Sigurnosni programi

poruka: 14
|
čitano: 5.998
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Sigurnosni programi

Odnedavno, tocnije ima nekih godinu dana odkako sam cuo za njega koristim 360 total security antivirusni program.

Odlican je i ne zauzima puno prostora i ne trosi puno sistemskih resursa za razliku od mog starog Kaspersky IS-a koji kad skenira nisi nista mogao raditi na kompjuteru.

Pa zanima me jeli itko od vas cuo o ovom antivirusu i dali ga koristi.

Svi ga hvale i na recenzijama je se pokazao odlican, toliko odlican da cak i govore da moze konkurirati Kaspersky-u a i besplatan je.

Ima zastitu i antivirusnu i anti-spyware i anti-malware, znaci pravi 3u1. Ja odkako ga koristim nisam jos virusa imao, uz njega koristim jos i od Iobita Advanced system care 9 PRO verzija koji isto ima mnogo dobrih alata i za razliku od Tune up za mene je bolji a i lakse je naci PRO verziju za ASC PRO nego za Tune up koji sam prije koristio.

 

Pa sta vi mislite o ova 2 programa, dali ste culi za njih i dali ih koristite.

10 godina
offline
Re: Sigurnosni programi

Koristim 360 total security zadnjih par mjeseci. Free program dobar za nekog, ajmo reć prosječnog korisnika koji nema velike zahtjeve od AV programa i u tom smislu radi solidan posao. Prije sam koristila AVG ali ubiše me sa ovim zadnjim Zen nebulozama pa sam sva računala prebacila na 360. Koliko dugo će ovaj program zadovoljavati moje potrebe to ćemo vidjet.

Ovaj drugi program ne koristim, iskreno nisam ni čula za njega.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 20:24 (ddarknessfairyy).
8 godina
neaktivan
offline
Sigurnosni programi

Proguglaj malo o cem se radi, odlican program koji moze da vam kompjuter modificira i do u sitna zrnca sto se kaze, ja ga koristim vec dugi niz godina i prezadovoljan sam.

Mogucnosti koje mozes modificirati s njim su skoro beskonacne, sve sto ti padne na pamet ovaj program moze modificati.

13 godina
offline
Sigurnosni programi

Ja se baš i ne pouzdam u taj AV budući da je bila neka afera špijuniranja korisnika, uzimaju sve i svašta od korisnika bez vašeg znanja. I drugi antivirusi prikupljaju podatke, ali vas obavijeste o tome i u opcijama nude gašenje prikupljanja podataka. Također je bila još jedna afera gdje je Qihoo (tvrtka koja proizvodi antivirus) varala na antivirusnim testovima kako bi dobili bolju detekciju i bili proglašenim najboljim antivirusom. Njihovo varanje se otkrilo i za kaznu ih se više ne testira.

 

Ukratko, ako vjerujete kinezima, slobodno koristite taj 360.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Sigurnosni programi

Citao sam o toj nazovimo je prevari, a radi se o tome da 360 total security ima 3 engine-a koja skeniraju.

Njihov, Avira i Bitdefender, i u testu o kojem i ti pricas je bila rijec da su nadlezni testirali samo njihov engine za skeniranje da vide njegovu detekciju, dok je u stvarnosti na tome testu bio ukljucen i Bitdefender engine sa njihovim engine-om i onda su oni na testu dobili 98% cini mi se rezultat.

Ali svakako besplatan program koji mi omogucava da ja koristim Aviru i Bitdefender i ima jos i dodatan engine za skeniranje nije za baciti.

Nadam se da ovo nije protiv pravila ali evo jedna tema nakon koje sam i ja instalirao 360 total total security i jos uvjek ga koristim.

antivirusni programi

360-total-security-skoro-pa-savrseni-besplatni-antivirus/

 

I greska koju gotovo vecina korisnika napravi nakon instalacije 360 total security je da ne ukljuci Avira i Bitdefender engine, jer nakon instalacije antivirusa oni nisu ukljuceni po defaultu nego se moraju naknadno ukljuciti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 20:49 (delta-hawk).
10 godina
offline
Re: Sigurnosni programi
Marko :D kaže...

Ja se baš i ne pouzdam u taj AV budući da je bila neka afera špijuniranja korisnika, uzimaju sve i svašta od korisnika bez vašeg znanja. I drugi antivirusi prikupljaju podatke, ali vas obavijeste o tome i u opcijama nude gašenje prikupljanja podataka. Također je bila još jedna afera gdje je Qihoo (tvrtka koja proizvodi antivirus) varala na antivirusnim testovima kako bi dobili bolju detekciju i bili proglašenim najboljim antivirusom. Njihovo varanje se otkrilo i za kaznu ih se više ne testira.

 

Ukratko, ako vjerujete kinezima, slobodno koristite taj 360.

 

 

 Realno gledajući tko danas ne špijunira korisnika? Od Os-a, internet browsera, AV programa...svi imaju oči i uši ko radare.

Meni je kod AV-a bitno da je lagan,ne troši puno, da se lako konfigurira i da ne zaje*ava puno. Ovo zadnje mi je izrazito bitno pošto većinu mojih računala povremeno koriste osobe sa vrlo malo znanja i koje imaju napad panike čim im iskoči bilo kakva obavijest .

A ako me već i špijuniraju bit ću im izrazito nezanimljiva, dva od tri računala i laptop voze na legalnim windowsima(jedan na Ubuntu), svi programi legalni, od igara igram samo free MMO, na bankovnom računu imam (pre)malo a ne posjedujem ni amaterske uradke ni golišave fotografije 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
offline
Re: Sigurnosni programi
Marko :D kaže...

Ja se baš i ne pouzdam u taj AV budući da je bila neka afera špijuniranja korisnika, uzimaju sve i svašta od korisnika bez vašeg znanja. I drugi antivirusi prikupljaju podatke, ali vas obavijeste o tome i u opcijama nude gašenje prikupljanja podataka. Također je bila još jedna afera gdje je Qihoo (tvrtka koja proizvodi antivirus) varala na antivirusnim testovima kako bi dobili bolju detekciju i bili proglašenim najboljim antivirusom. Njihovo varanje se otkrilo i za kaznu ih se više ne testira.

 

Ukratko, ako vjerujete kinezima, slobodno koristite taj 360.

 

 

Nije tu bilo nikakvog klasičnog varanja, nego samo udaranja po Kinezima koji su vrlo ljuta i još besplatan konkurencija.Sve šta radi Qihoo to rade i drugi, ali velike AV firme kao recimo Avira su zaštičene ko lički međedi.Ko drugo svi ti AV testovi su u sivoj zoni, a zakaj je to tak to sam napisal na dolnjim linkovima.AV testovi su onako običan marketing, a glavna mantra je "plačeni AV je bolji od besplatnog", a to je realno glupost na kvadrat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1207&jumpto=4639588&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1214&jumpto=4657462&sort=asc&view=flat

 

Optužit Qihoo/360 Security za skupljanje podataka je glupost da boli mozak, pa pogledaj samo na šta ti liči Windows 10 fučkaj ga sad.Danas je moderno bacat optužbe na Kineze, a sve to ide ciljano da se zaštiti marketinški prenapuhana zapadna konkurencija.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/spybot-anti-beacon-windows-7810-spijuncine/230357.aspx

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: Sigurnosni programi
delta-hawk kaže...

Odnedavno, tocnije ima nekih godinu dana odkako sam cuo za njega koristim 360 total security antivirusni program.

Odlican je i ne zauzima puno prostora i ne trosi puno sistemskih resursa za razliku od mog starog Kaspersky IS-a koji kad skenira nisi nista mogao raditi na kompjuteru.

Pa zanima me jeli itko od vas cuo o ovom antivirusu i dali ga koristi.

Svi ga hvale i na recenzijama je se pokazao odlican, toliko odlican da cak i govore da moze konkurirati Kaspersky-u a i besplatan je.

Ima zastitu i antivirusnu i anti-spyware i anti-malware, znaci pravi 3u1. Ja odkako ga koristim nisam jos virusa imao, uz njega koristim jos i od Iobita Advanced system care 9 PRO verzija koji isto ima mnogo dobrih alata i za razliku od Tune up za mene je bolji a i lakse je naci PRO verziju za ASC PRO nego za Tune up koji sam prije koristio.

 

Pa sta vi mislite o ova 2 programa, dali ste culi za njih i dali ih koristite.

 

Ja sam testirao temeljno taj AV prije cirka godinu dana pa sam napisao tekst i snimio video.

Vise o svemu mozes procitati na blogu: 

360 Total Security (Recenzija i Test)

 

O ovom drugom programu ne bih previse jer osobno ne koristim tako nasto ali sam i to isprobao i osobno ne vjerujem niti jednom Iobit programu, dosta su nasilini po pitanju promocije svojih ostalih programa i pokusaju uvaljivanja/instaliranja istih.

Takodjer takvi programi s vremenom naprave nepopravljivu stetu na sam OS.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Sigurnosni programi- Jedno malo pitanje?

Ovako, ja idem u njemačku kod obitelji za par dana i zanima me; pošto sam čuo da je u njemačkoj ZABRANJENO imati torent i da je kazna za za posjedovanje torenta 500€. Pošto ja ne želim da mi zbog (u njemačkoj) ilegalnik programa dobijem kaznu od 500€ ja sam izbrisao torent. Sada ono što me zanima je to postoje li programi koji su također "ilegalni"?

 

Unaprijed HVALA na odgovoru.... :) 

danielB
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnosni programi
Znaš li ti odgovor na pitanje koje sam postavio?
danielB
13 godina
offline
Sigurnosni programi

Pa nije valjda zabranjeno korištenje torrent programa nego skidanje ilegalnog sadržaja putem istog. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnosni programi
I mene je to začudilo, samo posjedovanje torrenta na hard disku je ilegalno. Svake sekunde rada na kompu dok imaš torent ti može doći kazna.. :O

I mene zanima ima li još drugih programa koji su ilegalni
danielB
13 godina
offline
Sigurnosni programi

Meni to i dalje nema smisla, ako si u pravu. Najbolje da pitaš rodbinu, ali ne vjerujem da bi išta drugo moglo biti zabranjeno. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sigurnosni programi
OK :)
danielB
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice