Trzanje 4K sadržaja

poruka: 8
|
čitano: 4.542
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Trzanje 4K sadržaja

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

14 godina
protjeran
offline
Trzanje 4K sadržaja

Ja sam kupio Philips 4k hdr tv i povezao s hdmi kablom s kompom.

Odmah problemi s videom ,trzanja na gotovo svim filmovima.

Več sam planirao kupnju jačeg kompa(sad imam Phenom 965 s Radeon r7 205).

Probao sve, drugu grafičku ,mjenjanje os-eva...

Na kraju sam bezveze uključio opciju na tv-u da mi služi ko monitor.

Problem riješen.

Nemora biti kod tebe tako ali vrijedi probati.(ovo je uostalom savjet za druge koji imaju sličan problem)

Sretno!

Ps. ako neide,uvijek imaš opciju prikopčavanja vanjskog diska direktno na tv,to mora raditi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 11:20 (Uran 11).
13 godina
offline
Trzanje 4K sadržaja

Ma i na mom 1080p monitoru kad pokrenem taj film događa se isto. A u VLCu vidim da imam puno dropanih frameova...

11 godina
offline
Trzanje 4K sadržaja

Možda je do kabela ?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Trzanje 4K sadržaja
Promster kaže...

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

 Jesi probao prebaciti na prijenosni disk i pustiti film preko media playera na TV-u?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Trzanje 4K sadržaja
Silent horror1992 kaže...

Možda je do kabela ?

 

Probao sam dva, ali mislim da nije do tog pošto baš imam dropane frameove.

JozoBozo121 kaže...
Promster kaže...

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

 Jesi probao prebaciti na prijenosni disk i pustiti film preko media playera na TV-u?

U procesu sam kupnje prijenosnog HDD-a. Nebi ovo ni radio da ga imam kod sebe, svakako bi s njim bilo lakše.

13 godina
offline
Trzanje 4K sadržaja

Jel posjedujete hdmi 2.0 kabel za 4k 60fps?!!?

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 12:13 (lmutak).
13 godina
offline
Trzanje 4K sadržaja

Nakon par sati mučenja uspio sam upogoniti da radi kako spada. Nije ni prekomplicirano, sve ima u ovom LINKU. 3 koraka i to je to. Hvala svima na trudu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice