Samsung Galaxy S10/S10+

poruka: 2.250
|
čitano: 601.630
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+
Ma kojeg lošeg utjecaja na bateriju? Pa neću jedan mobitel koristiti 5 godina pa da onda striktno pazim na bateriju i kako će degradirati.
Puniš kad ti paše, a noću ga normalno stavim na bežični i ujutro uvijek na 100%.
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Testirano je na raznim mobitelima da je najgore dozvoliti da se mobitel isprazni na 0 ili prepuni na 100 %. sve između tog u toku dana bezbroj puta punjenje bilo iz utičnice ili powerbanka ne šteti mobitelu pa ni bateriji sve ostalo su šuplje priče.

S10 jednostavno nema optimiziran softver i hardver kao Huawei i tu je kvaka  i ključ problema sa baterijom .

 

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Sta znaci znaci "prepuniti" na 100%..?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

@zuper i mucak

Znaci ugaseno mi je apsolutno sve preko noci (wifi, mobilni podaci, zvuk, aod) samo su 2 sim aktivne u slucaju da me netko treba bas preko noci za nedaj boze :)

Od app imam Ih jako malo, te mi mob nepokazuje da nesto cudno da neka app trosi puno.

Na app je svima rucno ugaseno app background, app notification osim za pozive, poruke, viber, whatsup.

Eventualno da je iskljuciti fast charge pa da se sporije puni pa onda mozda preko noci ostaviti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 19:08 (killahtm).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
imao sam s7 edge i 2godine ga ostavljao preko noci punit i do zadnjeg dana izdrzala baterija cijeli dan, nikakve stete nije bilo na bateriji...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+
Primjetio sam da probleme sa baterijom uglavnom imaju oni koji previše kotroliraju rad telefona, gase procese koje možda ne bi trebali, ograničavaju aplikacije, ručno uključivanje/isključivanje BT, 4G, WiFi itd.
Pusti sve uključeno i nek automatika tj. OS rade svoje.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
mile59 kaže...

Sta znaci znaci "prepuniti" na 100%..?

To i mene zanima...

 

Kada telefon dođe do 100%, telefon se više ne puni. Softver kaže adapteru, e napunjen sam stani. Isto tako danasnje baterije u smartfonovima su toliko moderne, da čisto sumnjam da će ih ajmo reć nekih 1000 ciklusa punjena znatno oslabit, dizajnirane su tako da traju. 

 

Kao po nekim stručnjacima za očuvanje baterije najbolje je da baterija ne padne ispod 10% i da se puni do 90% jer se tako očuva vijek trajanja iste. Kao što je nekad bilo prvo moras ispraznit bateriju do ibera pa napunit i tako 3 ciklusa, da se ista formira...

 

Moje je pitanje onda isto tako što fast charge radi bateriji, evo najnoviji je 45 w, onda i to značajno skraćuje vijek trajanja ako se s "nasilu" upumpava velikom brzinom.

 

Baterije su dizajnirane da traju.

 

Poanta je svega je da je 3400 mAh premalo za flagship kako god okrenuli, pogotovo exynos i 2k ekran. 

 

Probajte si naštelit neku optimizaciju baterije ali ne 3rd party alatima koji cuclaju istu, neg samsungovom, tvorničkom unutar samog os-a.

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Jel mogu kako na s10e podesit kad tokom razgovora maknem mob. sa uha da mi se ekran prije probudi? Isto tako i kad zavrsim razgovor treba mu dosta da mi se ekran probudi

sent via S9+
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Moby-Split kaže...

Jel mogu kako na s10e podesit kad tokom razgovora maknem mob. sa uha da mi se ekran prije probudi? Isto tako i kad zavrsim razgovor treba mu dosta da mi se ekran probudi

 Upiši u tražilicu telefona smart stay, probaj uključit ako nije, možda pomogne.

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
16 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Pišete gluposti vi koji tvrdite da punjenje preko noći šteti bateriji. Danas su telefoni i baterije toliko napredni da se baterija na 100% prestaje puniti i mobitel radi na malo struje koju dobije iz punjača (sam ograniči jačinu).

 

Ja sam sve svoje smartphone i tablete koje sam dosad imao punio 99% puta po noći, da me dočekaju ujutro napunjeni. Neke od telefona koje sam prodao (svake 2 godine produžim pretplatu i uzmem nešto drugo) mogu "pratiti" i dalje jer sam ih prodao prijateljima / poznanicima. I gle čuda, neki već rade više od 4 godine na originalnoj bateriji. Baterije jesu nešto oslabile, ali su daleko od neupotrebljivih, a jednako ih pune (po noći uglavnom, kao i ja).

 

Tako da... ne pišite gluposti.

Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
BOGDO kaže...
mile59 kaže...

Sta znaci znaci "prepuniti" na 100%..?

To i mene zanima...

 

Kada telefon dođe do 100%, telefon se više ne puni. Softver kaže adapteru, e napunjen sam stani. Isto tako danasnje baterije u smartfonovima su toliko moderne, da čisto sumnjam da će ih ajmo reć nekih 1000 ciklusa punjena znatno oslabit, dizajnirane su tako da traju. 

 

Kao po nekim stručnjacima za očuvanje baterije najbolje je da baterija ne padne ispod 10% i da se puni do 90% jer se tako očuva vijek trajanja iste. Kao što je nekad bilo prvo moras ispraznit bateriju do ibera pa napunit i tako 3 ciklusa, da se ista formira...

 

Moje je pitanje onda isto tako što fast charge radi bateriji, evo najnoviji je 45 w, onda i to značajno skraćuje vijek trajanja ako se s "nasilu" upumpava velikom brzinom.

 

Baterije su dizajnirane da traju.

 

 baterije su potrosni materijal i najgori dio danasnje elektronike, te su dizajnirane da ne traju

Dardevil kaže...

Pišete gluposti vi koji tvrdite da punjenje preko noći šteti bateriji. Danas su telefoni i baterije toliko napredni da se baterija na 100% prestaje puniti i mobitel radi na malo struje koju dobije iz punjača (sam ograniči jačinu).

 

Ja sam sve svoje smartphone i tablete koje sam dosad imao punio 99% puta po noći, da me dočekaju ujutro napunjeni. Neke od telefona koje sam prodao (svake 2 godine produžim pretplatu i uzmem nešto drugo) mogu "pratiti" i dalje jer sam ih prodao prijateljima / poznanicima. I gle čuda, neki već rade više od 4 godine na originalnoj bateriji. Baterije jesu nešto oslabile, ali su daleko od neupotrebljivih, a jednako ih pune (po noći uglavnom, kao i ja).

 

Tako da... ne pišite gluposti.

 ne pisu se gluposti nego znanstvene cinjenice

https://batteryuniversity.com/index.php/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

 

https://www.sciencealert.com/how-to-charge-phone-battery-to-last-longer-advice-science

 

Once your smartphone has reached 100 percent charge, it gets 'trickle charges' to keep it at 100 percent while plugged in. It keeps the battery in a high-stress, high-tension state, which wears down the chemistry within.

 

druga stvar je ljudi kao ja mijenjaju mobitele cesto pa im to nije bitno, ali ako zelis i nakon godinu ili dvije imati bateriju u dobrom stanju onda ces paziti na nju (pitajte u servisima koliko ih se dnevno promijeni npr na s7, s8 ili s9 modelima).. samsung debelo predvodi u tom dijelu.

 

treca stvar je ta sto ne mozes skuziti da ti je baterija oslabila.. oslabi mozda 1% mjesecno i nema sanse da skuzis, pogotovo jer nikad ne koristis mob na isti nacin u istim uvjetima s istim aplikacijama/istom verzijom os-a, tako da ces nakon dvije godine vjerojatno imati 20-30% slabiju bateriju, ali ce ti se to ciniti normalno jer je jako postepeno gubila kapacitet i nisi mogao skuziti nista, a i ako skuzis onda ces okriviti update, aplikacije itd..

 

ali uz to sto je lose za bateriju prazniti je na 0% i drzati na 100, to sve skupa nije najgore, najgore je ubija temperatura. ostavljanje mobitela na suncu, u vrucem autu, punjenje s maskom i u isto vrijeme igranje ili tako nesto zahtjevnije.. tko to cesto radi taj ce je brzo unistiti..

cak i apple savjetuje skinuti masku prilikom punjenja da toplina izade https://www.apple.com/batteries/maximizing-performance/#ios

 

uglavnom ako mijenjas brzo mobitele radi s njim sto hoces, tesko da ces skuziti bilo kakav problem, a ako mislis imati duze vrijeme i zelis da ti nakon godinu dvije baterija dobro sluzi onda malo pripazi i promijeni glupe navike.

 

ne znam zasto se ljudi ljute na dobronamjerni savjet, kao da im mater opsujes. ali dobro, nije za zamjeriti, to su uglavnom tehnoloski neuki ljudi (prepoznaju se sami sa td :) )

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 23:15 (digitall).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
zuper kaže...
Primjetio sam da probleme sa baterijom uglavnom imaju oni koji previše kotroliraju rad telefona, gase procese koje možda ne bi trebali, ograničavaju aplikacije, ručno uključivanje/isključivanje BT, 4G, WiFi itd.
Pusti sve uključeno i nek automatika tj. OS rade svoje.

 Cuj da mi se mob normalno ponasao kao s9 nebih to sve to isao gasiti sigurno i zaje se vjeruj mi.

A koji ce mi k po noci upaljen 4g ili wifi, cemu to? Ok ako to netko zeli ali meni smisla da mi dolaze notifikacije a spavam lol 

I nzm kako bi to sve ostavljeno upaljeno moglo trositi manje bat nego ugaseno? Ako je tako onda u pm i samsung i logika cccc

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
killahtm kaže...
zuper kaže...
Primjetio sam da probleme sa baterijom uglavnom imaju oni koji previše kotroliraju rad telefona, gase procese koje možda ne bi trebali, ograničavaju aplikacije, ručno uključivanje/isključivanje BT, 4G, WiFi itd.
Pusti sve uključeno i nek automatika tj. OS rade svoje.

 Cuj da mi se mob normalno ponasao kao s9 nebih to sve to isao gasiti sigurno i zaje se vjeruj mi.

A koji ce mi k po noci upaljen 4g ili wifi, cemu to? Ok ako to netko zeli ali meni smisla da mi dolaze notifikacije a spavam lol 

I nzm kako bi to sve ostavljeno upaljeno moglo trositi manje bat nego ugaseno? Ako je tako onda u pm i samsung i logika cccc

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

i u cemu je problem ako netko ne zeli da mu po noci dolaze neke glupe notifikacije, da mu ostane vise baterije, barem je na androidu to uvijek bilo jednostavno iskljuciti/ukljuciti u sekundi, i cim ukljuci sve odjednom dode, u cemu je razlika?

ako ga skroz iskljuci onda ne moze primiti npr. neki hitan poziv i ne moze mu zvoniti alarm (na huawei moze i to :) )

 

killahtm jesi probao vratiti na tvornicke postavke?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 23:14 (digitall).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

i u cemu je problem ako netko ne zeli da mu po noci dolaze neke glupe notifikacije, da mu ostane vise baterije, barem je na androidu to uvijek bilo jednostavno iskljuciti/ukljuciti u sekundi, i cim ukljuci sve odjednom dode, u cemu je razlika?

ako ga skroz iskljuci onda ne moze primiti npr. neki hitan poziv i ne moze mu zvoniti alarm (na huawei moze i to :) )

 

killahtm jesi probao vratiti na 

Da upravo to,  nezelim primati notifikacije a za poziv zelim ostati dostupan, nevidim sta je tu cudno hehe

Sto kaze kolega digitall bar je lagano ujutro upalit net i sve ti stigne u par sek:)

Nisam ga resetirao jer sam mob uzeo novi prije 2tj, updateo ga na asg8 july patch, zatim reset na tvornicke, pa cak postavio sve kao novi mob a ne iz backupa da nebude sranja kad ono :( pa nzm koliko bi pomoglo resetirat opet?

Probat cu veceras iskljuciti 1sim pa sutra 2sim da eliminiram da nije losa kartica, drugu ideju vise nemam. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 23:48 (killahtm).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

 

Noćas sa svim uključenim, 3% baterije otišlo na S10+, kad je na airplane modu 1% baterije otiđe. Fakat ne znam kaj vi ljudi delate s tim telefonima.

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

i u cemu je problem ako netko ne zeli da mu po noci dolaze neke glupe notifikacije, da mu ostane vise baterije, barem je na androidu to uvijek bilo jednostavno iskljuciti/ukljuciti u sekundi, i cim ukljuci sve odjednom dode, u cemu je razlika?

ako ga skroz iskljuci onda ne moze primiti npr. neki hitan poziv i ne moze mu zvoniti alarm (na huawei moze i to :) )

 

killahtm jesi probao vratiti na tvornicke postavke?

LOL !!!! 

 

Možda nisam dobro pratio nastavu, ali u android temama je uvijek problem sa SOT brojkama, zar ne?! 

Osobno na svojem gadgetu imam "Night mode" koji mi omogućava da svi protokoli budu "stand by" do određenog doba jutra, i nikada mi se bakterija ne istroši niti 0.001%! 

Ono u čemu je problem kod kolege je činjenica da mobilni gadget radi fluidnije kada je na neke "frekvencije" uključen, a notifikacije aplikacija su nešto sasvim drugog! 

To što ja imam uključen WiFi i/ili 4G nije u koliziji sa notifikacijama aplikacija, i nebi trebalo mješati. 

Već čitati postove sa razumijevanjem! 

 

Evo sada je oko 23.53 i skinuti ću sa punjenja svoj gadget oko 00.00 pa ću ujutro učiniti SS da se vidi da nakon punjenja i skidanja sa struje nije potrošio ništa od 100% stanja baterije! 

Zanima me, možete li i vi se pridružiti ovakvom pokusu kolege ?! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Ok zna se da s10+ ima puno bolju bat ali reci jel imas ukljucenu stednju bat i jel koristis adaptive bat saving ili nesto drugo od postavki?

I ostali kome se da a pogotovo s10 vlasnici neka napisu kako koriste mob sto se tice postavki: 1 ili 2sim, da li su na 2k ili full hd rezi, koristite li bat saving mode i put unused apps to sleep, Adaptive bat i ostale postavke da malo usporedimo rezultate sot ;)

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Hehe dok sam odg kolega lucko je bio brzi sa prijedlogom samo bi nadodao ovo u vezi postavka.

Ja sam sada opali ss i drugi cu ujutro ali probati cu upaliti night mode sa ukljucenim wifi pa da vidimo jel ce biti razlike :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
BOGDO kaže...
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

 

Noćas sa svim uključenim, 3% baterije otišlo na S10+, kad je na airplane modu 1% baterije otiđe. Fakat ne znam kaj vi ljudi delate s tim telefonima.

 3% je ok. i to ovisi koliko je notifikacija/aplikacija radilo u pozadini i pristupalo mrezi..

na airplane modu ne bi trebao potrositi nista jer ni sim mreza ne radi, ne mozes primiti poziv

ATJLučko kaže...
digitall kaže...
ATJLučko kaže...

Onako na prvu, pa zašto ne isključite uopće total onda mobitel kolega ?! 

 

Meni stvarno nije jasni, zar se ne može staviti S10/10+ u neki silent mod, gdje dolaze samo notifikacije "koje ja odobrim" dok ostale dođu u recimo 07.00 ujutro kada istekne mod?!?! 

Osobno sam stava da "gašenje" WiFi i 4G opcija, SAMO ŠTETI bakteriji, dok nekim tihim modom se stvari elegantno riješavaju. 

lol

kako moze trositi vise nesto sto je iskljuceno u odnosu kad je ukljuceno.. aplikacija prvo proba pristupiti mrezi, ako je nema onda nema sto dalje raditi i primati/slati podatke.. trositi procesorsko vrijeme i mrezne resurse..

ako ne vjerujes zdravom razumu onda probaj jednom sam. ne bi smio preko noci izgubiti vise od 2-3% u slucaju iskljucenog wifi i mobilnih podataka.

 

i u cemu je problem ako netko ne zeli da mu po noci dolaze neke glupe notifikacije, da mu ostane vise baterije, barem je na androidu to uvijek bilo jednostavno iskljuciti/ukljuciti u sekundi, i cim ukljuci sve odjednom dode, u cemu je razlika?

ako ga skroz iskljuci onda ne moze primiti npr. neki hitan poziv i ne moze mu zvoniti alarm (na huawei moze i to :) )

 

killahtm jesi probao vratiti na tvornicke postavke?

LOL !!!! 

 

Možda nisam dobro pratio nastavu, ali u android temama je uvijek problem sa SOT brojkama, zar ne?! 

Osobno na svojem gadgetu imam "Night mode" koji mi omogućava da svi protokoli budu "stand by" do određenog doba jutra, i nikada mi se bakterija ne istroši niti 0.001%! 

Ono u čemu je problem kod kolege je činjenica da mobilni gadget radi fluidnije kada je na neke "frekvencije" uključen, a notifikacije aplikacija su nešto sasvim drugog! 

To što ja imam uključen WiFi i/ili 4G nije u koliziji sa notifikacijama aplikacija, i nebi trebalo mješati. 

Već čitati postove sa razumijevanjem! 

 

Evo sada je oko 23.53 i skinuti ću sa punjenja svoj gadget oko 00.00 pa ću ujutro učiniti SS da se vidi da nakon punjenja i skidanja sa struje nije potrošio ništa od 100% stanja baterije! 

Zanima me, možete li i vi se pridružiti ovakvom pokusu kolege ?! 

ok, ovo podebljano stvarno ne razumijem da li se pise o traktorima ili mobitelima..

fluidnije kad su neke frekvencije ukljucene.. ono wtfffffff?

dobro, shvatili smo da nemas android i da ne znas sto pricas, ok

killahtm kaže...

Ok zna se da s10+ ima puno bolju bat ali reci jel imas ukljucenu stednju bat i jel koristis adaptive bat saving ili nesto drugo od postavki?

I ostali kome se da a pogotovo s10 vlasnici neka napisu kako koriste mob sto se tice postavki: 1 ili 2sim, da li su na 2k ili full hd rezi, koristite li bat saving mode i put unused apps to sleep, Adaptive bat i ostale postavke da malo usporedimo rezultate sot ;)

ako si radio vracanje na tvornicke postavke onda ti ostaje opcija da izvadis jednu sim karticu pa probas, jer ako je signal slabiji mob potrosi puno vise energije da komunicira s odasiljacem

probaj jedan dan jednu ostaviti, vidjeti kako se ponasa, pa drugi dan samo drugu ostavi unutra pa vidi ima li razlike..

 

btw meni su prosle godine prilikom produljavanja ugovora u tmobile dali novu sim karticu (nisam je trazio) i rekli da ce ta nova raditi bolje s novim mobitelom (isti broj), navodno da se s onom starom moze dogoditi veca potrosnja baterije (u kombinaciji s novim modelima mobitela).. druge detalje o tome nisam saznao..

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 0:24 (digitall).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

@digitall

Dovoljno je da ju disable samo,ne? 

Mob pokazuje istu jacinu signala, obje su a1 ali jedna je prepaid druga na pretplatu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

probaj je fizicki izvaditi, da nema kontakt

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Pobrisano

sent via S9+
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 2:00 (Moby-Split).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
BOGDO kaže...
Moby-Split kaže...

Jel mogu kako na s10e podesit kad tokom razgovora maknem mob. sa uha da mi se ekran prije probudi? Isto tako i kad zavrsim razgovor treba mu dosta da mi se ekran probudi

 Upiši u tražilicu telefona smart stay, probaj uključit ako nije, možda pomogne.

 Ukljuceno je vec

sent via S9+
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
digitall kaže...

to su uglavnom tehnoloski neuki ljudi

 

 A ti si kao pametan zato jer si napravio 2x copy / paste linkova s neta? I to jedan iz 2010. godine?

 

Prestani se sramotit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 9:29 (Dardevil).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Dardevil kaže...
digitall kaže...

to su uglavnom tehnoloski neuki ljudi

 

 A ti si kao pametan zato jer si napravio 2x copy / paste linkova s neta? I to jedan iz 2010. godine?

 

Prestani se sramotit.

 kad dokazes da nesto od tog (jos uvijek) nije istina, i kad dokazes da ti ne koristis li-on bateriju, onda se javi.

ali ces morati detaljno objasniti kemijske procese unutar baterije i pripadajuće zakone fizike...

do tada prestani se sramotiti

cak ni ne vidis da su oba iz 2018 g

 

valjda sam trebao staviti 10000 linkova koji govore jedno te isto.. jer nitko nikad nije napisao nista drugačije od toga 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 11:33 (digitall).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Eo ss od jucer prije spavanja, ugasio sve i 1 sim disable samo ista stvar. Preko 30% oslo u cca 10h i sad sam na 43% bat. Kata freakin strofa...

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
killahtm kaže...

Eo ss od jucer prije spavanja, ugasio sve i 1 sim disable samo ista stvar. Preko 30% oslo u cca 10h i sad sam na 43% bat. Kata freakin strofa...

 

 

 

Daj čovječe poslušaj ljude i napravi taj hard reset, 5 minuta posla, a od kukanja nemaš ništa i tako. Gluposti se događaju i mobiteli nisu savršeni, nešto ti cucla bateriju u pozadini i to je to. Isto mi se dogodilo 2 puta sa s8 i hard reset je oba puta riješio problem. Možeš u samsung aplikaciji (zaboravio sam točno ime iste) napraviti backup i odmah nakon će ti restore-ati sve tako da nećeš ni osjetiti.

7 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Budimo realni da su baterije još uvijek slijepo crijevo modernih mobitela u odnosu na sav drugi hardver , e sad dali je to namjerno ili ni današnja tehnologija ne može puno više napraviti?????

Ali je i jasna činjenica da Samsung namjerno ili nenamjerno kaska i to sa svojim flagshipima po pitanju optimizacije baterije sa ostalim hardverom u odnosu na ostale proizvođače.

Kako je moguće da jedan

A70 također sa Amoled zaslonom i solidnim CPU

 ima jako dobru bateriju ,

nije li to čudno

a ujedno i smiješno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
meni pojede 2-3% prek noci ak se ne puni, a ostavim sve upaljeno, samo MUTE ukljucim, meni najvise pojede bateriju tune in app, ak sam nocna pa stavim slusalice i ode brzo bat i cim izadem iz kuce 4g je upaljen stalno i opet izdrzi cijeli dan baterija, al kad svi hvale taj Huawei, bas bi ga probao zbog baterije... cak sam imao i 2-3 kupca za s10plus, dobivao 5000kn i odbio sam, tesko mi se rastat od njega.. nisam bas siguran u p30pro...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice