Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.660.266
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

ljudofi, kaj se dešava sa comodo is, nikaj se ne piše o njemu?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mrakky kaže...

ljudofi, kaj se dešava sa comodo is, nikaj se ne piše o njemu?

 

Zasada ništa, ali uskoro bi trebala stići v10 beta.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Hvala na odgovoru. Mislio sam AIO jer je jednostavnije ali ako imaš bolje rješenje s više programa molim te da ih navedeš.

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Koristim BitDef.free kao AV, Comodo firewall, MBAE i MBAM Premium.

Na browseru uBlock Origin te dodatno zaštićen folder (gdje sam stavio meni bitne stvari) sa Easy File Locker koji je namješten na "read only".

 

Povremeno uključim Shadow Defender ako želim nešto rizično isprobavat.

 

Uskoro ću uglazbiti u svoju kombinaciju i Voodoo Shield ali tada mislim izbaciti MBAE i iskljuciti HIPS u Comodu.

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Koristim BitDef.free kao AV, Comodo firewall, MBAE i MBAM Premium.

Na browseru uBlock Origin te dodatno zaštićen folder (gdje sam stavio meni bitne stvari) sa Easy File Locker koji je namješten na "read only".

 

Povremeno uključim Shadow Defender ako želim nešto rizično isprobavat.

 

Uskoro ću uglazbiti u svoju kombinaciju i Voodoo Shield ali tada mislim izbaciti MBAE i iskljuciti HIPS u Comodu.

Ti baš strahuješ od tog ransomwarea. Ja ne koristim SecureFolders i slične programe. Nikada do sada nisam primio ransomware, a i sve što imam važno na kompu je u cloudu i na USB-u koji nije priključen na računalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 12:47 (Marko :D).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ok Marac 

 

Ti tako ja vako...samo znaš kak se veli: "bolje sprijecti nego lijeciti" 

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BeerFTW kaže...

Hvala na odgovoru. Mislio sam AIO jer je jednostavnije ali ako imaš bolje rješenje s više programa molim te da ih navedeš.

 ako baš želiš AIO security program stavi comodo is free, ne razlikuje se od plačene verzije, pri instalaciji, samo odznačiš gekbadija i njihov browser možda još nekaj neznam jer ne koristim, al da želim koristit neki program free bi bio comodo is (više slojna zasštita u jednom, nema boljeg) a ako bi išo na plačeno to bi bio emsisoft is nešto jednostavniji za konfiguraciju dok comodo moraš malo šrafit, neka ti dečki objasne kaj kak, al kad ga narihtaš nema više pitanja možda tu i tam koje, al niš srašno ko iz doba xp-a i kad su imali samo firewall, kako sam bio lud kod konfiguriranja. a sad čete se smijat moj treči izbor je defoltni w10 av win defender i win firewall, mene služi kobok, neželim ni pomislit o nečem drugom.

 

e da u vezi comoda, jel su razvili možda onu spiku da komjuniti odlučuje kaj je sigurno kaj nije?

to ima emsisoft ili je imao, to bi fakat olakašalo korištenje, jer kolko vidim comodo komjuniti je jak dosta.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa ne znam koliko je pametno staviti nekome Comodo u slučaju da nije napredni korisnik, što kada mu stavi programe ili datoteke u sandbox pa promjene odu u nepovrat, HIPS je srećom po defaultu isključen ja mislim. Comodov AV ionako nije njegova jača strana.

 

Jedna jednostavna free kombinacija, a opet dosta učinkovita bi bila recimo Avast + Malwarebytes Anti-Exploit + uBlock Origin

Za dodatnu zaštitu bi se mogao dodati recimo Sandboxie, ali treba naučiti malo na njega, a ako se ne otvara razne attachmente u emailovima ili skidaju crackovi onda je dosta ona gore navedena kombinacija koja neće utjecati na svakodnevni rad.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Zna li netko nešto više o ovome?

http://toptrickz.com/avast-internet-security-2016-license-file-or-key-till-2017-free-download-updated/

 

Da li je to crackana licenca ili neka iz promo ponude? Stavio sam licence file sa računalom spojenim na net, update je uredno prošao (program version 12.1.2272, virus definitions version 160627-0 ).

Da li postoji akva mogućnost da s ovim licence fileom antivirus ne radi kako treba?

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

a gle, po mom mišljenu kad stavljaš bilo koji softvare dobro je pogledat neki tut, kako i zašto, bar ja tako radim, to mi nekak pod normalno, al ok, ono kaj meni odgovara i sviđa mi se, drugom se pak ne sviđa i ne odgovara mu, tako da poštujem to, al opet, odvojit malo vremena i pogledat tut na yt nebi trebo bit neki problem (pogotovo kad je sigurnost u pitanju), al opet to sam ja.

 

peace

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nix666 kaže...

Zna li netko nešto više o ovome?

http://toptrickz.com/avast-internet-security-2016-license-file-or-key-till-2017-free-download-updated/

 

Da li je to crackana licenca ili neka iz promo ponude? Stavio sam licence file sa računalom spojenim na net, update je uredno prošao (program version 12.1.2272, virus definitions version 160627-0 ).

Da li postoji akva mogućnost da s ovim licence fileom antivirus ne radi kako treba?

 ovo piše otvoreno u notepadu, virus total zelen, sry kaj je poduži post, ak kome treba nek mi pm-a mail i pošaljem mu

 

#-----------------------------------------------------------------------------
# AVAST Software License File: 105577691
# DO NOT EDIT THIS FILE - ANY CHANGES WILL INVALIDATE THE LICENSE!
#
# Thank you for your purchase/trial of AVAST Software products.
#
# Should you have any questions about this file,
# please visit support.avast.com and submit a support ticket.
#-----------------------------------------------------------------------------

[Certificates]

#
# License file publisher
#
IssuedBy=AVAST Software s.r.o.

#
# Recommendation number
#
RecommendationNumber=6kszZLe1

#
# Customer name (license holder)
#
CustomerName=<prabhu18299@yahoo.in>

#
# Customer number
#
CustomerNumber=105577691

#
# Name of customer company
#
CustomerCompany=

#
# Number of licensed products (covered by this file)
#
CertificateCount=1

#
# Section for licensed product 1
#
[Certificate0]

#
# Name of product: Avast Internet Security - 1 user, 1 year
#
Feature=AV_AIS

#
# License creation date: Mar 3, 2014
#
Issued=1393838716

#
# License expiry date: <never expires>
#
ValidThru=0

#
# Update license expiry date: Mar 3, 2017
#
UpdateValidThru=1488533116

#
# Number of licensed items
#
LicenseCount=1

#
# License Identifier
#
LicenseId=2d770ded-9823-4985-82b5-ea6c25ee64ef

#
# Reseller Identifier
#
ResellerId=3161

#
# Product type
#   0 = Standard
#   1 = Non-profit organization
#   2 = Government/Healthcare
#   3 = OEM
#   7 = Not for resale
#   9 = Education
#   10 = Subscription
#   12 = Avast recommendation
#
LicenseType=12


ASWSignA0B160BF6894152703FE0A61BFDF8858EFBF1F493A039D5936356E0541541CBA7C89020748DA94AABASWSignA

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Može neki prijevod za laike? :D

Izgleda mi ok to, osi ovoga 1 user 1 year?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nix666 kaže...

Zna li netko nešto više o ovome?

http://toptrickz.com/avast-internet-security-2016-license-file-or-key-till-2017-free-download-updated/

 

Da li je to crackana licenca ili neka iz promo ponude? Stavio sam licence file sa računalom spojenim na net, update je uredno prošao (program version 12.1.2272, virus definitions version 160627-0 ).

Da li postoji akva mogućnost da s ovim licence fileom antivirus ne radi kako treba?

 Koristim Avast Free i također sam uspješno nadogradio na internet securiti sa dotičnog linka,brzo i bezbolno.

 Hvala na informaciji.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nix666 kaže...

Može neki prijevod za laike? :D

Izgleda mi ok to, osi ovoga 1 user 1 year?

Ukratko, kada više od jedne osobe aktivira ovu licencu, licenca ide na blacklistu i morati ćeš pronaći tj. kupiti novu. Ova licenca je iz promo ponude od Avasta gdje preporučuješ Avast prijateljima te dobivaš besplatne licence.

 

  • 7 prijatelja - 1 PC, 1 godina
  • 14 prijatelja - 1 PC, 2 godine
  • 21 prijatelj - 1 PC, 3 godine

 

U više navrata sam imao te licence pa sam ih dijelo po forumu onome koji mi se javio u inbox. Više ih nemam. 

 

EDIT: Otišle sve licence. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 18:42 (Marko :D).
10 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

E, dal' je bolje maknuti Comodo IS, kao antivirusnu zaštitu i preći, recimo samo na Comodo Firewall+neki drugi "bolji" AV?

Pitam, zato što Comodo AV više ne rula kao nekada, te ima boljih AV rješenja kao real-time zaštita, koji postižu bolje rezultate od Comodo AV?

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

To sam se i ja mislio prije par godina kada sam koristio CIS, stalno sam pratio razvoj AV scene i tako to i razmišljao o tome što meni treba.

Vidio sam da je Comodo AV jedan od slabijih što se tiče detekcije, kada čitam na drugim portalima o ransomware ili drugom malwareu pa bude link na virustotal, Comodo redovito bude među onima koji nisu detektirali taj malware.

Naravno glavna prednost Comodoa je njegov HIPS, sandbox itd. no ne znam hoće li zaštititi (normalnim korištenjem) od recimo malwarea koji ubaci svoj code u windowsov proces (koji je sigurno na whitelisti) i odatle vrši stvari koje nebi trebao.

 

Ovako ili onako vidio sam da nema baš razloga zašto bi zadržao Comodo AV pa sam ga zamijenio sa Avastom, jer zašto ne zadržati njegove prednosti a zamijeniti njegovu slabost sa nekim drugim rješenjem.

Kasnije sam kompletno maknuo i Comodo firewall, tj. ostatak CIS-a jer sam uvidio da zapravo nisam ijednom morao kliknuti na deny na ijedan upit, pa mi je zapravo bezveze stajao i skakale mi obavijesti s vremena na vrijeme na koje bi klikao allow više puta.

 

Bolje je spriječiti da malware uopće dođe na kompjuter pa zato sada imam Avast + MBAE + uBlock Origin + OpenDNS.

Uz Sandboxie bih bio još sigurniji ali mi se neda "ograničavati" s njime tipa da moram spremati u poseban folder da ne ode sve u nepovrat, pa poslije iz tog foldera premjestiti i sortirati u druge "prave" foldere gdje sam ih prvotno htio. Tu je i zezancija sa browserom, što je sa bookmarkovima, moram kopirati adresu pa pokrenuti browser ekstra izvan sandboxa pa tamo otvoriti i bookmarkovati i za update također ta procedura... uglavnom neda mi se

Imam Google Drive koji automatski uploada fajlove iz svog foldera (u kojem sam naravno napravio hrpu subfoldera po kategorijama slika i dokumenata koje skidam) u cloud i ima opciju prošlih verzija, pa da i ransomware kriptira fajlove, trebalo bi ih biti vrlo lako vratiti iz clouda.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 21:10 (njonji).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
PzKpfw kaže...

E, dal' je bolje maknuti Comodo IS, kao antivirusnu zaštitu i preći, recimo samo na Comodo Firewall+neki drugi "bolji" AV?

Pitam, zato što Comodo AV više ne rula kao nekada, te ima boljih AV rješenja kao real-time zaštita, koji postižu bolje rezultate od Comodo AV?

 

S obzirom da detekcija na temelju siganturesa više ne igra važnu ulogu ne bih rekao da je potrebno, no kako ti želiš.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja se odlučih za BitDef. free + CFW...mislim da je to najjača free av/fw kombinacija!

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...

 

Imam Google Drive koji automatski uploada fajlove iz svog foldera (u kojem sam naravno napravio hrpu subfoldera po kategorijama slika i dokumenata koje skidam) u cloud i ima opciju prošlih verzija, pa da i ransomware kriptira fajlove, trebalo bi ih biti vrlo lako vratiti iz clouda.

 Nemoj biti tako siguran jer neki ransomweri jako lukavo skoče i u Cloud te i tamo kriptiraju sve do čega dođu!

 

Ne kažem da će se to tebi desiti, najvjerojatnije neće ali moguće je!  Zašto se ne osigurati na vrlo jednostavan način te zatvoriti i tu moguču opasnost?

 

Kada želiš nešto sejvati, učini to manualno, bez automatike uploada! 

Ja ne spremam u Cloud (zbog moje brzine uploada i težine fajlova) ali jako sam zadovoljan i prvenstveno "ransom-osiguran" sa Easy File Lockerom 

 

Jedino šta me može zeznut da izgubim podatke je kvar diska!

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
@njonji

Glede sandboxia i browsera : ukoliko koristis npr chrome na nacin da je uvjek ulogiran u neki google acount, onda ti favoriti uvjek ostaju bez obzira dali si ih dodao unutar ili van sandbox nacina rada.

Naravno, download fileova je malo specifican kod sandbox fori, no nije prevelika gnjavaza...

Ono kaj mene brine kod svih sandboxa je to sto ja imam pristup podacima iz sandboxanog programa i mogu ih u dva klika prebaciti u nesandboxan program. Ako to mogu ja, bez ikakve dodatne potvrde, onda to moze i malwer...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
njonji kaže...

 

Imam Google Drive koji automatski uploada fajlove iz svog foldera (u kojem sam naravno napravio hrpu subfoldera po kategorijama slika i dokumenata koje skidam) u cloud i ima opciju prošlih verzija, pa da i ransomware kriptira fajlove, trebalo bi ih biti vrlo lako vratiti iz clouda.

 Nemoj biti tako siguran jer neki ransomweri jako lukavo skoče i u Cloud te i tamo kriptiraju sve do čega dođu!

Ne kažem da će se to tebi desiti, najvjerojatnije neće ali moguće je!  Zašto se ne osigurati na vrlo jednostavan način te zatvoriti i tu moguču opasnost?

Kada želiš nešto sejvati, učini to manualno, bez automatike uploada! 

Ja ne spremam u Cloud (zbog moje brzine uploada i težine fajlova) ali jako sam zadovoljan i prvenstveno "ransom-osiguran" sa Easy File Lockerom 

Jedino šta me može zeznut da izgubim podatke je kvar diska!

 Pa koliko ja znam ransomware neće sam sebe uploadati u cloud niti bi imalo smisla jer nemože izvršavati skripte tamo na serveru nego kriptira ti fajlove lokalno i onda kopije tih kriptiranih odu u cloud, ali pošto ima opcija prethodnih verzija onda nije bitno jer lako odabereš download prethodne verzije koja nije bila kriptirana.

Te prethodne verzije se nemogu direktno mijenjati nego ih cloud server automatski pravi.

 

Čak je i jednostavnije od toga u puno slučajeva jer mnogi ransomware promijene imena fajlova pri enkripciji pa zapravo pojednostavi proces backupa iz cloud jer ako su originalni fajlovi izbrisani, zapravo su premješteni u folder Trash u cloudu na Google Drive kojem pristupiš online preko browsera, označiš ih sve ctrl+a, desni klik i restore.

U vrlo malo vjerojatnom slučaju da nešto zapne sa vraćanjem iz Trasha, ima tamo odmah tipka za kontakt preko poziva, chata i emaila pa oni mogu nedavno izbrisane fajlove vratiti.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 23:44 (njonji).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Malo su mi čudi rezultati sa av comparatives. Gledao sam za VIPRE rezultate i review-ove na internetu i svugdje ga pljuju kako je loš i smeće i da ima lošu detekciju. I odem sad pogledat na av comparatives kad ono Advanced + reward. Kome sad vjerovati.

 

http://chart.av-comparatives.org/awards_by_vendor.php?venID=46

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Mislim da se popravio u zadnje vrijeme.
Mozda su te recenzije starije.
To je jedan od onih AV programa koji variraju sa vremena na vrijeme (gore-dolje).
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

U testiranoj verziji se pokazao kao odlican a hoce li u buducim verzijama biti isto tako dobar vidjet cemo!

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
zeroname kaže...

Malo su mi čudi rezultati sa av comparatives. Gledao sam za VIPRE rezultate i review-ove na internetu i svugdje ga pljuju kako je loš i smeće i da ima lošu detekciju. I odem sad pogledat na av comparatives kad ono Advanced + reward. Kome sad vjerovati.

 

http://chart.av-comparatives.org/awards_by_vendor.php?venID=46

 Kupili su Bitdefenderov engine. ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
PzKpfw kaže...

E, dal' je bolje maknuti Comodo IS, kao antivirusnu zaštitu i preći, recimo samo na Comodo Firewall+neki drugi "bolji" AV?

Pitam, zato što Comodo AV više ne rula kao nekada, te ima boljih AV rješenja kao real-time zaštita, koji postižu bolje rezultate od Comodo AV?

Comodov AV nije nikad rulao...uvijek je bio zlatna sredina, niš posebno....90-95% po nekim rijetkim testovima.

Detekcije mu se baziraju uglavnom na hashu, generički potpisi nisu nešto, a heuristika je (bila) preosjetljiva.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Djigi,

Kakav je VS Free?

Da li ga se isplati staviti kao dodatnu zaštitu?

Sada imam MSE, MBAM i MBAE Premium.

Hvala!

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

MSE ?!?!?

 

Stavi bilo kaj drugo!!!

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
hrabri zec kaže...

Djigi,

Kakav je VS Free?

Da li ga se isplati staviti kao dodatnu zaštitu?

Sada imam MSE, MBAM i MBAE Premium.

Hvala!

 

VoodooShield?

Ako mislis na njega bit ce odlican kad zavrsi beta i izadje finalna verzija 3 (iako je beta odlican i stabilna, mali broj korisnika javlja da im se VS zaledi).

Ja ga svako malo stavim na masinu i koristim par dana u Shadow Defender Modu bez ikakvih problema.

 

Svakako se isplati staviti ga, mozes prvo stavit u Training Mode (par sati ili dan-dva), a nakon toga u Autopilot Mode, ako ti ne pase maknes ga...brzo i lagano.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jeste gledali Dnevnik Nove TV? Bio je prilog o računalnoj sigurnosti, lozinke i to i pokazali su rezultate jedne ankete u kojoj je ispalo da 95% ljudi u Hrvatskoj ima instaliran antivirusni program, a 50% njih ne zna za što služi. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice