Zaštita cd-ova

poruka: 23
|
čitano: 17.852
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Je l itko od vas zna kako spržiti neki bezveze cd i onda ga zaštititi od prženja? Ili nekako onesposobiti pristup podacima na njemu ako nije original?

Je l se to može nekim programom ili moraš nać neki obrt koji se time bavi pa da ti oni naprave npr.30 kopija tog cd-a?

Ako tema ne spada tu slobodno je premjestite.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova

Prema meni je najbolji CD-Lock, imaš toliko zaštita da ih ne možeš otkriti za par dana :D

Naravno možeš ga zaštiti od: kopiranja/otvaranja čak i ćitanja podataka i još x drugih stvari.

 

Adresa ti je: http://www.cd-lock.com/

Neophyte
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova

Probat ću, ali evo još informacija jer na većini foruma su svi tražili zaštitu za svoj osobni cd.

 

Ovakva je točno namjena: Jedan rođak bi ima neki svoj fajl (npr. u wordu ili možda .pdf, eventualno ubačen u .rar ili zip). To treba zaštititi tako da se:

- cd ne može kopirati (ovo je čini mi se najlakši dio)

- fajl može čitati samo s originalnog cd-a (kompliciranije?)

- ne može kopirati na kompjuter i onda opet pržiti (ovo je najvažnije)?

 

Tako da ne bi bilo da sad on sad recimo proda nekom tipu jedan cd i onda taj tip jednostavno sprži još 10 svojih kopija umjesto da kupi još 10 pravih kopija.

 

Jer više-manje sve što sam dosad našla je za osobne cd-ove, da ti drugi ne petljaju po stvarima i da samo ti znaš pristupiti svojim podacima, a nitko nigdje nije jasno naveo kako otprilike ovo ostvariti (ako želiš ići s tim u prodaju). I ako staviš lozinku ili tako nešto, nije li ta lozinka uvijek ista pa ako je jedan tip zna lozinku, samo je naškraba na cd i šalje ga dalje pa nema koristi? Je l se to ikako može srediti? Ne treba biti neki luđački način zaštite jer ne očekujem od eventualnih kupaca da će znati napraviti crack ili na bilo koji način probiti zaštitu?

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Sve sa tim programom možeš sve  uraditi :D

Čak i zaštiti podatke u njemu (CD/DVD), dakle da se nemogu pročitati bez odgovajuće šifre (koju ti staviš).

Naravno zaštita od kopiranja/čitanja/pisanja, sve se te može sa tim programom (iako je upisana šifra, medij se ne može kopirati)

 

PS: Ne upisuj ilegalni CD key, jer se program automatski deinstalira kada primjeti da je kljuć piratski, i naravno ne možeš ga više instalirati.

Odakle to znam?

Hmmm....   Smijeh

A i nije skup, da ga se kupi, ja sam to uradio.

Neophyte
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 16:59 (Neophyte).
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

A je l postoji još koji način?

Jer ne znam bi li rođak bio voljan kupovat program radi nečega što još nije 100% sigurno.

I je l ima tko tko je imao slične potrebe?

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

E stvarno ne znam, ja taj program koristim mjesecima i ne pada mi na pamet da ga zamijenim.

Ima sve funkcije koje mi trebaju.

Neophyte
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Onda ću još vidit. Ima par ljudi koje možda mogu pitati ali su trenutno bogu iza nogu.

 

Postano u 4 sata danas ujutro?

Kad se ti dižeš? Ili kad ideš spavati? (dobro, ja spavam od 2 do podne svaki dan sad kad je ljeto)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova
Chunga_lunga kaže...

Onda ću još vidit. Ima par ljudi koje možda mogu pitati ali su trenutno bogu iza nogu.

 

Postano u 4 sata danas ujutro?

Kad se ti dižeš? Ili kad ideš spavati? (dobro, ja spavam od 2 do podne svaki dan sad kad je ljeto)

 Ja ne spavam Cool
Neophyte
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Nemoj me plašiti.

16 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Kakva korist od zaštite CD-a kad se probije zaštita odmah.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Ova zaštita se NE može probiti, pokušavao sam.

I ako se probije, ne možeš kopirati medij zato što su na njemu bad sektori, i plus što su svi podatci enkriptirani, tako i ako se kopira na PC ne možeš pokrenuti taj file.

Neophyte
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Sad mi kaže tip da mu treba samo da se cd ne da spržiti. Ništa više (ljudi koji rade u autoškolama mu se ne čine kao neki veliki stručnjaci za hakiranje i piratstvo - bez uvrede ako ima itko takav prisutan). Onda se to da lako srediti jer nađoh neki besplatni jednostavni program za to. Samo ga moram opet nać na internetu jer ga izbrisah.

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

I da ne zvučim pokvareno, hvala na savjetima i trudu.  Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Ovdje imaš pregled programa koji služe za zaštitu Cd-ova od kopiranja:

http://www.cd-writer.com/cd_dvd_copy_protection.html

 

Svi linkovi na toj stranici ne rade, ali imaš nekih 6 ili 7 koji su ok.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 15:32 (klimama).
15 godina
offline
RE: Zaštita cd-ova

Koliko za znam, Alchohol 120% kopira SVE "rucno" snimljene CD-e i DVD-e. Ne brinu ga uopce bad sektori.

Preporucam hardverski kljuc.

15 godina
offline
RE: Zaštita cd-ova
klimama kaže...

Ovdje imaš pregled programa koji služe za zaštitu Cd-ova od kopiranja:

http://www.cd-writer.com/cd_dvd_copy_protection.html

 Kljuca rijec u dosta opisa je glass mastering. Nisam siguran da ovdje razgovaramo o zastiti tvornicki "snimljenih" medija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 16:12 (DexCro).
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Ja sam ti preporućio za tu svrhu najbolji program, a ti se malo potrudi da nađeš (hmm aktivaciju za njega). Kada ti kažem da je taj program najbolji, ja ga koristim već dugo vremena.

Intel C2Duo 6600 overcl. 3.0Ghz, 4Gb ram, 8800GTX 768Mb, WD 120Gb ,500Gb.
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

Pa što nisi rekao da takva aktivacija ne valja? Probat ću jednog dana pa ako upali bit će jako dobro (ovo je spam, ali baš uživam kad me ljudi pitaju za nešto oko kompjutera i ja im sredim stvar - nije da znam puno ali znam puno više od okolnih ljudi)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova
Neophyte kaže...

....

A i nije skup, da ga se kupi, ja sam to uradio.

  Jel se može znat cijena?


edit: ne treba, našo sam, 30$ 
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 19:11 (Val).
16 godina
neaktivan
offline
Zaštita cd-ova

A cemu ti korist toga, ako netko hoce lako napravi sljedece:

 

Ako je file neki dokument, samo svaku stranicu print screen - paste u paint -- Save  -- Otvori Abys reader (tako se nekako zove) i pomocu njega iz slike izvuce tekst koji pasta u novi dokument i kao da ima onaj originalni (program jako tocno prepoznaje osim problema sa č i ć)!:)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova

Kako koristit onaj program

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova
vista3 kaže...

Kako koristit onaj program

http://www.abbyy.com/

 

Otvoris sliku pomocu programa (ili vise njih) odes na read i sav tekst ti prebaci u word...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita cd-ova

Možete probati ovaj neki ovdje ćete dobiti odgovor sve se odnose na ovaj i možete ih kontaktirati za ovu prupose http://www.riverproaudio.co.uk/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice