Netko mi se spaja na računalo

poruka: 45
|
čitano: 33.812
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Netko mi se spaja na računalo

vec neko vrijeme sumnjam da mi se netko spaja na racunalo i dosad nisam imao dovoljno dokaza,

 

ali veceras mi se u 1 sat dogodilo to da mi je pozadina ekrana (Windows 7) i taskbar traka i sve uokolo prozora posvijetlilo u njezno plavu (inace mi je pozadina crna i wallpaper je crn), i mislim da je to dovoljno za dokaz jer znam kako izgleda kad se spaja na racunalo. od straha sam refleksno iskljucio racunalo iz struje.

 

sve je pocelo kada sam primjetio u administrative tools u security tabu primjetio cudne logove, special logon, logon ovaj, logon onaj, cackanje po programdata/microsoft/crypto/RSA/machinekeys, ne znam tu staviti logove ali ima ih poprilicno i cini mi se kao da netko se konstantno spaja na moj komp.

 

nazalost, i sam sam kriv, stavio sam samo AV, neku napredniju zastitu ni firewall nemam, neko sam vrijeme koristio eset smart security a onda sam poludio jer sam uvidio da me pita za svaku glupost i propusta internet promet prema racunalu jer misli da je to normalan promet kojeg zelim propustiti (torrenti) pa ga nisam znao podesiti...

 

mreza je wireless, recimo da je kljuc relativno zasticen, ali opet greska, naime, od B neta je provider, ne mogu staviti mrezu da bude nevidljiva, ako je nevidljiva onda se moj komp nece spojiti na nju, isto tako zastita mreze moze biti samo WEP, ako stavim bilo sta drugo opet mi ne radi nista..

 

sada sam promjenio naziv administratora u drugi naziv, stavio sifru administratoru i iskljucio guest acc i remote desktop connection ali sumnjam da je vec prekasno, najgori moguci scenario je da moj komp, dok razmjenjujem torrente, sudjeluje u razbijanju neke sifre za neciju kreditnu karticu s pomocu nekakvog trojanca koji je odavno na njemu..

 

sta da radim?? kako da se zastitim, kako da saznam da li se stvarno netko spojio na moj stroj ili ne?? kako sprijeciti ovakve napade ubuduce? da li pomaze ako my docs i ostale mape ukljucujuci i desktop stavim na D disk i ako u tim fileovima imam trojanca da li ce mi pomoci format C i nanovo instalacija windowsa???

 

pomozite mi, jer mislim da sam lud, poceo sam sumnjati u urotu, zele me se docepati

14 godina
neaktivan
offline
Netko mi se spaja na računalo

'' ali veceras mi se u 1 sat dogodilo to da mi je pozadina ekrana (Windows 7) i taskbar traka i sve uokolo prozora posvijetlilo u njezno plavu (inace mi je pozadina crna i wallpaper je crn), i mislim da je to dovoljno za dokaz jer znam kako izgleda kad se spaja na racunalo. od straha sam refleksno iskljucio racunalo iz struje. ''

 

orginal windows?

Bilo bi zgodno ... ali nije potrebno
14 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
peacock kaže...

vec neko vrijeme sumnjam da mi se netko spaja na racunalo i dosad nisam imao dovoljno dokaza,

 

ali veceras mi se u 1 sat dogodilo to da mi je pozadina ekrana (Windows 7) i taskbar traka i sve uokolo prozora posvijetlilo u njezno plavu (inace mi je pozadina crna i wallpaper je crn), i mislim da je to dovoljno za dokaz jer znam kako izgleda kad se spaja na racunalo. od straha sam refleksno iskljucio racunalo iz struje.

 

sve je pocelo kada sam primjetio u administrative tools u security tabu primjetio cudne logove, special logon, logon ovaj, logon onaj, cackanje po programdata/microsoft/crypto/RSA/machinekeys, ne znam tu staviti logove ali ima ih poprilicno i cini mi se kao da netko se konstantno spaja na moj komp.

 

nazalost, i sam sam kriv, stavio sam samo AV, neku napredniju zastitu ni firewall nemam, neko sam vrijeme koristio eset smart security a onda sam poludio jer sam uvidio da me pita za svaku glupost i propusta internet promet prema racunalu jer misli da je to normalan promet kojeg zelim propustiti (torrenti) pa ga nisam znao podesiti...

 

mreza je wireless, recimo da je kljuc relativno zasticen, ali opet greska, naime, od B neta je provider, ne mogu staviti mrezu da bude nevidljiva, ako je nevidljiva onda se moj komp nece spojiti na nju, isto tako zastita mreze moze biti samo WEP, ako stavim bilo sta drugo opet mi ne radi nista..

 

sada sam promjenio naziv administratora u drugi naziv, stavio sifru administratoru i iskljucio guest acc i remote desktop connection ali sumnjam da je vec prekasno, najgori moguci scenario je da moj komp, dok razmjenjujem torrente, sudjeluje u razbijanju neke sifre za neciju kreditnu karticu s pomocu nekakvog trojanca koji je odavno na njemu..

 

sta da radim?? kako da se zastitim, kako da saznam da li se stvarno netko spojio na moj stroj ili ne?? kako sprijeciti ovakve napade ubuduce? da li pomaze ako my docs i ostale mape ukljucujuci i desktop stavim na D disk i ako u tim fileovima imam trojanca da li ce mi pomoci format C i nanovo instalacija windowsa???

 

pomozite mi, jer mislim da sam lud, poceo sam sumnjati u urotu, zele me se docepati

 

K'o scena iz horor filma! Iznenađen

 

Nedaj se!!

15 godina
protjeran
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Isključi WiFi router prespoji sa kompom pomoću optičkog kabela.

Skeniraj local diskove sa Malwarebytes i Super anti spyware

poslije sa HitMan Pro.

Instaliraj si CIS comodov freewareNamigiva

trash bin can:S
14 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
stoncin3 kaže...

Isključi WiFi router prespoji sa kompom pomoću optičkog kabela.

Skeniraj local diskove sa Malwarebytes i Super anti spyware

poslije sa HitMan Pro.

Instaliraj si CIS comodov freewareNamigiva

Napravi ovo šta ti je Stoncin3 rekao ali nemoraš baš ići na CIS - prije se upoznaj s cis-om(ako se uopće odlučiš na njega).

Ako imaš instaliran kakav program tipa teamviewer i sl. deinstaliraj!

Uglavnom po meni nebi trebalo biti ništa strašno!

 

Možeš li nam reći kakvu zaštitu imaš(antivirus i sl.), općenito?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 5:14 (brixy).
15 godina
offline
Netko mi se spaja na računalo

Ma meni se čini da lik zeza. Windowsu 7 je dovoljan njegov firewall a za antivirus se stavi Avira, Avast, CIS .... Stavi se Malawarebytes i superantispyware i preskenira. A ako ne znaš se zaštiti u windowsima onda si stavi linux i miran si.

Sometime the best defense is to attack!
14 godina
odjavljen
offline
Netko mi se spaja na računalo

Stavi si bilo koji bolji Firewall na komp (tipa Online Armor, Comodo, Pc Tools firewall) i ako primjetiš nekakvo sumnjivo spajanje ili bilo kakav sumnjiv promet, blokiraj.

Ako već sumnjaš na trojanca, skeniraj MBAM-om ili SAS-om.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
stoncin3 kaže...

Isključi WiFi router prespoji sa kompom pomoću optičkog kabela.

Skeniraj local diskove sa Malwarebytes i Super anti spyware

poslije sa HitMan Pro.

Instaliraj si CIS comodov freewareNamigiva

Kakvog optickog kabela????????

 

Ako ti taj bnetov router ne nudi nikakvu drugu zastitu od te sto nabroja prvo kupi posten router i njega kabelom povezi sa tim sto vec imas i onda na njemu podesi najmanje wpa a ako mozes i wpa2.

:)
16 godina
online
Netko mi se spaja na računalo

Ljudi koji te savjetuju da to nije "ništa strašno" nemaju ideju o tome što se može dogoditi - jedna od zanimljivijih stvari jest da netko sa tvog kompa cucla CP, ili kao što kažeš, "razbija kartice", no ne nužno na taj način - može i slati spam, mogućnosti da se u kriminalne svrhe upotrijebi tvoje računalo su nebrojene.

 

Što napraviti u ovakvom slučaju?

 

Paranoidan nakonšto je do upada došlo ne možeš biti dovoljno. Najjednostavniji način rješavanja problema jest backup i reinstalacija, no backup si morao imati i od prije; ako backupiraš samo dokumente, OK, ali bilo kakvi binarni fajlovi su moguć izvor ponovne zaraze. Ono što moraš promijeniti su navike korištenja računala, a to je ono što ljudi nemaju volje raditi, jer su puni sebe i svoje pameti, no ipak ću napisati ovdje:

 

1. hitan posjet prijatelju, te na njegovom računalu promijeniti sve passworde koje koristiš na internetu: forumi, Facebook, mailovi. Naravno, pretpostavka je da prijatelj nema zaraženo računalo :). Da ih ne zaboraviš, koristi program KeePass (ili sličan, ja koristim gorenavedeni) te pomoću njega generiraj kompleksne šifre. Napravi backup datoteke sa novogeneriranim šiframa, trebat će ti :).

2. Pažljiv backup i reinstalacija sustava. Koristiti isključivo originalni medij za instalaciju windowsa, ili vlastoručno izrađenu kopiju. Raznorazne "Ultra", "Black" te "Whatever" modificirane instalacije mogu, na putu do tebe, biti modificirane na način da sa njima instaliraš i neki rootkit, a da za to i ne znaš. Vjerojatnost za to je velika - osim ako nisi sam radio modifikacije pa da znaš što si točno napravio, ili dobio medij direktno od releasera; medij je mogao modificirati bilo tko te ga staviti na filesharing.

3. Tijekom instalacije postaviti kompleksnu šifru na Administracijskom accountu, brojke i slova, velika i mala, ako dodaš još i neki znak poput underscorea, šifra se dodatno pojačava i teže ju je razbiti. NE ISKLJUČUJ UAC, POSTOJI S RAZLOGOM!

4. Postavi običan user account za svakodnevni rad!Nikad, ali baš nikad, nemoj raditi kao administrator! Ovo je gotovo najvažnija stvar!

5. Čim instalacija završi, te si postavio accountove, budi siguran da je Windows firewall pokrenut, te odmah pristupi patchiranju sustava putem Windows Updatea, naravno, iz user accounta. Nakon patchiranja, restartaj računalo te provjeri ima li još nadogradnji.

6. Kad su windowsi patchirani, instaliraj antivirusni softver. Tu ti ne mogu dati preporuku, vidim da se lome koplja oko AV softvera na ovom forumu, no imaj na umu da bi bilo zgodno imati softver koji će, osim real time skeniranja datoteka na disku imati i mogućnost skeniranja mrežnog prometa. Nije potrebno kupovati AV softver za kućnog korisnika, no crackani AV je jednako loš kao i modificirani windowsi.

7. Nadalje je relativno lagano; izrada imagea diska je poželjna, da imaš čisti sustav na koji se možeš vratiti. Vraćanje backupa u svoj user account. Instalacija programa kroz opciju sekundarnog logina (to je onaj desni klik pa "run as admnistrator", stvarno nije potrebno da se logiraš kao Admin skoro nikad). Za one koji crackaju igre i programe, crackove obavezno provjeriti na Virustotal i Jotti sken sajtovima. Ako se već morate baviti ilegalnim radnjama, barem se osigurajte da vaše računalo ne postane spambot.

8. Mislim da je to - to. Aha, da: ako u tvom routeru postoji firewall, uključi i njega. Dva različita firewalla jedan za drugim su bolja zaštita od samo jednog ili sačuvajbože - niti jednog.

 

Ono najbitnije: počni se educirati o opasnostima sa interneta, te kako se boriti protiv njih. Educiraj se o tome što je firewall i kako točno radi, pa ga nikad nećeš morati gasiti jer ti neki program ne radi. Također, razmisli o tome kako ćeš najjednostavnije raditi redovit backup bitnih dokumenata i ostalih podataka - hoćeš li ih jednom tjedno snimati na DVDove, ili ćeš ih kopirati na vanjski HDD - tvoj izbor, ako nisi siguran, otvori novu temu pa te možda mogu savjetovati.

 

Pozdrav.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 9:43 (Father_Dougal).
16 godina
offline
Netko mi se spaja na računalo

skeniran komp sa super anti spyware, nasao je nesto i ocistio, zaboravio sam kopirati log.

 

skenirao komp s NOD32 u safe modu, nasao trojanca u Java/class/nesto i stavio u karantenu, ja pobrisao iz karantene.

 

za svaki slucaj cu promjeniti sifre svagdje, doduse trenutno mi je problem doci do drugog kompa a da je cist, ali muce me svi ti logoni i logoffi u security unutar administrative panela.

 

kako da razlucim sta je od sofvera i windowsa a sta od neovlastenog upada?

 

 

p.s. jos jedna stvar vezana za B net:

 

koliko god puta promjenio admin pass na routeru, uvijek se ponisti i vrati na staro, ne znam zbog cega. da li netko zna moze li se ovo promjeniti

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 10:33 (peacock).
15 godina
protjeran
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
logic kaže...
stoncin3 kaže...

Kakvog optickog kabela????????

 

Pa šta se ne spaja bežično ili sa kabelom ako neće WiFi aktivirat ili koristiti?

Optički kabel ili..?

peacock kaže...

kako da razlucim sta je od sofvera i windowsa a sta od neovlastenog upada?

koliko god puta promjenio admin pass na routeru, uvijek se ponisti i vrati na staro, ne znam zbog cega. da li netko zna moze li se ovo promjeniti

 

Stavi PC Tools firewall pa ga nauči par dana dok ne obiđe sve adrese i spajanja software na komp koje koristiš!

Može i tako ako nisi spojen bežično. Uvijek možeš koristiti enkripciju na modemu nakon što ga spojiš bežično

trash bin can:S
16 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Koji to router za kucnu upotrebu i koji to komp ima mrezu izvedenu pomocu optickih kablova??????????????

 

Jel znas ti uopste sta je to i kako to izgleda? Ocigledno ne.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

B.Net koristi Cisco EPC2425 wireless modem/router (http://www.comhem.se/blob/view/-/14442/data/4530/-/manual_cisco.pdf.pdf)

Jedini kabeli koji se spajaju na njega su UTP-ovi i koaksijalac.

Router ima mogućnost WPA2 enkripcije i svih ostalih klasičnih načina zaštite (firewall, filtriranje MAC adresa, skrivanje SSID, promjene passworda,...).

ZIG ZAG
15 godina
protjeran
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Koji je onaj narandžasti kabel koji ide iz routera u PC?

Ili žute boje?Iznenađen

trash bin can:S
16 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

To je UTP kabel. Optika nije 101 %.

:)
15 godina
protjeran
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

TYNamigiva

A ako mi možeš onda reći da li se optika koristi kod umrežavanja

računala?

Npr kod firmi i servera!

To me buni jer sam čuo da se onda stave optički? A ja sam automatski povezao sa svojim WiFi routerom doma..

logicNamigiva

trash bin can:S
16 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Ne. Optika se za sada koristi samo kao interkonekcija izmedju cvorista. Jedina upotreba optike u kuci je konekcija audio i video opreme. recimo moji zvucnici su optikom povezani sa kompom.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Optika se koristi kod strukturnog (vertikalnog) kabliranja unutar zgrade.

UTP kabeli se koriste kod horizontalnog kabliranja (npr. po jednom katu).

ZIG ZAG
14 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
logic kaže...

Jedina upotreba optike u kuci je konekcija audio i video opreme.

Hmmmm.....a FTTH (Fiber to the home)?

Amis to već ima.....

ZIG ZAG
15 godina
protjeran
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
logic kaže...

samo kao interkonekcija izmedju cvorista.

Hvala ti puno!Namigiva

To mi je to.

TNX

A jer to ethernet kabel? Iako sam skoro siguran da nije..

trash bin can:S
16 godina
neaktivan
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo

Ono za sto si ti mislio da je optika je ethernet kabel ili UTP kabel.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Netko mi se spaja na računalo

Ma stari jednostavno doznaj ko je ta budala šta ti upada u komp, onda otiđi do njega i razbij mu facu... to ti djeluje 100%

 

15 godina
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
stoncin3 kaže...

Isključi WiFi router prespoji sa kompom pomoću optičkog kabela.

Skeniraj local diskove sa Malwarebytes i Super anti spyware

poslije sa HitMan Pro.

Instaliraj si CIS comodov freewareNamigiva

to je to..

 

jucer sam po prvi puta neki norc od toga i instaliro kod sebe doma cisto da vidim sta to imam na kompu nakon cca 6 mjeseci nezasticenih windowsa 7 samo njegov firewall je bio on, nisam imo niti jedan antivirusni..

 

dakle idemo redom..

 

prvo sam instalirao malwerebytes i nasao mi je 68 adware tracking cookija sta je normalno i to nije stetna stvar i koliko god puta je brisao opet ce se pojavljivat to su informacije koje si stranice posjecivao i tako... sam je to naso..

 

dakle idemo dalje..

 

instaliro sam super anty spyware... naso mi je icy tower. exe file da nekaj ne stima sa njime.. hmh.... ok izbrisem to.. iako mu nije bilo nis al mi nije niti trebo..

 

instaliram hitman pro i naso je nis. sve cisto..

 

na kraju sam jos i roknuo cis i njega sad imam instaliranog jer mi je fora... pameetan je dosta toga blokira i pita me da li ovo ili ono ima dozvolu za pristup i tak to..

 

njegov antivirus mi takoder nije nis naso..

 

al na kraju krajeva kada ja to sve zbrojim to netreba jel tak??

 

 

pa jbte u tih 6 mjeseci ja sam posjecivo svakave stranice na kojima je bilo tona sranja.. inace sam na winxp odmah bio pobro sva moguca sranja..

 

i sad me cudi kak to da nisam fucking nis posebno naso na svom kompu......

 

al opet iako nisam imo nis sad se osjecam sigurnije..

 

windows firewall on, comodo internet security on, u pozadini mi radi antispyware kao i cis vec spomenuti, takoder prilikom ulaska u windowse hitmanpro i malware rade svoj poso..

 

ali kak bi rekli wgaf..

 

izgleda da su to samo reklame i gluposti... cak imam neki dojam da ce se tek sad na mene navuc sranja........................

 

sve to vuce sranja za sobom... al wgaf ja se osjecam sigurnijim??

14 godina
odjavljen
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
toxic kaže...

 

windows firewall on, comodo internet security on, u pozadini mi radi antispyware kao i cis vec spomenuti, takoder prilikom ulaska u windowse hitmanpro i malware rade svoj poso..

 

Isključi Windows firewall, sa CIS-om dolazi odličan firewall koji je bolji, a i po defoultu dolazi uključen, što znači da imaš dva uključena, što nije dobro.

15 godina
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
kingmedo kaže...
toxic kaže...

 

windows firewall on, comodo internet security on, u pozadini mi radi antispyware kao i cis vec spomenuti, takoder prilikom ulaska u windowse hitmanpro i malware rade svoj poso..

 

Isključi Windows firewall, sa CIS-om dolazi odličan firewall koji je bolji, a i po defoultu dolazi uključen, što znači da imaš dva uključena, što nije dobro.

je a zbog cega nije dobro?? po cemu je taj firewall bolji ?

 

pa ja nisam prije svih ovih programa imo nis zarazenog jel to sta govori??

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 10:50 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Netko mi se spaja na računalo

trebao bi isključiti sve osim cis-a
mogao si tako 6 godina,nema malware..kažem jaNevinašce

14 godina
odjavljen
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
toxic kaže...
kingmedo kaže...
toxic kaže...

 

windows firewall on, comodo internet security on, u pozadini mi radi antispyware kao i cis vec spomenuti, takoder prilikom ulaska u windowse hitmanpro i malware rade svoj poso..

 

Isključi Windows firewall, sa CIS-om dolazi odličan firewall koji je bolji, a i po defoultu dolazi uključen, što znači da imaš dva uključena, što nije dobro.

je a zbog cega nije dobro?? po cemu je taj firewall bolji aj procitaj u kojem sam ja sarkazmu napiso svoj tekst.. same reklame nis drugo..

Nije ti baš nekakav sarkazam, ozbiljna je tema, nema potrebe za spammanjem.

Dao sam ti savjet, ako ga ne želiš prihvatiti tvoja stvar.

15 godina
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
kingmedo kaže...
toxic kaže...
kingmedo kaže...
toxic kaže...

 

windows firewall on, comodo internet security on, u pozadini mi radi antispyware kao i cis vec spomenuti, takoder prilikom ulaska u windowse hitmanpro i malware rade svoj poso..

 

Isključi Windows firewall, sa CIS-om dolazi odličan firewall koji je bolji, a i po defoultu dolazi uključen, što znači da imaš dva uključena, što nije dobro.

je a zbog cega nije dobro?? po cemu je taj firewall bolji aj procitaj u kojem sam ja sarkazmu napiso svoj tekst.. same reklame nis drugo..

Nije ti baš nekakav sarkazam, ozbiljna je tema, nema potrebe za spammanjem.

Dao sam ti savjet, ako ga ne želiš prihvatiti tvoja stvar.

hm kak bi rekli nepismeni yes how no ...

 

ak sam imo 6 mjesecci nezasticeni windows samo je bio firewall on, da budem iskren posjecivao sam porno stranic, stranice sa piratskim i nedozbvoljenim sadrzajem di i tak razna sranja di bih na xpu u roku tjedan dana moro preinsalira windowse, a da stvar bude bolje na sedmici nisam imo antivirus ili nis.

 

i rekoh aj idem probat to sve pa da vidim u kojem sam sranju..

 

na kraju nikakvom i nis, sad mi ti programi rade u pozadini i pitaju me za svaki nor oces ovo oces ono.. a ja koristi nemam?? ili imam.... nije mi se jendom desilo da instalram recimo aviru ili nod pa oni na sebe navucu sranja...

 

nego daj ti meni reci zasto ja nesmijem imat 2 firewalla ukljucena u isto vrijeme u ovom slucaju windows 7 firewall i comodo firewall ili ti ga vatrozid lol

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 10:56 (toxic).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
toxic kaže...

hm kak bi rekli nepismeni yes how no ...

 

ak sam imo 6 mjesecci nezasticeni windows samo je bio firewall on, da budem iskren posjecivao sam porno stranic, stranice sa piratskim i nedozbvoljenim sadrzajem di i tak razna sranja di bih na xpu u roku tjedan dana moro preinsalira windowse, a da stvar bude bolje na sedmici nisam imo antivirus ili nis.

 

i rekoh aj idem probat to sve pa da vidim u kojem sam sranju..

 

na kraju nikakvom i nis, sad mi ti programi rade u pozadini i pitaju me za svaki nor oces ovo oces ono.. a ja koristi nemam?? ili imam.... nije mi se jendom desilo da instalram recimo aviru ili nod pa oni na sebe navucu sranja...

 

nego daj ti meni reci zasto ja nesmijem imat 2 firewalla ukljucena u isto vrijeme u ovom slucaju windows 7 firewall i comodo firewall ili ti ga vatrozid lol

Dao sam ti samo preporuku ukoliko ćeš koristit CIS, to što imaš glup sarkazam, tvoj problem.

Ne smiju raditi zato što može doći do konflikta, slična stvar kao i s antivirusnim programima. Uostalom, i sam Windows ti daje upozorenje da dva firewalla mogu smetati jedan drugome.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 11:01 (kingmedo).
15 godina
offline
RE: Netko mi se spaja na računalo
kingmedo kaže...
toxic kaže...

hm kak bi rekli nepismeni yes how no ...

 

ak sam imo 6 mjesecci nezasticeni windows samo je bio firewall on, da budem iskren posjecivao sam porno stranic, stranice sa piratskim i nedozbvoljenim sadrzajem di i tak razna sranja di bih na xpu u roku tjedan dana moro preinsalira windowse, a da stvar bude bolje na sedmici nisam imo antivirus ili nis.

 

i rekoh aj idem probat to sve pa da vidim u kojem sam sranju..

 

na kraju nikakvom i nis, sad mi ti programi rade u pozadini i pitaju me za svaki nor oces ovo oces ono.. a ja koristi nemam?? ili imam.... nije mi se jendom desilo da instalram recimo aviru ili nod pa oni na sebe navucu sranja...

 

nego daj ti meni reci zasto ja nesmijem imat 2 firewalla ukljucena u isto vrijeme u ovom slucaju windows 7 firewall i comodo firewall ili ti ga vatrozid lol

Dao sam ti samo preporuku ukoliko ćeš koristit CIS, to što imaš glup sarkazam, tvoj problem.

Ne smiju raditi zato što može doći do konflikta, slična stvar kao i s antivirusnim programima. Uostalom, i sam Windows ti daje upozorenje da dva firewall-a mogu smetati jedan drugome.

pa zasto imam glup sarkazam? zato sta sam reko istinu?? i sta se sam sebi smijem sta sam izgubio preko 4 sata dok sam to sve preskeniro i tak to... da bih na kraju saznao da sam bio zasticen sasvim dobro sa windows firewallom bez antivirusnog softwarea i dodatnih đinđija..

 

I kaj sad imam sve to instalirano potrebno ili nije potrebno kao sta sam reko zbog tih svih reklama i popularnosti moram priznat da se ipak osjecam sigurnije....

 

ali fucking ja nisam dobio nikakav konflikt tj windowsi mi nisu nis bacili nikakvo upozorenje i sve radi savrseno isto kao i prije, mozda mi mrvicu vise ruži hdd zbog tih silnih pozadinhih operacija i programa ali kao sta rekoh nema veze jer sam sigurniji..

 

mislim da za moj sarkazam ovdje nitko nema odgovor... zasto je tako kako je...... niko mi nezna reci sta sam dobio sa tim svim programima i zasto se ja nisam zarazio u tih 6 mjeseci sa nicim...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice