Avira Rescue CD izdvojena tema

poruka: 27
|
čitano: 34.488
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Što je Avira Rescue CD i kako ga napraviti, pojasniti ćemo u sljedećem tutorijalu.

 

Avira Rescue CD je vrlo koristan alat kojim možemo ukloniti probleme bootanja u Windows uzrokovane virusom ili pak neku tvrdokornu i napronu virusnu zarazu na računalu za koju su standardni načini ukanjanja nemoćni. Dakle odličan je za ukanjanje virusa koji se vraćaju ponovo nakon restarta računala. Ovo je korisno zbog efikasnosti i jednostavnosti, pogotovo onima koji nisu voljni raditi reinstalacije sustava, bilo da nisu malo napredniji računalni korisnici ili pak žele "pobjediti viruse".Postoje i drugi slični alati, ali ovaj od Avire se navodi kao najbolji.

 

  • Preuzmite Avira bootabilni .iso file s ovog linka
  • Na prazan CD/DVD zapržiti taj .iso file nekim od programa za prženje(Nero, Ashampoo, UltraISO...)
  • Nakon što ste uredno napravili bootabilni CD/DVD restartirajte računalo( u boot priority provjerite dali je namješten CD/DVD ROM kao 1st. boot device)

______________________________________________________________________________________________________

Preporuka je da se ove radnje pravljenja Bootabilnog CD-a izvrše na nekom nezaraženom računalu, no ukoliko nemožete birati...

______________________________________________________________________________________________________

Nakon restarta i početka bootanja s CD/DVD-a trebali bismo dobiti Avira rescue boot menu koji izgleda ovako

 

Za početak je potrebno pritisnuti 1 da startamo AntiVir Rescue System.

Ukoliko nešto ne radi potrebno je u BIOS-u isključiti(disable) Floppy disk.

 

Nakon što smo uspješno pokrenuli AntiVir rescue dobijemo ovakav prozor, po defaultu jezik je njemački, to možemo promjeniti na engleski klikom na zastavicu kao na slici.

 

  • klikni na configuration i uradi isto kao na ovom screenshotu
  • idi na virus scanner i pokreni ga: screenshot
  • nakon što skeniranje završi klik na Miscellaneous i klik na Shutdown screenshot

 

 

I to je to..

Sretno vam i uspješno bilo u borbi protiv virusa...

BellatrixNamigiva

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2009 11:52 (Bellatrix).
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Svaka cast.Idem odmah napravit Rescue CD.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
offline
Avira Rescue CD

Odlično i korisno.

 

Ovo je za sticky Cool

15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

odma sticky!

AMD Phenom X3 2.1GHz | 2gb ram | HD4650 1024MB |ASUS M2N Motherboard
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Super!

Samo me zanima da li BootCD ima mrežnu podršku, tj. može li Avira praviti

update kao neki drugi rescue CD-ovi (Bit Defender, UBCD4WIN)...

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira Rescue CD
nedIm kaže...

Super!

Samo me zanima da li BootCD ima mrežnu podršku, tj. može li Avira praviti

update kao neki drugi rescue CD-ovi (Bit Defender, UBCD4WIN)...

Misliš dali se radi update virus databaze?
Da,  mislim da svaki dan ili svakih par dana na serveru mjenjaju taj .iso file i nadograde ga s zadnjim virus database-om.
Dakle već u iso file-u kojeg si preuzeo sa servera je friški virus database.
Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Ma mislio sam da li se Avira sama može apdejtati kada je bootam.

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira Rescue CD
nedIm kaže...

Ma mislio sam da li se Avira sama može apdejtati kada je bootam.

 Nemoze
Je, je, aha...
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Nemože tako.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

OK, hvala...

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
15 godina
offline
Avira Rescue CD

lijepo, lijepo. sticky

kad svi stavljaju sexy avatare moram i ja
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Hvala.

Nadam se da će to postati.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Dobrih tutora nikad dosta. Sticky! :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira Rescue CD
Bellatrix kaže...

Hvala.

Nadam se da će to postati.

 Eto sticki pao:)
Cestitam.Isparobao sam program i mogu ti rec da je jednostavan i odlican.
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
offline
Avira Rescue CD

Ovo je odlicno, zasluzeni stickyNamigiva

Q6600 OC @ 3.0Ghz, 4GB 1066Mhz Corsair, HD4870 512MB OC 790 1000, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano, Logitech Wave + MX 518, Z-4 MSI Wind U90x : Atom 1.6Ghz, 1Gb DDRII, Intel® 945GS, 80 GB, XP home
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Ja imam pitanje. Skinuo sam sa onog linka .iso file i zapržio ga sve je pet odaberem 1 u biosu

i umjesto d ami se pojavi onaj prozor na njemačkom mislim da je drugi po redu od linkova na slike meni se pojavi onaj pingvin sa linuxa. Koristi Win XP SP3 pa neznam zašto mi neće otvorit onaj prozor koji bi trebao. Hvala!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Probaj u BIOS-u postaviti Floppy disc na Disable ako nisi.

Ako si sve dobro napravio trebalo bi raditi.

Kod mene radi bez problema a evo i F1 IVO je potvrdio da i kod njega radi.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Mislim da jesam pokušat ću opet ovih dana pa ćemo vidjet stavit ću da boota samo sa dvd čitača.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
offline
Avira Rescue CD

Kod mene je pod "Configuration", pa unutar Directory i Search path namješteno /media/Devices, dok je kod Bellatrixa /mnt/, i još mu piše "(default: /mnt/)".

 

Da li je sve OK, ili da mijenjam u taj /mnt/, i zašto mi ne piše "(default: /mnt/)"? Hvala

 

EDIT: Dobio sam i gumb Update, pa mislim da imamo i mrežnu podršku ^^

Down goes the window, out goes the heat!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2009 13:54 (asusdvd).
14 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Slijedio upute, očistio komp, međutim nestali svi network adapteri? Jesam li nešto zeznuo ili? U device manageru sve puno žutih uskličnika...

15 godina
protjeran
offline
Avira Rescue CD

dal je korisno,.. mislim dal ukloni sta?

In love with motorbikes and computers.
14 godina
neaktivan
offline
Avira Rescue CD

Baš mi tereba taj   Avira Rescue CD, nikako se nemogu riješit ovog virusa :TR/ Rootkit.gen trojan

 

E sad, sve ljepo spržio, instalirao...itd

ali kad treba pokrenut tj.start scanner

start scanner je nedostupan, ne može se pokrenut !

 

ima koja ideja???

14 godina
protjeran
offline
RE: Avira Rescue CD

Sve je to ok, da Avast godinama nema boot scan...

 

Em je moćniji i stalno updatean, dok boot CD nije...

 

Makar ovo nije loš tool, svima koji trebaju instant brisanje, a ne žele imati avast, nema veze,

stavite free, updateajte, boot scan, nakon toga slobodno obrišite...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira Rescue CD
Don Kihoty kaže...

Sve je to ok, da Avast godinama nema boot scan...

 

Em je moćniji i stalno updatean, dok boot CD nije...

Koliko znam, Avira Rescue CD se iznova stavlja na servere sa svakom novijom verzijom databasea.

Dakle, skini ga ujutro i navečer i imat ćeš dvije različite verzije.

"Noćna" verzija sa svježijom bazom definicija, naravno.

13 godina
odjavljen
offline
Avira Rescue CD

Pa zar nije bolji hiren's boot DVD 15.1 RESTORED edition koji ima cijeli set alata za čišćenje virusa ?

Bootaš i pokreneš mini xp... nudi se barem 10-ak alata za čišćenje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 10:29 (osvit).
9 godina
protjeran
offline
Re: Avira Rescue CD
rescueosvit kaže...

Pa zar nije bolji hiren's boot cd koji ima cijeli set alata za čišćenje virusa ?

Bootaš i pokreneš mini xp... nudi se barem 10-ak alata za čišćenje?

..od kojih barem 9 ne radi kako spada!

Naime, ne možeš uspoređivati hiren's sa Rescue CD-om od Avire, pošto hirenu to nije osnovna namjena, već usputno površno skeniranje tek toliko da se nađe.

Dakle, i pored svojih vrlina, Hiren's boot cd nije isključivo namjenjen čišćenju malware-a kao što je slućaj sa Avira Rescue CD-om.

13 godina
odjavljen
offline
Avira Rescue CD

kako ne radi? Napraviš update virus database i skeniraš, pa bolje skenirat sa više programa nego samo s Avirom.

 

Evo baš sam  pokrenuo hiren's boot DVD 15.1 RESTORED edition, dakle:

namjesti se u BIOSU 1st boot sa CDa,

nakon toga bootati i odabrati mini xp,

nakon toga na desktopu mini xp pokrenuti network setup,

dalje pokrenuti programe i updateati virus definitions i nakon toga skenirati.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 10:08 (osvit).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice