Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.659.863
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Djigi čestitke i od mene

 

On Topic: Neda meni vrag mira,ja uklonio Pandu i instalirao Kaspersky Internet Security,htio sam vidjet kakav on utjecaj ima na performanse. I moram priznat jako je lagan,prije kad sam ga koristio (verzije 2011,2012) su jako opterečivale PC,doduše i onda sam imo slabu konfiguraciju,ali ovo je jako veliki pomak.

UI je prekrasan,o detekciji nemam što pričati.

 

Malo sam se igrao na ruskim forumima pa sam odlučio zadržati Kaspersky...duže vremena

 

 

12 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Čestitke i od mene, a sada pitanje.

 

Nakon ubacivanja (zaraženog) USB-a, avast je proskenirao i sam blokirao sve što je bilo, ali više ne mogu vidjeti nikakav sadržaj na tome USB-u.

 

Stoji mi da je prazno, iako je zauzetost diska onolika koliko je i podataka bilo.

 

Dakle pitanje je kako podatke otkriti da postanu vidljivi. 

 

Probao sam sa attrib -h -r -s /s /d g:\*.* i ide, ali slobodno odite na kavu dok završi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:54 (Ranko Kukumar).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Omogući pregled skrivenih datoteka pa vidi jel ima što.

12 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Omogući pregled skrivenih datoteka pa vidi jel ima što.

 Uspio sam s attrib -h -r -s /s /d g:\*.*, ali je trebalo čekati gotovo 2 sata  Već sam bio otpisao da ne ide, ali evo uspjelo je. 

 

Za ubuduće ako netko zna, eto nek stoji post.

10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ranko Kukumar kaže...

Čestitke i od mene, a sada pitanje.

 

Nakon ubacivanja (zaraženog) USB-a, avast je proskenirao i sam blokirao sve što je bilo, ali više ne mogu vidjeti nikakav sadržaj na tome USB-u.

 

Stoji mi da je prazno, iako je zauzetost diska onolika koliko je i podataka bilo.

 

Dakle pitanje je kako podatke otkriti da postanu vidljivi. 

 

Probao sam sa attrib -h -r -s /s /d g:\*.* i ide, ali slobodno odite na kavu dok završi.

 Slične ili takve probleme bi rješavao sa butanjem linux distre sa stika, na zareženom stiku bi bila mapa nekog xyz naziva i svi fajlovi sa stika unutar nje. Jednostavno bi izvukao te podatke na hdd, formatira zaraženi stik (što je sigurno, sigurno je) i vratija podatke.

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

U KIS-u ima Anti-Banner,neznam u kojoj verziji je to došlo,ali moram priznat da odlično radi svoj posao.

Imam uBlock Origin,i on makne jedno 95% reklama ali Kaspersky riješi ostalo,kombinacija toga dvoje - 99% banner free.

Pogasio sam neke meni nepotrebne stvari,poput Software updatera,IM Antivirus,Anti-Spam,Mail Antivirus i Safe Moneya. 

 

 

Evo nekoliko SS-ova:

 

 

KIS2017 KIS2017
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Sve je to lijepo i krasno dok ti se ne pojavi konflikt između dva ad blockera. Kada ti istekne trial planiraš kupiti KIS ili?

16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Promijenio si 3 IS (CIS, PIS i KIS) u roku od tjedan dana?
Ne znam kako nemas konfilikte ili ih mozes uskoro ocekivat ali to se ne radi tako na "pravom" PC-u.
Sigurno je iza svakog ostalo nesto u sistemu i ako stalno to budes radio uskoro ti slijedi re-instalacija OS-a.
Sretno...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Nadam se da je bar korisnio službene deinstalere pri deinstalaciji svakog.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Sve je to lijepo i krasno dok ti se ne pojavi konflikt između dva ad blockera. Kada ti istekne trial planiraš kupiti KIS ili?

 Ako se pojavi,lako je ukloniti jedan,ili samo deaktivirati po potrebi. Ma kakvi,samo vratim trial na 30 dana.

djigibao kaže...
Promijenio si 3 IS (CIS, PIS i KIS) u roku od tjedan dana?
Ne znam kako nemas konfilikte ili ih mozes uskoro ocekivat ali to se ne radi tako na "pravom" PC-u.
Sigurno je iza svakog ostalo nesto u sistemu i ako stalno to budes radio uskoro ti slijedi re-instalacija OS-a.
Sretno...

 Pa da,dok ne nađem nešto što mi paše. U čemu je problem? Svako bira ono što mu voli,ili barem dok ne pronađe to što voli.
Kasperskya sam uvijek bio fan,ali CIS je bio free i smatram ga i dalje najboljom free zaštitom.

Panda mi je okej,ali stalno izbacuje da kupim "veći paket" tj. veću zaštitu,ima ružno sučelje i fulala je par malware-a..

 

Odinstalirao sam svaki sa Revo Uninstallerom,ostatke uklonio,i naravno reset između deinstalacije i instalacije. Također nakon toga skeniranje sa Glary Utiliesom za svaki slučaj (PRO verzija,ima deep scan).

 

11 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Koristim uBlock Origin, Avira Broswer Safety u preglednuku.

I imam od zaštite Bitdefender Free, Zemanu i GlassWire.

Sve je preporuka od djigia, osim GlassWirea-a, njega sam ubacio dodatno da vidim što mi se spaja na net.

Za sada kombinacija funkcionira odlično.

 

SkorvY
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@filipvk

Bez obzira kako si deinstalirao antiviruse, budi siguran da je od svakog ostalo na stotine zaostataka u sistemu. Av se duboko integrira, instalira skrivene mrezne drajvere ( trebaju mu za fw ) i mnogo svojih dijelova skriva bas zato da bi otezao malweru da ga detektira i pokusa ugasiti. E te dijelove nevidi malwer, ali ih nevide niti deinstaleri pa te stvari i nemogu ukloniti.

A pristup nekim dijelovima brani i os, no kako av ima najsire ovlasti, av to zaobidje i upise se u te dijelove sistema. No deinstaleri nemaju toliko siroke ovlasti i nemogu pridtupiti u sve dijelove gdje se av upisao...

Pravilni postupak : Kreiras image sistema dok je ispravan i siguran. Nakon toga instaliras av. Kada zazelis promjenu, vratis sistem iz onog kreiranog imagea, i tako svaki puta...
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

@Djigibao - > Druže oprosti na zakašnjenju, ali iskrene čestitke na pridošlici :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

@filipvk

Bez obzira kako si deinstalirao antiviruse, budi siguran da je od svakog ostalo na stotine zaostataka u sistemu. Av se duboko integrira, instalira skrivene mrezne drajvere ( trebaju mu za fw ) i mnogo svojih dijelova skriva bas zato da bi otezao malweru da ga detektira i pokusa ugasiti. E te dijelove nevidi malwer, ali ih nevide niti deinstaleri pa te stvari i nemogu ukloniti.

A pristup nekim dijelovima brani i os, no kako av ima najsire ovlasti, av to zaobidje i upise se u te dijelove sistema. No deinstaleri nemaju toliko siroke ovlasti i nemogu pridtupiti u sve dijelove gdje se av upisao...

Pravilni postupak : Kreiras image sistema dok je ispravan i siguran. Nakon toga instaliras av. Kada zazelis promjenu, vratis sistem iz onog kreiranog imagea, i tako svaki puta...

 Hvala na savjetu,nisam znao da se AV baš toliko integrira u OS.

Zasad se ništa ne kosi s ničim,nadam se da će tako i ostati.
 Doduše,ionako pravim format svakih 3-4 mjeseca (u prosjeku),ako ga pretrpam svačime ili skršim,pa i ako dođe do nekih konflikta lako ja formatiram sustav i sve ispočetka.

 

13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo nove "zgodne" ideje zlih umova...

 

Zakljucavanje telefona pa trazenje otkupnine za unlock :-)

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-poslala-novo-ozbiljno-upozorenje--provjerite-svoje-mobitele-i-aplikacije-koje-ste-skinuli/944874.aspx

 

Doduse, na tipicnom androidu obicna aplikacija ce malo teze ili nikako zakljucati bootloader da onemoguci jednostavno gazenje virusa novim romom, plus bi doticni malware morao u sebi sadrzati 1000+ setova instrukcija za 1000+ razlicitih modela telefona. Vjerojatno nesto na aplikacijkoj razini, lagano za brisanje, ali zvucni naslov za portale :)

 

Iphone da ne spominjem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 16:23 (mcf).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Reci mi da se šališ. 

 

Pa ne moraš reinstalirat sustav niti formatirati disk svako malo. Napraviš svježu instalaciju Windowsa i instaliraš si sve što ti je potrebno, te namjestiš i optimiziraš Windowse. Kad si sve to napravio i zadovoljan si učinjenim, jednostavno na D: ili prijenosni HDD napravi System Image. Tako više nećeš morati reinstalirati sustav.

 

Ako ti se zezne računalo, vrlo jednostavno bootaš CD/USB s Windowsima i odeš Repair your computer te učitaš zadnji System Image. Windowsi će ti sami vratiti sve kako je bilo u tom System Image-u. Svi programi i sve što si namjestio ti ostaje isto.

 

Ja Windowse reinstaliram jednom u dvije godine ili kada se napuni dosta toga i računalo bude jako sporo. Imam laptop doma na kojem Windowsi nisu reinstalirani 4 godine i još uvijek radi jako brzo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 16:35 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ali meni nije problem reinstalirati sustav,sama instalacija i postavljanje traje cca sat vremena.

Sve programe imam na D:/ disku,tako da nemoram niti jedan program skidati s interneta. Programi koje koristim su torrent,antivirus,burning studio,kodi,office,glary utilies, revo uninstaller,flash player,pdf reader,firefox,vlc i aimp. Prosječna instalacija programa  traje cca 3 minute,osim antivirusa i office-a koji traju cca 10-20 minuta.

Ja sustav osposobim za 3 sata. To da ja imam neznam ni ja koje programe i kolike,pa bi rekao,al ovako,friška instalacija za mene je the way to go.

Možda kada budem imao nešto bitno na laptopu što nesmjem dozvolit da se zezne,onda to mogu napravit.

 

Ali hvala na savjetu,sljedeću frišku instalaciju kad budem radio budem napravio image za kasnije.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Kad se već spominju programi... Nakon instalacije uTorrenta/BitTorrenta, Bitdefender kada bi ga pokrenuo izbacivao obavijest na blokiranje 'phisinga'. Sada neznam dal je false pozitive ili ne, nisam htio riskirati pa sam ga brisao.

SkorvY
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

System Image ti je bolji jer cijeli proces traje manje od sat vremena i sve ti je već namješteno. Reinstalaciju sustava radi samo kada je to stvarno potrebno. 

skorvy kaže...

Kad se već spominju programi... Nakon instalacije uTorrenta/BitTorrenta, Bitdefender kada bi ga pokrenuo izbacivao obavijest na blokiranje 'phisinga'. Sada neznam dal je false pozitive ili ne, nisam htio riskirati pa sam ga brisao.

Instaliraj qBittorrent i siguran si.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 17:29 (Marko :D).
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
filipvk1000 kaže...

Ali meni nije problem reinstalirati sustav,sama instalacija i postavljanje traje cca sat vremena.

 

 

Moj situazione :

 

-priprema hdd za instalaciju ( gpartedom, format, nova gpt ) , cca 10 min

-instalacija win 10 od nule , cca 1 h

-prva nadogradnja sa onim restartom ( do 30% i onda 30-100% ) , cca 1-3 h , kako koji puta su ms serveri opterećeni

-instalacija office 365 ( mrežni instaler iz office online accounta ) , cca 1 h

-instalacija i podešavanje svih potrebnih programčića i igara ( i exe i iz win store , ccleaner, box, dropbox , gimp , torent, fb, messenger, skype, fw , av .. ... ) , cca 1 h

-prvo čišćenje sistema ( iz win alata) , cca 15 min

-provjere ( sfcscannow, checkdisc , ... ) , cca 1 h

-prva defragmentacija , cca 20 min

-izrada imagea cjelog sistema ( iz win alata ) i njegovo prebacivanje na ext hdd , cca 15 min

 

Kada se nešto žestoko zbrlja , ili ako mjenjam neke bitne programe poput av , daleko daleko brže mi je samo gpartedom pripremiti hdd , podignuti win health usb, prikopčati ext hdd na kojem je image sistema, i za 20 min imam opet full upotrebljiv i čist sistem sa točno onakvim stanjem kakvo je bilo u trenutku izrade imagea sistema.... Alternativa je opet ovih par sati za cjelokupni postupak...

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
skorvy kaže...

Kad se već spominju programi... Nakon instalacije uTorrenta/BitTorrenta, Bitdefender kada bi ga pokrenuo izbacivao obavijest na blokiranje 'phisinga'. Sada neznam dal je false pozitive ili ne, nisam htio riskirati pa sam ga brisao.

Instaliraj qBittorrent i siguran si.

 Jesam da, žao mi je jer nisam prije obraćao pažnju na njega.. Odlično radi, i nema alerta od AV, i nema ADSa u sebi.

SkorvY
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Programi koji su slovili kao lagani za sistem, bas se i nisu pokazali na tom polju :

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-8/december-2016/
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Srećom, novu instalaciju radim svakih par godina, ili ako je baš nužno (kao npr zamjena MBO ove jeseni), NIKAD mi ne traje ispod 15-tak sati dok računalo dovedem u stanje u kojem je bilo, bez obzira na backup postavki aplikacija kod kojih je to moguće, posjedovanje optičke veze i sl. Ali ovaj mazohizam koji pojedinci rade s AV alatima mi nikako ne ide u glavu. Šta Đigi kaže, kakav može biti sistem na kojem su u par dana zamijenjena tri punokrvna AV rješenja...da ne spominjem razne zaostatke, legacy drivere i ostalo smeće u registry bazi. Skrenuo bi pozornost na jednu zgodnu mogućnost koju ima Revo Uninstaller, a to je praćenje instalacije. Sve što se upiše, RU spremi u log, kojeg kasnije primjeni pri uninstall-u iste. Ne znam koliko je ova opcija funkcionalna, ali me ni je dobro odradila posao, doduše kod nekih "manjih" programa. Ceremonije s mijenjanjem AV alata nikad nisam radio...

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Iz aviona se vidi da je test namješten. Jedan Bitdefender s kojim boot traje minutu, nekada i više ispada lakši od Avasta i Comoda. Yeah right!

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Iz aviona se vidi da je test namješten. Jedan Bitdefender s kojim boot traje minutu, nekada i više ispada lakši od Avasta i Comoda. Yeah right!

 Zašto ti misliš da je Avast najbolji na svijetu?

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja to nigdje nisam napisao.  

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Jesi jesi... Nemoj se sad izvlaciti...
Hehheeeeee

😊 😊 😜

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Zahtjevam link na post. 😂😂😂

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@blackmoon

Bez obzira sto neki univerzalni uninstaleri biljeze tijek instalacije nekog programa, to im ponekad neznaci nista jer nemaju dovoljno velike admin i system ovlasti te im os jednostavno neda pristup na odredjenim razinama. Kod win10 je to pogotovo izrazeno jer sistem nastoji sam sebe obraniti.

Sjeti se da bi se i malwer ponasao poput uninstalera nastojeci disejblati neki av, a sistem to nastoji anulirati i nepravi razliku jel to revo ili zeus ... A av defaultno ima vrlo velika prava i ugnjezdi se duboko, pa je to tesko totalno isčistiti.

Nezagovaram nijedan av, no za tih par postotaka u zastiti uvjek bih dao prednost stabilnosti i kompatibilnosti gdje je ms defender ipak najbolje rjesenje u tom pogledu. Treba uzeti u obzir da su u svim tim testovima zastite razlike zanemarive jer su svi testirani artikli u rasponu 95% - 99% tako da.....
😊
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Slažem se u potpunosti s tobom. Ni ja nisam htio "prljati" sistem nikakvim third party zaštitnim programima, koristim ono što mi je windows dao, izuzev HIPS-a. Osobno nemam ništa protiv UAC-a, ali ne sviđa mi se njegov način rada. Ako sam mu za nešto dao dozvolu, ne mora me opet isto pitati u drugom pokretanju, pa opet, pa opet...VoodooShield mi je puno praktičniji s svojim bijelim i crnim listama...

Sinoć sam lega jutros...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice