Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.666.034
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...
Ram se ne troši. On se koristi. Kvalitetni programi koriste sve prednosti suvremenog hardvera. Kako je ram jeftin, nikakvi problem da apk čuči u ramu i tako kvalitetnije i brze odradjuje svoje zadaće.

Mnoge stvari se desavaju u ramu, pogotovo zločeste, i antivirus to mora debelo nadzirati.

Često imam situaciju da ram bude zauzet i do 80% ( 8 gb ) no nema nikakvog usporenja niti problema ako su programi kvalitetni pa optimizirano barataju podacima u ramu, servisima i sl...

Windowsi , pogotovo 10, imaju neki vid ucenja navika korisnika, i nakon nekog perioda sami pripreme u ram aplikacije koje najcesce pokrecete...

Ista stvar mi je i na lumiji, ram skoro pun a telefon fluidan i brz...

 Nije to nikakvo "učenje" windowsa, već bloat servisi koji stalno u pozadini nadziru korisnika. Neprihvatljivo! Misleći da čine uslugu korisniku, windowsi se svojim dijelovima beskonaćno vrte u loop petljama i neoptimiziani kakvi već jesu, čudo da se ne sruše ubrzo nakon samog restarta xD

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Što ne valja s Yandex-om i WOT-om? Bolje da imaju partnere nego da nemaju ni jednog kao uBlock Origin.

 Prvo, Yandex...ruski google,tj. zločinačka organizacija koja kupuje konkurenciju kako bi uklonila opasnost za svoje namjere,odnosno i dalje koristila ADS.Podmuklo.

Drugo, WOT... zamišljen kao dobar čuvar, izglupirala ga nakupina trolova koja ocjenjuje sve i svašta kako im se sprdne. Imaš masu primjera na netu gdje su zdrave stranice popile naranđastu boju zbog wot-a.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hitachi kaže...
Marko :D kaže...

Što ne valja s Yandex-om i WOT-om? Bolje da imaju partnere nego da nemaju ni jednog kao uBlock Origin.

 Prvo, Yandex...ruski google,tj. zločinačka organizacija koja kupuje konkurenciju kako bi uklonila opasnost za svoje namjere,odnosno i dalje koristila ADS.Podmuklo.

Drugo, WOT... zamišljen kao dobar čuvar, izglupirala ga nakupina trolova koja ocjenjuje sve i svašta kako im se sprdne. Imaš masu primjera na netu gdje su zdrave stranice popile naranđastu boju zbog wot-a.

Prouči malo stranicu Adguarda pa ćeš vidjeti da nemaš pojma o čemu pričaš. Adguard i Yandex su partneri jer Adguard dodatak dolazi instaliran s Yandex.Browser-om i isti koriste Yandex API za detekciju malware i phishing stranica. Što se WOT-a tiče, daj nam par primjera. Nemoj govoriti napamet bez dokaza.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 12:28 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
Hitachi kaže...
Marko :D kaže...

Što ne valja s Yandex-om i WOT-om? Bolje da imaju partnere nego da nemaju ni jednog kao uBlock Origin.

 Prvo, Yandex...ruski google,tj. zločinačka organizacija koja kupuje konkurenciju kako bi uklonila opasnost za svoje namjere,odnosno i dalje koristila ADS.Podmuklo.

Drugo, WOT... zamišljen kao dobar čuvar, izglupirala ga nakupina trolova koja ocjenjuje sve i svašta kako im se sprdne. Imaš masu primjera na netu gdje su zdrave stranice popile naranđastu boju zbog wot-a.

Prouči malo stranicu Adguarda pa ćeš vidjeti da nemaš pojma o čemu pričaš. Adguard i Yandex su partneri jer Adguard dodatak dolazi instaliran s Yandex.Browser-om i isti koriste Yandex API za detekciju malware i phishing stranica. Što se WOT-a tiče, daj nam par primjera. Nemoj govoriti napamet bez dokaza.

 

 Ajmo reč da se znaš koristit internetom i sam si pronači što te zanima, tako da ti ne moram glumit server. Uostalom, koristi ti adguard,briga me. Zajapurio se 'ko da ti ga netko brani. Isto tako si moš stavit i taj yandex browser, pa da vidiš veselja xD
Kažeš kako adguard ima više opcija od uBlockOrigina..ne bih se složio; osobito ako si advanced user na uBlock-u.

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@hitachi

Brkas pojmove. Ti pricas mozda o telemetriji i predinstaliranim aplikacijama i servisima.

Ja ti pricam o tome da ako npr dvadesetak puta odmah po startanju windowsa pokrenes npr ccleaner, vidjet ces da mu treba x sekundi da se pokrene. Nakon tog perioda vidjet ces da je ccleaner vec u ramu nakon starta osa a pokretanje ccleanera je x/5 sec.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hitachi kaže...
Marko :D kaže...
Hitachi kaže...
Marko :D kaže...

Što ne valja s Yandex-om i WOT-om? Bolje da imaju partnere nego da nemaju ni jednog kao uBlock Origin.

 Prvo, Yandex...ruski google,tj. zločinačka organizacija koja kupuje konkurenciju kako bi uklonila opasnost za svoje namjere,odnosno i dalje koristila ADS.Podmuklo.

Drugo, WOT... zamišljen kao dobar čuvar, izglupirala ga nakupina trolova koja ocjenjuje sve i svašta kako im se sprdne. Imaš masu primjera na netu gdje su zdrave stranice popile naranđastu boju zbog wot-a.

Prouči malo stranicu Adguarda pa ćeš vidjeti da nemaš pojma o čemu pričaš. Adguard i Yandex su partneri jer Adguard dodatak dolazi instaliran s Yandex.Browser-om i isti koriste Yandex API za detekciju malware i phishing stranica. Što se WOT-a tiče, daj nam par primjera. Nemoj govoriti napamet bez dokaza.

 

 Ajmo reč da se znaš koristit internetom i sam si pronači što te zanima, tako da ti ne moram glumit server. Uostalom, koristi ti adguard,briga me. Zajapurio se 'ko da ti ga netko brani. Isto tako si moš stavit i taj yandex browser, pa da vidiš veselja xD
Kažeš kako adguard ima više opcija od uBlockOrigina..ne bih se složio; osobito ako si advanced user na uBlock-u.

Znam se koristit internetom i znam prepoznati malware/phishing stranice, samo ti hoću reći da su dodaci skoro pa isti, jedino se po sučelju i nekim funkcijama razlikuju, to je to.

 

Na koje točno opcije uBlock Origina misliš? Spriječavanje leakanja IP adrese preko WebRTC-a? To mi Opera radi automatski jer sam je tako namjestio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Znam se koristit internetom i znam prepoznati malware/phishing stranice, samo ti hoću reći da su dodaci skoro pa isti, jedino se po sučelju i nekim funkcijama razlikuju, to je to.

 

Na koje točno opcije uBlock Origina misliš? Spriječavanje leakanja IP adrese preko WebRTC-a? To mi Opera radi automatski jer sam je tako namjestio.

 

Klikni na I'm advanced user, dobiš još svu silu opcija. Blokiranje elemenata, skripti, domena...

Dont believe what you are told. Double check.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hary kaže...
Marko :D kaže...

Znam se koristit internetom i znam prepoznati malware/phishing stranice, samo ti hoću reći da su dodaci skoro pa isti, jedino se po sučelju i nekim funkcijama razlikuju, to je to.

 

Na koje točno opcije uBlock Origina misliš? Spriječavanje leakanja IP adrese preko WebRTC-a? To mi Opera radi automatski jer sam je tako namjestio.

 

Klikni na I'm advanced user, dobiš još svu silu opcija. Blokiranje elemenata, skripti, domena...

A to, to ima i Adguard samo kliknite na povećalo. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

@hitachi

Brkas pojmove. Ti pricas mozda o telemetriji i predinstaliranim aplikacijama i servisima.

Ja ti pricam o tome da ako npr dvadesetak puta odmah po startanju windowsa pokrenes npr ccleaner, vidjet ces da mu treba x sekundi da se pokrene. Nakon tog perioda vidjet ces da je ccleaner vec u ramu nakon starta osa a pokretanje ccleanera je x/5 sec.

 Prefetch i superfetch? Po difoltu disabled. To da im windowsi serviraju često pokrenute programe vole prosječni korisnici. Meni je minimalistika i sav dostupan ram puno poželjnije rješenje.

Ne ponavljaju se scenariji i uobičajeni postupci navike i rada na računalu kod svih korisnika isto. Uostalom, evo ti slika pogašenih(disable) servisa.Preostalo je 25 neophodnih koji su na automatic,a ostalo na "manual" (primjer sa win7/64bit).

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
Hary kaže...
Marko :D kaže...

Znam se koristit internetom i znam prepoznati malware/phishing stranice, samo ti hoću reći da su dodaci skoro pa isti, jedino se po sučelju i nekim funkcijama razlikuju, to je to.

 

Na koje točno opcije uBlock Origina misliš? Spriječavanje leakanja IP adrese preko WebRTC-a? To mi Opera radi automatski jer sam je tako namjestio.

 

Klikni na I'm advanced user, dobiš još svu silu opcija. Blokiranje elemenata, skripti, domena...

A to, to ima i Adguard samo kliknite na povećalo. 

 Ne znam što si zapeo za taj adguard('ko da radiš za njih); ali svatko nek ima što mu više odgovara i prema vlastitim potrebama. Osobno mi uBlock Origin "drži" područje za koje je namjenjen i ne vidim razloga zašto bih ga trenutno mijenjao(ne kažem da se to sve skupa ne može još bolje optimizirati, kao uostalom i sav današnji software). Nema tu previše mudrovanja, niti suvisle paranoje. Nekoliko dodataka na browseru je sasvim pristojno ulaganje(slika).

8 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Stari jeli tebe taj browser usporava s toliko addona?

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

I mene zanima. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Kresimir4 kaže...

Stari jeli tebe taj browser usporava s toliko addona?

 Naprotiv. Sve radi fluidno i mogao bih reči da neke stranice renderira brže nego bez njih, pošto je večina kozmetičke prirode, pa se ne učitavaju elementi koji su uklonjeni.

Nisam išao u neka precizna mjerenja jer me ne zanima, pošto mi radi dobro i zadovoljavajuće. I,btw,nije to puno oadd-ona. Većina ih je "pasivna" tako da nema realtime opterečenja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
Hary kaže...
Marko :D kaže...

Znam se koristit internetom i znam prepoznati malware/phishing stranice, samo ti hoću reći da su dodaci skoro pa isti, jedino se po sučelju i nekim funkcijama razlikuju, to je to.

 

Na koje točno opcije uBlock Origina misliš? Spriječavanje leakanja IP adrese preko WebRTC-a? To mi Opera radi automatski jer sam je tako namjestio.

 

Klikni na I'm advanced user, dobiš još svu silu opcija. Blokiranje elemenata, skripti, domena...

A to, to ima i Adguard samo kliknite na povećalo. 

 Ovo na povećao je kod uBlocka logger, gdje vidiš što je blokirao s kojim pravilom i to možeš modificirati, taj dio je isti kod oba addona.

 

Ono što dodatno uBlock ima je ono što oni zovu Dynamic filtering. Taj dio je ustvari lite verzija uMarix addona. Super addon ali treba imati volje za podesiti.

 

 

Dont believe what you are told. Double check.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
U block spasava naveliko.
Nakratki sam ga maknuo za neki adbloker kad mu antivirusni poceo bacati suspicious popup has been blocked.
TD people now you are on my Death Note
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

O druze Killua.... Pa neka si nam ti ziv i zdrav. Vec smo se zabrinuli, kako te nema...

😊
8 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Nisam ni vidio sliku dole, nisam ni radio disable servisa odkad sam stavio win10, bacim oko sutra :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

O druze Killua.... Pa neka si nam ti ziv i zdrav. Vec smo se zabrinuli, kako te nema...

😊

 ma bacio se na mmo pa me zaokupilo ali isto malo procitam ovdje i dajem koji "like"

TD people now you are on my Death Note
16 godina
offline
Microsoft's "appguard" browser

Interesantni potez iz Microsofta....

 

======================================================================

 

Windows Defender Application Guard locks untrusted browsing sessions away from the rest of the OS.

 

Here's how it works: when users navigate to untrusted websites in Edge with the feature enabled, Microsoft’s browser launches new sessions that run in virtualized containers on their Windows 10 PCs and tablets.

In the event there’s malicious code on those sites that tries to deploy on users’ machines, it gets deployed into the container, isolated from the operating system and everything else.

 

 

http://www.pcworld.com/article/3124225/security/heres-how-microsoft-is-using-containerization-to-protect-edge-users.html

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Samo se nadam da će se moći namjestiti da sve stranice osim one na whitelisti sandboxa, a ne samo da sandboxa one na blacklisti, inače je teški fail jer izvori zaraze se stalno mijenjaju, malvertising, poddomene i zaražene stranice idu samo tako.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Danas sam procitao da ce to (zasada) imati samo Enterprise verzija tj. jos nista od toga za obicne korisnike.

 

Link:

https://www.helpnetsecurity.com/2016/09/27/microsoft-windows-defender-application-guard/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:43 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

Danas sam procitao da ce to (zasada) imati samo Enterprise verzija tj. jos nista od toga za obicne korisnike.

 

Link:

https://www.helpnetsecurity.com/2016/09/27/microsoft-windows-defender-application-guard/

"First, Microsoft plans to make it available in the Enterprise version of Windows 10 only." - Ghacks

 

Samo Enterprise će imati ovo. Vi, kućni korisnici ne. 

Imam osjećaj da ovi u Microsoftu pričaju - "dobili su nadogradnju besplatno, neka budu sretni da su išta dobili", bar se tako ponašaju prema korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa koga briga za to? Još najbolje da ću Edge koristiti za surfanje...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

Danas sam procitao da ce to (zasada) imati samo Enterprise verzija tj. jos nista od toga za obicne korisnike.

 

Link:

https://www.helpnetsecurity.com/2016/09/27/microsoft-windows-defender-application-guard/

"First, Microsoft plans to make it available in the Enterprise version of Windows 10 only." - Ghacks

 

Samo Enterprise će imati ovo. Vi, kućni korisnici ne. 

 

Marko, cemu krizanje rijeci i onda ponovno pisanje istoga?

 

Naravno da zasad ide samo na Enterprise verziju i naravno da je u buducnosti moguce da ce i druge verzije Win 10 dobiti ovu ili slicnu opciju.

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Gospoda iz Microsofta je izjavila kako je to kompliciranije napraviti na Windows 10 Home i Pro pa sumnjam da će to napraviti vama kućnim korisnicima.

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Obicno su mladi otvoreniji za novotoraje, dok je starija populacija cesto konzervativnija. A nas Marko obrnuto, nevoli i nevoli tu desetku...

😊
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ma volim ja novosti, ali ovu novost (Windows 10) baš i ne. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ma volim ja novosti, ali ovu novost (Windows 10) baš i ne. 

 slazem se i ja tu.

TD people now you are on my Death Note
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice