Besplatne skripte za državnu maturu

poruka: 56
|
čitano: 96.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Predstavljam vam stranicu na kojoj možete besplatno skinuti skripte za državnu maturu.

Dakle, vama koji ste već upoznati sa ovim skriptama, ne treba puno objašnjavati, pravila su ista kao i prošli put, s tim da sad ima puno više predmeta i skripti.

Dakle, sad sam napravio jednu stranicu, gdje se nalaze skripte za većinu predmeta sa mature (ne a svi, ali se trudimo). 

Dakle da bi se skinula skripta treba se ispuniti neki offer, ako imate kakvih pitanja samo pitajte (ili tu ili na pm ili na kontakt mail koji se nalazi na stranici).

Inače, prvu je skriptu skinulo 450 ljudi (što je razumljiva brojka s obzirom da sam je stavio na net 2 dana prije same mature), i nije bilo nikakvih žalbi u vezi njene kvalitete.

 

I da, treba vam dati i link: Skripte

 

 

 

stari post   :Evo 2-3 dana prije pisanja eseja dati ću vam skriptu (prije bih rekao podsjetnik) o stvarima koje se nalaze na državnoj maturi. Ovdje se radi o svojevrsnom podsjetniku od 10ak stranica na kojima su vam prepričane lektire i ubačeno po par smjernica o djelima. Osim toga tu se nalazi uputa kako pisati esej, na što treba paziti, kako se što boduje i sl. Još jednom ponovljam, ovo nije klasična skripta, več podsjetnik koji će vam pomoći da si na brzinu ponovite važne stvari vezane za esej. dati ću vam 2 link sa download, bilo koji da odaberete morat čete ispunit neku anketu, da bi skinuli file. Ja vam preporučavam da izaberete onu anketu sa lutrijom (u njoj stavite neke bzvz podatke, nakon toga izaberete 6 brojeva i download počne). Znam da je ovaj download gnjavaža, ali svakim vašim downloadom ja zaradim 23 centa. Vama za ispunjanje ove ankete treba 20 sec, a meni su trebali sati da ovo sve napravim (a da ne spominjem izvore iz kojih sam dobio neke podatke). Mislim da je ovo fer ponuda od mene. Ukoliko imate neka pitanja...

 

Link1

Link2

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 10:02 (rooswelt1991).
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Ukoliko mislite da treba nešto dodati ili ako vam nešto nije jasno samo recite

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
16 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

160 minuta se piše, a ne 120!!! Ljudi skinite ovo ako ste se kao i ja pripremili dobro, pa ovo služi kao jedan mali podsjetnik. Ako niste, ni ovo vam neće nažalost puno pomoći!

Oko mene pijani drugari, a ja samo tebe dozivam....
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 11:29 (ivaninho).
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Nisam rekao da je skripta bezgrešna, ali mislim da je idealna za ponavljanje uvečer prije pisanja, i da je isprintaš i po njoj pišeš dodatke, evo ja sam svoju kopiju (zapravo original Belji se) cijeli ispisao sa dodacima.

Imao sam i za engleski, međutim ona je bila očajno loša, pa sam odustao od uploada.

 

Hvala vam na download-ima, i zahvalama, a ako još nekom treba, neka samo pošalje pp, ili se učlani na facebook grupu "skripta za državnu maturu" i tamo vam je također sve objašnjeno...

 

ps osim ovoga, još ću (ovog mjeseca) upload-at zadatke iz fizike, i matematike. A ostatak hrvatskog budem stavio nekad u 4 mjesecu.

 

pps ako nađen nekog da zna napisat skriptu za drugi dio engleskog, onda ću i to postaviti

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

U nedelju nam je u crkvi bilo čitanje  o "sinu razmetnome" pa ako će to odigrat ikakvu ulogu....

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
16 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
rooswelt1991 kaže...

U nedelju nam je u crkvi bilo čitanje  o "sinu razmetnome" pa ako će to odigrat ikakvu ulogu....

 

Hehe i ja sam mislio da je to znak, ali iskreno ne bih volio Gundulića, općenito ne volim pjesme za analizu, a kamoli još barokne i jezik Dubrovnika 17. stoljeća...

Oko mene pijani drugari, a ja samo tebe dozivam....
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 13:16 (ivaninho).
15 godina
neaktivan
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

neskidajte to je sranje molim admina da makne to je lažna objava upozorenje adminu da makne link

16 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Pisete maturu? Znaci obojica imate 18 godina? A jel znate citati? Jeste li procitali pravila ili slucajno nazive ovih tipaka sa strane? Ima jedna, na njoj pise UREDI, kada kliknes na tu tipku, vidi cuda mozes urediti svoj post, tj. dodati na njega nesto sto si zaboravio napisati, da je ostalima lakse citati, a ne bezveze 3 posta za redom. Mršti se

 

 

btw. mogao si staviti file na rapidshare ili megaupload, a ne ovaj fake, di treba ostavljati mail.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 13:48 (goodye).
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Napomena autoru teme-prilikom pisanja eseja i ostaloga, pripazi na Č i Ć ;)

Can't find a better Jam!
14 godina
neaktivan
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Može itko staviti te skripte na Megaupload ili Rapidshare, nerviraju me te fake ankete. Neodlučan

Hvala unaprijed!

15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
zna li tko sa nesto vecom sigurnoscu sta ce bit u testu?

jer se nest suska da ce bit dundo maroje i suze sina razmetnoga.

jel zna tko sta?
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
kako ovo skinut
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Prvo, fox22 jesi ti skinuo skriptu, pa znaš da je smeće? Jer ja imam 236 downloada (za sad, samo danas 84) i koliko vidim ti si jedni koji se požalio na njihovu kvalitetu.

Inače ovaj podsjetnik je idealan za ponavljanje ako si već nešto učio, jer iz njega nećeš naučit, ako tek počinješ učiti (a ako je tako, onda ti stvarno treba čudo, a ne skripta)

A što se tiče uploada, izabrao sam ovaj site zbog toga što ću ja nešto dobiti, a vas ne košta ništa. I uostalom za ovo vam treba 20sec a na megaupload će te čekati 60sec (isto tako i rapidshare)Cool

 

Ako želite vjerovati ovom čovjeku, onda je jednostavno nemojte skinuti, iako mislim da je on nije ni vidio....

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
mare gospić kaže...
kako ovo skinut

Već sam objasnio u prvom postu.

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
14 godina
protjeran
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Daj neka neko rara ovo i stavi na rapidhare ili megaupload jer ovo ne mogu skinut nikako omfg

Si vis pacem, para bellum.
15 godina
odjavljen
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

evo vam alternativa. I da molim vas da nitko ne uploada umjesto mene jer to je svojevrsno kršenje autorskih pravaCoolIzlanuo se

http://www.e-castig.com/index.php?r=Fikv
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

na priloženoj stranici piše da se mogu pojaviti i neknjiževni tekstovi.vrijedi li to i za a razinu?

15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

To meni netreba nama je profesorica lijepo rekla kak da napišemo koji esej i super (od početka do kraja i skoro sve smo obradili, osim preobrazbe).

 

Veli samo da nebudu od šimića zbirke,a bome se i ja nadam da one neće biti. Iskreno nisam pročitao,a nitko ni u razredu suze sina razmetnoga, dundo maroje i šimića. Zločin i kaznu jesam i preobrazbu.

 

Sada ću ponovit sat-dva- tri i sutra napisat i onda engleski preksutra. Engleski neću ni pogledat nisam ga ionako nikad ni učio (samo kada treba neke tekstove pročitat pa te pita o tom tekstu šta ovaj radi, šta onaj, tko je koga itd. mislim to ni nije učenje)

 

Vidim neki umiru pod engleskim što se tiče gramatike, pravopisa itd. Ja sam sve može se reći naučio gledajući filmove, i svakodnevnom surfanju po windowsima i internetom gdje je sve na engleskom. Riječi ti uđu u glavu pa znaš kako šta treba ići.

 

Esej na engleskom je jako kratak samo 60 - 80 riječi. Morat ću pazit da nenapišem previše, zašto nisam višu uzeo? Ah možda sam trebao.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

mene zanima jedno.hoce li od tema biti iskljucivo lektire?

15 godina
odjavljen
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Neće. Lipo ti piše na NCVVO da ti praktički bilo što može bit tema za esej.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
Hyperion kaže...

Esej na engleskom je jako kratak samo 60 - 80 riječi. Morat ću pazit da nenapišem previše, zašto nisam višu uzeo? Ah možda sam trebao.

 

 

Šta esej ne bi trebao sadržavat od 200 do 250 riječi. Barem je tako meni rečeno :/

14 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

a e!fala lipa.

odo provjerit

15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
latina kaže...

mene zanima jedno.hoce li od tema biti iskljucivo lektire?

Imaš raspravljački esej, ovaj obični i još jedan mislim da ima veze sa time da dobiješ 2 teksta i onda ih trebaš uspoređivat npr. 1. djelo dolazi iz baroka gdje su tipične teme,motivi ovi..., 2. djelo dolazi iz renesanse ... pa gdje su sličnosti itd. Isti vrag kao običan esej samo dobiješ 2 teksta.

 

Raspravljački esej je navodno najgori i ovi koji neidu u gimnaziju (npr. ja) nebi ga trebali pisat jer neučimo politiku i gosp. kao oni te nemamo sociologiju, psihologiju kao oni.

 

Tko iz strukovnih škola odabere raspravljački esej u najvećem slučaju je nahebo.

 

Mislim da ćemo dobiti dvije opcije pisanja eseja vjerovatno ovaj obični i raspravljački pa biraj.

 


I napomena:

 

1. citirajte iz onog teksta što će te dobiti

2. biti će alegorijsko značenje, pišite o tome

3. pazite na to da uvučete red kod svakog ulomka (3 su ulomka ofc.)

4. vadite epitete, metafore, personifikaciju itd.

 

Fabulu kratko ispričajte u 3-4 rečenice i pišite ovakvim redoslijedom:

 

UVOD - o piscu, malo o dobu iz kojeg djelo dolazi, najpoznatija djela

 

RAZRADA - TEMA, MOTIVI,FABULA, smjernice,jezik i stil, opet malo smjernica, kompozicija, smjernice,likovi, karakteristike razdoblja (na neke smjernice ćete odgovorit pričanjem fabule, temom, kompozicijom itd. Ovo je samo primjer, možete na sve smjernice odmah odgovorit no bolje je ovako malo rasporedit i najbolje je sa TEMOM, MOTIVIMA i FABULOM krenut)

 

ZAKLJUČAK

 

 

SwaggerBeast kaže...
Hyperion kaže...

Esej na engleskom je jako kratak samo 60 - 80 riječi. Morat ću pazit da nenapišem previše, zašto nisam višu uzeo? Ah možda sam trebao.

 

 

Šta esej ne bi trebao sadržavat od 200 do 250 riječi. Barem je tako meni rečeno :/

To je za višu vjerovatno! Treba za svaki slučaj pročitat u onom zadnjem vodiču što smo dobili.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 21:55 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

joj!!!!!!!!pa što cu ja sad?normabel,nema druge...

pozz

15 godina
neaktivan
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Nije mi jasno da ljudi uce toliko za tu maturu, kad smo mi pisali te probne matura prije 2-3god. ocjene su mi bile bolje nego u skoli a da knjigu nisam taka, nije ovo nikakvo podcjenivanje, nego me cisto zanima zar su se uspili potrudit u ovih godinu dana "pauze" pa da i sloze test koji je nalik nekoj maturi.

Inace puno srice svim koji ga pisu sutra i narednih dana, miseci. :)

15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
uce zato sto o tome ovisi sta ces i kako ces dalje u zivotu. ja se isto za probnu nisam nist pripremo, a nisam nista posebno ni za ovu samo zato sto sam ljencina. ev tek sad idem ucit =)
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
15 godina
offline
Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)

Piše u vodiču za esej iz engleskog jezika :

 

1. niža -> 40 do 60 riječi

2. viša -> 200 do 250 riječi

 

 

Ja nisam ni pipnuo, morat ću pročitat u bilježnici što smo radili sada bar 2 puta i malo ujtro i drži fige!

 

Sretno svima.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 0:01 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
takoder sretno svim maturantima ja imam sutra samo probnu iz hrv.
http://www.hr-invites.com (torrenti i pozivnice) ; last.fm: BORG_CRO
15 godina
offline
RE: Skripta za državnu maturu iz hrvatskog (esej)
Da ali na nizoj pises kao odg na pismo, a na visoj pravi esej

Borg, hvala i takoder!
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice