phone and set it up for the first time. Then I factory reset it and it wouldn't open in Samsung internet anymore when i clicked on a search result from Google like it did before i did the reset. Anyways what I did on my phone was at the bottom of the page the the Google search results are on is some buttons for recent pages, search, updates and discover in the right bottom corner click on the 3 dots and then click on settings then general then click on open web pages in the app to turn it off. Worked like a charm for me which none of the other solutions I found on the web did short of disabling Google which I wanted to keep as my search engine but wanted Samsung internet as my browser.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Anandtech rezultati baterije
 
1 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže... 

 

edit: isprika sto sam tek sad shvatio da se na ovom forumu u temi pojedinog mobitela smiju pisati samo isključivo hvalospjevi o njemu, ne daj boze koju cinjenicu ubacit koja mu ne ide u korist, odma kaos

 

Naravno, kao sto se jednako toga drzis u temi P30 PRO.. nedo bog da tamo netko nesto lose napise, odmah skaces. 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...
digitall kaže... 

 

edit: isprika sto sam tek sad shvatio da se na ovom forumu u temi pojedinog mobitela smiju pisati samo isključivo hvalospjevi o njemu, ne daj boze koju cinjenicu ubacit koja mu ne ide u korist, odma kaos

 

Naravno, kao sto se jednako toga drzis u temi P30 PRO.. nedo bog da tamo netko nesto lose napise, odmah skaces. 

 samo činjenice kolega.

za razliku od tebe koji si toliko pljuvao po p30p i toliko hvalio note9 po svim temama spamao, da te sad jednostavno sramota napisati bilo sto pozitivno o p30p. kako prozirno i očigledno 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže...

 samo činjenice kolega.

za razliku od tebe koji si toliko pljuvao po p30p i toliko hvalio note9 po svim temama spamao, da te sad jednostavno sramota napisati bilo sto pozitivno o p30p. kako prozirno i očigledno 

 evo ti pozitivno, p30 je oke mob ako netko ne zeli samsung ili iphone, da ima par minuta dugotrajniju bateriju, sto je i logicno jer je na novoj tehnologiji i nije mu uopce konkurent note 9 nego s10, u biti ne vidim zasto ga uspoređuješ sa samsungovim starijim modelom, da li to znaci da je huawei i dalje godinu do dvije iza samsunga, jer iz tvog laprdalja sam jedino to uspio zakljuciti, idi na temu o s10 pa tamo pokusaj uvjeravat o nadmoci huaweia hahahah

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže...

 samo činjenice kolega.

za razliku od tebe koji si toliko pljuvao po p30p i toliko hvalio note9 po svim temama spamao, da te sad jednostavno sramota napisati bilo sto pozitivno o p30p. kako prozirno i očigledno 

 

 

Napisao sam ja o P30 PRO masu pozitivnih stvari i sta me ima biti sramota napisati nesto pozitivno.

Ja sam rekao da mi se ne svidja AI i auto mode koji nije pouzdan i da vjerujem da ce se kroz update to rijesiti.

PRO mode je bolji iako i tu ima prostora za napredak.

Ono sto je odlicno je sirokokutna kamera koja me jako pozitivno iznenadila i najvise bih zbog nje zadrzao mobitel i periskopska u PRO mode jer u tom mode jedino mogu racunati da je uvijek upaljena...kada radi moze se iz nje izvuci zaista lijepi rezultati...rezime je taj da je hardware dosta dobar, a SW osrednji.

Na zalost od vas se to nebi nikada saznalo jer vi ovdje samo kao papagaji ponavljate kako je sve super.

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...

 

 evo ti pozitivno, p30 je oke mob ako netko ne zeli samsung ili iphone, da ima par minuta dugotrajniju bateriju, sto je i logicno jer je na novoj tehnologiji i nije mu uopce konkurent note 9 nego s10, u biti ne vidim zasto ga uspoređuješ sa samsungovim starijim modelom, da li to znaci da je huawei i dalje godinu do dvije iza samsunga, jer iz tvog laprdalja sam jedino to uspio zakljuciti, idi na temu o s10 pa tamo pokusaj uvjeravat o nadmoci huaweia hahahah

s kim se ti boriš? ne uspoređujem ja, nego se nadovezujem na neke izjave, al to je malo teže skontat jel?

a kad usporedim s10+ i note9 definitivno biram note9

8 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže...

s kim se ti boriš? ne uspoređujem ja, nego se nadovezujem na neke izjave, al to je malo teže skontat jel?

a kad usporedim s10+ i note9 definitivno biram note9

jooooj još si ovdje, daj molim te sjaši više i poštedi nas... žao mi je ovo priznati, ali stvarno ste postali gori i od jabučara 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
jel netko vec dobio novi update?
navodno neke novosti s kamerom
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Pričat da je baterija na Note 9 i P30 Pro ista totalno kontradiktorno.

 

Šta sam ja slijep koji sam imao Note 9 prije P30 Pro pa ne vidim razliku. Pa je baterija na Note 9 jedva izdržala dan., da ne pričam o službenom putu u Šibenik gdje je Note 9 skinut s punajča u 06:00h a već u 14:00h mi je baterija bila na 35%., i stavim je na "brzi punjač" i čekaj....

 

Na P30 Pro ma šta god da radim, šta god da spojim, baterija će izdržat više od dana. Meni je prosjek dan i pol. U svakom slučaju sam siguran da će baterija izdržat cijeli dan.

 

Vrti se jedna te ista priča oko tog Nota 9 i kad ih čitam imam osječaj kao da ja nisam imao Note 9, nego neki drugi mob.

 

Uvijek ću reći da je Note 9 tj Note serija, kao S serija s olovkom. Pričat o nekom famozonom softwareu koji Note ima možete pričat ljudima koji ga nisu imali.

Šta možeš pisat bilješke na zaslonu?? - ja koristim google keep jer mogu napisat rečenicu kako spada. Pa ti na zaslonu Nota 9 ne možeš napisat 3 rečenice jer ti ne stane. Možeš napisat ono broj mobitela ako i toliko. Možeš crtat s olovkom - super., tko to misli koristit - odlično. Šta još - e da podcrtavanje, kopiranje teksta (isti k što sad radim s prstom). 

Opet ponavljam - pričat o famozonom software i mogučnostima je ok ljudima koji Note 9 ili Note seriju nisu imali., ali meni pričat o mogučnostima. Molim vas.

 

Note 9 je je mob u rangu svih ostalih s svojim prednostima i manam i ništa više od toga. Pričat da je to kao "kompletan mob" je k....

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 13:38 (R36).
 
2 8 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

 

 

Uvijek ću reći da je Note 9 tj Note serija, kao S serija s olovkom. Pričat o nekom famozonom softwareu koji Note ima možete pričat ljudima koji ga nisu imali.

Šta možeš pisat bilješke na zaslonu?? - ja koristim google keep jer mogu napisat rečenicu kako spada. Pa ti na zaslonu Nota 9 ne možeš napisat 3 rečenice jer ti ne stane. Možeš napisat ono broj mobitela ako i toliko. Možeš crtat s olovkom - super., tko to misli koristit - odlično. Šta još - e da podcrtavanje, kopiranje teksta (isti k što sad radim s prstom). 

Opet ponavljam - pričat o famozonom software i mogučnostima je ok ljudima koji Note 9 ili Note seriju nisu imali., ali meni pričat o mogučnostima. Molim vas.

 

Note 9 je je mob u rangu svih ostalih s svojim prednostima i manam i ništa više od toga. Pričat da je to kao "kompletan mob" je k....

nisi u pravu sto se Note serije tice, to je jedinstveni smartphone koji nema konkurenciju, i ne postoji niti jedan drugi uredaj koji ima mogucnosti koje Note serija nudi, kada se koristi njegov puni potencijal, i sve mogucnosti olovke

 

za one koji ga kupuju i ne koriste ga 100%, da to je S serija sa olovkom, i promasena kupnja totalno 

 

ponovit cu sto sam sve mogao raditi sa Note serijom, sto sa niti jednim drugim nije moguce: https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/huawei-mate-20-pro/261527.aspx?page=9&jumpto=5784082&sort=asc&view=flat

 

i sam si komentirao na taj post 

 

sto se baterije tice, to stoji, nije ni blizu P30P

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 13:58 (Timo).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36, nemoj zavaravati ljude...popalio si sve moguce stednje, stavio svjetlinu na pola, vjerojatno nemas ukljucen ni nfc kao ni bt i normalno da ces navuci dan.
Ja imam sve na max, ugasena stednja i sve upaljeno i mob mi je do kraja dana na rezervi...kao i Note.
Razlika je mala ili nikakva...druga je stvar sto je tebi taj mob simpatican pa pises kako je na njemu sve super...realno da maknes periskopsku kameru imas uredjaj na nivou Mi9 sa losijim SOC.
Note serija je bolji mob i ja koji ga nemam vise i imam P30 PRO kao i ti nemam problem to reci.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Timo kaže...
R36 kaže...

 

 

Uvijek ću reći da je Note 9 tj Note serija, kao S serija s olovkom. Pričat o nekom famozonom softwareu koji Note ima možete pričat ljudima koji ga nisu imali.

Šta možeš pisat bilješke na zaslonu?? - ja koristim google keep jer mogu napisat rečenicu kako spada. Pa ti na zaslonu Nota 9 ne možeš napisat 3 rečenice jer ti ne stane. Možeš napisat ono broj mobitela ako i toliko. Možeš crtat s olovkom - super., tko to misli koristit - odlično. Šta još - e da podcrtavanje, kopiranje teksta (isti k što sad radim s prstom). 

Opet ponavljam - pričat o famozonom software i mogučnostima je ok ljudima koji Note 9 ili Note seriju nisu imali., ali meni pričat o mogučnostima. Molim vas.

 

Note 9 je je mob u rangu svih ostalih s svojim prednostima i manam i ništa više od toga. Pričat da je to kao "kompletan mob" je k....

nisi u pravu sto se Note serije tice, to je jedinstveni smartphone koji nema konkurenciju, i ne postoji niti jedan drugi uredaj koji ima mogucnosti koje Note serija nudi, kada se koristi njegov puni potencijal, i sve mogucnosti olovke

 

za one koji ga kupuju i ne koriste ga 100%, da to je S serija sa olovkom, i promasena kupnja totalno 

 

ponovit cu sto sam sve mogao raditi sa Note serijom, sto sa niti jednim drugim nije moguce: https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/huawei-mate-20-pro/261527.aspx?page=9&jumpto=5784082&sort=asc&view=flat

 

i sam si komentirao na taj post 

 

sto se baterije tice, to stoji, nije ni blizu P30P

Napisao si Note 8 + DEX. DEX - velika razlika.

Bez toga je šta - ništa kao i svi mobiteli.

 

ocean77 kaže...
R36, nemoj zavaravati ljude...popalio si sve moguce stednje, stavio svjetlinu na pola, vjerojatno nemas ukljucen ni nfc kao ni bt i normalno da ces navuci dan.
Ja imam sve na max, ugasena stednja i sve upaljeno i mob mi je do kraja dana na rezervi...kao i Note.
Razlika je mala ili nikakva...druga je stvar sto je tebi taj mob simpatican pa pises kako je na njemu sve super...realno da maknes periskopsku kameru imas uredjaj na nivou Mi9 sa losijim SOC.
Note serija je bolji mob i ja koji ga nemam vise i imam P30 PRO kao i ti nemam problem to reci.

Kolega nikad nisam lagao...i kad sam zasrao kao s M20Pro rekao sam bez beda i vrati ga.

 

Upaljeno - bluetooth ( sat je konstantno spojen na mob i konstatna sinkronizacija podataka) , gps, mobilni podaci (4G konstantno), svjetlina na automatskom modu....ne spominjem pozive, poruke, whats app i sl...jer to mi nema smisla.

Štednju baterije u životu na ni jednom mobu nisam upali ako hočeš iskreno.

 

Pusti me priča o Note 9...imao ga.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

 

Pusti me priča o Note 9...imao ga.

 Tebi Note9 nije legao na prvu i to je to. Nema se tu što puno pričati... Isto kao i moj frend što je zamijenio Note9 za iPhoneX. Što da ja sad tu pričam da je pogriješio ili tako nešto.... Za njega iPhone, za tebe Huawei i sve pet.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

Napisao si Note 8 + DEX. DEX - velika razlika.

Bez toga je šta - ništa kao i svi mobiteli.

 

ocean77 kaže...
R36, nemoj zavaravati ljude...popalio si sve moguce stednje, stavio svjetlinu na pola, vjerojatno nemas ukljucen ni nfc kao ni bt i normalno da ces navuci dan.
Ja imam sve na max, ugasena stednja i sve upaljeno i mob mi je do kraja dana na rezervi...kao i Note.
Razlika je mala ili nikakva...druga je stvar sto je tebi taj mob simpatican pa pises kako je na njemu sve super...realno da maknes periskopsku kameru imas uredjaj na nivou Mi9 sa losijim SOC.
Note serija je bolji mob i ja koji ga nemam vise i imam P30 PRO kao i ti nemam problem to reci.

Kolega nikad nisam lagao...i kad sam zasrao kao s M20Pro rekao sam bez beda i vrati ga.

 

Upaljeno - bluetooth ( sat je konstantno spojen na mob i konstatna sinkronizacija podataka) , gps, mobilni podaci (4G konstantno), svjetlina na automatskom modu....ne spominjem pozive, poruke, whats app i sl...jer to mi nema smisla.

Štednju baterije u životu na ni jednom mobu nisam upali ako hočeš iskreno.

 

Pusti me priča o Note 9...imao ga.

u trenutku pisanja sam imao N8, neko vrijeme nakon M20P sam nabavio N9, isti vrag i isto koristenje, DEX je dodatak kad se treba spojiti na projektore ili monitore kod prezentacija, koji nemaju mogucnost WiFi spajanja, inace sve isto radim i bez DEXa preko mobitela kada se mogu spojiti bezicno na projektor 

 

to sto si imao N9 ne znaci da si ga koristio kako treba, vec si imao S9 s dodatkom olovke koja tebi i tvojim potrebama ne sluzi nicemu, zato se i ne kupuje N9 i zato postoji S9 za kupce koji ne vidi benefite olovke jer ne koriste mobitel na taj nacin

 

Note serija je strojcina, sve ostalo su obicni mobiteli, kada se koristi u svoj svojoj raskosi

 

Olovka i napredne mogucnosti koje ona omogucuje su esencijalni dio Note serije, isto kao da netko kupi P30P pa ne koristi uopce zoom kameru, jer mu je to bezveze, a to mu je "selling point" i to ga odvaja od konkurencije

 

mozete vi pisati mantre da je Note samo S9 s olovkom, ne samo ti vec svi koji to misle, jer eto koristite olovku za crtanje brkova po ekranu, radite popis za speceraj jednom mjesecno i lajkate cupi na instagramu, sto mozete i sa prstima

 

probajte sa prstim raditi u excel tabovima, upisivati podatke u celije, povlaciti vlookup ili bilo koje formule gdje obiljezavate vise tabova i podataka, potpisivanje radnih naloga, ugovora, extrapoliranje baza, i razno razne druge poslovne drkice, od worda, powerpointa, itd pa onda recite kako je olovka bezveze, da ne spominjem obicne radnje kod fotkanja na daljinu i slicno

 

Kupiti telefon i onda tvrditi da mu glavno obiljezje beskorisno, jer ga ne koristis u okruzenju ili na nacine gdje to obiljezje najvise dolazi do izrazaja je neozbiljno

 

Olovku sam koristio stvarno ekstremno, a nisam jos niti sve mogucnosti do kraja iskoristio koje ona nudi

 

par tjedana sto sam koristio P30P, pokazao se svjetlosnim godinama sto se tice usporedbe baterije sa N9, tu nema spora

 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

...

Pa sto covjek da ti kaze nakon ovakve gluposti 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
kolko vidim čovjek priča da je svojim korištenjem morao nadopunjavati notea a huaweia ne mora. u mojim očima to je (uključujući ostatak priče o uber mobu) dovoljno rečeno. uber mob mora biti autonoman cijeli dan. naravno, moje mišljenje..
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Timo kaže...
 

 

sto se baterije tice, to stoji, nije ni blizu P30P

ma nemas pojma, nisi ti imao note9, lazes

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja ne znam o cemu oni pisu, ovaj kaze da je baterija svjetlosnim godinama bolja...meni to zvuci kao da je u najmanju ruku 16x bolja, a realno se radi o nekakvoj maloj razlici unutar sat vremena SOT.
Ima i masa testova na netu koja to potvrdjuje.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
nekih 20 minuta do pola sata izdrzi duze u testovima, to je to
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Takvo je i moje iskustvo...nesto malo bolje je, ali razlika zanemariva.
Ono sto je zaista bolje je brzina punjenja iako ni to ne znam koliko je dobro dugoročno za bateriju...recimo nekoga tko bude kupovao polovan P30 PRO star godinu, godinu i pol.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...
nekih 20 minuta do pola sata izdrzi duze u testovima, to je to

 sto je osjetno kroz cijeli dan

kao sto je i kolega ocean napokon napisao, baterija nije ista kao sto je prvotno pisao, na ceg sam reagirao

jos kad prestane izivljavanje s kamerom, bit ce 20-30% bolja

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 21:08 (digitall).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
digitall kaže...
Timo kaže...
 

 

sto se baterije tice, to stoji, nije ni blizu P30P

ma nemas pojma, nisi ti imao note9, lazes

smiri se, obrisi znoj sa cela, malo vode popiti da se srce smiri i procitati ponovno

 

napisao sam da trajanje baterije na N9 nije ni blizu trajanju baterije na P30P

 

a ovo da lazem, sta rec, pa nemam 20 godina da idem okolo po forumima i izmisljam posjedovanje sarenih artikala da bih se hvalio pred nekim anonimusima

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Timo kaže...
digitall kaže...
Timo kaže...
 

 

sto se baterije tice, to stoji, nije ni blizu P30P

ma nemas pojma, nisi ti imao note9, lazes

 

 

napisao sam da trajanje baterije na N9 nije ni blizu trajanju baterije na P30P

 

 

 e sad si najebao, di ces tako nest napisati ovdje...

a usput mozda skuzis o cemu ja cijelo vrijeme :D

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Evo ta vrhunska baterija na P30 PRO...do kraja dana bi bila na nuli uz nekih 6 i nesto sati SOT.
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice